Обговорення:Бригинці (Бобровицький район)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Map of Ukraine with regions flags.png Стаття Бригинці (Бобровицький район) є частиною Вікіпроекту «Населені пункти України», який покликаний покращувати усі статті, присвячені населеним пунктам та адміністративно-територіальним одиницям України. Якщо ви бажаєте покращити цю або інші статті з цієї тематики, будь-ласка, приєднайтеся до проекту. Щиро запрошуємо усіх зацікавлених осіб!

Статистика відвідуваності сторінки «Бригинці (Бобровицький район)»ІСТОРІЯ БРИГИНЦІВСЬКОЇ ШКОЛИ: світить з далини літ дитинство причистою зорею,яке щодня дарувало мені Україну. Вона одна, як сонце в небі,і світла її не заслонити, як хмарці не заступити сонце. Родинне світло України являеться мені з білих островів дитинства доброї сповідальної години, коли думка і чуття горжуться до найсвятішого, і вихоплює з туману споминів, здається, давно забуте і незвичне, а разом з тим такенезабутнє, велике і вічне. Буть-то в маленькій грудці землі або клаптику неба, квітучій гілці чи росинці на траві, ластів'їному гніздечку під стріхою чи знайденому колосочку на стернітепліє любов'ю Україна. Або бачу в маленькому селі Бригинці, в центрі села, на дивному місті рідну школу. мама й тато кажуть, що це рідна школа і тому її треба любити. Я ще не розумію, чому школу названо рідною. Я приймаю ці слова на віру і йду до школи, як до рідного дому. Бригинцівська неповна середня школа розпочала свою роботу в 1910 році. Школу будовало земство при участі батьків, дітей, які ходили до школи. За 50 років до революції у селі всі були неписьменні. Про це свідчить старовиний документ на купівлю землі(купчая крепость), який довго зберігався у гр.Сердюк Г.С. на цьому документі був тільки один підпис писаря, а 20 свідків (понятих) поставили лише хрестики замість підписів. 1) До 1910р. в селі дівчата не вчились, а в перше почали вони навчатися в школі, коли було побудовано земську початкову школу в 1910р. Але дівчат було в школі ще мало. 2) Гурин Ольга Степанівна була вчителькою в Бригинцівській початковій школі з 1924р. по 1928р.

 У вересні 1924р. Ольга Степанівна взялась за утворення піонерської організації. В створенні піонерської організації школи в той час надали допомогу партійна і комсомольська організації села Бригинці. З перших днів своєї педагогічної роботи Ольга Степанівна почала приймати активну участь у громадській роботі села. Вона всі свої зусилля, всю свою педагогічну майстерність, всю свою молоду кипучу енергію вкладала в своїх вихованців, в своїх перших піонерів - ластівок.

А першими піонерами були: 1.Новик Микола Трохимович. 2.Кравець Григорій Андріянович. 3.Новик Тетяна Трохимівна. 4.Новик Анісія Максимівна. 5.Старченко Григорій Романович. 6.Величко Олександра Степанівна. 7.Кунах Афанасій Васильович. 8.Сивоголовко Михайло Іванович. 9.Метелиця Іван Петрович. 10.Новик Ольга Олексіївна. 11.Федченко Яків Давидович. 12.Калюжний Андрій Михайлович. 13.Величко Павло Борисович, та інші. Піонери старанно допомагали колгоспові ім.Тельмана. Приймали участь у польових роботах виконували різні господарські роботи - тобто були активними помічниками рідному колгоспу. Перша піонеска дружина Бригинцівської початкової школи систематично проводила громадсько - корисну роботу. Піонери приймали участь в ліквідації письменності та малописьменності серед дорослого населення. Такі піонери як Кравець Григорій Андріянович, Новик Тетяна Трохимівна, Метелиця Іван Петрович,Кунах Афанасій Васильович. Весною 1925р. піонери почали вести организовану боротьбу з шкідниками саду: збирали рано весною гусінь з плодових дерев коло школи, в громадському саду та в садках в дома. В 1925.піонери стали розповсюджувати книжки та газети серед населення. Самі піонери виписували піонерські газети, гуртом і колективн їх читали. Піонери в перше почали готувати вечір художньої самодіяльності на жовтень 1924р.Підготували п'єси "Чарівна сопілка",і "Тарасик", революційні пісні, вірші і вперше пиступили перед батьками, Вклубі на жовтневі свята після цього піонери готували художню частину і виступали по суботам. Піонерські вечори користувались великою повагою серед односельців. 3. У 1929році у школі навчалось 4 класи всього десь до 40 дітей.Директором на той час була Стригун Варвара Володимірівна.Вона проводила по чотири уроки на день.Діти повинні були прходити на 9-00. В школі жила і працювала добра,лагідна жінка - Катерина Леонтівна.Добре відносиласьвона до дітей, старанно доглядала школу. Всю відповідальність за тепло й чистоту несла вона. Після закінчення чотирьох класів діти йшли до школи в сусідне село Нова-Басань. 4. В 1941 році школу закрили, тому що село було окуповане. У 1943році в жовтні знову відкрилась школа. 5. В1949 році школа стала семирічною (по 35-30 учнів.) Директором був Петренко Олександр Васильович. На той час існувала така організація яка називалася "Профорг". Профоргом була Удод Оксана Олексіївна. Українську мову викладала Кунах Марія Олександрівна. Математику викладав Семена Григорій федосійович, а російську мову Семена Варвара Кіндратівна. Історію читав Петренко Олександр Васильович. Початкові класи вели Дореган Марія Кіндратівна та Житкевич Марія ... 6. Піонерська дружи Бригинцівської школи тоді налічувала всвоїх рядах 44 піонери, а всього учнів в школі -61. З року в рік в школі систематично велась піонерська робота різноманітна по змісту піонери любили її. Громадсько корисна робота стала невідємною складовою частиноюв роботі піонерської дружини.