Обговорення:Відкрите програмне забезпечення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це сторінка обговорень та пропозицій для статті Відкрите програмне забезпечення
Правила обговорень

Проблематика інтервікі для цієї статті[ред. код]

en:Open source software[ред. код]

Звичайно, суттєвим недоліком інтервікі було те, що посилання на вказану англомовну статтю було відсутнє.

Виявив цей недолік DixonD, за що ми йому вдячні.

Зазаначений недолік вже виправлено --pavlosh ҉ 16:00, 7 серпня 2009 (UTC)


«Open source software»<>«Open source»[ред. код]

Аналіз

За винятком агломовної Вікіпедії, де одне відрізняють від іншого, в (наскільки сягнули мої дослідження) усіх Вікіпедіях це вважається синонімами і:

  • або стаття називається (у перекладі відповідної мовою) «Open source software», а «Open source» є редиректом (перенаправленням), почасти, ймовірно, з причини зробленого колись перейменування;
  • або навпаки;

Вітак крім вищевказаного інтервікі на англомовну статтю, що його було щойно додано, в усіх інших випадках кожне інтервікі посилання з нашої статті повинно вказувати на статтю в іншомовному розділі Вікіпедії, що:

  1. називається (у перекладі титульною мовою або англійською) «Open source software» чи «Open source»;
  2. містить інтервікі на англомовну «Open source software» та, бажано, нашу статтю. Завдяки високій загальній репутації німецькомовної Вікіпедії у випадках сумнівів можна додатково орієнтуватися на німецьковну статтю «Open source» з характерним списком редиректів на неї.

--pavlosh ҉ 16:00, 7 серпня 2009 (UTC)

Дія

Вищенаведені аналітичні міркування є обгрунтуванням для оцього мого редагування. --pavlosh ҉ 02:01, 8 серпня 2009 (UTC)

Interwiki synchronization[ред. код]

Пропоную всім бажаючим приєднатися до дискусії на сторінці Interwiki synchronization/Open source vs Open source software. Одне лише прохання — переміщайте посилання з однієї групи в іншу тільки на основі аналізу змісту статті на мові викладу, а не історії редагування, посилань з інших мовних розділів тощо. Потрібно бути впевненим у результатах, щоб не довелося міняти інтервікі щотижня:) DixonD 12:05, 16 серпня 2009 (UTC)

Вільне/відкрите[ред. код]

В статті схоже некорректна інформація: "ліцензії на вільне ПЗ обумовлюють, що усі подальші модифіковані версії такого ПЗ теж повинні розповсюджуватись як вільні (тому часто говорять, що ліцензія на вільне ПЗ є «інфікуючою»)" — це ж стосується лише певних ліцензій (GPL), а наприклад BSD, будучи вільною, не вимагає відкритості модифікованого коду. І "більшість ліцензій на ПЗ з відкритими кодами надають повну свободу авторам модифікованих версій" — може це про вільне, а не відкрите?