Обговорення Вікіпедії:Вікі любить пам'ятки/Тернопільська область/Кременецький район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відсутні пам'ятки?[ред. код]

Можливо список пам'яток неповний. На сайті Кременецько-Почаївського історик-архітектурного заповідника більше об'єктів. список. --Venzz (обговорення) 16:13, 22 вересня 2019 (UTC)

Не та ілюстрація[ред. код]

У пам'ятці 61-234-0022 стоїть фото церкви, яка розташована на так званому монастирському кладовищі. На самій споруді назва не вказана, але біля кладовища є знак, де написано що це храм Різдва пресвятої богородиці та пріснодіви Марії. Також на тій вулиці є ще одне кладовище, але там храм святого Миколи. Місцеві кажуть, що Всіхсвятська церква, начебто, знаходиться на території скиту. Тобто пам'ятки 61-234-0090. Ось на цьому сайті вказані координати скита як координати місцезнаходження церкви.--Venzz (обговорення) 14:13, 24 вересня 2019 (UTC)

@Venzz: Ні, ілюстрація та. Ось витяг з радянського реєстру, та церква на монастирському кладовищі точно відповідає цьому описові. Можливо, нещодавно церква перейшла до іншого патріархату та стала присвячена іншому святому, але охороняється саме та, яка сфотографована зараз. Принаймні ніякої іншої церкви 1773 року, яка б відповідала описові, в Почаєві немає — NickK (обг.) 19:14, 9 жовтня 2019 (UTC)
Дивно, але доводиться вірити джерелам. На плані справді той храм. Щодо зміни патріархату, єдина мені відома зміна була у 19 ст. коли церкву та монастир забрали у греко-католиків.--Venzz (обговорення) 19:14, 10 жовтня 2019 (UTC)