Обговорення:Всеукраїнський з'їзд рад селянських, робітничих і солдатських депутатів (17—19 грудня 1917, Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Назва[ред. код]

@Perohanych: Чи можете ви пояснити, будь ласка, для чого ви перейменували статтю? Поточна назва не виглядає ні впізнаваною (майже зовсім не гуглиться), ні точною (був повністю однойменний з'їзд у Харкові). Попередня назва Всеукраїнський з'їзд рад (Київ) виглядає значно кращою: вона і широко вживана в історичних працях, і розрізняє про-УЦРівський з'їзд у Києві та прорадянський у Харкові — NickK (обг.) 23:00, 9 січня 2018 (UTC)

Дякую. Перейменував, як в УІЕ. --Perohanych (обговорення) 10:38, 10 січня 2018 (UTC)
@Perohanych: Перепрошую, але це не вирішило другої частини: у Харкові з'їзд теж був Всеукраїнським, теж селянських, робітничих і солдатських депутатів і теж у 1917 році (див. УРЕ). Слід розрізнити ці два з'їзди, і пара Всеукраїнський з'їзд рад (Київ) та Всеукраїнський з'їзд рад (Харків) виглядала значно краще. Адже поточна назва підходить під обидва з'їзди — NickK (обг.) 23:32, 10 січня 2018 (UTC)
@NickK:Привів назви обох статей у відповідність із УІЕ. --Perohanych (обговорення) 11:22, 11 січня 2018 (UTC)
@Perohanych: Воно-то так, але вам особисто не здається, що їх тепер ну надто вже легко переплутати? У парі Всеукраїнський з'їзд рад селянських, робітничих і солдатських депутатів 1917 року та Перший всеукраїнський з'їзд рад 1917 дивних багато речей: першим названий той з'їзд, який насправді першим не був, два уточнення роками в різних форматах (при тому, що перший з'їзд може бути лише один, і зазначення року не потрібне) — NickK (обг.) 23:01, 11 січня 2018 (UTC)
Маєте рацію. Виходить, що УІЕ успадкувала, принаймні в даному предметі, радянську традицію історіографії. Дійсно, варто би в назві відобразити першість з'їзду в Києві. Чи принаймні не писати слово «Перший» стосовно з'їзду в Харкові. --Perohanych (обговорення) 03:53, 12 січня 2018 (UTC)
@Perohanych: А тепер поясніть, будь ласка, чим же вам тоді початкові назви Всеукраїнський з'їзд рад (Київ) та Всеукраїнський з'їзд рад (Харків) не догодили? Ті, що є після ваших чергових змін, такі довгі, що їх навряд чи хтось введе з клавіатури, ще й повні надмірних уточнень (з'їздів рад інших депутатів не було, з уточнень датами й містами достатньо чогось одного) — NickK (обг.) 00:01, 13 січня 2018 (UTC)
Ці назви показують 1. Різний склад депутатів - у Х. селян було дуже мало. 2. Першість київського з'їзду.
Повністю назву ніхто й не вводитиме. Для цього є автоматично спливаючі підказки, сторінка дисамбігу,а також вибір у результатах пошуку у ВП чи гуглі.--Perohanych (обговорення) 08:29, 13 січня 2018 (UTC)
@Perohanych: Перепрошую, але мені здається, що назва статті — не те місце, і уточнення в назві статті — не той спосіб, якими потрібно показувати, що було першим і яка була різниця в складі. Мені здається, що такі речі мають бути зазначені в тексті, бажано у вступі статті, але не в назві. Чи згодні ви з такою логікою? — NickK (обг.) 01:45, 14 січня 2018 (UTC)
Пропоновані Вами назви взагалі абсурдні. Адже з'їжджалися не ради, а депутати. Назви ж краще брати офіційні, ті що зазначені в документах з'їздів. Якщо ж предмети дуже схожі, то назва має давати найважливіші відмінності. В даному разі це дата і місце (час і простір, як філософські категорії). --Perohanych (обговорення) 06:29, 14 січня 2018 (UTC)
Добре, схоже, консенсусу ми не досягнемо, тому виніс на ВП:ПСNickK (обг.) 22:11, 14 січня 2018 (UTC)