Обговорення Вікіпедії:Оформлення тексту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Апостроф[ред. код]

З технічних причин у назвах статей як апостроф рекомендується використовувати друкарський апостроф (', код U+0027, на клавіатурі — Alt+39), а не типографський апостроф (’, код U+2019) чи «ʼ» (U+02BC).

Здається, ті технічні причини вже застаріли. Див. обговорення тут. Sasha1024 (обговорення) 23:23, 26 листопада 2016 (UTC)

Звісно, ні, бо стандартний апостроф досі використовується на стандартній розкладці клавіатури — NickK (обг.) 20:12, 25 грудня 2016 (UTC)

Нотатка: тема згадана користувачем Sasha1024 переміщена в архів і доступна за посиланням: Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)/Архів 31#Апострофи. --MMH (обговорення) 10:30, 1 червня 2017 (UTC)

Про знак грошової одиниці[ред. код]

Piznajko, по-моєму, Ви все-таки поспішили змінювати старе:

Знаки валют пишуться після суми й відбиваються від неї нерозривним пробілом: 500 $ («500 $»), а не $500 чи 500$[джерело?].

— на протилежне. Там не все так однозначно, я б зробив щось нейтральніше. Хоча наполягати не буду. Sasha1024 (обговорення) 08:30, 8 вересня 2019 (UTC)

На якій підставі введено американський формат для всіх валют? Див. англ. вікі, де пояснюється, що більшістю континентальної Європи (en:Language and the euro) використовується логічний формат цифра-величина, а не навпаки.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:20, 8 вересня 2019 (UTC)

@Piznajko: Це Ваше редагування. На що посилаєтесь?--ЮеАртеміс (обговорення) 11:21, 8 вересня 2019 (UTC)
Вітаю Sasha1024, UeArtemis. Оновлення ВП:ОТ було здійснено у відповідності у тому що описано у відповідних статтях про Символ гривні ₴: Написання символів валют в українській мові правила не регламентують. На практиці, зазвичай, на відміну від символу центу ¢, символи банкнот й зокрема гривні , як і символи інших валют як от долара $ та євро , на письмі розташовують не після, а до грошового символу.[1][2][3][4][5] Символ долара $: Написання символів валют в українській мові правила не регламентують. На практиці, зазвичай, на відміну від символу центу ¢, символи банкнот і зокрема символ долару $ на письмі розташовують не після, а до грошового символу.[6] та Символ євроНаписання символів валют в українській мові правила не регламентують. На практиці, зазвичай, на відміну від символу центу ¢, символи банкнот і зокрема символ євро на письмі розташовують не після, а до грошового символу.[7][8][9][10]
Зокрема найбільшою причиною написання грошових символів банкнот (не копійок) таких як $ та стало те що у відповідних статтях було продемонстровано дві важливі речі для ВП: 1) валютний знак найпоширеніших валют $ та в українській мові на практиці вживається в українських ЗМІ переважно перед цифрою; та 2) в документах Національного банку України валютний знак найпоширеніших валют $ та також переважно вживається перед цифрою. Оскільки в укрвікі (як і англвікі та інших ВП) діє принцип використання мовної практики написання яка є найпоширенішою в даний час, то й правила ВП:ОТ були оновлені відповідно.--piznajko 15:30, 8 вересня 2019 (UTC)
@Piznajko: Цей текст ви самі й додали до статей, тобто він не може вважатися доказом того, що це консенсусний вжиток. Крім того, ці джерела показують лише те, що хтось ставить ці знаки перед мав сумою, а не те, що правильно ставити ці знаки перед сумою. Натомість є низка джерел, які вказують, що знак гривні саме правильно ставити після суми, наприклад, таке, інші — що можна і так, і так, як-от це. З євро взагалі є стандарт, за яким у всіх слов'янських мовах (і взагалі в усіх, крім англійської, ірландської, мальтійської й нідерландської) знак має стояти після суми, тож абсолютно неочевидно, чому українська бере приклад з далекої англійської, а не з ближчих польської чи болгарської — NickK (обг.) 16:12, 8 вересня 2019 (UTC)
NickK розіб'ю відповідь на 3 частини:--piznajko 16:20, 8 вересня 2019 (UTC)
1) ну вибачте мене, порівнювати значущість якогось сайту poohitan.com та згадування в документах Національного банку України, це якось дивно; це здається різні "вагові категорії АД".
2) сприймати тези горезвісно колишнього голови НБУ Сергія Тігіпка всерйоз думаю не треба (мається наувазі його цитату з 2004 року Графічний знак гривні є простим для написання "від руки" і може розташовуватися як перед номіналом, так і після нього, відзначив голова Нацбанку Сергій Тігіпко. - у Тігіпка шо є звання PhD з української філології? Хай займається своїм бізнесом і не чіпає українську філологію.
3) стандарт європейського союзу на знак який ви процитували якраз то НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на всі слов'янські мови - він поширюється лише на 24 офіційні мови ЄС (до яких до речі українська мова не входить, бо Україна не є членом ЄС). Так що говорити що правила української мови мають дотримуватися настанов якоїсь там директиви ЄС по знаку € (мається на увазі те що у стандарті згадується що лише 4 мови англійська, ірландська, мальтійська й нідерландська мають писати знак Євро € перед цифрою, а решта 20 мов - після цифри) - це неправильно.
Як не крути, це Ваше ОД. Не очевидно, чому взірцем має бути американо-британський манір, а не континентальної Європи. І коли наведені джерела кажуть, що можна і так, і так, то логічніше орієнтуватися саме на Континент.--ЮеАртеміс (обговорення) 17:17, 8 вересня 2019 (UTC)
Ні не логічніше. Якраз-то ВП має послуговуватися найвживанішим в українські мові варіантом і як було доведено джерелами вгорі вживання в укрмові символу валют саме перед цифрою є якраз найвживанішою практикою в поточному використанні укрмови (як журналістами україномовних ЗМІ, так і в україномовних документах НБУ).--piznajko 17:34, 8 вересня 2019 (UTC)
@Piznajko: Сайт Poohitan хоча б досліджує питання, як правильно, у той час як ваші посилання нічого не досліджують, а просто є прикладом того, як хтось пише. Зовсім не факт, що ці хтосі мають взагалі хоч якусь фахову освіту, не кажучи вже про наукові ступені. Тігіпко ж доволі авторитетне джерело щодо знаку гривні, бо він узагалі-то його затвердив. Більше того, офіційне правило НБУ саме таке: Графічний знак гривні є простий для написання "від руки" і може розміщуватися як перед номіналом, так і після нього. Відповідно, якщо НБУ стверджує, що можна і перед, і після, немає підстав безапеляційно стверджувати, що правильно лише перед.
З євро ж узагалі незрозуміло, чому з того, що 4 мови пишуть перед і 20 після, ви зробили безапеляційний висновок, що українська пише лише перед. Ніяких логічних підстав на це немає — NickK (обг.) 17:39, 8 вересня 2019 (UTC)
NickK, у ваших аргументах є добрий сенс. Два зауваження: 1) щодо "авторитетності" Poohitan - я перепрошую, але це якийсь блог філателіста-любителя й його АДшність нижча за офіційні документи 2) Щодо слів Тігіпка - вибачаюсь, не знав що його заява що можна "й перед цифрою й після цифри" закріплена в офіційному повідомленні офіційним правилом НБУ; у такому випадку чи не проти ви (а також Sasha1024, UeArtemis) якщо ми матимемо таке формулювання:--piznajko 18:07, 8 вересня 2019 (UTC)
Знаки валют для банкнот в українській мові можуть писатися як після так перед сумою, але в Українській Вікіпедії варто використовувати саме варіант написання перед цифрою, тобто $500, ₴500, €500.
Ні, я пропоную протилежне. Більшість наших читачів звикли до європейських документів, тому так буде звичніше:
Знаки валют для банкнот в українській мові можуть писатися як після, так і перед сумою. В українській Вікіпедії рекомендується використовувати саме варіант написання після числа з відділенням позначки нерозривним пробілом, тобто 5 млн $; 500 ₴; 5.12 €.
NickK, тобто ви та я маємо кардинально протилежні побажання яке застосування символу валюти має бути в укрвікі: хоча дозволяться й до й після, але я є прихильником до, а ви - прихильником після. Беручи до уваги "консервативність" україномовних людей спробую спрогнозувати що більшість користувачів буде прихильнішою якраз до звичного після, а не до більш логічного до. Але тим не менш думаю без голосування не обійтися (навіть якщо воно приречене на перемогу табору "після")--piznajko 18:39, 8 вересня 2019 (UTC)
@Piznajko: Здається, ви відповіли на власне питання: якщо консервативним, звичним і приреченим на перемогу є варіант «після», очевидно, є підстави вважати, що цей варіант усталений в українській мові. Чи ви самі внесете відповідні зміни до правил і статей? — NickK (обг.) 19:36, 8 вересня 2019 (UTC)
Ні ви мене не правильно зрозуміли NickK - не зважаючи на консервативність україномовних людей, я все одно волію побачити голосування в укрвікі яке б чітко показало що більшість спільноти виступає з варіант після а не до. Бо все таки ніхто не зміг ґрунтовно заперечити моїй тезі вгорі що у ВП має використовуватися найвживаніша в українській мові в даний час форма; ця найвживаніша форма зараз є якраз до бо більшість україномовних ЗМІ та НБУ використовують переважно саме її. Тож прохання оформити формальне голосування аби прийняли це як правило. п.с. якщо вам легше голосувати лише за "правило про валютний символ" ( а не за все правило ВП:ОТ) то я можу перекласти з англвікі Wikipedia:Manual of Style/Dates and numbers як ви знаєте пункт "5 Currencies and monetary values" там описує якраз різноманітні настанови як викорстовувати знаки валют у вікі; тож дайте знати - якщо ви обираєте варіант ВП:Стиль/Дати на цифри то дайте мені пару днів спочатку перекласти це правило й тоді виставляйте його на голосування.--piznajko 19:43, 8 вересня 2019 (UTC)
а сенс від цього обговорення є? Цей проект роками висів як проект. Якщо буде затвердження даного проекту як правила, то це буде правильна балаканина. І узагалі, що в минулому, що нині без філологічних спеціальних видань це ОД, недаром стояв шаблон {{джерело}}. Такі джерела надані будуть? Інакше без них краще закріпити два варіянти.--『 』 Обг. 19:53, 8 вересня 2019 (UTC)
AlexKozur якщо дозволити обидва варіанти, то це призведе до війни редагувань (яка вже й так ведеться у деяких статтях). Тому уквікі має обрати один варіант і ним послуговуватися.--piznajko 21:45, 8 вересня 2019 (UTC)
такі війни ніщо не інше як війна заради війни. Що було перше те й нехай буде. Однак повинно мати ґрунт, а не бажання одного користувача. Ні від кого я не бачу філологічних джерел. Тому до наведення їх, використовувати два варіанти за бажанням автора. --『 』 Обг. 20:11, 10 вересня 2019 (UTC)
У ВП немає автора статей - це колективна енциклопедія; тож кожен новий редактор може міняти розташування символу валют з коментарем редагування "я новий автор" і це призведе до "зачарованого кола" (англ. vicious circle) та ВП:ВР.--piznajko 17:02, 11 вересня 2019 (UTC)
в англвікі є есе щодо війни змін кольору, також є правила подібні до цього. Такі зміни ніщо не інше як проста накрутка лічильника. Є добре математичне правило для таких випадків: від переставлення доданків сума не міняється. Я такі редагування вважаю абсурдними, виняток лише коли потрібна уніфікація в статті, і то краще робити не одну зміну, а декілька змін в тексті для його покращення. --『 』 Обг. 22:07, 11 вересня 2019 (UTC)
@AlexKozur: ну я ж казав - якщо у правилі сказати "можна й до, можна й після", то це пряма дорога до ВП:ВР (сьогоднішній відкіт @UeArtemis: тому наочний приклад)--piznajko 10:12, 17 вересня 2019 (UTC)
Чим ДО логічніше? Гроші така сама міра, як кілограми чи літри. Логічним є ПІСЛЯ. Написання ж ДО є сліпим калькуванням американців.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:51, 10 вересня 2019 (UTC)


Примітки

AlexKozur, NickK, Piznajko, UeArtemis, я пропоную зробити шаблон, наприклад, {{UAH|12345.67}}, що підставлятиме:

 • ₴12345.67
 • ₴12345,67
 • ₴12 345.67
 • ₴12 345,67
 • 12345.67 ₴
 • 12345,67 ₴
 • 12 345.67 ₴
 • 12 345,67 ₴
 • 12345 ₴ 67 коп.
 • 12 345 ₴ 67 коп.
 • абощо

— в залежності від того, що ми вирішимо.

Це унеможливить війни правок на сторінках — можливо, будуть дебати на сторінці обговорення шаблону (чи навіть війни правок на самій сторінці шаблону, якщо її не захистити), але принаймні на самих сторінках приводу для воїн правок не буде.

Додаткові часткові випадки:

 • якщо число ціле й опціональний параметр «|копійки=так» не зазначено, то можна виводити без копійок
 • якщо число кругле й опціональний параметр «|повністю=так» не зазначено, то можна виводити з «тис.»/«млн»/«млрд»/тощо замість нулів.

Можу зробити на наступному тижні, якщо потрібно. Sasha1024 (обговорення) 20:03, 10 вересня 2019 (UTC)

крапка між роздільниками неможлива, це англійський формат. 12345 ₴ 67 коп. - слабо віриться, що таке існує, бо використовується 1234 грн. 56 коп.--『 』 Обг. 20:11, 10 вересня 2019 (UTC)
Варіант «12 345,67 ₴», здається, найправильніший.--ЮеАртеміс (обговорення) 06:46, 11 вересня 2019 (UTC)
чому? на якій підставі? на основі яких філологічних АД?--『 』 Обг. 12:21, 11 вересня 2019 (UTC)

Між цифрами, які позначають різні одиниці - сотні й тисячі, тисячі й мільйони робиться пробіл: 4 655 210.

Навчальний посібник. Основи технічного редагування і оформлення тексту. Відомче видання--ЮеАртеміс (обговорення) 13:41, 11 вересня 2019 (UTC) Про вжиток коми теж треба АД?--ЮеАртеміс (обговорення) 13:42, 11 вересня 2019 (UTC)

UeArtemis запитання AlexKozur про філологічні АД стосувалося розташування валютного символу до чи після цифри (про пропуск як загальнопризнаний роздільнк у цифрах в укрмові між сотні, тисячі, мільйони всі знають з підручників - якраз це вони добре регулюють). Маєте АД саме на до/після?--piznajko 16:58, 11 вересня 2019 (UTC)
так тепер потрібні АД і на кому, бо в наданому Вами АД пишеться «Для позначення десятих і тисячних дробів використовується крапка». Хоча цю методичку назвати АД складно, я хз хто її писав і яка у нього кваліфікація. Через гугл кусками вона добре шукається. --『 』 Обг. 22:02, 11 вересня 2019 (UTC)
Там же написано: Відповідальний за випуск: Викладач спецпредметів – О. Л. Козодой. Рецензенти: Н. Цюбко, Л. Лапська, методисти. ВПУ №29 смт. Однак згоден, що не краще АД. Щось скрутно в мережі з україномовними АД по темі форматування тексту.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:20, 12 вересня 2019 (UTC)
і хто ці всі люди? Вони мають філологічну освіту? Ви притримуєтесь своєї думки, що не обґрунтована філологічними АД. І оце ходіння колом для чого? Знайдіть нормальні АД, тоді вже починайте оскаржувати. Нині два варіанти можливі, і це факт. А Ваші слова не мають ваги, бо вони не є підтвердженними. --『 』 Обг. 11:26, 12 вересня 2019 (UTC)
Хай там як, сам Нацбанк дозволяє розташовувати з будь-якого боку. Я ж просто пропоную керуватися загальною логікою для величин: літри, кілограми, метри, гривні - усе праворуч.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:27, 12 вересня 2019 (UTC)

AlexKozur, UeArtemis, я це писав не щодо вибору стилю, а до того, що можна створити шаблон, який уніфікував би це й зменшив імовірність правок через стиль. Sasha1024 (обговорення) 17:03, 11 вересня 2019 (UTC)

шаблон хороший, якщо вирішити конфлікт, що є вище, то можна буде зробити модуль для усіх валют, якщо нині він не існує.--『 』 Обг. 22:02, 11 вересня 2019 (UTC)
AlexKozur, мій погляд був трошки інший, я думав про шаблон перш за все як про засіб, завдяки якому можна не поспішати з остаточним вибором найкращого стилю; хоча це несуттєво, вирішили, що він буде корисним, і те добре. Sasha1024 (обговорення) 18:38, 12 вересня 2019 (UTC)

Люди, відчувайте відповідальність. Українська Вікі дає відлуння на всю мережу.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:24, 12 вересня 2019 (UTC)

і? людина молодець запитала на форумі для кращого пошуку інформації? Цуратися то чого? Що ми щось не знаємо і знайти не можемо? Краще давайте шукайти АД, а не власні думки. --『 』 Обг. 11:26, 12 вересня 2019 (UTC)
AlexKozur, я думаю, UeArtemis мав на увазі дещо інше. Те, що людина запитала на форумі — звісно, нічого поганого. А не дуже добре те, що людина без обговорення змінила сторінку правил (і цю нову версію сторінки правил уже встигли зацитувати на тому форумі — ось що, я думаю, мав на увазі під «відлунням» UeArtemis). Sasha1024 (обговорення) 18:38, 12 вересня 2019 (UTC)
це не правило, а проєкт правила він немає консенсусу. А те що люди звертаються в серйозних питаннях до сторінок Вікіпедії я не здивований, бо нерідко бачив як на ВИЛ посилались на проєкти правил. Я десь в 2016 році також шукав цю інформацію, однак нічого не знайшов, але ця інформація може бути в ДТСУ. --『 』 Обг. 23:42, 12 вересня 2019 (UTC)
AlexKozur ось на сайт Книжкової палати є перелік всіх настанов ДСТУ у сфері видавничої справи http://www.ukrbook.net/vidavc.html. Ти в курсі десь є безкоштовні pdf'ки цих видавничих ДСТУ шоб можна було швиденько зробити CTR+F шо вони там пишуть про розташування символів валют, бо шось мені не дуже хочеться платить ₴25 000 тисяч (з розрахунку що на сайті ukrbook.net є 50 настанов ДСТУ, а на сайті магазину УкрНДНЦ середня ціна pdf'ки кожної ДСТУ настанови ~₴500) аби купляти офіційні pdf примірники в онлайн магазині УкрНДНЦ.--piznajko 21:03, 14 вересня 2019 (UTC)

Пізнайко, викинув Ваші вигадки.--ЮеАртеміс (обговорення) 10:29, 17 вересня 2019 (UTC)

А я викинув ваші. Я вгорі навів найбільш значущі аргументи - на практиці в українській мові переважно валютний знак вживається саме перед цифрою (а не після): це видно як в україномовних ЗМІ, такі і в україномовних документах НБУ (тобто незважаючи на ремарку НБУ у 2004 році що можна й перед і після вони на практиці пишуть зазвичай перед). Вам вже вгорі AlexKozur говорив - допомоть у пошуку АД в ДСТУ (я лінки вгорі дав) --piznajko 11:13, 17 вересня 2019 (UTC)
Це ж Ваше ОД. Пропоную лишити лише те, про що прямо сказано в АД.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:16, 18 вересня 2019 (UTC)

«Слід провести голосування що саме спільнота хоче для символів валют — до чи після цифри. От тоді й оновлюватимете» — тобто ВАМ можна було без обговорення підмінити текст, не надавши джерел на такі правила, а мені з АД не можна.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:18, 18 вересня 2019 (UTC)

AlexKozur, [2] не ДСТУ а якась методичка одного з університетів (якщо ви подивитись інші розділи ця методичка дає посилання на російський ГОСТ (до речі чому російський ГОСТ а не український ДСТУ?), але в цьому розділі "Знаки валют" жодного джерела на ДСТУ чи інше джерело інформації не було надано); це джерело вже згадували на Ukrainian StackExchange. АДшність цього ж джерела така ж низька як і методичка іншого університету яку до цього надавав UeArtemis (і яку до речі передрукували без змін і інші університети України зокрема ХНТУ тощо). Так що метотодичка ХНУМГ - не АД у цьому питання, потрібно справді АДшне джерело (наукова робота, рекомендаійна праця Інститут української мови НАН України, ДСТУ тощо)--piznajko 23:21, 18 вересня 2019 (UTC)

Для прикладу - для розділу "Скорочення" я (з переліку Мануалів стилю ділової укрмови дав посилання на відповідний Мануал стилю укрмови а також згадку який згідно самого саме ДСТУ написано настанови розділу. В ідеалі треба знайти такий самий ДСТУ який згадує символи валют - якщо цього поки що немає, то як і завжди у Вікіпедії має використовуватися правило "написання що є найпоширенішим в українській мові" в даний час.--piznajko 00:37, 19 вересня 2019 (UTC)

На практиці, зазвичай, на відміну від символу центу ¢, символи банкнот й зокрема гривні в українській мові на письмі розташовують не після, а до грошового символу.

Усе-таки, я б із цим не поспішав. Навіть на тому ж https://poohitan.com/stuff/uah/ є безліч прикладів розташування «після». Так, є й багато прикладів «до» (деякі вагомі наведені), однак нема джерел, які б казали, що саме «до» вживають статистично частіше.

З «до» мені особисто не подобається те, що при використанні пробілу як розділювача між тисячами/мільйонами/тощо («₴120 000 000»), а також при використанні скорочень «тис.»/«млн»/тощо («₴120 млн») знак «₴» сприймається як такий, що стосується лише перших цифр («₴120»), а не всієї суми; але це, звісно, не можна назвати вагомим аргументом.

Зрештою, я не наполягаю, останні роки прикладів уживання «до» справді багацько. Sasha1024 (обговорення) 18:20, 19 вересня 2019 (UTC)

Знов Пізнайко підміняє прямі настанови своїми ОД. Ваш аналіз вжитку має ЩЕ МЕНШУ авторитетність, аніж методички.--ЮеАртеміс (обговорення) 07:27, 20 вересня 2019 (UTC)

Запросив до обговорення ще людей у Кнайпі.--ЮеАртеміс (обговорення) 07:55, 21 вересня 2019 (UTC)

Яке написання знаку валют переважно використовується в укрмові (до чи після цифри)[ред. код]

(назву теми додав Piznajko, помилки в ній не мої — NickK (обг.) 20:57, 20 вересня 2019 (UTC))

Звертаю увагу, що надання кількох посилань не є ознакою усталеності вжитку. Можна знайти 5 посилань на до і 5 посилань на після, однак це не буде ознакою того, що зазвичай на практиці вжиток такий, і що, як наслідок, так має вживатися. Ознакою того, як усталено на практиці, може бути авторитетне джерело з дослідженням ужитку. Ознакою того, як має вживатися, може бути авторитетне джерело з правилами вжитку в українській мові — NickK (обг.) 07:44, 20 вересня 2019 (UTC)

Хоч мені це й не подобається (мені більше подобається стиль «після»), але, виступаючи «адвокатом диявола», усе-таки скажу, що: (1) приклади вжитку, надані Пізнайком, доволі солідні (Нацбанк і т. ін.); (2) просто загугливши «₴», я наразі бачу значно більше траплянь «до». Sasha1024 (обговорення) 18:35, 20 вересня 2019 (UTC)
Погоджуюсь з Sasha1024 - переважність вжитку знаку валют до цифри в українській мові є доволі переконливою:
A) Сам Нацбанк в україномовних документах використовує варіант до цифри (тобто "₴1") - див. приклади вгорі
Б) Україномовні ЗМІ майже всі використовують варіант до цифри (тобто "₴1"). Приклад: якщо подивиться на статті одного з топових видань України zaxid.net (яке має справжніх журанлістів-авторів, а не "топ 5 найвідвідуваніші сайти укрзмі" які водночас складаються з фейковихроботів, напр. це видання та це видання тощо) то за останні 5 років бачимо чітку перевагу використання варіанту до цифри (тобто "₴1")
 • Тобто google запит на site:zaxid.net "100 ₴" в Zaxid.net https://www.google.com/search?q="100 ₴"+site:zaxid.net дає одну статтю за останні 10 років (ця одна стаття була аж у 2009 році)
 • В той час як google запит на site:zaxid.net "₴100" в Zaxid.net https://www.google.com/search?q="₴100"+site:zaxid.net дає 1 170 статей за останні 10 років
Навіть якщо розширити пошук на весь інтернет, то
 • google запит на "100 ₴" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="100 ₴" дає 420 000 випадків всього
 • В той час як google запит на "₴100" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="₴100" дає 423 000 випадків всього
Тож загалом по "найбільш вживаний" в українській мові зараз саме варіант до а не після.--piznajko 18:57, 20 вересня 2019 (UTC)
Це хибний аналіз. Мало хто пише про рівно одну гривню. За запитом ₴1 ви знайдете всіх, хто пише і про одну гривню, і про ₴1 тис., і про ₴1 000 0000. За запитом же 1₴ ви знайдете лише тих, хто пише про рівно одну гривню — NickK (обг.) 19:39, 20 вересня 2019 (UTC)
Оновив serch querry з 1 гривні на 100 гривень. Див. оновлені дані вгорі: цифри ще більше на користь написання знаку валюти до цифри (у випадку Zaxid.net).--piznajko 20:16, 20 вересня 2019 (UTC)
@Piznajko: Ваш аналіз досі хибний. "₴100" прекрасно видає і "₴100 000", і "₴100 млн", і про ці суми зі значно більшою ймовірністю напише видання, ніж про 100 гривень. Зрештою, на першій сторінці https://www.google.com/search?q="₴100"+site:zaxid.net лише одна стаття про 100 гривень, натомість 7 статей про 100 тисяч, одна стаття про 100 мільйонів і одна про 100 мільярдів.
Щоб перекрити фактор тисяч і мільйонів, потрібно обрати суму між тисячею (інакше це може бути кількість тисяч або мільйонів) та десятьма тисячами (у більших сумах тисячі зазвичай відбивають пробілом):
 • google:"1000+₴": 358 тисяч результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть: 188 000 результатів
 • google:"₴+1000": 120 тисяч результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, заразна Google видає зовсім іншу к-сть: 42 400 результатів
Можна також дослідити ефект скорочень:
 • google:"1+тис+₴": 1040 результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть: 964 результатів
 • google:"₴+1+тис": 8 результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть: 9 результатів
Для перевірки 5 тисяч гривень (також популярна сума).
 • google:"5000+₴": 304 тисячі результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть : 310 000 результатів
 • google:"₴+5000": 26,4 тисячі результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть : 28 900 результатів
Можна також дослідити ефект скорочень:}}
 • google:"5+тис+₴": 3680 результатів нпо ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть : 3 750 результатів
 • google:"₴+5+тис": 736 результатів по ходу дійсно результат залежить від часу доби, зараз на Google видає зовсім іншу к-сть : 735 результатів
І куди поділася перевага вжитку перед числом? — NickK (обг.) 20:57, 20 вересня 2019 (UTC)
1) По-перше цифри які ви навели повністю відрізняються того шо мені видає Goolge (вгорі я навів дані які я отримав). І до речі ці дані будуть мінятися кожні кілька годин (на десятки тисяч), бо оператор "плюсік" дуже непевний (див. внизу).
2) По-друге ви використали абсолютно хибну методологію використання "+" operator (плюсік використовється як форсування щоб ОБОВ'ЯЗКОВО ВКЛЮЧИТИ конкретне слово/термін, англійською always include stop words. У гуглі з усіх boolean operators дозволяється виключно ЛИШЕ один OR (див. [список всіх дозволених google operators на їх сайті): В той час як boolean opearator AND й так автоматично застосовується при всіх пошукових запитах). Так от коли ви використовуєте плюсік, єдине що це робить так це те що ви ФОРСУЄТЕ google щоб він вам обов'язково включив у пошукові результати те що ПЕРЕД плюсіком; іншмими словами запит "100+₴" діє так що ви кажете гуглу "знайди мені цифру 100, й шоб там обов'язково був символ ₴" (при чому що НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО щоб ₴ був саме через пробіл від цифри 100, себто "100+₴", знак гривні може бути будь-де на веб-сторінці. У підсумку:: Це використання плюсіка - абсолютно хибна практика, бо використовуючи запит "1000+₴" (кажете гуглу щоб у резльтутах десь у сторінці обов'язково з'явився знак ₴) та запит "₴+1000" (кажете гуглу щоб у резльтутах десь у сторінці обов'язково з'явилась цифра 1000) і це фактично два різних запити непорівнювальні між собою.
3A) Тепер якщо використати правильну методологію пошуку у googel, то слід використати ЄДИНИЙ дозволенй boolean operator OR, і з ним ми чітко бачимо що перед цифрою, має серйозну перевагу:
 • google запит на "₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" дає 1 380 000 результатів всього
 • В той час як google запит на "1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" дає 638 000 результатів всього
3Б) І навіть якщо ми додамо тис., то результат практично не міняється:
 • google запит на "₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." дає 963 000 результатів всього
 • В той час як google запит на "1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" дає 661 000 результатів всього
3В) І навіть якщо додати і тис. і млн, то це знову ж таки результат практично не міняє:
 • google запит на "₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 млн" OR "₴100 млн" OR "₴10 млн" OR "₴1 млн" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 млн" OR "₴100 млн" OR "₴10 млн" OR "₴1 млн" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." дає 866 000 результатів всього
 • В той час як google запит на "1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 млн ₴" OR "100 млн ₴" OR "10 млн ₴" OR "1 млн ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" в усьому інтернеті https://www.google.com/search?q="1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 млн ₴" OR "100 млн ₴" OR "10 млн ₴" OR "1 млн ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" дає 644 000 результатів всього
@Piznajko: Тобто 736 замість 735 — це повністю відрізняються? Якщо серйозно, то результати пошуку залежать від вашого розташування, від ваших мовних налаштувань, від ваших попередніх результатів пошуку, тому ви побачите одну цифру, а я — іншу. Так буде завжди, бо так влаштований Гугл. У будь-якому рядку відношення між результатами у вас таке саме, як і в мене.
Щодо плюсика, то ваші аргументи хибні. Гугл лише кодує плюсом пробіл. Якщо у Вікіпедії пробіл кодується підкресленням _, у Гуглі він кодується плюсом +. На результати пошуку це ніяк не впливає, лише чистіші посилання виходять.
Ваші запити з OR такі самі нерівні, бо дозволяють більше варіантів перед, а не після. За запитом https://www.google.com/search?q="₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 млн" OR "₴100 млн" OR "₴10 млн" OR "₴1 млн" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." перша ж сторінка містить: ₴1 300 000, ₴1 000 000, 10 000 ₴, 1% (узагалі результат не про те!), ₴1 млрд, ₴1,5 млн., ₴100 000. Протилежний запит https://www.google.com/search?q="1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 млн ₴" OR "100 млн ₴" OR "10 млн ₴" OR "1 млн ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" не знаходитиме відповідних сум 1 300 000 ₴, 1 000 000 ₴, 1 млрд ₴, 1,5 млн. ₴, 100 000 ₴, оскільки вони не підходять під нього. Те, що суттєво ширший запит дає ненабагато більше результатів за суттєво вужчий, мало б означати те, що варіант з вужчого при правильному запиті переважає. Вище я зазначив, як це перевірити — NickK (обг.) 23:29, 20 вересня 2019 (UTC)
Ні ви не праві NickK. Я вам дав дуже вагоме книжкове АД на інформацію як працює +" operator в Google. (плюсік використовється як форсування щоб ОБОВ'ЯЗКОВО ВКЛЮЧИТИ конкретне слово/термін, англійською always include stop words. І так, плюсік НЕ пробіл, а enforcer to always include stop word (тобто плюсік "+" та мінусік "-" у google це як чорне-та-біле: мінусік перед словом -СЛОВО форсує щоб google показував сторінки де немає цього слова, а плюсік перед словом +СЛОВО навпаки форсуж щоб google показував сторінки де є це слово). Щодо OR -> OR це абсолютно валідний operator (див. посилання на сайт Google де про це сказано) і все що він робить це дозволяє різні варіанте (тобто не лише ₴1 а АБО ₴1 АБО ₴10 тощо). Те обмеження про яке ви говорите - це неминуче для варіанту після (коли обмежувати пошук конкретним search quary term через лапки ", то варіант зі знаком валют перед цифрою є природньо трохи у виграші (тобто "₴1" буде знаходити і ₴1 тис., а "1 ₴" ні; але це обмеження я по максимуму зменшив використанням різних варіацій через OR).--piznajko 23:37, 20 вересня 2019 (UTC)
@Piznajko: Будь ласка, уважно читайте і АД, і мої репліки.
Для того, щоб плюс став оператором, треба відділити його пробілом перед плюсом. Коли ви вводите в гугл "10 ₴", ви маєте URL https://www.google.com/search?q=%2210+%E2%82%B4%22. Якщо не подобається, замініть вручну плюс на %20 в URL, буде рівно те саме: https://www.google.com/search?q=%2210%20%E2%82%B4%22 дає рівно ті самі результати пошуку. Зрештою, знак ₴ не є stop word, тож це все одно не повинно мати ефекту.
Ваш же запит дає зовсім не трохи виграш, а істотний виграш:
 • "1000 ₴" OR "100 ₴" OR "10 ₴" OR "1 ₴" OR "1000 млн ₴" OR "100 млн ₴" OR "10 млн ₴" OR "1 млн ₴" OR "1000 тис. ₴" OR "100 тис. ₴" OR "10 тис. ₴" OR "1 тис. ₴" включає 1, 10, 100, 1000 гривень (не "1 тисяча" в усіх відмінках), 100 мільйонів лише в записі "100 млн" (не 100 мільйонів, і не 100 000 000), 10 мільйонів лише в записі "10 млн" (не 10 мільйонів, і не 10 000 000), 1 мільйон лише в записі "1 млн" (не 1 мільйон в усіх відмінках, і не 1 000 000), 100 тисяч лише в записі "100 тис" (не 100 тисяч, і не 100 000), 10 тисяч лише в записі "10 тис" (не 10 тисяч і не 10 000), а також всі числа понад 10 тисяч, які закінчуються на 100 (10 100, 11 100 тощо)
 • "₴1000" OR "₴100" OR "₴10" OR "₴1" OR "₴1000 млн" OR "₴100 млн" OR "₴10 млн" OR "₴1 млн" OR "₴1000 тис." OR "₴100 тис." OR "₴10 тис." OR "₴1 тис." включає 1, 10, 100, 1000, 10 тисяч, 100 тисяч, 1 мільйон, 10 мільйонів, 100 мільйонів, 1 мільярд, 10 мільярдів, 100 мільярдів тощо у будь-яких записах і в будь-яких відмінках, а також усі числа, першим розрядом яких є рівно одиниця, десятка або сотня, на кшталт "₴10,5 млрд", "₴100 500", "₴1,8 тисячі"
Просте порівняння. Корупціонера затримали зі ₴100 тисячами, загалом він украв ₴1,5 млн, але суд призначив заставу лише в ₴10 000 пройде ваш тест, бо "₴100", "₴1" та "₴10" у вибірці є. Корупціонера затримали зі 100 тисячами ₴, загалом він украв 1,5 млн ₴, але суд призначив заставу лише в 10 000 ₴ не пройде, оскільки ні "тисячами ₴", ні "5 млн ₴", ні "000 ₴" у вибірці немає
Я вище навів приклади симетричних запитів, в яких незалежно від розташування ₴ будуть однакові числа: це запити від 1000 до 9999. У решті випадків перевага варіанту з ₴ попереду буде досягатися за рахунок кількості чисел, а не за рахунок фактичного вжитку — NickK (обг.) 01:19, 21 вересня 2019 (UTC)
 • Щодо плюсіка: Nick я надав книжку-АД де чорним по білому написано що у плюсіка "+" є лише одне застосування - include stop word чи інший key-word (тобто повна протилежність мінуса "-", який навпаки excludes stop words чи інший key-word). Ще процитую, щоб було зрозуміліше Using a plus sign (+) directly in front of a word will force Google to search for that word, even if it would normally be ignored. This can be especially useful when you would like to include a stop word in the query. Іншого застосування у плюсіка немає. Тож у мене є АД на те що робить плюсік +, а ви не надали жодного АД на те що плюсік "+" викоує функцію пропуску (це не правда), окрім як сказали що це так бо ви так кажете. Давайте АД будь ласка, бо інакше це просто ваші заяви.
 • Щодо нерівних умов для переда та після: ну так будь ласка, додавайте до search querry через OR варіанти з різними відмінками слів "тисяча" та "мільйон", також додавайте всі варінти де тисячі написані цифрами "000" тощо. Що вам заважає? І покажіть тут всім чи варіант перед чи після має перевагу. Але плюсіки не додавайте - це нонсенс і немає взагалі сенсу (пропуск можна виставляти просто пропуском, а якщо хочете знак пропуску вручну то додавайте кодом %20 а не плюсіком: e.g., якщо ввести "10 usd" то на виході отримаєте %2210%20usd%22 без ніяких плюсіків.--piznajko 02:02, 21 вересня 2019 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── До речі якщо зробить експеримент (який я щойно зробив) і погуглити ці два варіанта стандартного запиту у топ 50 україномовних ЗМІ за популярністю А) https://www.google.com/search?q="₴1" OR "₴1 тис." OR "₴1 млн" site:адреса сайту та Б) https://www.google.com/search?q="1 ₴" OR "1 тис. ₴" OR "1 млн ₴" site:адреса сайту, то маємо два висновки: 1) по-перше знак гривні серез укрзмі дуже непопулярний і майже завжди не використовується, й натомість новинні сайти користуються грн; 2) по-друге серед тих топ 50-ти сайтів перевага варіанту з написанням знаку ₴ перед цифрою колосальна. Ось топ 3 сайти за к-стю результатів за стандартним запитом вгорі

 • zaxid net: 1) 1 950 перед й 1 після
 • ukr.lb.ua/ 1) 107 перед й 0 після
 • Slovoidilo.ua: 1) 50 перед й 0 після

У решти 47 сайтів результат був або лише кілька сторінок (всі на користь перед) а бо взагалі 0 для обох варіантів.--piznajko 02:35, 21 вересня 2019 (UTC)