Обговорення Вікіпедії:Проект:Астрономія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Необхідні статті[ред. код]

Якось я почав працювати над категорія астрономічного порталу. Дещо привів до ладу, але не все. Залишилася персональна , до кінця недоробела власна сторінка. Може комусь допоможе Користувач:Murzya p/Категорії Астрономії--Murzya p 06:38, 7 лютого 2012 (UTC)

Дякую, корисний список. Треба ще створити список з червоними посиланнями для написання статей систематизованого написання статей... --Baseобговореннявнесок 20:17, 7 лютого 2012 (UTC)
Щось би для початку як "статті рувікі астрономічної тематики без українських інтервік"... Можливо хтось може це боту доручити, щоб він прошарив по астрономічним категоріям росіян? --Baseобговореннявнесок 20:20, 7 лютого 2012 (UTC)

Космонавтика[ред. код]

Я думаю, що поки в укрвікі нема проекту Космонавтика можна створювати статті на цю тематику в межах цього проекту, але основну увагу приділяти апаратам, що роблять вклад для астрономії - зондам, телескопам; і вже потім писати про апарати, що працюють на інші галузі знань, хоча, звісно, ніхто це не забороняє... --Baseобговореннявнесок 20:27, 7 лютого 2012 (UTC)

Мені так здається, в цю тему повинно б входити все, що пов'язане з освоєнням ближнього космосу. --Вітер 03:05, 11 лютого 2012 (UTC)

Шаблони[ред. код]

Створив юзербокс та шаблон, який треба на строрінки обговорення статей цього проекту ставити... Треба додати список шаблонів-карток та навігаційних шаблонів даної теми. Якщо комусь у роботі потрібні нові шаблони пишіть або тут, або у Вікіпедія:Запити на шаблони що тут що там бажано вказати аналог у інших вікі, якщо нема аналогів сказати (хоча б приблизно) які параметри (для картки) або які посилання (для навігаційного) повинні бути у шаблоні та у якому порядку. --Baseобговореннявнесок 21:14, 7 лютого 2012 (UTC)

Шаблон, що ставиться на сторінки обговорення, варто було б зробити таким, як у наших колег з проекту Математика. Ось приклад такого шаблону на стрінці обговорення. Він містить категоризацію статті за важливістю та опрацьованістю. Такий спосіб категоризації статей застосовують багато тематичних проектів іншими мовами. Звісно, спочатку нам потрібно розробити критерії оцінювання. Як найпростіший варіант - переробити наші математичні критерії. Готовий узятися, якщо учасники проекту вважають це за потрібне. --Olvin 15:36, 8 лютого 2012 (UTC)
{{Проект:Астрономія}} так і зроблено (в основі лежить той самий шаблон) :) Оцінки в математиків вставлені шаблоном {{Шкала оцінювання}} можна і нам його для початку використати. Потім треба буде розробити конкретніші критерії, що стосуватимуться саме астрономічної тематики. --Baseобговореннявнесок 17:36, 8 лютого 2012 (UTC)
Дякую, зрозумів. Моя пропозиція була трохи поспішною. Невеличке «але...»
Шаблон уже почали розставляти без оцінювання. Мабуть, на сторінці проекту варто написати, що розставляти шаблон слід із заповненими параметрами якості та важливості. --Olvin 20:57, 8 лютого 2012 (UTC)

Критерії значимості[ред. код]

Я спробую відповісти на поставлені питання. Сподіваюся, після обговорення, можна буде скласти проект.

Деякі міркування я вже висловлював у різноманітних обговореннях. Намагатимуся зібрати їх тут. --Olvin 14:16, 14 лютого 2012 (UTC)

Запрошую до обговорення[ред. код]

Прошу учасників проекту висловити свою думку в обговоренні щодо перейменування. --Olvin (обговорення) 16:02, 28 квітня 2012 (UTC)

Списки астероїдів[ред. код]

Доброго дня, шановна астрономічна вікі-спільното. У рамках місячника зв'язності планується створити списки астероїдів. Однак щодо вигляду такого списку існують певні сумніви. З одного боку, у списки можна включати тільки ті об'єкти, статті про які є в УкрВікі, але це, ясно, небажаний варіант, бо тоді, власне, такі списки не відповідатимуть своїм назвам. З іншого боку, включаючи у списки всі об'єкти, не зрозуміло, як краще відображати астероїди з постійними назвами, які, однак, ще не перекладені на українську (як це з тими, котрі вже залиті). Є варіант (простіший для виконання) залишати назву мовою джерела (англійською), а є варіант (довший для виконання) доперекладати ті назви, котрих нема і тоді вже з ними генерувати список. Хотілося б почути вашу думку щодо того, якому варіанту доцільніше надати перевагу. З повагою, Sergento 12:24, 7 серпня 2012 (UTC)

А чи планується дозаливка тих об'єктів яких ще нема? --Baseобговореннявнесок 13:47, 7 серпня 2012 (UTC)
Наразі не планується. Їх там надто багато. Та й противники ботозаливок цього не переживуть. Sergento 14:00, 7 серпня 2012 (UTC)

Вікідані[ред. код]

Перекладіть, будь ласка, https://www.wikidata.org/wiki/Property:P399 --ASƨɐ 13:42, 25 травня 2015 (UTC)

@AS: Переклав як «супутник». На Вікіданих начебто нормально виглядає. Чи вживається десь у нашій Вікіпедії (щоб поглянути адекватність перекладу)? --Olvin (обговорення) 18:00, 24 липня 2016 (UTC)
@Olvin: наприклад, тут є wikidata:Q2090157. --ASƨɐ 18:52, 24 липня 2016 (UTC)

Запрошення на конкурс наукових фотографій[ред. код]

Європейський конкурс наукових фотографій

Привіт всім. Зараз, 1 — 31 жовтня 2015, проходить українська частина Європейського конкурсу наукових фотографій 2015. Будь ласка, долучайтеся та/або розповсюджуйте інформацію про конкурс — нам дуже не вистачає ілюстрацій в статтях на наукову тематику. --Helixitta (обг.) 08:29, 6 жовтня 2015 (UTC)

Міжнародна сторінка конкурсу Українська сторінка конкурсу Правила та призи Категорії зображень Деталі Контакти

Портал[ред. код]

Агов, астрономи! Ні для кого не секрет, що в ці дні робиться чимало цікавих відкриттів. Народ, бажаючи про щось таке почитати, прямує на Ваш портал — у Вас відвідуваність по два десятки чоловік на день! Але, на жаль, вони там бачать сталу картинку ( Ваш портал незаслужено припав пилом. Чи не маєте Ви бажання взятися за його реанімацію? ;) А при певних доробках його можна було би висунути на здобуття статусу вибраного ))) Це збільшить аудиторію у кілька разів! --Олег.Н (обговорення) 17:20, 21 липня 2016 (UTC)

Кажіть, що треба робити. Я не вельми активний, власних ідей не маю, але кілька редагувань на тиждень зроблю. --Olvin (обговорення) 20:08, 21 липня 2016 (UTC)
Ну, для початку оновіть розділи (інфа там висить вже по 3-4 роки) і пододавайте ДС. --Олег.Н (обговорення) 20:12, 21 липня 2016 (UTC)
Я так розумію, що ДС — це добрі статті. А куди їх треба додавати? Раніше з порталами справи не мав, на головній сторінці порталу нічого такого не бачу... --Olvin (обговорення) 13:43, 22 липня 2016 (UTC)
Там є блоки, що представлені шаблоном {{Розділ порталу}}, і в них, у пункті Текст, задається посилання на підсторінку.
Один зі способів — настворювати підсторінок-прев'юшок із ДС (як на Головній), а в пункті Текст застосувати випадковий вибір таких підсторінок через {{rand}}. Наприклад, якщо у вас адреса однієї з підсторінок Портал:Астрономія/Добра стаття/3, то загальний формат буде Портал:Астрономія/Добра стаття/{{rand|N|1}} (N — загальна кількість ваших ДС). Другий варіант, менш зручний, — на одній-єдиній підсторінці помісти усі прев'ю-тексти і щоб вони чергувалися через #switch + #time. --Олег.Н (обговорення) 16:13, 22 липня 2016 (UTC)