Обговорення категорії:Німецько-радянська війна у Донецькій області

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Назва категорії[ред. код]

@Taromsky: Назва категорії, як і для Дніпропетровської є двозначною. Виходить, що йдеться про Другу світову війну яка була тільки в цій області. Напевне правильно Донецька область у роки/під час Другої світової війни. --Basio (обговорення) 09:43, 9 серпня 2018 (UTC)

Невже знайдеться така людина (яка в змозі прочитати й зрозуміти слова), яка не знає що світ (світова похідне світ), більше за область України; то я вже не говорю про факт знання щодо самої Другої світової війни, про що вчать у середніх класах української загальноосвітньої школи.--Taromsky (обговорення) 15:08, 9 серпня 2018 (UTC)
@Taromsky: можна і так сказати, але скоріше це буде поетичний стиль, а енциклопедія пишеться науковим, який вимагає чіткого формулювання. А те, що зрозуміють, то зрозуміло. Не знаю, що вийде, якщо носій іншої мови спробує перекласти буквально на рідну мову. Крім того потрібно орієнтуватися на назву батьківської категорії. --Basio (обговорення) 18:44, 9 серпня 2018 (UTC)
Шановний Басіо, я не бачу двозначності. Переклав у Гугл перекладачі на дві мови у яких добре знаюсь:
  • російською - "Вторая мировая война в Донецкой области",
  • англійською - "Second World War in the Donetsk region".
Ніяких проблем у перекладах для іншомовних читачів, якщо вони тільки будуть читати. Стандартна, спрощена, суха (не поетична), наукова форма.
Щодо назви вищої категорії "Україна у Другій світовій війні", я міркував над "Дніпропетровська/Донецька область у Другій світовій війні", проте полишив, бо області не були сторонами конфлікту (як учасники), так й не були носіями окремої нації (як у випадку України чи Білорусі). Щодо додаткового слова "... на території ...", чи воно змінює щось, - хіба Донецька чи Дніпропетровська область не являють собою території де діє місцева державна влада. --Taromsky (обговорення) 20:09, 9 серпня 2018 (UTC)