Обговорення:Шахи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Círculos Concéntricos.svg
Стаття «Шахи» входить до спільного для всіх мовних розділів Вікіпедії списку необхідних статей.
Її покращення й доведення до статусу вибраної є важливим напрямком роботи проекту.
Рік 2010 2011 2012
Переглядів 6791 9423 15362

Hi everybody in the World interesting in chess and wikipedia.

This is an international chess aid new for making chess boards.

  1. English speakers wikipedist had been made a template for displaying chess boards easily at [1]. This template uses images from english wikipedia. They are using it in a lot of articles.
  2. The images used by this template had been copied to wikimedia.COMMONS and put it in an appropiated category: [2]
  3. Then, now the template can be used in a local new template without any change (only you meaby change the template`s name and obviosly you should change the template invocation) .
  4. Spanish speakers wikipedist already start to used it at [3] an others articles.
  5. The template explanation is in its talk page.
  6. If you want to change the image(s) is not very difficult, you only should add them to commons and change their names in the template (with out changing the already existance images, of course).
  7. A large disccuss about the template, like flexibility, special applications (like board with arrows), choose board appearence, and much others questions are in the english talk (discussion) of the template.

We hope you enjoy this colaborative work an make more and more chess articles in every wikipedia(s) you work.

Thank(If there are mistakes, I am sorry, my english is not my natural language)

14th June 2005 aprox. 22:00 hrs GMT User gengiskanhg from english and spanish wikipedias.

Thank you, gengiskanhg.

Критика статті[ред. код]

(нагадування) Гадаю, ніхто не буде заперечувати, що стаття має сильний ухіл на тему "Шахи та Україна" і зовсім мало уваги приділяє темі власно шахів, правил гри, історії гри.

--vityok 16:19, 8 вересня 2006 (UTC)

По джерелу впізнаєте його. Джерело —ЕУ--A l b e d o @ 16:25, 8 вересня 2006 (UTC)
Так, важко не впізнати фірмо́ву стилю видання українців у екзилі. Будемо працювати над поліпшенням та розширенням охоплюваної тематики...--vityok 17:39, 8 вересня 2006 (UTC)

Батьківщина шахів[ред. код]

У визначенні написано "старовинна індійська гра ", а у розділі "Шахи та Україні" пишете "В Україні шахи відомі з 10 — 11 ст., куди були принесені з батьківщини шахової гри, Персії". То деж їх батьківщина. Може Шрі-Ланці, чи Узбекистані?. Прошу визначитися.--Alex K 18:16, 14 грудня 2006 (UTC)

Моя провина. Не побачив розбіжність. Звичайно Індія. Виправлено. Silversmith 22:15, 14 грудня 2006 (UTC)


Чому "звичайно Індія"? Як на мене остаточно - Індія, говорити не слід. Або наводити посилання на археологічні дослідження. --Sugest 23:18, 19 лютого 2008 (UTC)

Шахи та Україна[ред. код]

1. Немає згадки про Ф. Богатирчука (спробую в "Спортивній газеті" віднайти статті про нього, а його партії з Ботвинником є певно у кожній базі) 2. Шахів у Галичині, при "мамі Австрії" не було??? Інформацію дуже важко знайти, за совка не згадували (а то у Львові міг виявитись клюб раніше ніж у Пітері)але все ж спробуйте. --Sugest 23:26, 19 лютого 2008 (UTC)

Доопрацювання статті після перекладу[ред. код]

@Friend: Я повністю переклав статтю з англійської, крім розділу "Правила", оскільки він і так уже більш-менш написаний. Ще я все це буду відшліфовувати, уточняти, звертатися до інших людей. Але спочатку хочу розібратися з розділом "Історія". Я його також собі повністю переклав у чернетку Користувач:Oleksandr Tahayev/Шахи 1, але поки що не переносив. В нашій статті є вже свій розділ історія, написаний здебільшого користувачем @SilversmithUA: ще 2007 року, і трохи доповнений користувачем @Vovk: 2008 року. Вони вже давно неактивні. Я не хочу просто заміняти цей розділ на переклад, а хочу максимально залишити, що можливо, тому що до нього доклалася велика кількість людей і хочеться, щоб ця праця залишилася. Проблема в тому, що незрозуміло, звідки взято цю інформацію. Приміток немає, а список літератури залишився від "Енциклопедії українознавства", де йдеться лише про шахи в Україні; ту інформацію перенесли в окрему статтю а список літератури залишили. По-перше, мені, щоб скомпонувати, потрібно спочатку повністю оформити українську частину примітками. Я думаю це зробити всередині статті Історія шахів, а тут за розміром залишити приблизно, як це вже є. По-друге, треба пересвідчитися, що це не копівіо. Крім цього всього, ще таке питання, чи існує якась література українською мовою, не лише про окремі турніри чи українські шахи, а про шахи загалом, щоб можна було звідти трохи переписати цю всю статтю, поуточнювати терміни, щось трохи доповнити, тощо?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:40, 22 листопада 2018 (UTC)

@Oleksandr Tahayev: Дякую, вже прямо зараз дуже пристойно виглядає. На жаль, крім книг Семенка і Лазарєва (див. Шахи в Україні#Література) більше нічого українськомовного не спадає на думку. Бачите, російськомовна енциклопедія є, польськомовна — є, а українськомовної — нема… Мабуть, загальномовними словниками треба буде користуватись, якщо буде потреба. --Friend (обг.) 10:33, 22 листопада 2018 (UTC)
@Friend: Здається інформацію починаючи з розділу "Від Стейніца до Ботвинника" ви 2009 року перенесли в статтю Чемпіонат світу із шахів?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:43, 22 листопада 2018 (UTC)
Переніс інформацію про Філідора, Морфі і Стейніца, для якої не зміг знайти надійних джерел, до статті Історія шахів. У будь-якому разі вона занадто детальна для цієї статті. А замість неї вставив переклад з англійської Вікіпедії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:32, 23 листопада 2018 (UTC)