Обговорення Вікіпедії:Шаблони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Є пропозиція створити сторінку з описанням шаблонів вигляду [[1]] - така сторінка є досить таки інформаційною Punker 11:26, 29 серпня 2006 (UTC)

Зроби приклад, а то так важко зрозуміти, що ти маєш на увазі що-до опису шаблону.--Kamelot 11:28, 29 серпня 2006 (UTC)

По-перше: розділити всі шаблони на кілька категорій - службові, тематичні, учасників, тощо. По-друге: уніфікувати опис шаблону, наприклад - Ім'я шаблону | Текст/Опис | Як буде виглядати шаблон Punker 13:16, 29 серпня 2006 (UTC)

майстерня шаблонів[ред. код]

Запити не нові шаблони можна давати на сторінці Вікіпедія:Запити на шаблони, одначе без гарантії отримати відповідь, тим більше швидко.

Оскільки місця, де б створювались шаблони і подавались запити на них, немає поки що, напишу тут. Слід зробити адресований шаблон для історичних країн. Можна код взяти у статті Австро-Угорщина.--A l b e d o ®


Обговорення шаблону:Мова->Також потрібно створити шаблони карток для мов, або ж розмежувати сфери вжитку наявних шаблонів.--A l b e d o ®

ріноголосся у статтях підрозділів[ред. код]

Пропнується щонайшвидше переробити статті з тим, щоб не було плутанитни поміж навігаційними шаблонами і картками, бо зараз вони йдуть разом у статтях, хоч мають бути у відповідних рубриках (див.Вікіпедія:Шаблони/Астрономія). А ц створює додаткову заплутаність для новачків, які хотіли б допомогти. Для цього можна широко викорисовувати рос. вікі (у .т.ч. й ппереклад та адаптація шаблонів), з якої принип структурування було уязто. --A l b e d o ® 17:17, 4 листопада 2006 (UTC)

  • Хіба адміністратори Вікіпедії не для того стоять на щабель вище інших учасників аби виконувати у ній на щабель вищі функції, як от забезпечення зручної роботи ентузіастам та знавцям, а також розумне спрямування їх діяльності через вдалу й прозору класифікацію сторінок, створення відповідних проектів і співпраці із іншомовними Вікіспільнотами? Вибачте, якщо Вікіпедія не має навіть власної розробленої системи шаблонів, то це кличеться словом безлад! (Не кажучи вже про особистий приклад адміністраторів іншим учасникам — ви хоч на клавіші влучно тисніть!) - ΑΜακυχα Θ 07:10, 2 лютого 2007 (UTC)
відповіддю буде внесок адміністраторів у кожну окрему взяту комірку, перелічену Вами--Albedo 10:25, 12 лютого 2008 (UTC)

Нові шаблони[ред. код]

Прошу допомогти знайти, або створити наступні шаблони:

{{sociology-stub}}. Вікіпедія:Шаблони:Незавершені статті якщо якогось немає, доповнюйте--Albedo 10:23, 12 лютого 2008 (UTC)
Дякую! Другий Шаблон (з соціології) поки що не працює, але думаю, що з ним вправлюсь.--Wanderer 10:55, 12 лютого 2008 (UTC)
Усі шаблони -stub категоризовані в наступній категорії (в категоріях відображаються лише основні назви шаблонів):

Експорт/імпорт шаблонів з вікі у свій проект[ред. код]

Чи можна якимось чином імпортувати у свій проект шаблони з вікіпедії? — Це написав, але не підписав, користувач Dutch (обговореннявнесок).

Перепрошую, як саме? Якщо це вікі-проект, то можна скопіювати вихідний код шаблона та вставити його у власний проект — NickK 20:00, 8 грудня 2008 (UTC)
Я маю на увазі заготовки та пояснення, як це реалізовано на вікіпедії --Dutch 00:14, 10 грудня 2008 (UTC)

!!![ред. код]

Де і як можна створити шаблон. --Vova-goc 21:10, 23 липня 2012 (UTC)

Прошу допомогти[ред. код]

Я створив шаблон, написав код, але він чомусь не відображується--Ffederal (обговорення) 12:29, 15 вересня 2014 (UTC)

YesТак Зроблено, якщо це те, що потрібно. --Микола Василечко (обговорення) 07:53, 17 вересня 2014 (UTC)

Останні зміни щодо категоризації[ред. код]

Вони не відображають консенсус. Зроблені користувачем без обговорення та в подальшому використовуються у інших обговореннях як аргумент на перевагу власної точки зору.--PsichoPuzo (обговорення) 21:02, 15 листопада 2016 (UTC)

Вони відображають поточний стан de facto - це і є головний аргумент. Обговорювати, висловлюючи (контр-)аргументи, ніхто не заважає Вікіпедія:Обговорення категорій#Категорії просторів назв Вікіпедії.--Avatar6 (обговорення) 10:08, 16 листопада 2016 (UTC)
de facto це не відображає, оскільки єдиної системи нема і не було. Крім того, це очевидна маніпуляція, адже у настановах не можуть бути прописані не узгоджені речі.--PsichoPuzo (обговорення) 10:37, 16 листопада 2016 (UTC)
Єдиної системи нема і не було через нерозуміння і непорозуміння, викликані нездатністю (окремих користувачів, для яких термін "онтологія" нічого не означає) зрозуміти переваги автоусталеної de-facto системи називання понять, зрозумілих як людині, так і роботам, бо доводити користувачам, які знаходяться на власному ступені розвитку здатності спілкуватися з навколишнім світом (яка не дозволяє їм сприймати і розуміти навколишній світ на рівні інших користувачів) відповідно їх рівня сприймання і розуміння навколишніх суспільних процесів, занадто складно, і є зайвою тратою зусиль, які принесуть більше користі в інших сферах прикладання власних зусиль. Зокрема, така відмінність завжди помітна в Ваших редагуваннях в просторах назв української Вікіпедії: Категорія:, Шаблони:, Модулі:. Можливо Вам, замість внеску, який лише відображає ступень рівня здатності спілкуватися і розуміти себе серед навколишнього світу, та автоперекладів англійської Вікіпедії в українську, іноді краще робити навпаки - перекладати українську Вікіпедію в англійську і переносити користь світовїй спільноті з української?--Avatar6 (обговорення) 05:38, 22 листопада 2016 (UTC)

І ще про категоризацію шаблонів[ред. код]

Колеги, я щось не можу зрозуміти, як має працювати категоризація у шаблонах.

Ось у нас є Категорія:Навігаційні шаблони:Психологія і Категорія:Шаблони:Психологія — чи мають усі навігаційні шаблони з психології потрапляти лише до першої категорії, чи до обох? Бо от наприклад Шаблон:Залежності зараз тільки у другій, і таких шаблонів дуже багато. Або ж я неправильно розумію, що таке навігаційний шаблон? --BogdanShevchenko (обговорення) 12:21, 11 січня 2019 (UTC)

В ідеалі, лише до першої. --SteveR (обговорення) 15:07, 11 січня 2019 (UTC)
Теж так подумав. Тоді, я буду потроху переміщати навігаційні шаблони по категоріях так, щоб вони відповідали цій схемі. --BogdanShevchenko (обговорення) 15:54, 11 січня 2019 (UTC)
Категоризацією шаблонів займаються одиниці к-чів, безсистемно. Додаток HotCat вимкнений в просторі. Шаблон: через категоризацію шаблонів з метапідсторінок ".../документація". Навігаційні шаблони не потребують метапідсторінки .../документація", у загальному випадку.Для них достатньо додавати безпосередньо на сторінку шаблону після двох останіх фігурних дужок, які закривають виклик navbox, наприклад:
...}}<noinclude>
{{doc/begin}}
<текст, вміст документації, за потреби>
...
[[Категорія:Навігаційні шаблони:<тема>]]
</div>
</noinclude>
--Avatar6 (обговорення) 16:48, 11 січня 2019 (UTC)
Дякую за пояснення!--BogdanShevchenko (обговорення) 10:46, 12 січня 2019 (UTC)
Ще два питання: по-перше, чи має категорія Категорія:Навігаційні шаблони:ХХХХ бути підкатегорією категорії Категорія:Шаблони:ХХХХ? По-друге, чи можуть шаблони входити в нешаблонні категорії?--BogdanShevchenko (обговорення) 12:12, 12 січня 2019 (UTC)
  1. Ставте в категорію {{cbox}} — він сам категоризує К:Нш: до К:Ш: з тією ж назвою.
  2. На практиці категоризують в кат основного простору (і в enwiki також), в теорії — ні — це різні сутності і різні простори назв (в ruwiki категорії шаблонів не перетинаються з категоріями статей).--Avatar6 (обговорення)
І ще питання — не можу зрозуміти, що робить ця конструкція: #if:{{{nocat|}}}{{NAMESPACE}}||[[Категорія:ХХХХ]]? На неї радять звертати увагу при створенні шаблонів, але сенс її я не можу ухопити.--BogdanShevchenko (обговорення) 10:39, 15 січня 2019 (UTC)
Це для категоризації статей, де включений ш-н. ВП:Категоризація#Категоризація шаблонами.--Avatar6 (обговорення) 15:52, 15 січня 2019 (UTC)
Я тоді правильно розумію, що у цій конструкції має стояти щось типу Категорія:Премія «Сатурн» а не Категорія:Шаблони:Премія «Сатурн»? Тобто, щоб стаття категоризувалася в категорії статей? Бо зараз бачу, що там ставлять категорії шаблонів, і врезультаті звичайні статті потрапляють в шаблонні категорії. --BogdanShevchenko (обговорення) 16:56, 15 січня 2019 (UTC)
Так, це часто зустрічається, - плутанина просторів назв. Усе, що включається до статей, не повинно містити службових просторів, як от 'Категорія:Шаблони:'--Avatar6 (обговорення) 17:05, 15 січня 2019 (UTC)
Ще раз дякую за пояснення! --BogdanShevchenko (обговорення) 17:09, 15 січня 2019 (UTC)