Обговорення Вікіпедії:Європейська весна 2021

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедійний барнстар з лого конкурсу, наліпки

У 2021 році конкурс «Європейська весна» пройде всьоме. Це традиційно найбільший конкурс статей в українській Вікіпедії, і за минулі роки ми добилися значних результатів (майже чотири тисячі статей лише у 2020 році!). Цьогоріч конкурс керуватиметься тими ж ідеями, що й завжди, але пройде у дещо зміненому форматі.

Перш за все, у 2021 році вирішено скоротити традиційний термін проведення конкурсу — цьогоріч він пройде протягом квітня. Чому? Тема Центральної і Східної Європи є важливою для Вікіпедії, але є лише однією із багатьох прогалин контенту. Регіони на кшталт Африки та Латинської Америки представлені у нас гірше. Тому за рахунок зменшення тривалості «Європейської весни» ГО «Вікімедіа Україна» планує протягом року підтримати один чи кілька додаткових тематичних тижнів на теми інших недопредставлених регіонів.

Протягом минулих років висловлювалися також інші ідеї для потенційного покращення — їх обговорюємо на цій сторінці. Також на цій сторінці триває зголошення до організації проєкту.

Обговорення формату конкурсу у 2021 році[ред. код]

Коментарі під час конкурсу
 • Підсторінка Латвія дублює підсторінку Литва, на якій в розділі Жінки Benas Gudelis наче зайвий? --Flipping Switches (обговорення) 07:25, 3 квітня 2021 (UTC)
  @Flipping Switches: щодо дублювання: дякую, що звернули увагу! Виправив. Щодо Benas Gudelis: виглядає, що зайвий. Його туди внесли укладачі списків на Меті, але загалом список для Литви трохи недороблений з їхнього боку. Можливо, логіка була в тому, що Gudelis організовує конкурс «Міс Литва»? @Tohaomg та NickK: що думаєте; варто прибрати його в нас? --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 12:54, 3 квітня 2021 (UTC)
  @AntonProtsiuk (WMUA): Так, ймовірно, він записаний як організатор Міс Литва. Якщо литовські організатори вважають його важливим, нехай буде — NickK (обг.) 13:26, 3 квітня 2021 (UTC)

Зголошення до організації[ред. код]

Якщо вас цікавить допомога в організації конкурсу, зголошуйтеся в організаційний комітет або журі конкурсу. Організаційний комітет відповідатиме за загальну організацію конкурсу (підготовка списків статей до створення, промоція конкурсу, пошук та затвердження журі та інше). Журі оцінюватиме статті учасників конкурсу.

Зверніть увагу, що ні члени оргкому, ні члени журі не мають права претендувати на призи в рамках конкурсу (хоча отримають пам'ятні сувеніри за свою роботу). Члени оргкому і журі можуть писати статті в рамках конкурсу, але лише для того щоб показати приклад іншим учасникам або привернути увагу до конкурсу; такі статті не будуть враховуватися при визначенні переможців.

Зголошення до організаційної команди[ред. код]

Тут проходить зголошення до організаційної команди конкурсу «Європейська весна 2021».

Прохання відразу вказувати завдання, за які ви готові взятися: підписуватися навпроти завдань, за які беретеся. Також можна розширювати список завдань і пропонувати щось, що не передбачено у цьому списку.

Зголошення до організаційного комітету триває до 19 березня включно.

Зголошення за напрямами роботи[ред. код]

 • Робота над «інфраструктурою» конкурсу у Вікіпедії: головна сторінка й підсторінки, шаблони й категорії тощо
  1. --Tohaomg (обговорення) 12:16, 15 березня 2021 (UTC)
 • Робота над списком статей про Україну для міжнародного конкурсу
  1. --Tohaomg (обговорення) 12:16, 15 березня 2021 (UTC)
  2. З урахуванням того, що нам потрібен він на 21 березня (старт міжнародного), готовий попрацювати над ним у найближчі три дні — NickK (обг.) 14:37, 16 березня 2021 (UTC)
  3. Попередній варіант напрацьовано.--Yasnodark (обговорення) 16:44, 18 березня 2021 (UTC)
 • Комунікаційна діяльність
  • Написання й розсилка прес-релізів та блог-постів
  1. частково --Ольга М. (обговорення) 10:39, 16 березня 2021 (UTC)
  • Розсилка запрошень потенційним партнерам
  1. --Ольга М. (обговорення) 10:39, 16 березня 2021 (UTC)
  2. Напрацьовував партнери на попередні роки, готовий повторити / спрацюватися з цього питання з менеджером — NickK (обг.) 14:37, 16 березня 2021 (UTC)
 • Пошук членів журі та комунікація із ними
 • Комунікація з учасниками та переможцями
  1. Частково — NickK (обг.) 14:37, 16 березня 2021 (UTC)
 • Проведення тренінгів та вебінарів до конкурсу
  1. --Tohaomg (обговорення) 12:16, 15 березня 2021 (UTC)
  2. Лише вебінари — NickK (обг.) 14:37, 16 березня 2021 (UTC)

Зголошення до журі[ред. код]

Зголошення до журі триває у цьому розділі. Наразі для нього немає конкретного дедлайну, але запрошуємо записуватися уже, якщо вже знаєте, що хотіли б долучитися. Для кращого розуміння роботи журі можете переглянути минулорічну пам'ятку (якісь деталі цьогоріч можуть змінитися, але більшість речей залишаться незмінними).

Зголошення
 1. --Звірі (обговорення) 12:16, 15 березня 2021 (UTC) Ambox important.svg Але маю засторогу: не зможу провіряти більше ніж 20 статей на тиждень. Тобто якщо мені випаде провірити 200 статей - то це на 2 місяці мінімум. Якщо, тим не менш, буду корисний з такою потужністю, то з радістю допоможу.
 2. Маю досвід. З повагою --Zheliba (обговорення) 16:41, 15 березня 2021 (UTC)
 3. Що більше журистів, то менше навантаження на Звірів буде :) --Friend (обг.) 16:15, 16 березня 2021 (UTC)
 4. Вже традиційно. --Mcoffsky (обговорення) 07:49, 17 березня 2021 (UTC)
 5. При умові,якщо хоч частково буде враховані мої пропозиції вище. Думаю за тиждень до 100 статей зможу перевірити. --Submajstro (обговорення) 18:02, 18 березня 2021 (UTC)
 6. Цікавлюсь. Думаю час буде. Маю редакторський досвід, тож перевірятиму швидко. --Arxivist (обговорення) 21:00, 19 березня 2021 (UTC)

Організація проєктів для інших недопредставлених регіонів[ред. код]

Якщо ви маєте ідеї щодо проєктів для висвітлення інших недопредставлених регіонів і/або хотіли б зголоситися ними займатися, пишіть у цьому розділі.

 • У нас недопредставлені передусім Азія (яка має Азійський місяць — можливо, його варто активніше підтримати цього року), Африка, й Латинська Америка, можу спробувати вийти на місцеві групи вікімедійців. Було б добре зробити щось подібне для інших регіонів (Африканське літо? Латиноамериканська осінь?) — NickK (обг.) 14:37, 16 березня 2021 (UTC)
  Європа дає більше переглядів. Ще є Океанія/Північна Америка. Думаю вартує провести опитування для обрання регіонів. Особисто цікаві будь-які регіони. Вони всі по своєму прекрасні. --Arxivist (обговорення) 20:59, 19 березня 2021 (UTC)
  Мені здається, що головна ідея саме в тому, що ми універсальна енциклопедія, а не енциклопедія того, що дає більше переглядів. По Океанії менш ніж рік тому був Тиждень Австралії та Нової Зеландії, а решта країн Океанії доволі малі за населенням. Підтримую ідею опитування — NickK (обг.) 15:09, 22 березня 2021 (UTC)
  «універсальна енциклопедія, а не енциклопедія того, що дає більше переглядів» — тоді теза «решта країн Океанії доволі малі за населенням» не надто вписується з першою. Про Океанію і будь-яку країну звідти можна знайти достатньо джерел для статей різної тематики про цей регіон. --Arxivist (обговорення) 14:50, 5 квітня 2021 (UTC)
  @Arxivist: Звісно, можна знайти, і я не проти й проєкту щодо Океанії. Але в ситуації, коли про 120-тисячне Кірибаті стільки ж статей, скільки й про 22-мільйонний Нігер, невеликі держави Океанії виглядають трохи менш пріоритетними, ніж Африка чи Америка, де про половину країн ніколи не було жодної співпраці й прогалини значно більші — NickK (обг.) 15:36, 5 квітня 2021 (UTC)
  @NickK: можливо і так. Правда з Африкою наразі надто багато фінансування від Фонду. Тож, деколи не так важливо бути у тренді «політики», а робити потрібні речі для спільноти. Згідно статистики бачу зміст в Південній Америці. Врешті, і українська діаспора там значна. Африка має зміст (але охопити всі країни - доволі складно). Якщо не Океанія, то схиляюсь до Південної Америки. --Arxivist (обговорення) 17:09, 5 квітня 2021 (UTC)
 • Можливо туристично привабливі і популярні країни з непредставлених регіонів? Щоб були перспективи переглядів. Єгипет, Туреччина, Ізраїль, Таїланд, Шрі-Ланка, Мальдіви, Лівія, Алжир, Індія, Китай...--Сергій Липко (обговорення) 12:37, 21 березня 2021 (UTC)
  Туреччина входить до Європейської весни, а Лівія й Алжир зовсім не привабливі туристично. Стосовно ж решти, то з Ізраїлем великої проблеми немає (зв'язки з Україною та наявність всесвітньо відомих пам'яток допомагають), Китай, Індія, Єгипет і Таїланд явно недостатньо висвітлені для свого розміру та регіональної впливовості, з Шрі-Ланкою і Мальдівами важко сказати. У будь-якому разі проблема ще й у тому, як ці країни висвітлені. Наприклад, у нас багато переглядів має стаття Шарм-еш-Шейх, гарний потенціал переглядів мав би переклад pl:Naama Bay (популярний курортний район), але при цьому ми зовсім не думаємо про те, що з точки зору самого Єгипту важливіше мати, скажімо, en:Adel Emam (один з найвпливовіших діячів культури країни). Це десь все одно, що інші Вікіпедії мали б дуже детальну статтю Затока (Білгород-Дністровський район), але при цьому не мали б статті Ступка Богдан Сильвестрович. А десь так ми зараз описуємо Єгипет... і не лише його — NickK (обг.) 15:09, 22 березня 2021 (UTC)
  Лівія звичайно туристично не приваблива, бо там громадянська війна. Якщо ж брати узагалі Африку, то раніше Занзібар теж не був привабливий. Хоча Кабо-Верде привабливий для туристів вже давно. А якщо хочете туристично привабливі країни, то рекомендовано зіграти на популярності шоу, які виходять на ТБ. Наприклад, недавно була передача про Мексику. --Gouseru Обг. 16:16, 22 березня 2021 (UTC)
 • NickK Враховуючи попередні зауваження, пропоную літній міжнародний конкурс "Між 20-ю і 40-ю" чи краще "Між 0-ю і 40-ю" (маючи на увазі східну довготу). Так африканці поруч з європейцями писатимуть про Україну, українці ж зможуть не лише про європейців писати, і про Африку та Близький Схід, а ще й про полярні широти, про них списки може створити міжнародне журі. У другому варіанті охопимо майже усю Африку та Європу. І головне заохотимо писати про Україну купою африканських мов, а також французькою, арабською, іспанською, португальською, англійською, шведською, чого зараз нема у цьому конкурсі. Лише не треба на осінь, там і Азійський, та й фантастика часто там само. Зможете залучити бодай кілька африканських країн та кілька країн Європи та Азії з неприєднаних на перший раз? Гадаю потім інші самі додадуться.--Yasnodark (обговорення) 15:12, 21 березня 2021 (UTC)
  Ми щойно провели великий m:Ukraine's Cultural Diplomacy Month, яким запрошували писати про Україну іншими мовами світу. Не думаю, що друга за кілька місяців кампанія написання статей про Україну буде ефективною. Натомість, у нас є очевидна проблема опису цілих регіонів саме в українській Вікіпедії. Нам не так важливо, щоб українці писали про європейців — більшість країн Європи вже непогано описано — скільки важливо, щоб українці писали про африканців, з якими в нас усе погано. А ні вікімедійний рух, ні культурна ідентичність не лягають на паралелі: Конго (15° сх. д.) має значно більше спільного з Сенегалом (15° зх. д.), ніж з Чехією (15° сх. д.), тож я бачу мало перспективи в паралелях. Африка, Близький Схід, Азія, Латинська/Південна/Центральна Америка — зрозумілі ідентичності, а от «Між 0-ю і 40-ю» — досить випадкова вибірка — NickK (обг.) 15:09, 22 березня 2021 (UTC)
  є одна маленька похибка. Ви забуваєте про океани, їх теж фактично ніхто не пише. --Gouseru Обг. 16:18, 22 березня 2021 (UTC)

У той час як 25 країн Європи уже беруть участь у конкурсі Wikimedia CEE Spring 2021 і їх вікіпедисти пишуть статті до своїх Вікіпедій — українська Вікіпедія в Обговорення Вікіпедії:Європейська весна 2021 обговорює невідомо що. Не думаю, що ми такі «особливі»? То в чому причина? -- Роман Сизий (обговорення) 20:01, 22 березня 2021 (UTC)

конкурс в укрвікі почнеться з 1 квітня. У преамбулі цієї СО навіть пояснюється чому. --Gouseru Обг. 08:42, 23 березня 2021 (UTC)
Таке пояснення нагадує аргументацію учня, який, щоб виправити двійку з фізкультури, перестає вчити математику, з якої у нього трійка. Польська Вікіпедія і всі решта думають інакше. -- Роман Сизий (обговорення) 12:10, 23 березня 2021 (UTC)
це потрібно було запитувати в організаторів ще десь 15-19 березня. У даному випадку ГО взяла на себе досить велику відповідальність, бо підтримання ще 1 чи два проєкти досить важка задача. А у нас навіть Євровесна буває затяжною. А проведення масштабного конкурсу лише більше пропіарить Вікіпедію, і я рекомендував би Африку, бо нині вона на слуху, особливо в США. Не знаю, чи ми перші будемо, але стати першою країною, що розпочала континентальний конкурс це буде чудово. А тому жертва одного тижня Євроконкурсу, хоч і ризикована й матиме негативну критику, але може показати на картах Повний дім. Тож, на мою думку, гра варта свічок. --Gouseru Обг. 13:31, 23 березня 2021 (UTC)
@Роман Сизий: Ми справді особливі: в нас торік було написано 4509 статей, а в поляків — 740 (на другому місці болгари з 1276, джерело). У нас завжди в рази більше статей, ніж в інших країнах, ми стабільно щороку з 2016 по 2020 рік на першому місці з великим відривом за кількістю статей. Тому див. вище: нам потрібно змінити цього року фокус, щоб більше працювати над якістю і прогалинами — NickK (обг.) 19:16, 23 березня 2021 (UTC)
 • Конкурс цього року буде більш ніж вдвічі коротшим — один місяць замість двох місяців і 10 днів. Причина в тому, щоб вивільнити ресурси на інші прогалини: виходить дисбаланс, коли ми сьомий рік підряд приділяємо багато ресурсів (уже й так непогано описаній) Центральній та Східній Європі, при цьому майже не проводячи проєктів для інших регіонів світу. Звісно, усі користувачі Вікіпедії завжди можуть писати на теми Центральної та Східної Європи в будь-який зручний їм час поза конкурсом. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:03, 23 березня 2021 (UTC)
Чому я пропонував варіант мерідіанів мабуть - найкращий варіант навіть "від 40 західної до 40 східної" довготи(щоб охопити всю Західну Європу і Африку, а а з інших додасться лише Бразилія та Гренландія), бо для мене не менш важливо, щоб африканськими і західно-європейськими мовами, ніж щоб українці знали про діячів та теми Африки та Західної Європи. Бо в укрвікі ситуація з цими темами все ж краще, ніж африканців про Україну. Тому потрібен саме міжнародний конкурс, щоб рух був двостороннім. Бо зараз лише арабською та малагасійською бодай щось можна прочитати про українців та Україну, і в другому випадку це - лише стаби. А я хочу, щоб принаймні на суахілі, фулані, йоруба, шишона, хауса, зулу, руанда, конголезькою та берберською щось було про Україну. Бо гроші та мізки до країни принесе лише поінформованість забугорців про нас, а статті українцям будуть масово потрібні про Африку, лише якщо буде культурний та економічний обмін, то якщо ми їх настворюємо, а обміну не буде і портеба в них буде мала.--Yasnodark (обговорення) 15:07, 25 березня 2021 (UTC)
@Yasnodark: Це неполіткоректно, але пересічний конголезький мозок читатиме про нас французькою. Рівно з тих самих причин, з яких українці ходять до російської Вікіпедії. Рівно з тих самих причин, з яких пересічний український економіст, шукаючи інформацію про економіку ДР Конго, читатиме російською чи англійською. От тільки українського економіста ми в найближчі 5 років можемо привчити, що, виявляється, інформацію про Африку можна знайти й українською: він вже знає, що про економіку Польщі чи економіку Румунії в нас написано прийнятно, а тут скоро й про економіку ДР Конго буде нормальна стаття. А от конголезця, в якого у всій Вікіпедії про Україну написано аж п'ять слів (Uklenyi kele nsi na Mputu), переконати буде значно важче. Його не влаштує, якщо в його Вікіпедії Україна буде ретельно описана, а Польща й Румунія так і залишаться стабами з 5 слів, він шукатиме не французькою, а рідною конголезькою, лише якщо там буде критична маса потрібною йому інформації. Тому для нас є на часі покриття тих регіонів, які ми досі описували слабко. Для конголезької та подібних малих Вікіпедій це не та задача — NickK (обг.) 16:47, 27 березня 2021 (UTC)
 • Проте і там є патріоти мови і якщо саме про Україну стаття буде не 5, а на 35 рядків, його може зацікавити Україна, а не Румунія. Бо мене дивує, що ми так печемося, щоб з'явилася відсутня якась стаття кримсько-татарською, а про африканські мови забуваємо. Адже киримли можуть усі прочитати російською та українською і дехто турецькою, а от рівень освіти багатьох африканців не дотягує до мов колонізаторів, так само як буває навіть і у нас з тими самими мовами. Та й не всюди вони так важливі, як у французькій Африці, приміром амаринья та суахілі є панівними на Сході.--Yasnodark (обговорення) 17:03, 27 березня 2021 (UTC)
  @Yasnodark: Для кримськотатарської мови зараз робиться план саме заради того, щоб її можна було використовувати мовцям як джерело інформації: щоб там були статті на ключові теми, статті зі шкільної програми. Умовно, кримськотатарська Вікіпедія зараз проживе зі стабом про ДРК, бо пересічний кримський татарин, мабуть, і не шукатиме його, але йому потрібна якісна стаття про Туреччину. Якщо ми напишемо в кримськотатарській Вікіпедії вибрану статтю про гімн ДРК, вона не знайде свого читача: пересічний читач навіть не потрапить на неї, бо він же знає, що там стаб навіть про crh:Ant etkenmen, тож очевидно він шукатиме російською чи українською. А от якщо там буде вибрана стаття про Ant etkenmen — це вже цікава цільовій аудиторії річ, так читач може й залишиться у кримськотатарській версії на довше.
  Масова кампанія статей про Україну конголезькою зараз недоречна. Така кампанія може бути успішна, якщо: а) є критична маса дописувачів, яка готова писати на різні теми, б) це настільки цікава тема, що вона залучить невікіпедистів. Для нас Європейська весна — це суміш а) і б), в нас і є критична маса дописувачів, і ця тема з потенціалом залучення новачків. У конголезців нема ні критичної маси дописувачів (там нуль активних користувачів), ні невікіпедистів, яких цікавить Україна (але це могло б спрацювати, якщо замінити Україну на, скажімо, Францію чи Бельгію). Ну тобто ми можемо оголосити цю кампанію, але треба бути готовим, що її результатом буде нуль — NickK (обг.) 18:36, 27 березня 2021 (UTC)
  NickK Не знаю, ви вирішили зосередитись на конголезцях, запронований мною конкурс з орієнтовною назвою «Спекотне літо між 40-ми мерідіанами: від 40 західної до 40 східної (довготи)», охопити понад 140 мовних розділів і сприятиме написанню статей про Україну англійською, португальською, іспанською, французькою, нобелівською шведською, суахілі, арабською, малагасійською тощо. Для чого зараз стимулу нема, а також перекладу зцих мов на мови Африки, Близького Сходу та Західної й Північної Європи статей укртематики зокрема, натомість українців та інших східно-центральнихих європейців порадує різноманіття з можливістю написання статей про країни Африки, Близького Сходу та Західної й Північної Європи, Бразилію, Атлантику та полярні широти з Антарктидою та Гренландією включно. А ваш варіант писати про Африку не дасть навіть теоретичної змоги африканцям та іншим писати про Україну. Для початку конкурсу можна охопити Східно-центральних та загітувати принаймні 5 африканських та 5 західноєвропейських розділів, а там з роками й інші додаватимуться. -Gouseru а вам, як подібна ідея.--Yasnodark (обговорення) 13:34, 5 квітня 2021 (UTC)
  не розумію Вас, у Вашій пропозиції конкурс більше націлений на писати про Україну, а не про Африку тощо. Колаб нині в моді, але це перебір як на мене. Тим паче у нас є Азійський місячник, де про Україну не пишуть (крім діаспор). У нас вже є конкурси за континентами Антарктида, Європа, Азія. Очевидно, що потрібно йти за континентами. --Gouseru Обг. 13:44, 5 квітня 2021 (UTC)
  @Yasnodark: Потрібно задати чітку мету, щоб отримати чіткий результат. Місяць тому завершився конкурс з написання статей про Україну всіма мовами світу, тоді була чітка задача отримати більше статей про Україну іншими мовами, і це чудово спрацювало для великих мов, зокрема, багато (100+) статей англійською чи португальською. Якщо ваша мета — статті про Україну іншими мовами, то на додачу до такого формату для середніх мов у нас були досвіди двосторонніх співпраць зі спільнотами іншими мовами, скажімо, Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Тиждень урду-української співпраці. Якщо ви хочете статті про Україну меншими мовами на кшталт конголезької, то вам треба їхати в Конго й учити конголезців редагувати Вікіпедію рідною мовою. Але тут мова про проблему протилежну — що українською бракує статей про більшу частину Африки, Азії й Америки. Якщо ви хочете погнатися за 140 зайцями, гарна ймовірність, що ви не наздоженете жодного — NickK (обг.) 15:36, 5 квітня 2021 (UTC)
  Євровесна, як погоня за 40-а зайцями, довела протилежну думку.--Yasnodark (обговорення) 14:20, 7 квітня 2021 (UTC)
  @Yasnodark: Так, після того як представники спочатку 15 спільнот познайомилися фізично за чотири роки до конкурсу, потім розрослися до 20, 25, на фізичній зустрічі узгодили ідею, потім кілька разів домовилися онлайн й обрали формат, а потім ще кілька років допрацьовували до сучасного вигляду. Тобто ідея лягла на вже існуючу співпрацю й розвивалася навколо неї. Якоїсь співпраці ж з 40 до 40 меридіану немає: скажімо, українські вікіпедисти співпрацюють з польськими, ісландські з норвезькими, ліванські з сирійськими, а малійські з івуарійськими. Співпрацюють, бо в них схожа ситуація, спільні інтереси. Але при цьому не існує співпраці між ісландськими й малійськими, між українськими й ліванськими, між сирійськими й івуарійськими тощо, бо в усіх інтереси розбіжні. Відповідно, потрібно збудувати цю співпрацю. Збудувати за неприродною ознакою, бо країни так не тяжіють (скажімо, відділяючи Грузію від України, Саудівську Аравію від Оману, а Сомалі від Кенії). Я не кажу, що це неможливо, але це вимагає значних зусиль, при доволі маленькому результаті для нас — NickK (обг.) 15:26, 7 квітня 2021 (UTC)
 • Чи обов'язково повинна фігурувати пора року і чи вона має бути прив'язана до фактичного часу проведення конкурсу? Формат залишається той, який вже випробуваний у «Весні» чи експериментуємо над чимось новим? --Friend (обг.) 00:01, 26 березня 2021 (UTC)
  @Friend: можемо експериментувати із чимось новим, звісно. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 08:27, 26 березня 2021 (UTC)
  Африка узимку хороший експеримент =) --Gouseru Обг. 20:01, 7 квітня 2021 (UTC)

Попередня перевірка статей під час конкурсу[ред. код]

Традиційно хотіли б організувати перевірку статей ще під час конкурсу, аби члени журі могли надати учасникам пропозиції і ще дати шанс покращити статтю до кінця конкурсу. Минулого року пробували у такому форматі — Вікіпедія:Європейська весна 2020/Попередня перевірка статей, але не дуже вийшло. Приймаються пропозиції, у якому форматі було б найкраще зробити це цьогоріч, зокрема у якому форматі це було б найзручніше для цьогорічного журі. Вікісторінка / онлайн-таблиця / імейл-розсилка / тощо? --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 13:32, 29 березня 2021 (UTC)

 • @Звірі, Krutyvuss, Friend, Mcoffsky, Submajstro та Arxivist: Тегаю тих, хто уже зголосилися журі. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 13:32, 29 березня 2021 (UTC)
  Мені здається, що до попередньої перевірки могли б долучитись не лише члени журі. А щодо формату, то зручно було б послуговуватись вікітабличкою )). Імейл-розсилка в даному випадку не думаю, що буде дуже зручним засобом. --Mcoffsky (обговорення) 13:43, 29 березня 2021 (UTC)
  Також «за» вікісторінку. --Friend (обг.) 13:52, 29 березня 2021 (UTC)
  Мені здається, що таке поставить учасників у нерівні умови. Не реально зробити попередню перевірку всіх статей, особливо написаних в останні дні. Крім того я не вважаю етичним, якщо це зроблять члени журі. Інші користувачі можуть надавати допомогу, але це має бути відкрито, щоб інші користувачі бачили, що потрібно для поліпшення статей. Багато проблем буде знято, якщо будуть чітко і детально розписані вимоги для статей. --Submajstro (обговорення) 14:05, 29 березня 2021 (UTC)
  За поточною ідеєю в будь-якому випадку планується, що все буде відкрито — скажімо, вікісторінка для координації та фідбек на СО. Так, учасники, котрі створять усі свої статті під кінець конкурсу, отримають менше можливостей для покращення, але ж час створення статті — це їхній особистий вибір (власне, у них загалом буде менше часу на покращення статей, незалежно від наявності чи відсутності пропозицій від журі). Детальні вимоги розписані в умовах, зараз завершуємо доробляти сторінку. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:13, 29 березня 2021 (UTC)
  Мені видається, що се мертва затія. Звичайно, чудово надавати навчання під час процесу, але... як правильно зауважено Submajstro, це поставить усіх не в рівні умови. Але є альтернатива: можна запропонувати волонтерам виставити себе як консультантів для новачків. Журі має журити! --Zheliba (обговорення) 15:59, 29 березня 2021 (UTC)

Проєкт умов конкурсу[ред. код]

Привіт! На сторінці Вікіпедія:Європейська весна 2021/Умови конкурсу — проєкт цьогорічного регламенту. Він розроблений на основі минулорічного, але з урахуванням обговорення на цій сторінці.

Пропоновані зміни спрямовані на заохочення якості та зокрема покращення вже наявних статей:

 • окрема основна номінація для найкращих статей;
 • менші нагороди за перемоги у категоріях (щоб менше заохочувати кількість статей саму по собі + щоб перенаправити частину призового фонду на нагородження найкращих статей);
 • додатковий коефіцієнт при оцінюванні за поліпшення статті, що вже існувала до початку конкурсу (і при цьому мала розмір не більше 10000 байтів на момент старту конкурсу);
 • ще вищий додатковий коефіцієнт за оригінальні (=не перекладені) статті. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:28, 29 березня 2021 (UTC)
  Kд = 0.7, якщо стаття є списком. Не знаю чи варто додати, що якщо стаття складається із таблиць без супровідного тексту, який освітлює тему статті, то її також можна вважати списком. Як, скажімо, Грецька Суперліга 2008—2009. --Friend (обг.) 14:45, 29 березня 2021 (UTC)
  Підтримую. Варто вказати % тексту. за якого стаття вважається списком! --Zheliba (обговорення) 16:01, 29 березня 2021 (UTC)
  Додав таку нотатку. Не впевнений, чи це можна легко виміряти у відсотках, тому думаю, що рішення журі все одно буде важливим. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 19:23, 29 березня 2021 (UTC)

Роми[ред. код]

@MeOlya:, @Tohaomg:, @NickK:, @Yasnodark:, @AntonProtsiuk (WMUA):, @AnastasiiaIvashyna (WMUA):, @VikaIvankiv (WMUA):, прохання додати ромів + всі інші списки, поки що неактивні посилання.--Сергій Липко (обговорення) 14:04, 30 березня 2021 (UTC)

Привіт. Плануємо додати сьогодні-завтра, так. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:26, 30 березня 2021 (UTC)

Лукас Подольскі[ред. код]

@MeOlya:, @Tohaomg:, @NickK:, @Yasnodark:, @AntonProtsiuk (WMUA):, чи підійде по Польщі? (нар. 4 червня 1985, Ґлівіце, Польща) — німецький футболіст польського походження. Родина виїхала з Польщі до Західної Німеччини у 1987 році.--Сергій Липко (обговорення) 22:06, 30 березня 2021 (UTC)

 • Отто Рехагель - по Греції — німецький футболіст та тренер. З 2001 по 2010 — головний тренер збірної Греції з футболу, під наставництвом якого греки здобули перемогу на Чемпіонаті Європи 2004.--Сергій Липко (обговорення) 22:40, 30 березня 2021 (UTC)
 • -Сергій Липко вітаю! На мій погляд так, та це - лише моя особиста думка.--Yasnodark (обговорення) 12:46, 31 березня 2021 (UTC)

Зміни в умовах у порівнянні із минулими роками[ред. код]

Хочу окремо звернути увагу постійних учасників та учасниць, що до формату оцінювання і визначення переможців було внесено кілька змін, які спрямовані на заохочення якості:

 • Найбільша зміна — вводиться окрема основна номінація для найкращих статей, автори яких отримають цінні призи.
 • Натомість призи за перемоги у категоріях будуть меншими, ніж торік.
 • Також при оцінюванні додаткові бали можна буде отримати за покращення уже наявних статей (додатковий коефіцієнт 1.5 у конкурсній формулі, якщо стаття існувала в українській Вікіпедії до 30 березня і мала не більше 10 тисяч байтів розміру).
 • Зрештою, цьогоріч додатковий коефіцієнт за оригінальні (=не перекладені з інших мовних розділів) статті буде вищим, ніж минулого року (2 у порівнянні із 1.8).

Детальні умови конкурсу → Вікіпедія:Європейська весна 2021/Умови конкурсу

Також нагадую, що додаткові призи можна виграти у категоріях «Чехія» та «Польща» завдяки підтримці партнерів — Чеського центру у Києві та Польського Інституту у Києві відповідно.

--AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 10:47, 2 квітня 2021 (UTC)