Обговорення:Служба безпеки України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Запитання[ред. код]

Чогось мені не зрозуміло. Я пишу, що СБУ є правонаслідувачем КДБ УРСР, а це редагування вже два рази скасували! Як це розуміти?! — Це написав, але не підписав, користувач 78.30.203.214 (обговореннявнесок).

Читаємо статтю:
« 20 вересня 1991 року Верховною Радою України було прийнято постанову «Про створення Служби національної безпеки України». Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР. »
Юридично правонаступництво не було оформлено. Було лише передано матеіально-технічну базу КДБ УРСР на баланс СБУ. (див. постанову) — NickK 13:48, 28 вересня 2008 (UTC)

Але СБУ є спадкоємницею КДБ УРСР по факту, бо більшість кадрів КДБ УРСР після його ліквідації стали кадрами СБУ. Це, також, стосується більшості функцій, які виконував КДБ перед розпадом СРСР. — Це написав, але не підписав, користувач 78.30.203.214 (обговореннявнесок).

«Спадкоємниця по факту» та правонаслідувач ніби не одне й те саме. Чи я не правий? — NickK 14:23, 28 вересня 2008 (UTC)

Можливо, ні. Але тоді треба написати, що СБУ - спадкоємиця КДБ УРСР, бо була створена на його базі. І як би наши сучасники не ставилися до КДБ, не можна відмежовуватися від минулого.

Завдання, структура, абревіатури[ред. код]

  • ДСУ СБУ — не ДСУ а ГСУ: Головне слідче управління, наскільки знаю. --Pavlo1 (обговорення) 12:53, 6 лютого 2014 (UTC)
  • група «А»
  • група «К»
  • група «…»
  • департамент «Т» (политический департамент, охранка[1]) [2]
  • Завдання, Структура Створив фактично з нуля цілу статю. Наприклад розділ "Структура і керівництво". Систематизував на які саме складові поділяється структура СБУ - це Центральне управління і його складові, вставив таблицю де вказав який саме Департамент, яке Головне управління або Управління або інший підрозділ за що відповідає, військове звання та ПІБ керівника. Далі - регіональні органи, та органи військової контррозвідки - це одне із найважливіших завдань СБУ. Ще - навчально-наукові заклади.

Деякі користувачі вважають, що цю інформацію я тупо переписував з сайту СБУ або ВР України, і видаляють цілі розділи. Хочу зауважити -всі дані я брав з відкритих джерел, і розділ "Історія створення і завдання" я писав особисто сам, користуючись спеціальною літературою, виданннями СБУ (Білою книгою, довідковими матеріалами, відомчими наказами тощо). Також в статі виклав свої особисті знання щодо діяльності Служби. Всі дані можу підкріпити посиланнями на авторитетні джерела, і я це роблю, хоча вони чомусь інколи зникають зі статі. --Дима-101 (обговорення) 12:25, 27 жовтня 2014 (UTC)

Діяльність СБУ в період президентства Віктора Януковича[ред. код]

Чи не варто це виділити в окрему статтю? Бо є вже деякі аналітичні матеріали, а не тільки факти. В принципі було б гарно проаналізувати діяльність СБУ за кожного президента України на рахунок служіння саме державі Україна. --zmi (обговорення) 11:36, 14 квітня 2014 (UTC)

Посвідчення[ред. код]

До чого у статті про СБУ фотографія посвідчення якогось члена Академії Енергетики України? 94.179.126.210 13:59, 14 червня 2014 (UTC)

Видалено. --Reader85 (обговорення) 14:21, 14 червня 2014 (UTC)

Примітки[ред. код]