Обговорення:Шаміль Басаєв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пропоную замість «повстанець» — «лідер опозиційних озброєних чеченських формувань», «один з лідерів чеченського сепаратизму в Російській Федерації», «учасник збройних конфліктів на території Російської Федерації».

--В.Галушко (обговорення) 16:02, 12 січня 2017 (UTC)

@В.Галушко: Я писав про це в Кнайпі. Я пропоную визначення «чеченський військовик, керівник чеченського сепаратистського руху» замість «чеченський повстанець, учасник численних збройних конфліктів», бо саме це найточніше його описує (він керував військом, а не організовував повстання, і найвідоміший саме завдяки одному (чеченські війни), а не численним збройним конфліктам). @Звірі: Чи є згода щодо такого формулювання? — NickK (обг.) 01:26, 26 січня 2017 (UTC)
Я проти того, щоб цей рух називати сепаратистським. Це рух за визволення Чечні, визвольний рух. --Звірі (обговорення) 07:48, 26 січня 2017 (UTC)
Згоден з NickK. Цілком нейтрально. «Сепаратизм» — рух за відділення від держави якоїсь території. «Повстанець» — стилістично забарвлене слово, воно не є терміном. Мені це нагадує російську пропаганду, адже сепаратистів Донбасу в Росії теж називають «борцами за освобождение Новороссии».
--В.Галушко (обговорення) 12:13, 26 січня 2017 (UTC)
Мені якраз важливо, щоб тут ці люди і події були описані відмінно від того, як вони описані в фсб-педії.--Звірі (обговорення) 15:16, 26 січня 2017 (UTC)
Тут усе просто: в російській Вікіпедії він рос. чеченский террорист, активный участник террористической борьбы за выход непризнанной Чеченской Республики Ичкерия из состава Российской Федерации и боевых действий в Чечне в 1991—2006 годахNickK (обг.) 16:01, 26 січня 2017 (UTC)
@Звірі: Сепаратизм — це нейтральне визначення, бо його метою було саме відокремлення території з метою створення суверенної держави. Наприклад, баскські сепаратисти не ображаються на те, що їх називають сепаратистами, бо сепаратизм справді є їх метою. Натомість визвольний рух — на додачу ще й неточне визначення, бо Кадиров теж вважає себе визволителем, тільки він вважає, що визволив Чечню від вакхабістів та ісламських терористів, тож з пропагандистської точки зору в Чечні була війна визволителів проти визволителів — NickK (обг.) 12:42, 26 січня 2017 (UTC)
ОК, я не маю часу бодатися, хай буде.--Звірі (обговорення) 15:16, 26 січня 2017 (UTC)