Обговорення:Вік Всесвіту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
          Вік Всесвіту і теорія Великого Вибуху.

Астрономи оцінюють вік Всесвіту у 13.6~14 мільярдів років. З іншої сторони – радіус видимого для сучасних телескопів Всесвіту вже досягнув 10 мільярдів світлових років. Тепер співставимо ці дві цифри. Швидкість розлітання речовини у вибухаючих галактиках становить від 1-ї до 10 тисяч км. за секунду. Візьмемо більшу цифру і збільшимо її ще втричі: припустимо, що речовина після Великого Вибуху розширювалася із 1/10 швидкості світла. Тоді речовині потрібно 100 мільярдів років, щоб розлетітися від гіпотетичного центру Вибуху, в якому ми уявимо себе, на відстань у 10 мільярдів світлових років. 100 млрд років! Але ж наші телескопи зафіксували відстань до галактик, коли ті були там 10 мільярдів років тому! Тобто ми 10 мільярдів років ждали, щоб світло від тих – на даний час найдалі побачених - галактик летіло до нас, щоб ми їх побачили! При допущеній нами швидкості розширення матерії в 30000 км/сек (1/10 швидкості світла) за ці 10 млрд років галактики віддалились би ще на 1 млрд світлових років. При цьому реальний радіус Метагалактики становив би 11 млрд світлових років /якщо ми в центрі !/, а вік – 110 млрд років! Сто десять мільярдів! Це не 14… Навіть якщо швидкість розльоту становила третину швидкості світла, то й тоді на подолання 10 млрд світлових років потрібно 30 млрд земних років! А зараз, відповідно, «передові» галактики, були б від нас /при такій швидкості розльоту/ на відстані 13,33 мільярдів світлових років, а Всесвіт мав би вік 40 млрд років!

	Найменший можливий теоретичний вік Всесвіту /якщо прийняти теорію Великого Вибуху та нас у центрі цієї кулі/ буде становити 20 млрд років при швидкості розширення 300 000 км/сек, хоч масивна речовина за Альбертом Ейнштейном і не може набувати швидкості світла. А будь-яке зменшення швидкості розльоту або зміщення нас, як спостерігачів, ближче до периферії уявної кулі, або збільшення спостерігаємого радіусу Метагалактики автоматично збільшуватиме вік Всесвіту за ці 20 млрд років – наймінімальнішого теоретичного віку при теорії Великого Вибуху!

Отже, щось треба переглядати: 1 – або теорію Великого Вибуху /можливо Всесвіт може існувати без Великих Вибухів/. 2 – або вік Всесвіту. 3 – або причину почервоніння фотонів не тільки від ефекту Доплера. Можливо фотон з віком (або дальністю своєї подорожі всесвітом) втрачає свою частоту до червоного кольору, потім інфрачервоного і далі аж до частоти «реліктового» випромінювання?

Поліщук П Г 24 травня 2012 року На даний час знайшли (побачили) галактики на відстані 12 млрд. світлових років, навіть до 15 млрд. світлових років. Тому навіть при меншій відстані (12 млрд. св. р.) і світловій швидкості розширення (якщо ми споглядаємо світ з центру кулі) вік Всесвіту піднімається до 24 млрд років. Якщо ми на 1/2 радіусу - вік становитиме уже 48 млрд. років. Кроме цього - вид галактик з "краю" Всесвіту - такий же, як і наших сусідок. Тобто - це не хмари першонародженої матерії. І на формування галактик із зір потрібно часу не менше 10 млрд. років. Тоді мінімальний вік Всесвіту збільшиться ще на 20 млрд. років! З іншого боку - візьмемо прийняті наукою дані: вік всесвіту (найновіші дані) близько 14,6 млрд. років. І багато разів змінювану сталу Планка - близько 70 км/сек на мегапарсек. Так от на відстані 14.6 млрд. св. років швидкість галактик стає надсвітловою!! При сталій близько 67 км/сек. все добре узгоджується з офіційним віком: якраз на прийнятому радіусі (при світловій швидкості розширення Всесвіту) швидкість галактик і досягає швидкості світла. Але що далі?? Або швидкість матерії перетинає світлову швидкість, зростаючи необмежено і порушуючи принцип теорії відносності обмеження швидкості швидкістю світла. Або галактики повинні миттєво втратити збільшення швидкості за надсвітловим радіусом на сталу Планка, що є абсолютним абсурдом. Або потрібно, щоб стала Планка зменшувалась пропорційно збільшуваному радіусу Всесвіту - щоб матерія не перетнула світлову швидкість. Але тоді виходитиме, що галактики "тормозять", постійно зменшують швидкість. А офіційна наука нас запевняє, що Всесвіт роз ширюється з прискоренням...Висновок: офіційно визнані дані не узгоджуються між собою. І почервоніння фотонів за мільярди років вченим треба пояснити не розширенням Всесвіту. До речі, сам Доплер зовсім не пов'язував знайдений ним факт почервоніння далеких галактик з їх розльотом.