Обговорення:Вегетаріанство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рік 2010 2011
Переглядів 3827 5890

Статистика відвідуваності сторінки «Вегетаріанство»

Пропоную обговорити, чи справді доцільно було видалити посилання на статтю "Про перспективи утвердження прав тварин". Звісно, таке посилання більше підійшло б до статті "Права тварин", але такої статті поки що нема в українській Вікіпедії, а стаття "Вегетаріанство" дуже споріднена з цією тематикою. На мою думку, стаття, на яку було посилання, являє собою досить вдалий приклад обґрунтованого описання точки зору захисників прав тварин. Якщо хтось знає кращий україномовний приклад такого характеру, прошу вставити відповідне посилання. У протилежному випадку вважаю за доцільне відновити те, що було. D.A.M. 17:45, 29 грудня 2007 (UTC)

Посилання видалив я. Головною причиною є те що це було лише повідомлення на якомусь форумі. Ви можете навести інформацію де ту статтю, у яких виданнях, було опубліковано на папері? Та чи є ці видання релевантними (не якась там збірка праць якого-сь факультету, а серйозне наукове або публіцистичне видання) Чи може її було опубліковано інтернет-виданнями такими що заслуговують на повагу? А якщо ніде окрім цього форуму статтю не було опубліковано, я не бачу сенсу тримати посилання на цю статтю. У Інтернеті є безліч форумів та на багатьох з них люди розмовляють про вегетаріанство, права тварин тощо. Що накажете давати посилання на кожне повідомлення у кожному форумі? Це поперше. По друге ця стаття всеж таки не про вегетаріанство, хоча й для деяких вегетаріанців вона може й виявитися цікавою. Але треба також взяти до уваги, що лише невелика частина вегетаріанців турбується про права тварин. Найпоширенішими причинами вегетаріанства є релігійні причини(наприклад у Індії) та банальна бідність, коли люди не можуть дозволити собі м'яса. Якщо виявиться, що стаття, про яку йде мова всеж таки опублікована у виданні, що заслуговує на повагу, посилання на неї можна булоб додати до статті "Права тварин". Хоча відповідну статтю треба було б спочатку створити.--Silversmith 19:03, 30 грудня 2007 (UTC)

Цю статтю не опубліковано в жодному друкованому виданні, а в Інтернеті - лише на двох форумах, причому в повному обсязі - лише на одному, на який і було посилання. Я згоден, що посилання більше підходить до статті "Права тварин" і не варто відновлювати його тут. Але я не згоден вивчати потрібність цього посилання на основі солідності видань. Адже це стаття не про факти, а про переконання. Слід аналізувати логічність її структури та детальність подання позиції. Це приклад чиєїсь позиції щодо розглядуваного питання, а не авторитетне джерело інформації. До речі, сайти вегетаріанців, мабуть, теж не відносяться до "авторитетних видань". D.A.M. 19:20, 31 грудня 2007 (UTC)

Посилання на сайти вегетаріанців було наведено, як посилання на джерела, що містять додаткову інформацію з предмету статті. Щодо посилання на статтю про яку йде мова, то жодної корисної інформації з вегетаріанства ця стаття не містить. Тому я й не бачу сенсу у наведенні посилання на цю статтю тут. До речі посилання на вашу статтю у статті "Миша" також дуже сумнівне, адже згадана стаття жодної інформації про мишей не містить. Якщо вам вже так кортить десь розмістити на цю статтю посилання, то створить окрему сттатю у Вікі - щось на зразок "Права тварин". За основу можна взяти відповідну статтю у англомовній вікіпедії: http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_rights. Зрозумійте, якщо стаття навіть дуже гарна, це ще не значить, що посилання на неї треба додавати крізь де тільи можна. --Silversmith 18:15, 2 січня 2008 (UTC)

Дуже цікаво: я не знав, що хтось уже послався на цю статтю у статті "Миша". Це справді не дуже доречно, але особисто я видаляти це посилання не буду. :-D D.A.M. 17:45, 3 січня 2008 (UTC)