Обговорення Вікіпедії:Проект:Тернопільщина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спробую якнайшвидше доповнити статтями про населені пункти, які вже не існують (за матеріалами Геогр.сл.Кор.Пол.), давно планував --Spudei (обговорення) 01:59, 25 березня 2012 (UTC)

Дуже дякую! Це був би великий внесок! --MaryankoD (обговорення) 02:10, 25 березня 2012 (UTC)
хутір Грабина ще живий - кажу як той, хто їздить туди до родичів, хоча народу там лишилось дуже небагато (близько 10 точно жилих хат, найближчі жилі недалеко від каплиці біля Липок та автобусної зупинки Сенькова)

В ту "ідеальну статтю" обов"язково додати інформацію про приналежність до гміни міжвоєнної Польщі, щоб не пропадала інформація :) --Spudei (обговорення) 02:02, 25 березня 2012 (UTC)

Так!:) Адже усі села Тернопільщини входили до Другої Речі Посполитої, тому це обов’язкова інформація --MaryankoD (обговорення) 02:10, 25 березня 2012 (UTC)

Перший том нової Історії міст і сіл Тернопільської області вже зверстаний, можливо, що до кінця року вийде. Там є нова і покращена історія населених пунктів Бережанського, Борщівського і Бучацького районів, в т. ч. хуторів, чого не було в радянському виданні. Тому, пишучи статті з історії сіл, треба не просто копіювати тексти з радянських чи польських джерел, що є застарілими на сьогодні, а робити хіба виписки з них у новій подачі історії сучасності. --Микола Василечко (обговорення) 16:26, 25 березня 2012 (UTC)

Я шось не зрозумів вашої думки :) Що значить "застаріла"? Інформація з того словника чи старий адміністративний поділ - це частина історії будь-якого населеного пункту. І тому необхідно вносити таку інформацію. Як може бути застарілою інформація про кількість населення в населеному пункті наприкінці 19 ст, якщо тоді вже була статистика, переписи і т.д., а тому сучасні історики послуговуються тими ж джерелами. Чи тернопільські історики перенесуться в минуле і перерахують кількість населення (та іншу статистику) в якомусь селі, наприклад, станом на 1881 рік? :D Чи може перерахують кількість землі якогось графа Баворовського в Баворові, чи де там. Бо у словнику якраз вказано для кожного села кількість землі у маєтку і кількість у власності селян. Чи як може бути "застарілою" інформація про адміністративний поділ? Є ж державні акти та інші джерела. Це ж цікаво, що наприклад якесь сучасне село з 600 населення в середині 19 століття було повітовим центром. Подивимося, чи у тій історії міст і сіл буде така важлива і цікава інформація... --Spudei (обговорення) 15:04, 7 квітня 2012 (UTC)