Обговорення:Депортація чеченців та інгушів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта России с флагами субъектов.jpg
Статтю «Депортація чеченців та інгушів» поліпшено в рамках тижня народів Росії
(1 — 15 липня 2015 року)
Theodoor Rombouts (1597-1637) - Prometheus - KMSK Brussel 25-02-2011 12-45-49.jpg

Стаття, на мій погляд, абсолютно ненейтральна і відображає лише радянську (періоду Сталіна) точку зору на депортацію чеченців та інгушів. Я не вважаю, що переклад ненейтральних, пропагандистських, написаних на основі джерел КГБ-ФСБ статей із російської Вікіпедії є найкращим шляхом для наповнення української Вікіпедії. Також вважаю, що статтю потрібно перейменувати у Депортація чеченців та інгушів або перекласти більш нейтральну версію ru:Депортация чеченцев и ингушей --yakudza พูดคุย 07:45, 3 березня 2008 (UTC)

  • Статті про ТАКІ історичні події подати нейтрально надзвичайно важко. З часів Київської Русі маємо факт тотальної ненависті одних до інших. Ви розумієте, про що я кажу. Є маленька деталь, яка не дозволяє мені об'єктивно ставитися до цієї статті. Я — грузин. А відтак мені складно неупереджено коментувати цей матеріал. Скажу тільки одне:

1. Якщо я стану на бік Сталіна, сяду у Кремлі, позастібаю усі гудзики на френчі і візьму до рота файку, то усі репресії конче потрібні і логічні в контексті зміцнення тоталітарної держави, яку я вибудовую; 2. Коли ж я опинюся у смердючій "столипінці", разом з десятками інших братів по крові, яких везуть на фронт, як гарматне м'ясо, то думка про втечу - це єдине, що буде в моїй голові. А потім, згідно старовинного звичаю кровної помсти, для мене лишається тільки один шлях — боротися з совєтами до останнього подиху. 3. Німці, в даному контексті подій, виступали в ролі давніх римлян, застосовуючи на практиці гасло: divide et impera! --Helgi 10:11, 4 березня 2008 (UTC)

Авжеж статтю необхідно перейменувати та повністю переписати, а то це прямо якась наруга. Це все одно, що статтю про Холокост назвати "Вирішенням єврейського питання", а для її написання використовувати німецько-нацистські пропагандистські матеріали. А з приводу того, що хтось грузин - то це все одно, що написати, що євреїв треба посадити в клітки і виправдовуватись тим, що "я араб, тому буду писати про євреїв гидоту, мені можна". Теж мені виправдання). Цікаво що б сказали у французькій Вікіпедії, якби якийсь німець виправдував свої наклепи на французів у статтях своєю приналежністю до німецького етноса? А захоплюватись Сталіним... Мало грузини отримали 8 серпня від сталіністів на чолі з Путіним? Та й не думаю, що німці пишаються Гітлером. Існування етнічного француза, який є англійським нацистом і ненавидить Францію це ганьба для французів, існування Сталіна, який був російським нацистом і ненавидів Грузію це ганьба для грузин. "Якщо я стану на бік Сталіна, сяду у Кремлі"... - ви подумайте що ви пишете! "Якщо я стану на бік Гітлера, сяду в Берліні то винищення євреїв, циган, українців, білорусів, поляків та й самих німців, все це буде конче потрібне в контексті зміцнення тоталітарної держави, яку я вибудовую", - так виходить?! Зараз займаюсь написанням статті Перша чеченська війна, бо статті наразі фактично не існує, а коли допишу займусь переписанням цієї статті (якщо, авжеж, ніхто не проти з грузинів, які отримали шматок Чечні після депортації чеченців, а згодом коли чеченці повернулися грузинам довелося повертати привласнене чеченське майно. Та й взагалі в історії є рідкісні випадки коли сусіди відчувають одне до одного щось інакше від палкої всеохоплюючої та засліплюючої ненависті. Тож грузинам дійсно мабуть варто утриматись від написання статей про чеченців)--Salvateur 10:24, 9 серпня 2009 (UTC)