Обговорення Вікіпедії:Перейменування статей/Анексія Криму (2014) → Окупація Криму Росією (з 2014)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Devlet Geray Вітаю. Спочатку була окупація (самовільне введення військ, убивства українських військових, колаборанти тощо), а потім - анексія («законодавче оформлення» загарбання). Можна створити 2 окремі статті. --Vujko Mytró (обговорення) 17:03, 11 січня 2021 (UTC)

Спочатку була спроба анексії та її приєднанням до Росії. Анексія теж може бути з введенням військ. Однак міжнародна спільнота не визнала ці дії як адекватні, а українська сторона не згодилась підписувати догорів. Тому міжнародна спільнота визнає ці дії як "незаконну анексію", а дії РФ з 2014 як окупацію. Однак, я вважаю, що нам потрібні дві статті, які б говорили: 1) про план анексії (передумови, введення військ, договір) та міжнародну реакцію на цю подію; 2) про саму окупацію з 2014 року (від захоплення влади й донині) та стан Криму в складі РФ, міжнародну реакцію (засудження\санкції тощо). П.С.: Хоча, що тут можна говорити, якщо користувачі, які більше в темі чим я, не можуть поліпшити статтю за 2 роки, або хоча б змінити російські джерела та англомовні чи україномовні, окрім пари джерел. Зате є каша в розділі Наслідки та непотрібний детальний розділ Передісторія--Gouseru Обг. 01:01, 12 січня 2021 (UTC)
@AlexKozur:, Спочатку була спроба анексії...Тому міжнародна спільнота визнає ці дії як "незаконну анексію". Міжнародна спільнота не визнає анексії[1], як і Україна її не визнає, бо це не спроба, а факт, який вже відбувся. Так, це незаконно відбулося, але відбулося. І це не спроба (спроба - це коли ви намагалися-намагалися анексувати, але нічого не вийшло і не анексували. Була лише спроба. А тут вважайте "спробу" успішною). Це доконані факти, що Крим було анексовано 18 березня 2014 року через 27 днів після початку окупації. Законом України та іншими актами ВРУ початок окупації визначено 20 лютого 2014 року. Керуйтеся виключно офіційною позицією України і світу в цьому питанні (офіційна позиція відображена в актах держави, а не в словах заступників заступника якогось департаменту МЗС). Бо і Україна, і світ, послідовні, суголосні в цих речах, а вікіпедисти чомусь ні: 1. звинувачують Росію у застосуванні збройної сили проти суверенної держави. 2. засуджують триваючу окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, не визнаючи анексії.Це все відображено в резолюціях ООН, в тому числі останньої "свіженької" [1], де про спробу нічого не знайдете, ПАСЕ, ОБСЄ, ЄС, а найголовніше в актах ВРУ, ну і інших актах вищих органів влади України (постановах КМУ, указах Президента, актах КСУ тощо за будь-які роки від початку подій до сьогодні) [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]. Окуповано → та анексовано. Анексії передувала окупація. Окупація почалася 20 лютого 2014 року. Анексія відбулася 18 березня 2014 року. Ця стаття про окупацію з інформацією про анексію. --Flavius (обговорення) 19:21, 13 січня 2021 (UTC)
@Flavius1: Ваша головна помилка у розумінні анексії як одномоментної дії у тому, що зводите її до документа-договору, а анексія навіть з технічної та юридичної точки зору пвключала і рішення ВР АРК кінця лютого, і псевдо-ріхвірєндум, і дії з псевдопроголошення чогось там, і рішення Госдури та совєта фідірациі, і рішення КС РФ, і той договір. Тобто це цілий набір різноманітних дій, які були частиною анексії на умовно-юридичному рівні. Тому має бути стаття, яка описує анексію детально, а має бути стаття, яка описує окупацію. До речі, у нас ще є отакий дублікат статті про анексію Російська інтервенція до Криму (2014) --Kharkivian (обг.) 21:14, 13 січня 2021 (UTC)
Такий самий набір різноманітних дій був і під час окупації балтійський країн з подальшою анексією, і вони прекрасно описані у відповідній статті (див. англ.вікі звичайно). Якщо хочете окрему статтю, яка повинна і у нас описати цей набір з референдумами і фідіраціями, то вона вже є, хоча і потребує теж переробки. --Flavius (обговорення) 21:21, 13 січня 2021 (UTC)
Насправді розуміння анексії дійсно у всіх різне. Але це неважливо, бо це суто власні думки на ситуацію. Ви можете думати, що анексія відбулася 20.02.2014-18.03.2014, а я можу думати, що анексія відбулася саме 18.03.2014 одразу після окупації 20.02.2014 і під час неї. І цей проміжок часу дійсно вартий опису, важливий, але він є складовою частиною триваючої окупації, невід'ємною частиною. І з цією ситуацією читач ознайомиться в цій статті, а більш докладно - у хронології. На що я спираюся доволі зрозуміло. На що ви - ні. Бо я не вигадую своїх версій, а керуюся виключно офіційною позицією України і світу в цьому важкому питанні. Анексії передувала окупація і це визначив не я, я ще раз повторюю, не користувач Flavius1. А Україна, і світове співтовариство. А що визначив користувач Kharkivian може й важливо, але він повинен це викласти у якійсь формі і донести українській владі та світу, що з 2014 року всі помилялися і спочатку анексували, а потім окупували Крим, або одночасно зробили те і інше. Успіхів у цьому. Однак до того моменту, коли влада дослухається до Вас, я вас попрошу, будь ласка, притримуйтеся офіційної позиції, яка звучить дослівно так: Наслідком збройної агресії РФ проти України стала окупація і подальша[2] незаконна анексія., Засуджується триваюча окупація Російською Федерацією частини території України, а саме Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, і невизнається її анексія --Flavius (обговорення) 22:00, 13 січня 2021 (UTC)
Це також лише Ваші слова, пробачте, що не зазначив АД, але не думаю за потрібне зазначати, бо про це вже не раз говорили [11]. Далі самі досліджуйте. --Gouseru Обг. 08:24, 15 січня 2021 (UTC)
це не мої слова. Відкривайте посилання. Ознайомлюйтеся. Я дослівно написав те, що в актах. --Flavius (обговорення) 08:26, 15 січня 2021 (UTC)
  1. не визнає приєднання частини території України до території Росії законним
  2. Яка настає, іде, відбувається і т. ін. після чого-небудь