Обговорення:Волинь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Герб[ред. код]

Ш. п.! Додане мною зображення гербу Волині зі Арсенального списку чи Арсенального гербовника, кому як більше до вподоби. Це найстаріше зобр. герба Волині. NB: малодоступне. Герб суч. Волинської области не може бути гербом Волині у статті Волинь. Можливо у статті "Герб Волині". Така моя думка. Bulka

Не є коректно посил "Герб Волині" робити на герб "Волинської области". Пропоную зробити з точністю до навпаки. Статтю "Герб Волині" де буде окремий розділ напр. "Волинська символіка у суч. укр. територіальній геральдиці"

Bulka

Щоб ніхто не подумав, що я сам собі суперечу, скажу більше. Герб Волині практично нічим не відрізняється від герба Волин. области, хіба щитом і пропорціями. Проте, ще раз хочу наголосити, вважаю некоректним те що відбувається.

Bulka

Шановні модератори зверніть увагу на "японця", який постійно намагається втулити свій вигаданий герб і нищить посилання на ін. статтю.--Bulka 12.02 21 травня
Ви проти саме цієї версії Алекса К, чи взагалі проти заміни на векторне? --AS 09:41, 21 травня 2009 (UTC)
Я взагалі не проти заміни на векторне ;). Якщо хтось може перетворити зображення з Арсенального списку, прошу дуже. Але як Ви гадаєте, що ліпше: фантазія Алекса К чи автентичне зображення (яке на його думку виконане за допомогою курячої лапки, якщо не помиляюся)? --Bulka 17.32 27 травня
Не знаю, мабуть зображення Алекса К рахується ОД. А в тому зображенні так і має бути лівий бік трохи "обкушеним"? --AS 10:04, 5 червня 2009 (UTC)
 • Шановний пане Bulka. Після написання статті Історичний герб Волині і дискусії у Обговорення:Історичний герб Волині, ви засвідчили, що розбираєтесь у геральдиці як хлібороб у ядерній фізиці. Якби вам вистачало розуму і смирення, ви б прислухалися до зауважень в темі, яка для вас далека. Той герб Волині, який ви намалювали як курка лапою (іншої метафори до цього "твору" не підбереш), доступний у книзі Polaczkówna, Helena. Stemmata Polonica; rękopis nr 1114 klejnotów Długosza w Bibliotece Arsenału w Paryżu. — Lwów, 1926. (вона є в польських бібіліотеках в інтернеті, на її основі я писав статтю Бонча). Зображення з цієї книги суттєво відрізнається від вашого якістю виконання. Навіть якщо герб у Арсенальному списку найстаріший, то ваше виконання цього герба виглядає найновішим. Ви можете його вважати автеничними, але воно таким не є. Не зрозуміло також чому слід зупинятися на гербі Арсеналнього списку, а не інших гербах.
 • Шановний AS, почитайте, будь-ласка, статтю герб або коротесенький лікбез з геральдики (Michel Pastoureau. Heraldy: Its origins and meaninng. London, 1997). Герб — це символ, графічне виконання, якого може зобаражатися різними художниками на свій смак, за умови збережання законів геральдики. Це не буде порушенням, ОД, світовою катастрофою, тощо.
  Бувають герби різних художників. Здається, неозброєним окоом видно, що герб Alex Volhynia.svg зроблений якісніше ніж герб Volhynia emblem.jpg. Ідея герба одна і тай сама: білих хрест на червоному щиті (ось для прикладу інші герби Волині різних часів Herb Volynskoyi oblasti.svg Coat of Arms of Rivne Oblast.png POL województwo wołyńskie II RP COA.svg Volhynia emblem XVII.jpg COA of Volin gubernia.png). Тому вибір зображення для цієї статті, як на мене залежить від техніки виконання і формату зображення, а не «нео-автентичності» у виконанні пана Bulka.--AlexKwappen.svg Alex K 11:16, 5 червня 2009 (UTC)
  По-моєму, Alex Volhynia.svg надто несхожий на Volhynia emblem.jpg, щоб бути його варіантом. А та відкушена частинка то, як пише тут, "bouche"? --AS 14:25, 5 червня 2009 (UTC)
  Щит не має значення: вони міняються з часом. Має значення колір і фігура (малюнок). Я ж навів вам зразки різних гербів Волині. Вони всі несхожі. Їх об'єднує ідея білого хреста на червоному тлі. Ще раз рекомендую вам ознайомитись із загальними працями з геральдики, щоб розуміти про що ведеться мова.--AlexKwappen.svg Alex K 14:40, 5 червня 2009 (UTC)
  Ну гаразд, вірю, вірю, тільки не примушуйте мене про ту геральдику читати :) Але чи пан Bulka буде згідний? --AS 08:32, 11 червня 2009 (UTC)
 • Досі не згідний. Alex K зобразив герб Волині на невідомій мені основі. Може він пояснить, чому герб у його виконанні набув виразних готичних рис? Насамперед перед роздачею порад на кшталт "почитайте" щось там, треба, як на мене, адекватно користуватися термінологією. Бо потім якісь тяжОлі будуть повторювати цю "ідею білого хреста на червоному тлі". Мабуть таки хрест срібний (!!!) в червоному полі. --Bulka 19.21 12 червня
  • Зайвий раз переконуюсь, що ви у геральдиці абсолютно не розбираєтесь. Срібний і білий колір у геральдиці одне і теж. Матимите вільний час — почитайе en:Tincture (heraldry) для самосовіти. У східноєвропейській геральдиці білий часто вживається замість срібний (дивіться сиписки літертури і посилань у Бонча) --AlexKwappen.svg Alex K 11:59, 15 червня 2009 (UTC)
  Krim toho. Jakby pana Alexa K okrim hladen`ko zachesanoji Bonchi xvyl`uvalo tak samo j te shcho vin namutyv z herbonm kn. Ostroz`kyx u statt`i Острозькі u lisi b ne lyshylos`a zhodnoji zhyvoji tvaryny.--Bulka 19.31 12 червня
  • Герб Острозьких мене справді мало цікавить, бо до того роду я стосунку не маю. Герб Острозьких був зроблений мною на основі фотографії, що представлена у описі герба. Крім того він не має відношення до цієї дискусії.--AlexKwappen.svg Alex K 11:59, 15 червня 2009 (UTC)
  Та якщо повернутися до поставлених повище питань, маю відповісти, що у статті Волинь міститься посилання на статтю Історичний герб Волині. Герб з Арсенального списку відповідає такій потребі, коли герб за версією Алекса К - ні. Тепер чому саме герб з Арсенального списку. Наскільки відомо, це найстаріше зображення волинського герба, що дає нам підстави говорити про колір його поля і метал фігури. Як написано у книзі Волинь у боротьбі за волю України. Загальні відомості про Волинь. Ч. 1. За ред. др. Ю. Мулика-Луцика. Накладом Волинського Видавничого Фонду. Вінніпеґ 1952. с. 10, звідки було узяте зображення Volhynia emblem.jpg, "Фотокопію розміру оригіналу для Інституту дослідів Волині виконав проф. др. В. Сенютович-Бережний з Арсенального гербовника Арсенальської бібліотеки в Парижі за дозволом її дирекції в 1951 р." Щоправда в електронному відтворенні ориґінальний розмір відтворити не випадає. Метафора "ворога живих тварин" стосується синекдохи волинського герба.--Bulka 15.32 15 червня
  Стаття про "Історичний герб Волині" повна перекручувань. Герб мінявся, тому якоїсь усталеної форми хреста чи щита Волині немає. Малюнки, які я прдеставив, це наочно засвідчують. Відповідно у цій дискусії про якість зображення, стаття "Історичний герб Волині" стосунку немає.
  Про герб з Арсенального списку я вам вже казав: є книга про цей список Polaczkówna, Helena. Stemmata Polonica; rękopis nr 1114 klejnotów Długosza w Bibliotece Arsenału w Paryżu. — Lwów, 1926., де якісно намальовані усі герби . Гляньте у неї. Книги, які пропонуєти ви Волинь у боротьбі за волю України. Загальні відомості про Волинь. Ч. 1. Вінніпеґ 1952. взагалі до геральдики не мають відношення. Ви б ще "Історію України" Субтельного в якості аргументу представили б...
  Ще раз повторюю не розбираєтесь в темі — вчіться. --AlexKwappen.svg Alex K 11:59, 15 червня 2009 (UTC)
 • Хам.--Bulka 16.33 15 червня
  • ) Убивчий аргумент. Цілком у вашому стилі...--AlexKwappen.svg Alex K 13:10, 15 червня 2009 (UTC)
 • Оскільки вже другий місяць на сторінці йде війна редагувань, я встановив на неї захист на тиждень. Будь ласка, знайдіть спільну мову щодо того, який саме герб має бути в картці — NickK 13:14, 15 червня 2009 (UTC)

на на мапі зображена тільки Волинь, а де тоді Полісся

Розділ Історія.[ред. код]

 • «Під час існування Української держави XVII століття, урядом Гетьмана Богдана Хмельницького у липні 1648 року...» - Шановний автор «Української держави XVII сторіччя», дайте посилання на документи XVII сторіччя, в яких йдеться про «Українську державу». Щось мені підказує, що та «держава» мала іншу офіційну назву, і на політичних картах Європи - також. 22.08.2012 Iгор.

Дулібський союз - Велика Волинь?[ред. код]

Хочу поцікавитись в автора з якого джерела була взята інформація для твердження "Гегемонія дулібів поширювалася на весь підвладний їм регіон, в VI ст. вони вони створили свою державу, більше відому як державу волинян або Велику Волинь". Кому "більш відому"? Історики згадують тільки про Дулібський сюз племен - це ніяк не держава, а протодержавне утворення. Крім того, назва Волинь / волиняни з'являється явно після існування на території України дулібів (хоча б за тим же Нетором - "дулебы живяху по Бугу, где ныне велыняне"). Хронологічно дуліби не могли жити на Волині, Волинській землі чи в подібному історико-географічному регіоні. Зауважу, також, що поняття "держава волинян" історія не знає в принципі, а назва "Велика Волинь" є штучною і виникла у 20 ст. для позначення земель, які у різні часи входили до складу Волинського князівства, воєводства, губернії і т.д. Я би радив цей сміливий пасаж про "державу волинян" опустити.