Обговорення:Клесів (смт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Примітки[ред. код]

@Ahonc: «Примітки розміщують до розділового знаку (крапки, коми, двокрапки тощо) за винятком тих випадків, коли розділовий знак є частиною наведеної цитати або позначає скорочення — тоді примітка ставиться одразу після такого розділового знаку (впритул)» — з Довідка:Примітки. --ZxcvU (обговорення) 21:59, 8 січня 2019 (UTC)

Але то навіть не порада, не те, що правило. Логічно, якщо примітка стосується всього речення, то ставиться після крапки, якщо частини речення — то до крапки. Багато років у Вікіпедії, завжди користувався таким принципом, ніхто не казав, що це неправильно.--Анатолій (обг.) 22:13, 8 січня 2019 (UTC)

Однойменне село[ред. код]

@Zolanar: Добрий день. Зверніть увагу на те, що в джерелах згадується і на картах зображене село Клесів, яке розташоване поряд з смт. Частину доданої вами інформації я переніс до відповідної статті про село. Дякую за доповнення. --ZxcvU (обговорення) 21:55, 9 січня 2019 (UTC)

@ZxcvU: Добрий вечір. На карті 1866 року вже існує центральна вулиця нинішнього смт Клесів а також будинки, що доводить що місто розвинулось задовго до появи колії. Також прошу звернути увагу що на мапі 1913 колії проходять вже через наявну центральну вулицю. Поділ міста Клесів відбувся швидше за все за радянських часів. Збудували колхоз, зробили перерозподіл. Місто Клесів яке було райцентром і прогород с. Клесів в якому і знаходився колхоз. Вже після скасування Клесівського рн. місто стало смт. — Це написав, але не підписав користувач Zolanar (обговореннявнесок) 00:22, 10 січня 2019.
@Zolanar: Вулиця, яка сьогодні є частиною смт, в 1866 році існувала, але тоді вона була частиною села Клесів, окремого Клесова на карті немає. Вважаю, що давніші свідчення (до XX століття), які стосуються Клесова, варто додавати до статті про село, яке однозначно існувало принаймні у другій половині XIX століття (а можливо, й раніше). --ZxcvU (обговорення) 22:56, 9 січня 2019 (UTC)
@ZxcvU: Добре. Я просто мав на увазі що твердження про те що саме будівництво станції стало відправною точкою в історії міста не зовсім справедливе. Скоріш за все воно послужило утворенню швидкого розвитку нового району. Також хочу звернути увагу що на загальній мапі Волинської губернії 1866 року Клесів значиться як місто в той час як сусідніх Сарн немає, що в деякій степені доводить що принаймні в ті часи це було точно не село.
Пропоную добавить також карту 1600 років до статті про село Клесів. Так як місце розташування відповідає дійсному що доводить і існуюча дорога на Стрільськ і також наявність поряд Волі клесовской що і нині являється районом міста. Так що зображено там точно це саме місто. — Це написав, але не підписав користувач Zolanar (обговореннявнесок) 01:30, 10 січня 2019.
@Zolanar: Сарни на карті є, ця карта друкувалася у 1913 році. Чому ви вважаєте, що Клесів позначається саме як місто? На цій карті, як і на інших картах XIX — початку XX століття, можна гарно побачити різницю між зображенням містечка (Томашгорода, Дубровиці, наприклад) і села на кшталт Клесова (Клесовъ, Клесово, Кресово). --ZxcvU (обговорення) 04:42, 10 січня 2019 (UTC)
@ZxcvU:Я мав на увазі карту https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/1866_Volyn_geological_map.PNG . Правда на карті вказаний 1856 рік але Клесів серед містечок а Сарн нема. — Це написав, але не підписав користувач Zolanar (обговореннявнесок) 14:16, 10 січня 2019.
@Zolanar: мабуть, цю карту додати до статті про село можна, проте варто залишити під картою підпис без вказання статусу міста (на кшталт «Клесі на карті Волинської губернії, 1866 рік»), оскільки потрібні якісь однозначні докази, що поселення справді мало цей статус. --ZxcvU (обговорення) 05:14, 11 січня 2019 (UTC)