Обговорення:Язеп Льосік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Язеп чи Йосип Юрійович[ред. код]

По-перше, незрівнянно більше і авторитетніших джерел на Язеп (Йосипа Юрійовича взагалі не знайшов), по-друге, доволі красномовна сама білоруська традиція: Якуб Колас, а не Яків Колос, Янка Бриль, а не Іван Бриль, Пятрусь Бровка, а не Петро Бровко. Не бачу аргументів за перейменування. Посилання на ВП:ІС це профанація. Mykola Swarnyk (обговорення) 21:57, 15 жовтня 2020 (UTC)

Брат А. Льосіка[ред. код]

У цій статті написано: «Брат А. Льосіка.» Очевидно, йдеться про старшого брата Антона. У білоруських вікіпедіях є статті про нього. В онлайнових джерелах також зустрічається інформація про брата тут і тут. У нас є стаття про депутата Державної Думи II скликання від Чернігівської губернії Антона Лосика. Інформації мало, але кидається в очі співпадіння імен, прізвищ та, можна сказати, по-батькові (в росвікі ru:Лосик, Антон Георгиевич - депутат і білвікі be:Антон Юр’евіч Лёсік - брат). А також роки народження (у першому і в другому джерелах, щоя навів вище, роки життя трохи відрізняються), вчительства та зв'язки з Чернігівською та Мінською губерніями. При бажанні також можна помітити схожість цих людей на зображеннях. З іншого боку, є і деякі розбіжності в інформації про депутата і брата, найсерйознішою з яких — відсутність в інформації про брата згадки про те, що він був депутатом. @Mykola Swarnyk: бачу, Вам знайомі джерела про Язепа Льосіка. Може там є щось і про брата? Як Ви думаєте, може бути be-tarask:Антон Лёсік і Антон Лосик однією й тою самою людиною? --Олег (обговорення) 05:17, 16 жовтня 2020 (UTC)

@Mr.Rosewater: Вітаю, Олеже, думаю ваше аналітичне око помітило всі суттєві ознаки Антона Льосіка/Лосика. Тут справа така: У Рувікі в якийсь момент метнулися і прописали на базі наявних документів усіх своїх депутатів до сьомого коліна. У т.ч. й депутатів 2-ї Думи, яка проіснувала всього одне пленарне засідання. Глибоко не аналізували що з яким депутатом сталося пізніше (чи раніше). На моє око, Антон - це та сама особа, в житті якої росіянами виділений лише один момент - короткочасну причетність до Думи. Чи було це суттєвим фактом його біографії, тим паче пізніше за столітнього панування більшовиків - хтозна. Бачу, що вони самі шифрувались постійно. Мені не траплялась конкретна згадка. У наведеній вами статті Ільїна теж є деякі здогади, не тверді факти. Фото, як на мене, має разючу подібність - по-мойому, це той самий чоловік. Mykola Swarnyk (обговорення) 21:13, 17 жовтня 2020 (UTC)