Обговорення:Формальдегідне забруднення атмосферного повітря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця стаття є частиною Проєкту:Екологія (рівень: I, важливість: Висока)
Вікіпедія:Проєкт:Екологія Мета проєкту — покращувати усі статті, присвячені екології й охороні природи. Ви можете покращити цю статтю, відредагувавши її, а на сторінці проєкту вказано, чим ще можна допомогти. Учасники проєкту будуть вам вдячні.
I
(повна)
Ця стаття за шкалою оцінок статей Проєкту:Екологія має рівень «майже повна стаття».

Висока

Важливість цієї статті для проєкту Екологія: «Висока»
Чим допомогти:
Додайте, будь ласка, шаблон {{Стаття проекту Екологія}} до всіх обговорень нових і старих статей, а також категорій з даної тематики
Статистика відвідуваності статті «Формальдегідне забруднення атмосферного повітря»

Поліпшення тексту статті[ред. код]

Глобалізувати[ред. код]

Адаптувати да термінології енциклопедії[ред. код]

@Renvoy: Допоможіть будь ласка зрозуміти причину залишеної вами позначки "Не зрозуміло ...". Я розумію, що є люди хто не знає що таке Н2О, але це ж не підстава. Не хочу вас образити. Я спробував дати посилання на всі хімічні елементи. У математичних формулах також є посилання на зрозумілі пояснення у Вікіпедії: Числа Річардсона, Архімедова сила, рівняння Арреніуса. Це шкільна програма, максимум перший другий курс університету. Дякую за розуміння.--Ross SV (обговорення) 05:26, 18 лютого 2021 (UTC)

@Ross SV:, моє зауваження більше не термінології стосується, а стилю у статті. Усе це я вам вже описував. "Сучасна законодавча база", "У цій статті розглядається причини утворення, методи прогнозу і оцінки формальдегідного забруднення." - так у Вікіпедії ніхто не пише. Виправіть стиль, будь ласка.--reNVoy (обговорення) 06:59, 18 лютого 2021 (UTC)
Зразумів, дякуємо.--Ross SV (обговорення) 07:10, 18 лютого 2021 (UTC)

Авторські права[ред. код]

У статті описані причини виникнення формальдегідних смогов на підставі зазначених джерел (автори яких вже провели дослідження на протязі багатьох років). Таким чином стаття спирається на опубліковані вторинні джерела. Математична модель складається з відомих формул хімічних реакцій.

У статті використані дані з представлених на цій сторінці джерел.

Scientific article about environmental safety (described the smog and fog).
Файл:Схема вільної конвективної струмени.png
Technical drawing of the dynamic part of the model for calculating the concentration of formaldehyde in a convective jet.

Матеріали [1][2][3]дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах. --Ross SV (обговорення) 10:59, 10 лютого 2021 (UTC)

Cтатті на які є посилання в порушенні прав є в моеіх профайлах ORCID, Google Scholar. Так само я маю сертифікат реєстрації авторських прав в Copyright Office (USA). Всі статті які згадуються в цьому питанні опубліковані у відкритому доступі під ліцензією Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) --Ross SV (обговорення) 11:28, 10 лютого 2021 (UTC)
Це повідомлення повинно бути зазначене в самих джерелах, а не у Вікіпедії. Вказання його у Вікіпедії простим текстом де-юре не має жодного сенсу, оскільки воно вже є у підвалі сайту та стосується того, що опубліковано на самому сайті. --Рассилон 11:42, 10 лютого 2021 (UTC)
Згоден. Але я виконував як зазначено тут:

"Якщо власник авторських прав на зазначений вище матеріал дозволяє використовувати його на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, будь ласка, сповістіть про це на сторінці обговорення цієї статті. Якщо правовласником є ви, додайте на зазначеному вище ресурсі примітку: «Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах». --Ross SV (обговорення) 11:48, 10 лютого 2021 (UTC)

Примітки[ред. код]

  1. Сіпаков Р. В., Забруднення атмосфери: смогі та тумани у великих містах України / Екологічна безпека та природокористування. - 2017. - № 1-2. - С. 86-96. Доступ онлайн: http://es-journal.in.ua/issue/view/9397. Version on English doi:10.32557/useful-1-1-2017-0001
  2. Конвективна модель розповсюдження емісій̈ викидів на автотранспортному шляхопроводі при нетральних умовах/ Волошкіна О.С., Трофімович В.В., Клімова І.В., Сіпаков Р.В., Ткаченко Т.М. // Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання: науково-технічний̆ збірник. К.: КНУБА, - вип.27.- 2018.- 23-33С.
  3. Risk of atmospheric air pollution by formaldehyde in urban areas from motor venicles. Olena Voloshkina, Rostyslav Sipakov,Tetiana Tkachenko, Olena Zhukova/ International May Conference on Strategic Management.Volume XV, Issue (1) (2019) p.302-310, http://mksm.sjm06.com/.