Обговорення:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з січня 2019 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про критерії внесення до статті[ред. код]

  • Таблиця/Список загиблих: Всі загиблі в зоні ООС (розширено — Донецька і Луганська області), незалежно від причини смерті, а також поранені, які померли у шпиталях. Якщо ім'я невідоме — вноситься як факт.
  • Розділ Втрати силових структур в тилу під час війни: 1) Учасники АТО/ООС незалежно від причини смерті, 2) НЕ учасники АТО/ООС — якщо смерть пов'язана з виконанням службових обов'язків (стрільби, навчання, передислокація, супроводження тощо). Тільки з іменами.
Додатково: стосовно ДПСУ, поліції та ін. силових структур пропоную п. 2 обмежити випадками, які якось пов'язані з війною. Наприклад, затримка злочинця/підозрюваного сепара/росагента — вноситься, ДТП за участі поліції під час патрулювання — не вноситься.
  • Розділ Померлі демобілізовані учасники АТО: Учасники АТО/ООС, які вже не є діючими військовослужбовцями, а також добровольці-учасники АТО/ООС, які офіційно не оформлені і померли після повернення з фронту — незалежно від причини смерті, і волонтери, які особисто їздили в зону бойових дій з гуманітарною допомогою. Тільки з іменами.

!!!Це не правила!!! Це пропозиція до систематизації внесення інформації — можна обговорювати і змінювати.

Пояснення: Мета статті (виходячи з назви) — збір інформації по втратах внаслідок російської збройної агресії. Виходячи з поняття "Військові втрати" — це бойові і небойові втрати в зоні ООС (таблиця) і втрати в тилу (розділ під таблицею, як додаткова інформація, без нумерації). Запропоновано втрати в тилу обмежити випадками, що пов'язані з виконанням службових обов'язків (а для учасників АТО/ООС — за будь-яких обставин), і по яких відоме ім'я загиблого. Якщо смерть не пов'язана з виконанням обов'язків військової служби і загиблий/померлий не є учасником АТО/ООС — то немає зв'язку з російською агресією. Щодо померлих демобілізованих/колишніх учасників АТО/ООС, ім'я яких відоме, — це як додаткова інформація до статті, з метою зберегти пам'ять про тих, хто захищав нашу країну (крім того, війна має свій вплив і може бути зв'язок).

Якщо ім'я невідоме (втрати в тилу і демобілізовані), — до статті не вносяться (інформація з джерелами може вноситись на цю сторінку обговорення, а в разі встановлення особи — переноситись до статті).

Див. також Обговорення:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (січень — березень 2018)

!!!Це не правила!!! Це пропозиція до систематизації внесення інформації — можна обговорювати і змінювати. --Tagira (обговорення) 17:33, 1 січня 2019 (UTC)

Факти смерті військовослужбовців поза зоною ООС (без імен)[ред. код]

  • 06.01.2019, у ВМКЦ Південного регіону (м. Одеса), помер 20-річний військовослужбовець строкової служби 28-ї ОМБр, який дістав травми в котельні в результаті розриву котла 27.12.2018 року. У відділі комунікацій поліції Одеської області повідомили, що, за попередніми даними, причиною вибуху в котельні пункту постійної дислокації 28-ї ОМБР в смт. Чорноморському, стала неправильна експлуатація обладнання. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України.[1][2]
Білоконь Богдан, солдат-строковик 28-ї ОМБр. До статті - не внесений, т.як отримав тілесні ушкодження та помер в Одеській області. --Easy Wind (обговорення) 01:00, 7 січня 2019 (UTC)

Непідтверджена інформація[ред. код]

Вносити чи не вносити до списку?[ред. код]

  • не повідомляється, 1985 р.н., старший сержант поліції батальйону патрульної поліції особливого призначення "Миротворець" ГУНП в Київській області. 01.01.2019, близько 20:50, покінчив життя самогубством пострілом з пістолету в голову на блок-посту поблизу м. Кремінна на Луганщині.[3]
Солом'яний Іван. Внесений до статті в таблицю — загинув у Луганській області. --Tagira (обговорення) 18:38, 3 січня 2019 (UTC)
  • Хмелюк Василь, 26 років, капітан, співробітник Управління державної охорони України, що забезпечує безпеку перших осіб держави. Вранці 03.01.2019 був вбитий в м. Києві у дворі житлового будинку за адресою Саперне поле, 12, чоловіком кавказької зовнішності під час спонтанної сварки. Поліцією заведено справу за ч.1 ст.115 КК України ("Умисне вбивство") [4][5]
Був внесений до статті у розділ «Померлі демобілізовані учасники АТО/ООС», але в джерелах немає інформації про участь в АТО/ООС. Вилучено зі статті. --Tagira (обговорення) 18:46, 3 січня 2019 (UTC)
Додаткова інформація: інцидент трапився о 22:28 2 січня. Вбитий — 1992 р.н. з Кам'янця-Подільського, жив у Києві, залишились дружина і маленький син. Вбивця — професійний боксер Павло Очеретяний, 26 років, спочатку втік, 3 січня здався поліції. Джерела: [6][7][8][9]
Дружина каже, що УБД.[10] За словами товаришів, «забезпечував охорону президента Петра Порошенка, в тому числі і під час його візитів в зону АТО».[11] Інших даних про службу в зоні АТО немає. --Tagira (обговорення) 22:20, 13 січня 2019 (UTC)
  • не повідомляється, майор поліції, оперуповноважений Управління по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, 32 роки. 09.01.2019, близько 20:00, знайдена повішеною у власній квартирі в м. Маріуполь. За попередніми даними, покінчила життя самогубством. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 115 КК України з позначкою «самогубство».[12]
Внесено до статті — у таблицю. --Tagira (обговорення) 22:44, 13 січня 2019 (UTC)