Обговорення:Упередження

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Logo sociology.svg Стаття «Упередження» є частиною Вікіпроекту «Соціологія», який покликаний вивести соціологічний сегмент Вікіпедії на новий якісний рівень. Якщо маєте бажання створювати або покращувати статті пов'язані з соціологією, Ви також можете долучитися до проекту. Ласкаво просимо всіх!

Додавайте цей шаблон до усіх статей соціологічної тематики. Для цього розмістіть на сторінці обговорення статті цей код: {{Стаття проекту Соціологія}}

Спірне редагування[ред. код]

Shroud~ukwiki до тексту: Це можуть бути розповсюджені в масовій свідомості елементи існуючих або вже зниклих релігійних вірувань (різного роду забобони), застарілі наукові гіпотези («кит - риба»), наслідок дії пропаганди («в Україні переслідують російськомовних»), реклами («чим дорожчий товар — тим він кращий»), культурні штампи («всі українці люблять сало», «всі німці — пунктуальні і законопокірні», «всі американці збожеволіли на грошах»). намагається додати або й новітні соціальні стереотипи від сексуальних меншин («хто нас не підтримує — той гомофоб») та феміністичне («патріархат нас поневолює», «чоловіки зумисно нас утискають»).. Ця фраза є нетолерантною до окремих верств населення і порушенням правила Вікіпедія:Нейтральна точка зору. --Sthelen.aqua (обговорення) 17:22, 15 травня 2017 (UTC)

Sthelen.aqua В цьому розділі всі наведені вище факти підпадають під термін (Ваша цитата) "Ця фраза є нетолерантною до окремих верств населення". А також ці мої, додані до редакції, фрази добре описують статтю "Упередження" в розрізі новітніх соціальних проявів, якщо Ви не зовсім розумієте суті описів - то варто помоніторити сучасні соціальні прояви на цю тему. Наприклад, гарно передає упередження (і, як Ви додали, ще - "толерантність") моніторінг группи "Фемінізм.УА", де зібрані всі недоліки сучасного цього соціального феномену - нетолерантність, гомофобію, мізандрію та пропаганду проти чоловіків і т.п.; при цьому гарно маскується за розрекламованим пропагандистським поняттям "рівноправ'я". Це саме стосується і багатьох прибічників сексуальних меншин - вони нетолерантні до чужої точки зору, яка не підтримує або й протистоїть їхнім поглядам. Щодо "Нейтральності точки зору" - моя редакція немає за собою жодного упередженого контексту, а тільки фактично описує процес в контексті цієї статті і просто продовжує перелік ситуації чи фраз щодо поняття "Упередженість", прочитайте розділ і пробуйте прочитати мою редакцію в контексті вище перерахованого без упередженності і прихильності будь-якій пропагандистській точці зору.
Щодо Вашої ремарки чи зауваження - чи це не Ви маєте упереджене ставлення до таких фактів? Тому що, будь-який розділ "Критика" у статтях Вікіпедії, можна підвести під таке Ваше бачення. І, будь ласка, перед тим як тупо відкатувати редакцію - виставляйте її на обговорення, якщо у Вас виникають сумніви. Дякую. Shroud~ukwiki, 18:21, 15 травня 2017 (UTC)
У мене не було б заперечень до Вашого редагування, якби воно було направлене дійсно проти поширених упереджень, а не з прихованою зневагою "висвітлювало" інші точки зору. Нейтральності у Вашій правці не має (чомусь я не бачу всесторонності, де наприклад, патріархальні упередження, "місце жінки на кухні", "Kirche, Kinder, Kueche" тощо?). По друге, і формат Вашої правки, і аргументація просто образливі для цих груп населення в цілому, так само, як і свідчать про нерозуміння поняття "гендерна орієнтація". Сексуальні меншини - це не погляди, це біологія, і тому протистояння ним є так само невиправданим, як протистояння чорнявим чи високим, і так само нетолерантним. Ваш приклад - "Фемінізм.УА" має 5,3 тис.учасниць і наврядчи є авторитетним джерелом. --Sthelen.aqua (обговорення) 20:20, 15 травня 2017 (UTC)
Про патріархальні стереотипи чи упередженості Ви маєте право внести сама, як вільний користувач Вікіпедії, це ж стосується будь-якої інформації, якою Ви мені докоряєте. Сексуальні меншиини не є біологічним видом, це психологічні вподобання чи психологічні перекоси (як Вам зручно). Все інше - це Ваша упереджена маніпуляція. Ви людина упереджена і маніпулятивна, не бажаєте вивести нашу розмову до рівного і рівностороннього русла. Дякую, мені все зрозуміло. --Shroud~ukwiki, 20:37, 15 травня 2017 (UTC)
Не докоряйте мені тим, чим певно є Ви самі, порушуючи чергове правило Вікіпедії. Сексуальні меншини - значною мірою біологія, вже тому, що зустрічаються у багатьох біологічних видів (собаки, пінгвіни, мавпи, лебеді - лише декілька прикладів). І ось тут ще трохи - en:Homosexual behavior in animals. --Sthelen.aqua (обговорення) 21:14, 15 травня 2017 (UTC)
Ви упереджено ставитеся до інформації у енциклопедії. Вивчіть закони, правила і поняття, на які посилаєтеся, повністю. Питання суперечки закрите. --Shroud~ukwiki, 00:07, 16 травня 2017 (UTC)