Обговорення:Передній привод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шановні панове автори, співавтори і редактори!

Закликаю усіх Вас до співпраці над виправленням усіх статей, у яких є термін «привід» та/або « привод ».

У таких статтях, як «передній привід», «задній привід», у безлічі автомобільних статей, та і у основоположній статті «привод», якщо не суцільно, то майже суцільно вживається термін «привід».

Якщо Ви заглянете до статті «привід», то побачите практично ідеальне тлумачення цього терміна, який до приводів механічних об’єктів не має ніякого відношення.

Якщо Ви заглянете до статті «привод», то також побачите вірне тлумачення і достатньо часте вірне вживання цього терміна, хоча, як і у листі «Трьох із Простоквашино», трапляються трактування слова то як «привод», то як «привід».

Якщо Ви заглянете до правопису української мови, то побачите там інформацію, що, попри довільного вживання, і розмаїття бажань багатьох авторів, по відношенню до приводів механізмів слід вживати саме термін «привод». Не довіряйте моїм словам і переконанням, не полінуйтеся і, все ж, загляньте!

Мені незручно правити назви статей, тому що я початківець і не знаю, як впливатимуть мої правки на інші статті, у яких є посилання на вищенаведені статті, а тому закликаю Вас усіх поспівпрацювати! Можливо хтось має відмінну від моєї інформацію з цього приводу (не привода), прошу поділитися зі мною і із усією спільнотою Вікіпедії.

Залишимо це питання без уваги – наші діти сміятимуться над нами і над Вікіпедією (і не тільки з цього приводу, а і з багатьох інших). Є привід позбиткуватися над Вікіпедією, її авторами, співавторами і редакторами та деякими літературними джерелами, але є і привод як механізм чи пристрій, за допомогою якого приводяться в дію механічні об’єкти.

З найкращими побажаннями, надіями на співпрацю і взаєморозуміння, В. Білецький.

(Biletsky Volodymyr (обговорення) 13:49, 9 листопада 2012 (UTC))