Обговорення:Ушу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Який сюди поставити шаблон, щоб позначити, що стаття редагуватиметься протягом наступних декількох днів і щоб ніякий Movses тим часом не поставив на ній {{Q-delete}}? :) --ΑΜακυχα Θ 20:59, 18 липня 2007 (UTC)

Вибачте, я тут додав декілька перепосилань із цієї статті на саму себе: саньшоу, саньда, таолу. Соррі ;) --ΑΜακυχα Θ 13:52, 20 липня 2007 (UTC)

Зміна системи назв китайських бойових мистецтв[ред. код]

Шановні дописувачі статті Ушу! Ваша стаття є суттєвим і зваженим внеском до Вікіпедії і тому я був би дуже вдячний за вашу допомогу у вирішенні деяких питань з тематики китайських бойових мистецтв. Останнім часом я займаюся заповненням статей з бойових мистецтв. Після аналізу даних з китайських бойових мистецтв виявилося, що ушу є назвою бойових мистецтв взагалі (незалежно, китайські вони, чи ні). Вони є такими лише в уяві світу поза Китаєм. В зв'язку з цим, я хотів би запропонувати розділити статті Ушу (термін), Ушу (спорт) (визнаний МОК), Китайські бойові мистецтва (а також, гунгфу, цюань-фа та інші) згідно англійської Вікіпедії. Якщо ви не проти, я напишу відповідні статті, зміню назви та інтервікі у найближчі декілька днів (від тижня до місяця). Буду дуже вдячний за вашу відповідь, думки та поради. З повагою, Giorgio  01:55, 24 травня 2008 (UTC)

Спромога побудувати відрізнення між ушу та китайськими бойовими мистецтвами зробила статтю про останні майже негідною для читання. Ушу китайською саме й є "бойові мистецтва". Оскільки ж китайська цивілізація стала найбільш впливовою у Східній Азії, на мій погляд, немає нічого кримінального якщо ушу позначатиме традиційні бойові мистецтва Східної Азії у широкому сенсі, на відміну від сучасних спортивних напрямків та різноманітних класичних західних шкіл (там, де треба, тексти, орієнтовані на японську культуру, зможуть вживати відповідні поняття без оскладнень їх узгодженням із "ушу". Корректно буде використати загальний вираз "бойові мистецтва Східної Азії"). Про ґунфу вже непогано сказано, а цюаньфа, чжифа, буфа - цілковито термінологічний аппарат ушу. Ні в якому разі не слід орієнтуватися на англійську вікіпедію - там теж не все ідеально. Найкориснішими є окремі статті про окремі школи. А загалом - не треба робити з мухи слона та спиратися на спадщину поп-культури 20 століття: кунгфу - це вже не сучасність, це історичний термін, так само як Тсінґтао чи Кяочоу (Ціндао та Цзяочжоу).
Слід також зауважити, що натепер Російська вікіпедія містить загальну інформацію з ушу узгоджено з англійською та українською статтями Ушу (спорт).--Vasyl Shang (обговорення) 21:28, 1 липня 2015 (UTC)