Обговорення Вікіпедії:Проект:Молекулярна біологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Обговорення, що передувало створенню проекту[ред. код]

З СО Brunei

юзербокс?[ред. код]

Гарний проект, давно пора. Нам треба юзербокс "учасник проекту" та, можливо "цей користувач молекулярний біолог"? Чи останній не треба? Зроблю за кілька днів ;) --Helixitta (ut) 16:38, 1 вересня 2017 (UTC)

Все треба! Додавайся до списку. --Brunei (обговорення) 19:34, 1 вересня 2017 (UTC)

Категоризація[ред. код]

Вітаю, Sergento. Слухай, так там де є якась категорія нижче за білки, може не будеш ставити некатегоризовану категорію? Бо тоді їх все одно треба розбирати вручну, а там уже більше 6 тисяч статей...

І до речі: додайся до учасників проекту. Щоб усі бачили, як нас багато. :-) --Brunei (обговорення) 15:36, 8 вересня 2017 (UTC)

А тої категоризації, що бот вміє робити, достатньо? Він може пропускати щось із того, що можна було б додатково вручну поставити. Чи не нагнітати-таки і вважати їх категоризованими вже? --Sergento 15:52, 8 вересня 2017 (UTC)
А більшість статей усе одно доведеться перекатегоризовувати у нижчі категорії, які ще навіть не створені. Треба лише щоб на стартовому етапі можна було б розібратися. Бо я навіть при поверхневому перегляді на знайомі абревіатури списку з 3 тисяч статей доповз тільки до L. --Brunei (обговорення) 16:42, 8 вересня 2017 (UTC)

До речі, треба якось перейменувати ті всі категорії "гени на N-хромосомі" бо це все "гени на N-хромосомі людини", а не миші чи дрозофіли (у дрозофіли, до речі, більше 4 немає хіхі). А так читачі можуть вирішити, що це ген на першій хромосомі у будь якого виду, коли це лише про людину. Але мені страшно перейменовувати бо вже там так багато статей! --Helixitta (ut) 10:11, 9 вересня 2017 (UTC)

до цих категорій статті розкидує шаблон, тому насправді там не так багато змінювати. оскільки наш шаблон зараз і так на людей заточений, то змінити категорію на людську не має бути дуже неправильним. --Sergento 18:17, 9 вересня 2017 (UTC)

Переробка статті[ред. код]

@Sergento:, а чи можна ботом створити нормальну статтю на місці оцього? Чи взагалі можна ним переробляти наявні статті? Кілька десятків кандидатів набереться, думаю.--Brunei (обговорення) 17:19, 28 вересня 2017 (UTC)

Якщо мається на увазі перезатерти новим (шаблонним) – то так. Якщо маєш перелік кандидатів, то можеш прямо тут писати, я ними займуся. --Sergento 17:28, 28 вересня 2017 (UTC)
Класно! Переліку нема, але час від часу натикаюся, тепер буду сюди збирати. До речі, а гени закінчилися вже? --Brunei (обговорення) 17:41, 28 вересня 2017 (UTC)
Ті два вже перезалив. Як докидуватимеш – буду їх теж. Так, ті гени, що були на вікіданих уже всі пройшов. --Sergento 09:05, 29 вересня 2017 (UTC)

Статті на переробку[ред. код]

  • Еластин Green tickТак
  • Pdx1 Green tickТак
  • Аланінамінотрансфераза (потім об'єднаємо) Green tickТак
  • Аспартатамінотрансфераза (потім об'єднаємо) для цього на Вікіданих сторінка не схожа на генову, там нема ніякої інфи ні про білок, ні про хромосоми, ні іншого, тому тут мій бот зовсім безсилий :( --Sergento 12:05, 12 січня 2018 (UTC)
    Нічого, тут перепишемо вручну (чи Вікідані). А є десь список білків одним файлом, там унизу Dars прохав?--Brunei (обговорення) 13:10, 12 січня 2018 (UTC)
    Якщо чесно, я не дуже зрозумів який список вимагається і думав що то до тебе питання. Список усіх білків? Їх же якось за шаблонами (функціями) поділити треба. --Sergento 13:43, 12 січня 2018 (UTC)
  • Інсуліноподібний фактор росту 1 Green tickТак
  • CaMK2A Green tickТак

Структури білків etc.[ред. код]

Є Нема (к-ть вхідних посилань)
Первинна структураПервинна структура білків
Вторинна структура (17)
Вторинна структура білків (7)
Вторинна структура РНК (1)
Третинна структура, Третинна структура білків Третинна структура РНК (1)
Четвертинна структураЧетвертинна структура білків

Вітання! Я от зауважив, що пан Brunei додав до запитів сторінку Вторинна структура, і згадав про деяку давно помічену неупорядкованість у цьому напрямі...
Отож, рівні організації біомолекул. Хотілося би поспонукати Вас до упорядкування статтей про первинну, вторинну і так далі будови білків/нуклеїнових кислот, і, можливо, оформлення всього цього у вигляді красивого шаблончику, щоб от вийшло щось на кшталт отакого.

На цей момент ситуація така →
(спойлер: а в інтервіках там капець який вінегрет)
Дякую за увагу. --Олег.Н (обговорення) 20:13, 6 жовтня 2017 (UTC)

О, гарне спостереження! Дякую. Будемо лупати. --Brunei (обговорення) 22:08, 6 жовтня 2017 (UTC)
Поки так: Шаблон:Структура біомолекул.--Brunei (обговорення) 22:50, 6 жовтня 2017 (UTC)

«Шаблонізація» і доопрацювання статей про білки.[ред. код]

Шановні учасники проекту. А саме @Sergento: та @Brunei:.

Свого часу надибав статтю про білок із позначкою "сирота", у англвікі стаття не сирота, але завдяки відповідному шаблону. Створив Шаблон:Нюхові рецептори шляхом перекладу відповідного аналога у англвікі.Після створення шаблону почав монотонно вставляти відповідний шаблон у всі статті із шаблону, попутньо виправляв непрямі посилання (Приклад: приклад OR4F5). А сьогодні випадково натрапив на іншу гілку білків (наприклад: SLC22A18AS), і вирішив, що вже точно не здужаю їх усі. Не вистачить терпіння. )

Пропозиція така, для всіх таких, і аналогічних статей про білки, для початку створити шаблони, а потім запустити бота, який би відредагував усі підшаблонні білки. --Dars (обговорення) 09:24, 3 грудня 2017 (UTC)

Вітаю. Дякую за роботу, класна ідея. Воно, звісно, до кінця сиротинство не вилікує (будуть кластери ізолятів), для того треба створювати узагальнюючі статті по родинах білків. Але й так буде вже значно краще. Давайте перекладати шаблони, я за. Щодо бота - питання до Sergento. Потихеньку розставляю посилання зі статей про медпрепарати та хвороби. Звісно, це теж невелика частина всіх білків. --Brunei (обговорення) 19:43, 3 грудня 2017 (UTC)
Я правильно розумію, що пропонується ботом проставити навігаційний шаблон у статтях, на які цей шаблон посилається? якщо так, то це має бути нескладно запрограмувати. --Sergento 08:34, 4 грудня 2017 (UTC)
Можу «постворювати» шаблони, тільки можна десь знайти цей список білків? --Dars (обговорення) 13:49, 4 грудня 2017 (UTC)