Обговорення:Луганськ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Люди походженням чи діяльністю пов'язані з Луганськом[ред. код]

Добридень! Хочу написати про успіхи луганського школяра Дмитра Летягіна (http://expres.ua/news/2013/03/20/84124-desyatyklasnyk-predstavyt-ukrayinu-mizhnarodnomu-konkursi-vynahidnykiv). Треба порада - в якому саме розділі "люди ... пов'язані з Луганськом" чи зазначити в освіті? Дякую. --HelgaSavo (обговорення) 19:25, 22 березня 2013 (UTC)


Я таких кошмарних назв вулиць ще ніде не читав. Як так взагалі можна. Я звичайно розумію, можна ненавидіти країну, у якій живеш, але писати грамотно хоча б уміти треба. Ну й депутати... --Russkij 19:48, 22 листопада 2007 (UTC)

Це все з області "проффесора", Анни АхмЕтової і тд. - яскраве свідчення того, що Партію Регіонв - це вороги України і вороги здорового глузду (в Луганську за них голосує абсолютна більшість). --A1 music note.gifА1 20:04, 22 листопада 2007 (UTC)

Це ж треба! Українські вулиці записувати українською мовою на російський лад!!! Ха-ха-ха!!! Померти не встати! Цікаво, кому така маячня в голову прийла... Щиро Ваш Kobzar 12:17, 9 березня 2009 (UTC)

Луганській міськраді 24-го скликання — NickK 19:37, 8 березня 2009 (UTC)


Українські вулиці записувати українською мовою на російський лад - хороший, годный стёб, молодцы наши... А Стир нэхай соби тыхэсенько тэчэ через Луцьк по сточыщу (ось дэ назвы як назвы), мы нэ проти.

>хороший, годный
Лурк-лурк.
>Стир нэхай соби тыхэсенько тэчэ через Луцьк по сточыщу (ось дэ назвы як назвы), мы нэ проти.
Якась маячня не до ладу. Ви щось хотіли зауважити? Vhalior 13:48, 7 листопада 2009 (UTC)

Як на мене, стаття занадто заанґажована. Особливо це стосується розділів про політику і релігію. Якщо автор статті належить до ВО "Свобода", то не треба робити сумнівні твердження: "Суттєвий вплив на політичне життя міста справляють Луганська обласна організація ВО "Свобода"". Зробіть хоча б посилання на дані ЦВК про цей вплив. А звідки у вас такі факти, що "громади українських незалежних церков... зазнають постійних нападів з боку СБУ та інших державних структур."? Є дані правозахисних організацій, розглядалися такі факти у суді? Чи це просто ксенофобія на побутовому рівні, коли сусіди вигукнули на адресу вірян щось непристойне? --Qypchak

Полностью согласен с Qypchak. Недопустимо применение в энциклопедических данных таких эпитетов, как "спотворені назви". Кто вообще может определять степень "уродства"? Что за чушь насчет названия "Луганское"? Может тогда и Столица у нас "Киевське" будет? И Львов - "Львівське"? Насчет влияния на луганчан "Свободы" и СЛС - тоже ложь. На жителей Луганска они влияют, так же, как и собаки Динго: луганчане знают, что те существуют, может даже немногие их видели, но не более. А Олег Тягнибок (лидер "Свободы") на президентских выборах набрал целых 0,3% голосов луганчан - вот так у нас поддерживают национализм, который неприкрыто сквозит во фразах автора статьи.

Lyonik

Речення про "...зазнають постійних нападів з боку СБУ та інших державних структур", "Суттєвий вплив на політичне життя..." закоментував --AS об. 09:52, 21 липня 2010 (UTC)

У все-таки Вікіпедії нема авторів ;) Ніхто нікому не забороняє насичувати статтю хвактами, яких і дійсно до досконалости їй ще дуже бракує. В тому числі, і щодо назви міста, якщо як ви бачите, написано недостатньо чітко: рехворма української мови задля наближення назв міст не стосувалася ні назви Києва, ні Львова. Мова йде про те, що назви великих міст, що закінчувалися на -ське перекрутили на -ськ.
"Спотворені" жодним чином не стосується до краси чи чого-небудь подібного, як можна говорити про красу чи огиду московської мови? Слово має значення "Подавати, показувати що-небудь у неправильному, перекрученому вигляді." див. словник, оскільки це суперечить нормам української мови та законодавству, зокрема закону "Про мови в Українській РСР". Дякую за пораду, додам про це в статтю. Пишіть зауваження ще, будемо виправляти.--рівноденник  12:06, 21 липня 2010 (UTC)

Какой бандеровец писал эту статью? Столько русофобии и национализьма я не видел даже в школьном учебнике по истории Украины. Откуда познания про "Луганське"? Луганский завод был, Каменный брод тоже, а про Луганское ни один знакомый историк не знает. "Давление власти" на украинские школы - это вообще из разряда клеветы и политического бреда, никто никому не запрещает преподавать на ридной мове, другое дело, что большинство учеников живут в русскоязычной среде, и они просто не будут понимать преподавателя. Помню, в нашей школе была параллель с преподаванием на украинском языке, так на нее набралось всего 15 человек, при четырех других заполненных. Ну и еще непонятно кто там кого "перекрутил", если названия улиц писались на русском языке изначально. ЕМНИП есть такое правило, по которому собственные имена не переводятся, это как раз этот случай - вы слышали когда-нибудь о булошной улице (Baker Street, London)?

Назва міста "Луганське" походить від старонімецького "loug" (Lug) - Flamme, Feuer, Lohe - вогонь, палання, горіння, світіння (світло). На латині це "lux" (сяйво), а грецькою - "λευχος" - сіяння, або ще на латині "tago" - денне сяйво. На староанглійській мові це "bil" (bel) - вогонь, палання. Тому так названа і ріка "Луганка" - Горинь, Світлянка. Тут на східному кордоні України приходить день в Україну. Тому по лінії від Білгорода до Таганрога всі назви "світлі", або нагадують про радісний (світлий) ранок. Ви, друзі, обісрали на своєму "обговоренні" професіонала і знавця тополнімії. І це ваша, а не його біда. Бувайте!

Класна стаття!!! Молодці, особливо сподобалось про Лоханськ — я чув кілька разів, але щоб писати таке у вікіпедії — ну ви даєте!

Тарас Чекан 19:57, 28 травня 2011 (UTC)

Недолугість герба[ред. код]

зверніть увагу на рік біля "ЄІІ"

Файл:Герб Катеринославської губернії.gif Звісно, важко бути цілковитим прихильницком цього імперського витвору, але наскільки відповідає дійсності фраза "Ця частина герба є недолугістю проекту, оскільки c. Луганське ніколи не було повітовим містом і входило до Слов'яносербського повіту. [Саєнко Ігор. Минуле українського козацтва на Луганщині. Історичні нариси. — Харків: СІМ, 2010. — 100 с. — ISBN 978-966-8549-67-0 (с. 87)]"

Хіба після 1882 року Луганське не було повітовим містом Катеринославської губернії? Та й наскільки пов'язана кількість зірок зі статусом Луганського? --рівноденник  23:03, 27 липня 2011 (UTC)

так написано (припускаю, що у вас є та сама книжка, бо її широко роздавали): подивіться. я повірив. а ще звертаю увагу на дату на гербі: "1787" біля літери "Є" на синьому тлі. (схоже, дата стосується заводу, а не повітового міста). врешті, чому не сказати про таку гіпотезу, якщо немає іншої або однозначного пояснення? з повагою, --ursus 23:13, 27 липня 2011 (UTC)
тепер читаємо у статті катеринославська губернія: "Герб Катеринославської губернії затверджений 5 липня 1878 р. Опис герба: «У лазуревом щиті золоте вензелове зображення імені Імператриці Катерини II між такими ж цифрами 1787, оточене дев'ятьма золотими шестипроменевими зірками. Щит увінчаний імператорською короною й оточений золотими дубовим листям, з'єднаними Андріївською стрічкою»."
там само: Луганського повіту немає. є: Бахмутський повіт — 1802—1920, Слов'яносербський повіт — виділений з Бахмутського повіту, 1805—1920.... повітів там названо 10... але без Луганського. треба ще десь дивитися. я від того всього дуже далеко... але загадка про те, чого в Луганській області є 9, не полишає. пару варіантів маю, але не підходять до літери "Є", як і літера до області. --ursus 23:21, 27 липня 2011 (UTC)
Так на гербі Луганського зображено герб Катеринославської губернії, на території якої він в час ухвалення цього самого герба і знаходився. І всього лише. Не йде мова, що в Луганській області чогось там 9. Узагалі, Луганська область до цього герба не має жодного стосунку. Якщо і є якісь цікаві моменти щодо літераи "Е" та кількости зірок, це все стосується хіба що герба і отже статті про Катеринославську губернію.
P.S. Луганське було повітовим містом Словеносербського повіту.--рівноденник  11:13, 28 липня 2011 (UTC)

Шо-то тра' робити[ред. код]

Без плачу не можу дивитися на цю статтю. Щоразу збираюсь її виправити і руки опускаються, бо... Хай простять мене автори.

  • Кілька абзаців схожі на коменти у якійсь соц.мережі. Зокрема про Лоханськ, назви вулиць
  • Переважає публіцистичний стиль.
  • Недоречним є витяг з правопису.
  • Стаття переобтяжена координатами, які краще давати в статтях про окремі об'єкти. Галерею храмів слід або винести до відповідної вікістатті, або перемістити у самий кінець.
  • Яке смислове навантаження несуть фото "Безумний"?
  • Євген Стахів не був луганчанином, а Сергій Жадан народився у Старобільську, хоча і написав "Ворошиловград". Якщо перераховувати, кто тут був, так місця не вистачить. А де Матусовський?
  • Зайве фото Сент-Етьєна. etc.

Якщо наважусь зробити прополку, чи не буду оголошений вандалом?) --Qypchak 11:31, 17 вересня 2011 (UTC)

Так стиль потрібно виправити, а от зайвого там немає, як і багато головного на превеликий жаль (наприклад, освіта представлена світлиною школи, але жодної університетів). Тож тільки доповнювати. Витяг з правопису переніс у примітки. Координати потрібні, вже проведена яка робота зі збору інформації; галерея храмів там де й потрібно їй бути, в розділі про храми (звісно можна створити окрему статтю Галерея храмів Луганська, яка буде складатись з цієї галереї + 2 речення та купи шаблонів). Щодо уродженців, видатних діячів, то потрібно виправляти, але нічого не вилучати, тільки додавати, навіть тих, хто зупинявся на одну ніч, та присвятив Луганську одну фразу в спогадах - це історія міста. Такий підхід до історії звісно відрізняється від радянського, до основания разрушим и сотрем, а на обломках новое построим и напишем.--Dim Grits 12:17, 17 вересня 2011 (UTC)
так, тут є що доробляти і переписувати, але дорорінно, мабуть, все міняти не треба. поєтапно, поволі можна все зробити. з освітою, також думаю, не все представлено добре. напр., коли побачив, що у проекті тижня Луганська обійдено виш, в якому працюю, вирішив ніяк не підтримувати проект цього тижня. але цю сторінку інколи правлю, як і інші сторінки про Луганщину. роботи тут непочатий край.... --ursus 19:32, 17 вересня 2011 (UTC)
Якась народна самодіяльність, а не стаття. "(до 1933 року — Луганське[2]" — що цікавого, у вигляді "Луганське" Луганськ згадується лише у текстах діаспори, посилання на правопис — правило начебто Луганська стосується, але сам Луганськ там не згадується. Тобто немає джерел, які б підтверджували твердження "до 1933 року — Луганське" (напхав пан Riwnodennyk цього фентезійно-діаспорського "Луганського" усюди). І так вся стаття. Доробляти треба, але викинеться щонайменше третина статті. --Arkony 04:52, 15 жовтня 2013 (UTC)
Не фантазуйте. Вчить історію. Завітайте до архіву, запитайте матеріали до 1933 року. Завітаємо до бібліотечного каталогу, доступного в мережі. Беремо літературу навмання. Видає перше за списком: Грушевський С. Г. Архівні фонди м. Луганського // Праці Наукового товариства в м. Луганському. - 1928. - Збірник 1. - С. 87-89. Якось слабо ви досліджували наш край, не професійно. Міг би карт вам напоказувати, але то вантажити потрібно... Не відомо мені як там у вас, а у нас на сході міста українською Сватове, Старобільське, Перевальське, Луганське. То російською місто чоловічого роду, але українською - середнього. А за радянських часів багато чого змінилося, ще більше наломали дров за незалежності. --Dim Grits 08:28, 15 жовтня 2013 (UTC)
Гаразд, щодо повної відсутності джерел — не правий, але твердження "до 1933 року — Луганське" усе одно не вірне, дивіться:
отже "Луганське" замість "Луганська" з’явилося з прийняттям Харківського правопису, з тим самим правописом і зникло, тобто замість "до 1933 року — Луганське" має бути щось таке: "у 1927—1933 офіційна назва — Луганське"). Можете навести згадки про "Луганське" до 1928 року?
Так яку історію вчити? ∙∙∙ Arkony(обг.) 09:58, 15 жовтня 2013 (UTC)

Название по-английски[ред. код]

Друзья, простите, что по-русски, но по-украински я не умею. У меня возник огромный спор в английской части Википедии о том, как произносить название этого города. Они утверждают, что правильное произношение - Луханск (Luhansk). Если кто-то из вас говорит по-английски и хочет принять участие в дискуссии, перейдите на английскую статью и почитайте обсуждение. Буду очень признателен за участие. 178.184.43.188 10:45, 25 травня 2012 (UTC)

Дискусія виникає через те, що рос.мовне населення України й Луганська зокрема сприймає англійську 'h' як 'Х'. І тому, варіант Luhansk вони читають, як Луханськ. Адже в рос.мові нема літери, що подібна українські 'Г'. Україномовне населення з легкістю сприймає 'h', як 'Г'. Адже літера 'g' має укр.відповідник 'Ґ'. А літера 'Х' передається, як 'kh'. Тому, так як назва міста офіційно є українською, і це українське місто, слід в англ.мові писати Luhansk, а не Lugansk. А Lugansk буде від рос.назви Луганск. — Mychajlo Naumenko (обговорення) 15:36, 26 серпня 2015 (UTC)

Люди пов'язані з Луганськом[ред. код]

Немає Птушко і Матусовського немає видатних політичних діячів як Ворошилов, але є пара нікчемних галицаєв( піп навіть з фото) які з недостовірних джерел декілька разів були у Луганську. Це що бандерська вікі?

твоє місце в російській вікіпедії, там і сиди. а сюди не лазь. --Alex Flax (обговорення) 23:41, 16 листопада 2015 (UTC)

Столиця[ред. код]

А що він робить в категорії Колишні столиці? --Alex Flax (обговорення) 23:42, 16 листопада 2015 (UTC)

Прохання[ред. код]

Прохання перенести дану категорію в основну сторінку:

Правопис[ред. код]

Прошу пояснити, як правопис може регулювати форми «Луганськ» і «Луганське». Це питання офіційної назви, а не правопису як такого. Ще напишуть «Дніпропетровськ — порушення правопису, за правописом — Дніпро». --В.Галушко (обговорення) 19:38, 11 березня 2019 (UTC)