Обговорення:Києво-Могилянська академія (1659—1817)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Назва[ред. код]

На сьогоднішній день, при вчиванні терміну Києво-Могилянська академія найчастіше мається на увазі сучасна Національний університет «Києво-Могилянська академія». Саме тому, Києво-Могилянська академія повинна надавати інформацію щодо НаУКМА. До назви цієї статті включено роки коли стара КМА існувала як академія. 1659 - рік отримання статусу. --Memo 04:27, 17 квітня 2008 (UTC)

Відповідне посилання має бути (і воно є). Так само як і пару речень про реального спадкоємця - Київський Університет і багато вузів по всій Україні і Євразії, які були відкриті або розвивались за участю випускників Київської Академії. Сучасна КМА - теж спадкоємець Київського Університету в т.ч. через викладацький склад (про що вони часто забувають сказати). Serge-kazak (обговорення) 12:57, 21 лютого 2013 (UTC)

Прямий спадкоємець Київської (Києво-Могилянської) Академії відкритий вже у XIX ст. - Київський Університет[ред. код]

Здається це вже раніше вже було в заголовку, потім хтось видалив. Нинішній заклад під назвою "КМА", який вживає старовинний бренд - якщо і є спадкоємцем по науковим школам, правопреємству викладачів старої Київської Академії - то саме через Київський Університет. Тому як мінімум про Київський Університет як і про те, що всі навчальні заклади Євразії - Російської імперії, СРСР, України, Росії, які від нього походять (утворені) у XIX-XX ст. теж є спадкоємцями Київської Академії, закритої у 1817 - варто згадати у заголовку статті, не кажучи про те, що саме він по суті був основним спадкоємцем вже у XIX ст. (хоч також існує чимало навчальних закладів Євразії утворених за участі випускників КМА ще до утворення Київського Університету, в т.ч. університети Санкт-Петербурга, Москви, Казані, Харкова).

Serge-kazak (обговорення) 11:13, 21 лютого 2013 (UTC)