Обговорення довідки:Створення нової статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ще один варіант довідки[ред. код]

Створити нову статюю у Вікіпедії може кожен. Це просто.

Зайдіть на сайт http://uk.wikipedia.org

Через вікно для пошуку (праворуч зверху) спробуйте знайти відомий вам термін чи предмет, наприклад: Бірмінгемський синхротрон

Якщо така стаття є — ви можете її поліпшити, відкривши її для перегляду і натиснувши на посилання Редагувати угорі сторінки — для редагування усієї статті, або [ред.] — для редагування окремого розділу.

Якщо ж статті поки немає — то слід натиснути на червоне посилання:

Ви можете створити сторінку «Бірмінгемський синхротрон» у Вікіпедії

Відкриється вікно для редагування, де ви можете почати вводити будь-який текст.

В кінці роботи — не забудьте натиснути на кнопку «Зберегти сторінку». Ваша нова стаття чи правка — відразу стає доступною для всього світу!

Будьте сміливими — у Вікіпедії нічого не можна зіпсувати назавжди, адже тут зберігаються абсолютно всі редагування і завжди можна легко повернутися до будь-якої попередньої версії статті.

Редагувати можна анонімно, однак до правок зареєстрованих користувачів більше довіри. Зареєструватись можна тут: http://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Спеціальна:UserLogin&type=signup

З основними принципами можна ознайомитися тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:П’ять_основ

Основи розмітки тексту тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Шпаргалка

Вікіпедія — енциклопедія універсальна, тому статті можуть бути про все, що є значимим — людей, речі, події, явища. Критерії значимості описані тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Критерії_значимості

Матеріали для статей можна брати, наприклад, з Вікіпедій іноземними мовами — переклади вітаються.

Джерело: http://wikimediaukraine.wordpress.com/2011/11/09/invitation/

--Perohanych (обговорення) 09:43, 21 жовтня 2014 (UTC)

Подібність назви необов'язкова[ред. код]

Вважаю це неточним перекладом:

« переконайтеся, що немає аналогічної статті з подібною назвою »

Оригінальна фраза звучить так:

« make sure there is not already an article on the same topic, perhaps under a slightly different name »

Російськомовна вікіпедія:

« отыщите статьи, которые уже написаны по вашей теме. Просмотрите исходящие из них ссылки; не упоминается ли то что вам нужно, например, в качестве частного случая »
« Прежде всего следует проверить все названия предмета будущей статьи, все известные вам термины, которыми он может обозначаться »

Тобто неважливо як саме називається стаття. Важливо про що вона. Перш за все треба визначити предмет, про який стаття. Потім категорізувати його: явище, особа, організація, діяльність, історична подія. Треба пройтися по всій ієрархії статей та визначити чи можна предмет статті описати як розділ вже існуючоє. Чи впевнені ви, що окремий предмет це не його назва в Україні чи українському законодавстві? Чи є в цього явища чи предмета ідентифікатор? Дуже корисним буває зазирнути в Вікідату.


Наприклад, ми хочемо знайти чи написати статтю про орган влади, що адмініструє податки в Швеції.

Едуард Каменев[ред. код]

Едуар Каменев - співак, модель, танцюрист. Народився 8 серпня 1992 року, у Донецькій обл. Одружився у 2014р. Співак у двох групах: Mozgi і U_C(Ucray) Нещодавно ввересеі 2019р. випустили пісню МОЁТ (Ucray) Приймав участь у проекті "Танцюють Всі" 2011р., 4 сезон. Анастасія Гулевата (обговорення) 10:09, 24 листопада 2019 (UTC)

Співак Анастасія Гулевата (обговорення) 10:10, 24 листопада 2019 (UTC)