Обговорення:Клесів (село)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Map of Ukraine with regions flags.png Стаття Клесів (село) є частиною Вікіпроекту «Населені пункти України», який покликаний покращувати усі статті, присвячені населеним пунктам та адміністративно-територіальним одиницям України. Якщо ви бажаєте покращити цю або інші статті з цієї тематики, будь-ласка, приєднайтеся до проекту. Щиро запрошуємо усіх зацікавлених осіб!

Статистика відвідуваності сторінки «Клесів (село)»Карта XVI століття[ред. код]

@Zolanar: Вітаю. Яку ви маєте на увазі карту? Якщо цю, то у мене є вагомі сумніви, що вона була створена у XVI столітті (хоча, можливо, й зображує кордони того періоду), оскільки на карті зображено чимало населених пунктів, які були засновані у другій половині XIX — на початку XX століття, зокрема: Сарни (Sarny, засновані у 1885), Ківерці (Kiwerce, 1870), Запоріжжя (Aleksandrowsk, 1806), Дніпро (Ekaterinoslav, 1776), Херсон (Cherson, 1778), Миколаїв (Nikolajew, 1789), Верхньодніпровськ (Werchnednieprowsk, 1779) тощо. Найімовірніше карту було створено у період між 1870 і 1921 роком. --ZxcvU (обговорення) 23:36, 11 січня 2019 (UTC)

@ZxcvU:Вітаю.Так це карти початку 1900 років ось (паспорт) Але це ж офіційні історичні карти, вони ж в любому випадку мали орієнтуватись на якісь історичні дані чи замальовки.Також ця карта має похибки притаманні тому часу, наприклад дорога зміщена і йде з Волі клесівської. Насправді вона за кілометр десь і на картах початку 20 століття коли і друкувалась ця мапа вона вказана вірно. Також в селі збереглась церква 17 століття. Тай в місцеві легенди про болота ще татар згадують... . Деталі звісно опосередковані, але все ж. — Це написав, але не підписав користувач Zolanar (обговореннявнесок).
@Zolanar: Що ж, нам достеменно невідомо чому польські картографи зобразили чимало населених пунктів, заснованих значно пізніше XVI століття. Але пропоную нам не будувати самостійно якихось теорій, оскільки одним з головних правил Вікіпедії є заборона проведення оригінальних (власних) досліджень, найкращим виходом з даної ситуації бачу пошук надійних вторинних джерел, на кшталт праць істориків, краєзнавців, офіційної інформації тощо. І, будь ласка, підписуйте свої повідомлення таким чином:
--~~~~
Бажаю успіхів у пошуку нової інформації. --ZxcvU (обговорення) 00:52, 12 січня 2019 (UTC)
@ZxcvU:Зрозумів. Буду шукати. До речі Сарни присутній в Волинських записках 1809 року друку, він є на мапі 231 сторінка. Але чомусь як і випадку з Клесовом життя він отримав тільки з будівництвом колії. --Zolanar (обговорення) 01:01, 12 січня 2019 (UTC)
@ZxcvU:Частина карти з Клесовом 1600 року скопійована з (карти) 1840 року. Але я передивився карту (Риччі Заноні 1767 і є цікавий момент там де він малював Річ посполиту все вірно там в тих роках є Сарни і селища що поряд. Так вийшло що Клесів на той час є закордоном і карта досить умовна в цьому регіоні але орієнтовно на місті Клесова присутнє місто. Що в принципі нічого не змінює. Також є запитання щоб даремно не змінював статтю. В кілометрі від Клесова знаходилось село Ліщенець яке в післявоєнних роках належало до Клесова. Воно існує тільки на карті usa/NM-35-2 ну і в якості руїн будинків, залишки садів. Історія виникнення як і чому воно зникло мені невідомо. Швидше за все збудоване під час анексії поляками і знищене СССР. Цих доказів досить щоб добавити в історію Клесова як колишній підпорядкований населений пункт? --Zolanar (обговорення) 00:04, 13 січня 2019 (UTC)
@Zolanar: Чи варто додати до історії цього села згадку про Ліщенець як про колишній підпорядкований НП? Розумієте, не варто додавати інформацію лише на основі власного досвіду, оскільки такі дані пізніше буде важко перевірити іншим користувачам даного ресурсу. Відповідно до сайту Сарненської районної ради сьогодні поблизу Клесова існує урочище «Ліщенець», але інших свідчень мені у мережі знайти не вдалося. Залишу вам декілька посилань на джерела, які можуть допомогти в наповненні статті: наукові публікації на Google Scholar та стаття про Клесів (Klesów) у Географічному словнику Королівства Польського. --ZxcvU (обговорення) 14:27, 13 січня 2019 (UTC)