Обговорення Вікіпедії:Соціальні мережі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українська мережа Друзі[ред. код]

Потрібні сторінки в українській соціальній мережі Друзі Шаблон:User Druzi.org.ua 54.244.57.74 17:37, 6 червня 2015 (UTC)

Припиніть повертати сторінки з російських лайномереж сюди[ред. код]

Припиніть повертати сторінки з російських лайномереж сюди. Сторінки там лишились, але лише тимчасово до остаточного закриття/замороження і тому вони не для реклами й поширення через Вікіпедію (я вже мовчу про те, що щоб рекламувати соціяльні мережі у Вікіпедії до цього додумались тільки росіяни та їх сателіти з малоросами включно, ні в євреїв, ні в китайців, ні в арабів, ні в німців, ні в англійців - ні в кого такої ганьби немає). artem.komisarenko (обговорення) 21:49, 2 червня 2017 (UTC)

дійсно окрім нас та росіян більше ні в кого... --Jphwra (обговорення) 21:51, 2 червня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: Я не зовсім розумію логіки:
 • Сторінки там лишилися — то для чого приховувати цей факт?
 • Тимчасово до остаточного закриття — сторінка стверджує протилежне, з цього повідомлення видно, що вона не буде закрита, а з цього повідомлення видно, що сторінка продовжує існування попри блокування.
 • Не для реклами — все ж видно, що там постять і їх читають. Наприклад, вчорашній пост у Вконтакті має 2,6 тисячі переглядів та 23 вподобання, тобто тими сторінками хтось користується, і вони комусь можуть бути цікаві.
 • Рекламувати соцмережі у Вікіпедії — по-перше, це не реклама, бо ми пропонуємо сторінки в усіх соцмережах, по-друге, це робить багато інших вікі, від поляків (згадка тут та детально на ВМПЛ) до тих-таки арабів і китайців, у яких соцмережі взагалі в загальному оголошенні — тому, яке на кожній сторінці (в китайців тут висить Телеграм, в арабів стоїть Фейсбук, Твітер та Інстаграм.
Тож я не бачу сенсу вилучати сторінки української Вікіпедії в соціальних мережах зі сторінки української Вікіпедії про сторінки української Вікіпедії в соціальних мережах — NickK (обг.) 11:39, 3 червня 2017 (UTC)
@NickK: і що це доводить? На мою думку нічого. --Jphwra (обговорення) 13:30, 3 червня 2017 (UTC)
@Jphwra: Це доводить те, що ці сторінки існують, хіба ні? І якщо вже ведеться сторінка зі списком акаунтів у соцмережах, їм там місце, хіба не логічно? — NickK (обг.) 19:36, 3 червня 2017 (UTC)
@NickK: Не бачу ваших повідомлень й не збираюсь бігти за VPN'ом. Що там? Наче ж була розмова про те, що вони будуть заморожені і користувачам запропонують перейти у ФБ. Щось вже забалакали й тишком нишком переграли?. Давайте розберемось, нарешті, хто і від чийого імені тримає там ті сторінки прикриваючись українськім вікі-рухом. Бо я для себе, як вікі-активіст та член ВМУА, розцінюю наявність цих сторінок великою ганьбою. Якщо ВМУА бере на себе відповідальність за їх існування, слід це припинити через рішення Правління чи Загальні збори чи принаймні проголосувати й побачити хто є хто. Якщо ж це Вікіпедійні сторінки — слід провести обговорення/голосування тут, щоб кожен мав можливість висловитись і знов ж таки, всім все стало, хто ще не побачив. Те, що робиться зараз, це, вибачте, анонімне розмазування кількома користувачами власного лайна по всьому українському вікі-руху. artem.komisarenko (обговорення) 15:46, 3 червня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: За тими посиланнми написано саме те, що я процитував: що адміністратори сторінки української Вікіпедії у Вконтакті не планують закривати її (перше посилання), а за другим адміністратори прямо написали про блокування Вконтакті в Україні. ВМУА може керувати лише сторінками проектів ВМУА (зокрема, ВЛП і ВЛЗ — про них та розмова й була). Сторінкою ж української Вікіпедії у Вконтакті та Однокласниках ВМУА не керує, там серед адміністраторів є нечлени ВМУА, на яких ВМУА впливу мати не може — NickK (обг.) 19:36, 3 червня 2017 (UTC)
Значить потрібно якось публічно це висловити, що ВМУА стосунку до цих сторінок не має, веде їх не зрозуміло хто, якісь аноніми, які не репрезентують собою весь український вікі-рух. artem.komisarenko (обговорення) 21:03, 3 червня 2017 (UTC)

Власне останній допис на сторінці у ВК — про 700 тисяч статей, датований 4.06.2017 о 22:42. Отже сторінка таки є активною.--Анатолій (обг.) 22:15, 4 червня 2017 (UTC)

Значить треба дезактивувати. Це просто робиться. Адміністратор подає на закриття і всі діла. Бо буде як з кримським WLM-ом Mykola Swarnyk (обговорення) 14:47, 6 червня 2017 (UTC)
Залишаючи сторінки Вікі в ВК та ОК, керівники спільноти пропагують заходити в ці соцмережі, порушуючи українське законодавство. Спонукати до злочину — також злочин. Це як ЗАМОВНИК УБИВСТВА. --ROMANTYS (обговорення) 05:55, 7 червня 2017 (UTC)
я взагалі виступаю за повну прибирання тих значків з розділу «Нові редагування». Достатньо згадувати їх там, де це треба і не рекламувати соцмережі. --Jphwra (обговорення) 05:59, 7 червня 2017 (UTC)
я б не був настільки категоричним. Все-таки в созмережі люди заходять набагато частіше, ніж в вікі. Сам був в ВК в спільноті Вікі і коли подана новина мене цікавила — переходив сюди. Власне це зараз роблю на Фейсбуці. Натомість NickK та Ahonc пропонують мені порушувати закон України, а Ви — взагалі відмовитись від новин з Вікі в соцмережах. І це я з Вікі перейшов до її регулярного перегляду на сторінці в соцмережі, а, очевидно, є й люди, що здійснили цей рух в зворотньому напрямку. Вікі треба рекламувати, але законним шляхом. --ROMANTYS (обговорення) 06:38, 7 червня 2017 (UTC)
@ROMANTYS: Я не пропоную вам порушувати законів України з двох причин: по-перше, сам по собі обхід блокування не є порушенням закону, по-друге, ніхто не пропонує вам туди переходити, я сам і додав примітку, що ці мережі заблоковані в Україні — NickK (обг.) 08:44, 7 червня 2017 (UTC)
Тоді КОМУ Ви їх залишили? ФСБ, котре буле відслідковувати потенційних зрадників з України? --ROMANTYS (обговорення) 05:47, 8 червня 2017 (UTC)
Не знаю кому, я не знаю аудиторії цієї сторінки, але це можуть бути, наприклад, користувачі з тимчасово окупованих територій (за якими ФСБ і так слідкує, але які хочуть читати з-під ФСБ про українську, а не про російську Вікіпедію) — NickK (обг.) 10:05, 8 червня 2017 (UTC)
 • @Artem.komisarenko: Що означає тимчасово? Усе в цьому житті тимчасове, і всі наведені тут сторінки рано чи пізно перестануть існувати. Тоді треба всі сторінки видаляти як тимчасові — NickK (обг.) 11:45, 7 червня 2017 (UTC)
  Так власне і блокування сайтів тимчасове — на три роки.--Анатолій (обг.) 17:37, 7 червня 2017 (UTC)
 • Оце почитав я тут диспут... І виникло у мене ряд питань. Навіть не виникло, я їх артикулював на минулорічній вікіконференції, але прямих відповідей так і не отримав. Тож, перш ніж висловити свою думку, прошу, хтось мені відповість: 1) який стосунок до вікіпедії крім назви мають саме ці сторінки, наприклад ця чи ця, ну і, звісно, у заблокованих «контактах» і «одноклеточних»? 2) чому досі немає аналогічної сторінки en:Wikipedia:Social networks, а в шапці редагування навіть у росіянців соцмереж не проглядається? Чи там тупаки сидять? В чому наше супер-пупер ноу-хау? Розуміючи це, можна говорити про користь чи шкоду «вікіпедійних» сторінок у ватанських-ботанських-ліванських форумах/соцмережаж. @NickK, Ahonc, Antonyahu та Yakudza: і хто там ще може мені відповісти на поставлені питання, наперед дякую --Павло (обговорення) 18:13, 7 червня 2017 (UTC)
 • Підтримую Павла. Хочу отримати відповідь на біса ці сторінки на Нових редагуваннях знаходяться? --Jphwra (обговорення) 18:22, 7 червня 2017 (UTC)
  Щодо аналогічних сторінок, то є сторінки Facebook pages, Social media. А щодо сторінки в шаблоні, певно треба питати Yakudza.--Анатолій (обг.) 18:57, 7 червня 2017 (UTC)
  Толіку, не плутай божий дар з яєшнею: офіційні сторінки ФВМ — це його офіційні підтверджені сторінки, за зміст яких несе відповідальність відповідна юрособа — ти ж знаєш, у ВМУА на цю тему говорили ;). А у нас, у вікіпедії, я бачу поки посилання на ХЗШ ХЗ чиє. І написано «комунікація» ( --Павло (обговорення) 19:22, 7 червня 2017 (UTC)
  На наведеній мною сторінці подані і сторінки мовних розділів вікіпроектів, зокрема і сторінки українською Вікіпедії та Вікіджерел у Фейсбуці. Хто їх офіційно затверджував?--Анатолій (обг.) 19:28, 7 червня 2017 (UTC)
  Зноццо щось я не догледів. Тоді продовжу допит (;)) : а хто їх тоді туди тиснув, якщо не секрет? І чому саме цю, а не [1], наприклад? І чому, до речі, не ВК — там же за чутками в укрвікі «підписників» на два порядки більше (Сергій Липко, здається, стверджував) --Павло (обговорення) 19:36, 7 червня 2017 (UTC)
  Підписників там більше в 20 разів, але залучень через дописи — стільки ж, скільки й в ФБ, що пов'язане з особливостями цих соцмереж (в ФБ контент вірусний і таргетований, що подобається людям — те вони будуть бачити; у ВК ж їм покажуть те, що проплачено, рекламу). Це було до блокування. Тепер динаміка зрозуміло яка буде. Давно вже виникали питання, нащо та сторінка у ВК, але вважалося, що користь перевищує шкоду. Зараз мати там сторінку — це вже великий зашквар для Укрвікі, що, очевидно, і є метою куратора. artem.komisarenko (обговорення) 21:12, 7 червня 2017 (UTC)
  Я вже казав, що деякі вікіпедії розміщують посилання на сторінку у фейсбуці туди, де в нас найважливіші об'яви. В принципі, хотів би заради експерименту, на час коли у нас нема ніяких конкурсів, запропонувати зробити це й нам. До речі, не дуже розумію, що ми обговорюємо на цій сторінці? Втечу за цими посиланнями з Вікіпедії у Фейсбук? Так середньодобова кількість переглядів цієї сторінки до того, як почали її обговорювати, складала близько 5 переглядів за добу. Важливість представництва у соцмережах розуміють практично всі серйозні бренди, бо це така реальність - люди сидять у соцмережах і витягувати їх звідти дуже складно. І основна мета наявності сторінок Вікіпедії у соцмережах - це витягувати користувачів мереж у Вікіпедію, давати зворотній зв'язок у зручній для них формі або, принаймні, деякий додатковий трафік. До речі, 5% додаткового трафіку у Вікіпедію із соцмереж - це досить непоганий додаток. Також варто враховувати ще один чинник - наявність російської вікіпедії. Відомо, що гугл досить недружній до укрвікі через домінування російської мови на комп'ютерах користувачів. Так от те, що в українській блогосфері (яка є, на жаль, значною мірою російськомовною) присутня саме українська вікіпедія - це заслуга значною мірою і представництва української Вікіпедії у соцмережах, яке є значно кращим, ніж російської, навіть в абсолютних цифрах. Тобто кількість підписників на сторінки української Вікіпедії в декілька разів більша, ніж російської (не лише в Україні, а загалом). Я переконаний, що зменшення представництва укрвікі у соцмережах, нічого крім шкоди для української Вікіпедії не дасть. Я розумію несприйняття соцмереж багатьма вікіпедистами але така реальність - вони на даний момент популярніші за Вікіпедію і це майданичик, який ми повинні використовувати для популяризації Вікіпедії. --yakudza 21:10, 7 червня 2017 (UTC)
  Представництво у соцмережах важливе. З цим ніхто не сперечається. Але реклама у Вікіпедії будь яких сторонніх сайтів, із соцмережами включно, це дуже сумнівна річ. В принципі, на це всі давно закрили очі, але зараз Вікіпедію використовують для реклами росіянських мереж, що взагалі, якщо казати по-народньому, — «зашквар». artem.komisarenko (обговорення) 21:16, 7 червня 2017 (UTC)
  «хотів би заради експерименту, на час коли у нас нема ніяких конкурсів, запропонувати зробити це й нам» — +1, при умові, що там не буде заборонених ВК та ОД. --ROMANTYS (обговорення) 05:51, 8 червня 2017 (UTC)
  чесно кажучи не розумію наявності соцмереж, як таких в Нових редагуваннях... Вони яке відношення мають до Вікіпедії? Давайте сюди ще Гугл+ втулимо, а чому ні теж мережа чи Ютуб, там переглядів в рази більше (катастроф і вбивств). Тобто це стосується діяльності Укрвікі і йому місце на відповідних сторінках, але ніяк на Нових редагуваннях. ПС. А що якщо замість Сторінки в соцмережах, там лишити посилання на цю статтю: Вікіпедії:Соціальні мережі???? І вже звідти переходи прямі причому на відповідні сторінки в тих соцмережах. --Jphwra (обговорення) 06:00, 8 червня 2017 (UTC)
  {{Нові редагування}} — це окрема розмова. Там взагалі повний бардак з цими соцмережами: якщо хто не бачить проблему — в розділі «Комунікація»: Списки розсилки · IRC · Групи Google · Сторінки в соцмережах · Facebook · Google+ · Twitter · VK. При чому, зверніть увагу, посилання на сторінку Соціальні медіа на сайті Вікімедіа-Україна (до речі, чому ж на ВМУАшну сторінку, а не на цю? про те, які соцмережі там рекламуються і чому — то вже питання до ВМУА, а не вікіпедійців) виділене, додатково на окремі сторінки в деяких соцмережах дані прямі посилання через значки (кнопки) — ще більша акцентуація. Це не комунікація, і не зворотній зв'язок. Це по іншому називається. Тут і Липко і Якудза лукавлять. Але з тим шаблоном слід окремо розбиратись, хоча питання і взаємопов'язані. --Павло (обговорення) 07:38, 8 червня 2017 (UTC)

Це дуже правильне питання, який вони мають стосунок до Вікіпедії. Відповідь — ніякого стосунку не мають і незаконно використовують символіку Фонду. Для чого? Ну, очевидно, щоб певна особа, відома своєю антиукраїнською діяльністю у Вікіпедії, могла відзвітуватись перед куратором про заходи щодо легітимізації російської присутності засобами Фонду. artem.komisarenko (обговорення) 19:47, 7 червня 2017 (UTC)

Про яку саме особу ви кажете? Невже про Липка?--Анатолій (обг.) 20:04, 7 червня 2017 (UTC)
Хіба це Липко лізе в кожну дірку і обов'язково гадить там, куди поліз? Наче ж ні. artem.komisarenko (обговорення) 21:12, 7 червня 2017 (UTC)
Але ви робите голослівні звинувачення, не маючи жодного факту. Я знаю, кого ви маєте на увазі, але той користувач не те, що не дописує на тих сторінках, а навіть не підписаний на них. Я вирішив подивитися, чи дійсно там є «легітимізація російської присутності», почитав останні пости. На сторінці ВК є допис про перемогу України у стокгольмському арбітражі, причому цього допису нема на сторінці у ФБ. Ви справді вірите, що «куратор» би пропустив такий допис? А далі … Франко, Руст, Симон Петлюра, День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу…--Анатолій (обг.) 21:18, 7 червня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko та Ahonc: «голослівні звинувачення» є. А об'єкта їх нема ))) Поділились би чи що, бо якось незручно виходить ;) Ви про плідну діяльність Бейза? Чи то Толік про себе від третьої особи? Чи ще про якогось добродія, якого я не знаю? --Павло (обговорення) 07:38, 8 червня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: Не знаю, як інші, але сторінка https://vk.com/uk_wiki точно має стосунок до Вікіпедії: вона отримала пташку офіційної сторінки ВКонтакті. Я не знаю, яка процедура їі отримання, але ця позначка означає, що ця сторінка має прямий стосунок до Вікіпедії — NickK (обг.) 08:14, 8 червня 2017 (UTC)
@NickK: Як вікіпедійний крючкотворець зі стажем, ти маєш розуміти що це звичайне шахрайство. --Павло (обговорення) 08:27, 8 червня 2017 (UTC) Цитую:
Чтобы получить официальный статус «Подтверждённая страница» (галочку) необходимо
Создать группу/страницу
Разместить на официальном сайте вашего бренда ссылку на группу/страницу
Создать вопрос в группе поддержки или отправить письмо на ad@vkontakte.ru. Прикрепить документ подтверждающий, что Вы представитель компании.
@Pavlo1: Перепрошую, але я взагалі не знаю функціонування ВКонтакті, більше того, я не маю та ніколи не мав там сторінки. Може то й не шахрайство, може, достатньо було дати лінк на сторінку користувача у Вікіпедії — повторю ще раз, я жодного стосунку до цього не маю. Мій весь стосунок вичерпується тим, що я лише перебуваю в країні, де ВКонтакті не є заблокований, і я можу відкрити й подивитися цю сторінку. Хто і як веде ту сторінку — особисто я не досліджував. Тож може я й знаю добре правила Вікіпедії, але це не означає, що я знаю правила ВКонтакті )NickK (обг.) 09:27, 8 червня 2017 (UTC)
 • Так, оскільки Вк підтримує деякі соціальні проекти, в тому числі Вікіпедію, допомагав розкручувати паблік, ми висіли в топ-спільнот, отримали 400 000 підписників на противагу 20 000 підписників у Фб. Через блокування Вк і Ок зараз складно адмініструвати ті пабліки, з телефона допамагає опера міні, на компі встановив розширення впн для браузера хрому, але все дуже важко вантажиться, деколи нереально завантажити фото... Тобто поки що технічно складно мені наповнювати ті пабліки. Враховуючи ще політичну складову, пропоную видалити посилання на Вк і Ок на сторінці нових редагувань, куди найчастіше заглядають і бачуть посилання на соцмережі, але ці посилання можуть бути на відповідних сторінках соцмереж у Вікіпедії і Вікімедіа (Вікіпедія:Соціальні мережі, Сторінки в соцмережах), оскільки пабліки існують і час від часу оновлюються... Посилання на інші світові соцмережі на сторінці нових редагувань не заважають аж так, хоч яскраві, але невеликі.--Сергій Липко (обговорення) 20:19, 7 червня 2017 (UTC)
  Сергію, я тут вимушений був більш докладно вникнути у питання сторінок в мережі ВК. Так от позначення в цій мережі значком «официальное сообщество» передбачає партнёрское взаимодействие, у тому числі «На официальном сайте или другом официальном интернет-представительстве организации обязательно упоминание сообщества «ВКонтакте» — в виде ссылки или виджета (vk.com/dev/Community)». @Yakudza, Сергій Липко та Antonyahu: українська Вікіпедія підтримує ПАРТНЕРСЬКІ СТОСУНКИ з сайтом, на який накладено санкції за воєнну агресію і підтримку тероризму? Я в шоці!!! --Павло (обговорення) 08:55, 8 червня 2017 (UTC)
  А це вже справді цікаво. Хотілося б почути від причетних (нині чи раніше) до адміністрування цієї сторінки, чи дійсно така умова має місце. Чи хтось підписувався під тим, що на сторінках Вікіпедії має бути десь посилання на ВКонтакті та мають бути якісь партнерські стосунки, і якщо так, то хто? — NickK (обг.) 10:02, 8 червня 2017 (UTC)
  Так формулюється, але не вимагає жодних зобов'язань, крім посилання на сайті Вікіпедії на цю соцмережу і не давати в постах посилань на інші соцмережі, жодного обмеження на контент, в тому числі критику російської пропаганди, тому це скоріше була неприхована диверсійна робота в тилу ворога.--Сергій Липко (обговорення) 21:04, 8 червня 2017 (UTC)
  @Сергій Липко: Дякую за важливу інформацію. З цього випливає дві речі:
  • Оскільки (якщо я не помиляюся) ти є одним з адміністраторів (чи як там їх називають) цієї сторінки, ти фактично маєш зобов'язання перед ВКонтакті зберегти посилання на ВКонтакті у Вікіпедії. На мою думку, тобі слід було зазначити це при долученні до цього обговорення, бо фактично це конфлікт інтересів
  • Виходить, на сторінці української Вікіпедії ВКонтакті не можна написати, що ми закриваємо сторінку та запрошуємо підписників перейти до Фейсбуку, Твітера чи якоїсь іншої соцмережі. Тобто в нас є там 400 тисяч підписників, але ми не можемо звернутися до них з проханням перейти на Фейсбук.
  І ще одна важлива деталь. Випадково виявив, що ВКонтакті Україна подали українську Вікіпедію третьою в списку проектів, які вони підтримували (для тих, хто шукає #зраду: я вперше знайшов цей лінк на сторінці ВКонтакті, але замінив на лінк на Фейсбуку, щоб усі могли прочитати, це пункт 7). Тобто так, якась співпраця була, і мабуть ВКонтакті щось-таки робили для спільноти української Вікіпедії — NickK (обг.) 23:26, 8 червня 2017 (UTC)
  Розкажу трохи детальніше щодо співпраці сторінки української Вікіпедії у Вконтакті із адміністрацією ВКонтакті Україна "ВКонтакті Україна", бо вона головним чином відбувалась через мене. З нашого боку не було жодних кроків. Українське представництво Вконтакті повідомило мене, що вони хочуть додати наш паблік у рекомендовані сторінки. Звісно, що я погодився і сторінка яка декілька років набирала першу 1000 підписників за досить короткий час виросла до 100 000, а згодом і обійшла за кількістю підпісників російську, яка була заснована на декілька років раніше. Він адміністрації українського ВК було лише один раз одне зауваження, прибрати посилання з посту на якусь сторінку у Фейсбуці. Була ще деяка співпраця адміністраторів нашого пабліка із командою українського ВК у підготовці проекту "Про мову". Це була їх ідея але там використовувались певні матеріали з Вікіпедії і часто йшли лінки на вікіпедійні статті за тематикою постів. Також можу підтвердити все написане у вищезгаданому пості у Фейсбук. Я не дуже розумію для чого російська компанія проводила в Україні політику на підтримку української мови і культури. Скоріш за все, їм було важливо, щоб Вконтакті залишався найбільшою соцмережею в Україні. Зараз, судячи з інформації у пресі, українське представництво Вконтакті закривається, тому навряд чи найближчим часом буде якась співпраця. Сторінка укрвікі у ВК має більше 20 адміністраторів, деякі із них редагують з-за меж України, тому сторінка буде підтримуватись для користувачів з-за меж України та з тимчасово окупованих територій. За останніми опитуваннями в кінці травня, коли ще не були повністю заблоковані російські соцмережі в Україні, кількість таких читачів складала близько 20%. Загальне зменшення аудиторії в 4 рази. Як на мене, то зараз вже нема ніякої різниці, чи будуть посилання на сторінку Вікіпедії у цій соцмережі. У будь-якому разі це посилання не давало практично ніякого приросту кількості підписників, це лише інформація про наявність такої сторінки. --yakudza 10:59, 9 червня 2017 (UTC)
 • Додам ще,.. окрім політичної складової є ще суто життєва. Як і УкВікі не тільки для українців, а для всіх хто є носієм української мови у цілому Світі, так й сторінки у соцмережах не створені суто для українських громадян, читачі українських сторінок мешкають у різних країнах, в більшості з яких немає блокування соц.спільнот, тож ... Чи обов'язково всіх залишати без інформації від україномовної Вікі?! Гадаю що такий крок був би недоречний! Як що волонтери постять в цих соцмережах українсський контент, то нехай і постять, а відвідуються ці сторінки україномовним загалом чи ні, то вже персональна справа читачів, кожного окремо! --ntonyahu(τaλk) 12:06, 8 червня 2017 (EEST/KYVT)
 • По перше, що таке «лайномережі»? Як на мене, цивілізоване обговорення не повинно починатись з теми з такою назвою. По друге, потрібно пам'ятати що україномовна Вікіпедія це не Вікіпедія України. Ось у Російській Федерації заблокований LinkedIn, в нас є дописувачі з РФ — давайте приймемо правило ніколи там не заводити сторінку. У Туреччині заблоковано Вікіпедію — давайте перестанемо і самою Вікіпедією користуватись. По третє, в Україні санкції (на мою особисту думку інтернет-цензура; за оцінками багатьох юристів введені з порушенням законодавства України) зобов'язують щось робити лише інтернет-провайдерів. Як громадянин України я нічого не порушую отримуючи доступ до заблокованих президентом України сайтів, тому не маю намірів припиняти це робити. По четверте, як було сказано Нікком, сторінка Вікіпедії у Вконтакте досі активна, її досі читають тисячі людей. Тисячі людей які якщо її закрити для задоволення своєї потреби в цікавій інформації енциклопедичного характеру будуть натомість активно читати сторінку російськомовної Вікіпедії (не секрет що абсолютна більшість україномовних людей здатна читати російською мовою) та переходити на відповідні статті. Я не бачу виграшу у закритті сторінки. Я не бачу виграшу в прибиранні посилання на сторінку. Аргумент про те що це реклама соцмереж може стосуватись невеликих соцмереж — Diaspora, Ukrainians тощо. Facebook та Vkontakte набагато активніші за україномовну Вікіпедію. Здається ніхто тут не заперечив що наявність сторінок в соцмережах як така важлива. Так ось потрібно щоб люди які користуються соцмережами мали спосіб підписатись на ті сторінки. Як користувач інтернету я часто переходжу на офіційні сторінки компаній чи інших веб-сайтів на які я наштовхуюсь в інтернеті — це зокрема дозволяє мені стежити за їх оновленнями не виходячи з самої соцмережі, дозволяє зв'язатись з ними у випадку потреби. Звісно у нас є OTRS черга info-uk, але я сподіваюсь ні для кого не секрет що для багатьох написати повідомлення соцмережею легше ніж надіслати email. Більше того не у всіх користувачів соцмереж адреса електронної пошти є. У кнайпі ж написати не всі здатні. Щоб підписатись на сторінки Вікіпедії в соцмережах потрібно їх знайти. Наприклад у Твіттері є кілька облікових записів Вікіпедії, простіше у самій Вікіпедії глянути який основний ніж вгадувати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 11:02, 8 червня 2017 (UTC)

Купа тексту і нічого по суті. Шахрайська сторінка у ВК, що заявляє про себе як про офіційну насправді контролюється нонейм-манкуртами і ніякого стосунку ані до Вікіпедії, ані до ВМУА не має. І слава Богу, бо інакше б це був зашквар для українського вікі-руху. artem.komisarenko (обговорення) 11:14, 8 червня 2017 (UTC)

Припини, будь ласка, порушувати НО/Е використовуючи клеймо манкурт. Сторінка у Вконтакте створювалась в результаті обговорення у Вікіпедії. Я пам'ятаю спочатку Olmi створював сторінку, потім незадовго після того створив сторінку Kharkivian. Ти робиш якісь звинувачення в порушенні закону, тобто фактично непрямо звинувачуєш зокрема мене у правопорушенні, я вважаю це неприпустимим. До чого тут Вікімедіа Україна я не розумію — ми зараз говоримо про сторінку Вікіпедії. Можлива причетність Вікімедіа Південна Африка тебе не турбує випадково? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 11:30, 8 червня 2017 (UTC)
Українською це називається тавро, попроси в куратора грошей на український словник. Зараз шахрайська сторінка ведеться незрозуміло ким від імені Вікіпедії правом на ТМ якої володіє виключно Фонд. Фактичо ви, манкурти, збираєтесь використати український вікі-рух для легітимізації порушення українського законодавства. artem.komisarenko (обговорення) 12:03, 8 червня 2017 (UTC)
Те що випікають, схоже, таки так, але я в голові з label перекладав, слово клеймо також існує, тому слугує моїй думці цілком. Про якого куратора йде мова? Це не шахрайська сторінка, в ній вказано хто є її основними адміністраторами, крім того це неодноразово згадувалось на сторінках Вікіпедії, можеш почитати обговорення за останні 4 роки. (Перепрошую в мене є чим кращим зайнятись ніж робити це за тебе). Правила використання торгових марок Фонду Вікімедіа дозволяють таке використання оскільки це сторінка яка ведеться спільнотою. Ще раз прошу не порушувати ВП:НО/ВП:Е щодо мене та інших. У чому полягає порушення законодавства України? Якщо ти не наведеш посилання на конкретні його норми я вважатиму це наклепом. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 12:17, 8 червня 2017 (UTC)

P.S.: А які ж, я пам'ятаю, принципові були, коли йшлося про блог Пероганича чи самопрезентацію Петрова. Такі всі принципові бюрократи. А як своє, російське, просунути - одразу видно, хто ви є насправді. artem.komisarenko (обговорення) 12:05, 8 червня 2017 (UTC)

Хто? --12:18, 8 червня 2017 (UTC)
То все ж ви не відповіли, де там просування російського. Ви справді вірите, що пост про перемогу України у Стокгольмському арбітражі і пост про геноцид кримськотатарського району — це російська пропаганда? Ви можете зі мною не погоджуватися, але я вважаю, що навпаки навіть буде краще, якщо користувачі ВК прочитають про це. Можливо дізнаються багато нового.--Анатолій (обг.) 17:54, 8 червня 2017 (UTC)

Ви говорите, що не можна співпрацювати з ресурсами під санкціями, але ж свого часу і ВК, і Яндекс жертвували чималі суми Фонду Вікімедіа. Тобто ви пропонуєте не співпрацювати з тими, хто дає гроші на розвиток вікіпроектів.--Анатолій (обг.) 17:48, 8 червня 2017 (UTC)

Парадокс, Толіку, не в цьому. Парадокс в тому, що Саддам Хусейн 500 тис. баксів пожертвував на Національну бібліотеку в Білорусі. А його шкертонули. За людишок якихось, що він газом травонув. Але це світоглядне, ви з Богданом цей парадокс ніколи не зрозумієте. Як і те, що свою Батьківщину, свій Народ треба захищати — їх у таких типів нема ( На цій оптимістичній ноті залишаю вікі на твоє господарювання --Павло (обговорення) 19:29, 8 червня 2017 (UTC)
А Білорусь хіба з Іраком воювала? У чому тут аналогія?--Анатолій (обг.) 19:40, 8 червня 2017 (UTC)
Не скажу, тобі цього не зрозуміти Face-devil-grin.svg Удавили, Саддама, до речі іракці. Щоби знав --46.219.210.42 19:56, 8 червня 2017 (UTC)
А ведуть ну точно не "невідомо хто". Принаймні останнє що бачив - фейкову статтю про "золотого хлопчика" Вікпедії з 10 000 статей про Тернопіль запостив наш активний дописувач Антоньягу. Виглядає на явний тролінг спільноти. Mykola Swarnyk (обговорення) 22:58, 1 липня 2017 (UTC)
Mykola, перед тим, як "ки́дати пред'яви" хоча б візьміть та й подивіться, хто адмінить VK-групу Українська Вікіпедія. Як що вам було ліньки, то наголошую, що: "НЕ маю до неї ніякого відношення"!.. точніше маю, але таке ж саме, як й інші користувачі, бо це група, а в ній дописувачем може бути будь-який користувач, і без якихось повноважень. Як що я щось і постив, де була згадка про Вікі, то що ж з того?!?  Дитсадок якийсь. --ntonyahu(τaλk) 13 липня 2017 (EEST/KYVT)

вк сторінки влп і влз[ред. код]

@Green Zero та Brunei: Прохання прибрати, тому що вони фактично не оновлювалися із 2014 року та рішенням правління Вікімедіа Україна закриті --Ілля (обговорення) 06:54, 1 липня 2017 (UTC)

Ну взагалі ці сторінки настільки ж сторінки ВМУА як і Вікіпроектів ВЛП та ВЛЗ. А вікіпроекти ВЛП та ВЛЗ настільки ж проекти Вікіпедії як проекти Вікісховища, тому я б не спішив би брати до уваги рішення Правління Вікімедіа Україна стосовно них. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 10:30, 1 липня 2017 (UTC)
Ой, а я тут до чого? Я не вів тих сторінок.--Brunei (обговорення) 20:48, 23 червня 2018 (UTC)

Вікіпедія у Твіттері[ред. код]

Привіт! Волонтери полишили акаунт Вікіпедії у Тві (1.5 тис. фоловерів). Якщо Ви готові пропонувати твіттерянам цікаві статті українською щодня та мотивувати їх читати та редагувати, дайте знати! --Anntinomyобг 12:19, 6 січня 2018 (UTC)

Вікіпедія у Твіттері - 2[ред. код]

Привіт! Волонтери полишили акаунт Вікіпедії у Тві (1.8 тис. фоловерів). Якщо Ви готові пропонувати твіттерянам цікаві статті українською щодня та мотивувати їх читати та редагувати, дайте знати! --Anntinomyобг 20:35, 23 червня 2018 (UTC)

 Як полишили, бачу там останній твіт за вчора. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:43, 23 червня 2018 (UTC)
Ну бо це я бува щось роблю, але це нерегулярно. Зараз точно мертво в плані оригінальних постів.--Anntinomyобг 08:26, 31 серпня 2018 (UTC)

Модератор сторінки конкурсу у ФБ[ред. код]

Вікі любить пам'ятки шукає волонтера, аби цікаві фотографії та інформація про культурну спадщину нашої країни, з'являтися частіше на сторінці! Припускаємо, що робота може займати лише від 1,5 годин на тиждень. Більше подробиць приватно.--Anntinomyобг 08:30, 31 серпня 2018 (UTC)

Вікіпедія у Твіттері - 3[ред. код]

Привіт! Волонтери полишили акаунт Вікіпедії у Тві (1.9 тис. фоловерів). Якщо Ви готові пропонувати твіттерянам цікаві статті українською щодня та мотивувати їх читати та редагувати, дайте знати!--Anntinomyобг 20:11, 19 листопада 2018 (UTC)

Арбітраж: деякі факти[ред. код]

 • Позов 95, 1-3 липня 2017 (відкликано). #Відповідь Brunei
 • Користувач AS звернувся на сторінці запитів до адміністаторів ВП:ЗА з проханням повернути версію сторінки Соціальні мережі до доконфліктного стану. Це є обов'язком адміністратора, який я виконав
 • 17:51, 27 червня 2017 diff (відновлено доконфліктну версію від 12:50, 24 травня 2017)
 • Див. history, о 12:50 війна була вже у розпалі. Доконфліктний стан це до 24 травня 2017, версія 21 січня 2017‎‎
 • Вікіпедія:Запити до адміністраторів/Архів 88#Вікіпедія:Соціальні мережі, diff.
 • Я був у віківідпустці, про яку свідчить одне з моїх останніх редагувань, неважко було побачити ред.№ 20630281
 • Внесок/Brunei

Юрій Дзядик в) 09:58, 16 квітня 2019 (UTC).