Обговорення користувача:Брейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Брейн!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас, як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікі-розмітки.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

Якщо виникли запитання про проект або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, поставте запитання у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your languages skills, you are welcomed to create your own User Page, introduce interwiki, load images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask help of Community on CommunityPortal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і вказівки
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

--Lexusuns 09:35, 14 грудня 2011 (UTC)

Запрошення на Вікіфлешмоб[ред. код]

Шановний(а) дописувачу української Вікіпедії Брейн!

В минулому ви створили 10 статей Вікіпедії та додали 65 кб вікітексту — це значний внесок, який ми цінуємо! Однак за перші три місяці 2014 року ви здійснили не більше 10 редагувань статей та не започаткували нових.

Тож запрошуємо долучитися до першого Вікіфлешмобу в українській Вікіпедії, який відбудеться у неділю 27 квітня 2014 — це гарна нагода створити нову статтю разом із сотнями інших користувачів та допомогти українській Вікіпедії сягнути півмільйона статей. Охочі учасники акції зможуть отримати невеличкі сувеніри (особисто на вікізустрічі чи поштою).

Акція присвячена пам'яті вікіпедиста Ig2000, який планував організувати цей захід, але дочасно загинув на Майдані 20 лютого…

Долучайтеся! --Amakuha (обговорення) 02:43, 24 квітня 2014 (UTC)

Чемпіонати Угорщини[ред. код]

Насамперед хочу подякувати за статті (я так розуміі, далі буде). Але хотів запропонувати: все ж таки писати в цих статтях за зразком "Ференц Пушкаш", а не навпаки. Іменування статей -- це окреме питання (мабуть, з особливостями пошуку пов'язане саме таке іменування), але коли бачиш їх у статті про турнір, то звичним є бачити спочатку імена, а потім прізвища. Тобто оформляти так: [[Авар Іштван|Іштван Авар]]. Нічого страшного в цьому не буде, а от читати буде зручніше...--Unikalinho (обговорення) 11:01, 26 серпня 2015 (UTC)

Цілком погоджуюся з такою пропозицією. Тому надалі писатиму у звичному форматі. І попередні статті, при нагоді, виправлю. --Брейн (обговорення) 16:50, 26 серпня 2015 (UTC)

І ще одне. Оцю статтю відразу після її створення перейменував один користувач, замінивши коротке тире на довге. Перейменування неконсенсусне (бо однотипні статті мають називатися за єдиним зразком, а ця людина перейменувала лише цей сезон), тому я повернув назад. Але Ви, як автор цих статей, могли б краще слідкувати за такими-от діями, і оперативно ці проблеми вирішувати. Можливо, знадобиться обговорення з опонентами... Просто я не можу цим займатися, бо цих статей немає в моєму списку спостереження (от майже 2 місяці минуло!). Вам це буде легше, тому прошу Вас слідкувати. Бо коли одна стаття називається по-одному, а аналогічна -- по-іншому, виходить повний хаос... Однотипні статті мають називатися за єдиним зразком -- це закон!--Unikalinho (обговорення) 20:02, 2 вересня 2015 (UTC)

Дякую за підказки. Спробую відповісти, чому я не зреагував на це виправлення, хоча й помітив його. Просто, якщо на футболі і його історії я трохи знаюся (і якби виправлення стосувалося цього, то вступив би в дискусію), то щодо різних правил, шаблонів, законів, яки прийняті у вікіпедійних статтях, мої знання, поки що, досить не значні, хоча я й намагаюсь при можливості читати усілякі довідки й таке подібне. Тому й коли більш досвідчений користувач робив у моїх статтях виправлення, я приймав його за належне, ніби, так воно й треба. І всі інші правки, що робляться у моїх статтях, передивляюся і роблю з них висновки. Відтепер, думаю, таки буду сміливіше дискутувати щодо них. Раз випала така нагода, то й хочу запитати і уточнити у Вас, щодо деяких виправлень, що Ви робили у моїх статтях. Зокрема, їх було не мало у статті про футболіста Явор Паль. Перше, що мене давно турбує. Де шукати іфнормацію про прапори? Приміром, гравець грав за угорський клуб в 1945-1951 роках, то як мені швидко і чітко дізнатися, який саме прапорець, серед тих, що є в базі треба використати? Є якась таблиця? Бо я часто трачу час на відшукання правильного прапорця, і далеко не завжди його знаходжу. Друге, в цій-таки статті Явор Паль ви мені поставили виправлення Загалом у ролі головного тренера Паль Явор провів 432 матчі в чемпіонаті Угорщини.[джерело?], тобто я маю вказати джерело, звідки взялася дана цифра. Але джерело, з якого вона була взята вже було використане в якості примітки в цьому ж тексті трохи раніше щодо інших статистичних даних. Як чинити в таких ситуаціях? Третє: Ви мені зробили таке виправлення "угорський футболіст," на "угорський футболіст". Чи доцільним воно є, враховуючи, що власне сама стаття футболіст існує. І останнє, це якби не питання, а коментар на Ваші виправлення типу з "у якості гравця" на "у ролі гравця" або з "ще не було 40 років" на "тільки-но виповнилось 40". Я завжди звертаю на таке увагу і стараюсь запам"ятовувати. Все-таки я не філолог, до того ж раніше переважно писав про футбол на російській мові, тому й роблю такі неточності. Буду дуже вдячний за відповіді! Брейн (обговорення) 21:42, 3 вересня 2015 (UTC)
Хочу насамперед зазначити: У Вікіпедії немає догм! Ну те що однотипні статті називатись мають за єдиним зразком, то так, щодо того, що прапори мають відповідати епосі, теж; але щодо використання джерел і посилання на них, а також формулювання речень у тексті -- все залежить від ситуації.
Прапори. Я не можу однозначно подати Вам джерела, але хочу подати статтю з німецької вікіпедії (можна також по інтервікі перейти в російську, там те саме), де подано графічно хронологію прапорів. Від цього я відштовхувався при подальшому дослідженні, і переконався, що це правда. Бо зміни прапорів були зумовлені там зміною політичного ладу. Ви можете подивитись історію Угорщини 20 ст. і побачите відповідність змін прапорів подіям. Можете просто запамятати дати затвердження нових прапорів. Це щодо Угорщини. Стосовно інших країн -- там є свої історії, все під одну гребінку не підстрижеш. але зазвичай там теж зміни прапорів зумовлювались тим же, що й в Угорщині. Взагалі, історія прапорів -- це моя фішка (якщо хочете, коронка) у вікіпедії. Я тут навіть понастворював шаблонів під прапори, і саме мої шаблони використовуються в оцих табличках матчів за збірну. Якщо футболіст грав за клуб з року a по рік b, то прапор прийнято брати той, що відповідає кінцевій даті.
Паль Явор. Шаблон {{fact2}} ставиться тоді, коли немає певності стосовно конкретного речення. В даному випадку: Ви подали джерела, з якого по який рік грав Явор за той чи інший клуб (чи тренував), але там нічого не сказано про кількість матчів, проведених у ролі тренера! Тим більше що він там по ходу сезону пішов з Уйпешта -- після якого туру він пішов? Немає про це інформації. Тому краще утриматися від таких сміливих заяв. А якщо джерело є, можна вказати це в примітці. Якщо джерело вже було використано в іншій примітці, то є такий тег <ref name=""></ref>, де між лапками вводиться будь-яке слово, при повторному посиланні достатньо просто написати <ref name=""/> (між лапками написати те саме слово).
"Угорський футболіст". Вікіфікувати в преамбулі такі речі дуже бажано. Це преамбула, обличчя статті. І... перша згадка про країну, професію. Щодо статті. Чому краще посилатися на статтю "футбол",а не "футболіст"?. А Ви бачили статтю "футболіст"? Вона примітивна за змістом. Я б, якби був адміном, взагалі видалив би її. Значно краще послатися на статтю про вид спорту, яким людина займалася! Стаття "футбол" набагато інформативніша і дасть зрозуміти, що за професія була у людини. Так само як про ватерполістів посилаємося на статтю Водне поло", про хокеїстів -- на Хокей і т.д. До речі, стаття Хокеїст взагалі перенаправляє на Хокей. Як на мене, і Футболіст має бути всього лиш перенаправленням на Футбол. Все це черговий раз підтверджує: в укрвікі панує анархія і хаос. Це ж стосується і оцього одиничного перейменування. Користувач-цабе побачив статтю, назва йому не сподобалася, і він переменував. А про те, що цим зруйнував усю структуру, і не подумав навіть... Ніде такого немає (я в 6 мовних розділах працюю)!
Ну і останнє. "В качестве тренера" -- це російською, а в укр. мові немає вислову "в якості тренера". Ми використовуємо, залежно від ситуації "в ролі тренера", "як тренер", "тренером" (Орудний відмінок ролі). А про 40 років -- тут усе просто. Тут не питання грамотності, а просто йому, коли він став 5-разовим, уже було 40. Бо чемпіонат 46-47 закінчився навесні, і саме тоді клуб, у якому він того сезону працював на його початку, чемпіоном став.

--Unikalinho (обговорення) 02:52, 4 вересня 2015 (UTC)

Вдячний за цей тег <ref name=""></ref>. Відтепер буду ним користуватися, бо не рідко трапляється, що в тексті треба робити посилання на одне і те ж джерело. Цю цифру по Явору я взяв з сайту tempofradi.hu, якому особисто досить довіряю, бо це дійсно хороший історичний і дуже наповнений сайт про увесь угорський футбол, а не лише про сам клуб "Ференцварош" з посиланнями на різні архівні дані, книги і енциклопедії.
О, бачите, цифра 432 була навіть помилковою )--Unikalinho (обговорення) 14:41, 4 вересня 2015 (UTC)
З прапорами бачу, що чіткості все ж не вистачає. Бо я дійсно-таки натрапляв на оцю статтю, на яку Ви мене спрямували. Але вона не завжди дає змогу правильно вказати прапорець, бо до періоду, наприклад, 1946-1949 легко використати "Прапорець|HUN 1946-1949", а до періоду 1949-1957 такого ж не зробиш, бо написавши "Прапорець|HUN 1949-1957" вискакує помилка, і треба писати "Прапорець|HUN|1955". Немає чіткої системи. Тому й треба старатись запам"ятовувати, десь зберігати ці шаблони і так виходити з положення.
Періоду 1949-1957 немає! Є період 1949-1956. І є період 1956-1957, коли використовувався той же прапор, що й 1946-1949!--Unikalinho (обговорення) 14:19, 4 вересня 2015 (UTC)
А по "футбол" - "футболіст" погоджуюсь. Справді, стаття "футболіст" не інформативна і не якісна.

Брейн (обговорення) 13:33, 4 вересня 2015 (UTC)

Футбол[ред. код]

Доброго дня! Дякую за доповнення і продовження теми про турніри Мітропи. Напишу про декілька моментів, можливо щось з того і вам знадобиться:

 • Шаблон є технічним засобом і перейменовувати його непотрібно. Прибрали у другому рядку цифру І і цього буде достатньо. У такому випадку можуть бути декілька назв і всі будуть правильними, наприклад: Чемпіонат Угорщини з футболу (сезони), Чемпіонат Угорщини з футболу і т.д. На такі моменти не потрібно витрачати час (маю на увазі перейменування шаблонів).
 • У назвах чемпіонатів загалом використовують довге тире. Але трапляються й інші варіанти. Тут головне, щоб у відповідному шаблоні була точна назва статті.
 • Якщо робите червоне посилання на угорського футболіста, то можна писати — Паль Явор. А вже при створенні сторінки, зробити перенаправлення чи перейменувати статтю на Явор Паль. Мені так зручніше і часу витрачається менше.
 • Немає різниці, як писати: угорський футболіст, угорський футболіст чи угорський футболіст. При створенні сторінки, ви самі визначаєте — скільки потрібно посилань на інші статті. Якщо у когось інша думка — він виправить на свій смак.
 • Якщо є складнощі з прапорцями — можна від них відмовитися. У тексті прописали, що грав за угорський чи австрійський клуб і цього досить. Така практика є у багатьох іншомовних розділах вікіпедії. Краще зробити дві-три сторінки без прапорців ніж одну з прапорцями і витратити на цю справу однакову кількість часу.
 • Існує напівавтоматична система для створення сторінок для футболістів — Футбольний інкубатор. Можна туди подавати заявки.
 • У багатьох випадках іфнормацію про ігрову кар'єру, тренерську діяльність чи статистику беруть з іншомовних розділів Вікіпедії. У таких випадках доречно ставити в обговоренні сторінки Шаблон:Перекладена стаття. З повагою, Roman333 (обг.) 06:49, 12 вересня 2015 (UTC)
День добрий! Дякую за підказки, думаю, що знадобиться.
 • Так, створюючи угорських футболістів, я дійсно потім роблю перенаправлення. Тому й таких гравців пишу загальноприйнятим способом. А ось щодо ще не створених, про всяк випадок пишу Явор Паль|Паль Явор. Може, хтось інший буде їх створювати, може, в мене не складеться.
 • Щодо прапорців натрапив на таке: Вікіпедія:Шаблони/Спорт/Футбольні збірні з прапорцями. Тут розписано по роках. Чи дані шаблони використовується лише для збірних?
 • Системою Футбольний інкубатор колись користувався, коли створював югославів, учасників ЧЕ-60. Зручно. Для учасників Кубка Мітропи поки не долучався до системи, маю трохи напрацювань, коли ще писав на нині не працюючому Face-sad.svg Fannet.org (маю надію, що тимчасово не працюючому, бо наш сайт мав багато негараздів і раніше, але ми їх з часом долали), гравців створюю з одного і того ж клубу, а так як їх кар"єри мають багато спільного, створюю свій власний шаблон, де вже роблю зміни і дописи для конкретного гравця. Думаю, що з часом ще не раз звертатимусь до системи Футбольний інкубатор, зокрема, коли дійду до італійських футболістів.
 • Шаблон:Перекладена стаття буду по мірі можливості стави. Це робити правильно.
 • Ну і також хотів би Вам задати питання по кубках Мітропи. Так як саме ви переважно раніше розвивали дану тему, хочу поцікавитись, чи Вам особисто подобається такий формат, як я зробив з турнірами 1929 і 1932? Мені хотілося зробити, щоб вказувати склади команд і інші подробиці, але щоб вони в той же час були скритими, щоб не перевантажувати зовнішній вигляд сторінки надлишком інформації. Якщо можете мені запропонувати якийсь інший подібний шаблон - радо його прийму, бо ж даний трохи не підходящий, бо створений для використання стронінок "сезони клубних команд".
 • Ну і ще запитання пов"язане з Кубком Мітропи. Інформацію про цей турнір і гравців його учасників я черпав з різних джерел, деякі з яких нині не існують в інтернеті. Зокрема склади команд з усіх матчів, інші статистичні дані, невеличкі звіти, фото, загальна статистика турніру, раніше були викладені на сайті IFFHS (та Ви й самі, мабуть, користувалися цією інформацією). А зараз цього немає, хоча я й собі завбачливо все це зберіг. Ну й дані про кар"єри гравців я черпав з чудового сайту Playerhistory.com, що нині також не працює (хоча є надія і на його відновлення!). До чого я це веду: ряд інформації, що я викладаю, ніби-то як не має зараз діючого джерела для підтвердження? Це проблема? Брейн (обговорення) 09:07, 22 вересня 2015 (UTC)
Ну от інше бачення. Теж має право на життя. Справді, деякі моменти можуть бути опціональними. Зрештою, кожен може змінити, там де це не принципово. Але от одне ще мушу додати. До питання "довге тире - коротке тире". Дійсно, варіанти бувають різні, але однотипні статті мають називатися за єдиним зразком. Тобто або всі чемпіонати Угорщини з довгим тире, або всі -- з коротким. Так легше шукати і легше шаблони робити, де посилання справді має бути точним, без перенаправлень. А взагалі, було б добре провести обговорення в проекті "Футбол" і раз-назавжди домовитися про єдиний стандарт (стосовно тире, і заодно стосовно пробілів між цифрою і тире -- а то бувають статті і з пробілами), і цей стандарт використовувати для всіх статей, для всіх турнірів, які проводяться в двох різних календарних роках. Жаль, нІкому таке обговорення організувати. Якщо раптом (ну раптом!) захочете організувати і організуєте, покличте мене туди :))--Unikalinho (обговорення) 14:41, 13 вересня 2015 (UTC)
Ну, поки що зовсім не відчуваю себе знавцем різних вікіпедійних нюансів і внесок мій поки вельми мізерний, щоб організовувати такі обговорення). Але цілковито підтримую подібні моменти, бо єдині стандарти потрібні і корисні. Власне, труднощі з цими довгими-короткими тире виникли через те, шо я елементарно не знав, що в цьому є якась різниця. Але це для мене абсолютно не принципово, мені важливою є чисто футбольна сторона, тому я залюбки робитиму так, як найбільш правильно і доцільно, а для цього і потрібен цей рекомендований стандарт. Так само з літерами ґ і г. Якщо більшість користувачів вирішить, що краще створювати гравців, перекладаючи g на ґ, буду це робити. Поки що для себе вибрав напрям з г, бо проаналізував, що більшість уже створених футболістів у нас пишуться через г. Брейн (обговорення) 09:26, 22 вересня 2015 (UTC)
Доброго дня!
 1. Кубок Мітропи брав з IFFHS. Зміна формату сайта була однією з причин, що облишив цю тему. Там багато було цікавої інформації, зокрема, кращі бомбардири національних чемпіонатів. Я на цю тему також зробив список, але коли зникла інформація з IFFHS і його закинув.
 2. Я використовую тільки такий формат оформлення матчів, мені більше подобається коли вся інформація зверху (я його і хокеї використовую також). Але більшість використовують закритий шаблон. Тут також, мабуть, має значення і кількість матчів турніру (наприклад, чемпіонат світу на 32 команди). І ще є один різновид цього відкритого шаблону (приклад — Чемпіонат світу з футболу 1930). Але і пероробляти на зроблених сторінках шаблони матчів не треба, що зроблено — то зроблено. Краще іти вперед.
 3. Сайт Fannet.org мені подобався, на ньому були майже всі значимі гравці. Дякую вам за роботу, багатенько там читав.
 4. Шаблон «Перекладена стаття» є можливим запобіжником постановки негетивного шаблону «Джерело ?». Наприклад, в угорській вікіпедії використовують печатний довідник. Ви поставили «Перекладена стаття», у кого є питання — нехай пише туди. Ну і загалом, «Джерело ?» в українській вікіпедії використовують тільки на нагальні теми. З футбольної тематики хіба що про Мессі і Кріштіану Роналду. Я не розумію взагалі, що тут можна придумати? Дописати клуби? У статистиці є розбіжності, але вона є і в печатних виданнях. Постановка шаблону «Джерело ?» погіршує стан існуючої сторінки і тому повинна супроводжуватися необхідними коментарями. Якщо без коментарів, і ви впевнені у тому що зробили — сміливо його прибирайте.
 5. Більшість з тих, хто додає багато інформації — «ґ» не використовують (в інкуботорі ніхто точно). В газетах і журналах її також рідко побачиш.
 6. Стосовно підтвердження статистики гравців. Я інколи використовую «Форум хокейних статистиків». Там сиві діди роками записували у зошити і вирішили викинути в інтернет свою писанину. Але, помилок мабуть менше ніж на інших сайтах. Всі хто робить сторінки про футбол постійно зіштовтуються з тим, що сайти зникають — і вони це розуміють. Якщо у інших розділах лише сумарні показники, а ви поставите по кожному сезону — хіба ж то погано. Загалом, будуть проблеми — пишить, зможу — то допоможу. Або до когось із старих поцінувачів «Футбольного інкубатора». Я часто співпрацюю з Jphwra, і до нього можна звертатися.
 7. На майбутнє ). У вікіпедії зробили архіватор. На цій сторінці (Роберт Мюллер) посилання збережуться, якщо і сайт зникне. Там, таким чином робили Максим Підліснюк і TnoXX. Я ще в цьому шматку вікіпедії не розбирався, але можна у них взяти консультацію.
 8. Вікіпедія:Шаблони/Спорт/Футбольні збірні з прапорцями можна використовувати і для клубів — різниці немає. Я б для Угорщини відмовився, їх занадто багато. Цікавий приклад є на ютубі — Угорщина-Франція чи Канада (ЧС 1986). Там по черзі показують безгербовий (1957-89) і гербовий часів соціалізму (який зараз заборонений на території Угорщині, але використовується у польськії вікіпедії: pl:Węgierska Republika Ludowa (1949-1989), Ференц Пушкаш і тд). З повагою, Roman333 (обг.) 18:31, 23 вересня 2015 (UTC)
 • Робив я колись про австрійський футбол і зіштовхнівся з відсутністю клубів (Рапід був, Аустрія і можливо ще хтось). Я зробив Футбольні клуби Відня. Потім, на основі цього матеріалу, зробили інші люди сторінки про кожний клуб і саму сторінку значно покращили. Це як варіант — можливо і у вас така проблема. По одному-два речення про кожну команду і робити посилання на цю сторінку з статтей про гравців. З повагою, Roman333 (обг.) 18:48, 23 вересня 2015 (UTC)

Лукач Іштван[ред. код]

Доброго дня! Сьогодні подав заявку до «Футбольного інкубатора» і майже відразу з'явилася сторінка. На моїй пам'яті — це перший випадок, коли двоє мали намір зробити сторінку про одного і того ж футболіста. ) З повагою, Roman333 (обг.) 18:49, 30 січня 2016 (UTC)

Дійсно цікаве спів падіння) Зізнаюся, що не заходив в інкубатор і не бачив запит на його створення. Він підпадає під мою концепцію створення гравців "Уйпешта" початку 30-х. Ще сьогодні планую створити Єне Лігеті з тієї ж команди. До слова, не виходить вставити його фотографію, що є в італійській і угорській вікі, буду вдячний за допомогу Лігеті Єне і hu:Ligeti Jenő (labdarúgó)!Брейн (обговорення) 19:31, 30 січня 2016 (UTC)

Едуард Бауер[ред. код]

Доброго дня! Існують Список переможців чемпіонату Іспанії з футболу, Список чемпіонів України з футболу, Список олімпійських медалістів з футболу... На мій погляд, можна зробити і список переможців Мітропи (1927-1951). Але тут на заваді стоять правила. Якщо є категорія, то списку немає місця у вікіпедії (його видалять). Категорія — це каталог, система пошуку і якщо в інших мовних розділах відсутня аналогічна категорія — навряд її потрібно робити. З повагою, Roman333 (обг.) 18:23, 4 лютого 2016 (UTC)

Добрий день! Я, звісно, не наполягаю на існуванні категорії "Володарі Кубка Мітропи". Створив її по аналогії з існуючими категоріями "Володарі Кубка Стенлі", "Тренери-переможці ЛЧ УЕФА" і "Переможці ЛЧ УЕФА". Хоча вже зараз і розумію, що принаймні остання претендуватиме на видалення. А те що, в інших мовних розділах відсутня аналогічна категорія, ну, так і сам Кубок Мітропи не особливо розкручений, відомий і висвітлений турнір. А ідея створення списку переможців Мітропи мені подобається. Єдине, що я б обмежився 1927 - 1940 роками. Кубок Центропи 1951 року все ж проходив за зовсім іншим форматом і з малою кількістю учасників. Брейн (обговорення) 10:01, 5 лютого 2016 (UTC)
Доброго дня! Я зробив розділ в основній статті про переможців. Там можливо є помилки у перекладі угорських прізвищ.
У мене є 10 чи 20 зроблених категорій, які суперечать правилам. Витрачати час на видалення немає бажання. Можливо у когось виникне, то нехай видаляє. ) З повагою, Roman333 (обг.) 19:23, 5 лютого 2016 (UTC)

Футбольний інкубатор[ред. код]

Доброго вечора. Пишу з пропозицією скористатися футбольним інкубатором. Заготовка з інкубатора може суттєво зберегти час при написанні статті — по суті можна буде починати з «перекладеної» версії італомовної статті, зокрема в частині картки, категорій і матчів за збірну (як у випадку Клебер Габор). З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 20:08, 27 лютого 2016 (UTC)

День добрий. З радістю відгукнуся на цю пропозицію, бо вже й сам про це подумував. Крім того, я мав досвід роботи з інкубатором: рік тому створив кілька югославських гравців ЧЕ-60. Брейн (обговорення) 14:27, 28 лютого 2016 (UTC)
Створив заготовки поки що до двох з «Ваших» угорців. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 15:50, 9 липня 2016 (UTC)
Було б непогано, довести до логічного завершення ті дві статті. --Jphwra (обговорення) 10:53, 10 липня 2016 (UTC)
Обов'язково, шановний, доведу)Брейн (обговорення) 11:24, 10 липня 2016 (UTC)


В інкубаторі на Вас чекає робота, черговий угорець. Може зробити його? --Jphwra (обговорення) 20:16, 5 серпня 2016 (UTC)

Jphwra Я так розумію, Ви про Ньєрша. Тільки щойно побачив повідомлення, бо кілька днів не мав змоги працювати в інтернеті. Бачу, що Ви його успішно зробили. Насправді, не я його замовляв, тому й не поспішав братися за нього. Брейн (обговорення) 16:38, 8 серпня 2016 (UTC)
Зрозуміло. --Jphwra (обговорення) 16:40, 8 серпня 2016 (UTC)

Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000)[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 03:50, 7 березня 2016 (UTC)

4000[ред. код]

Football Incubator 4000.png Цей користувач долучився до заливки четвертої тисячі статей з футбольного інкубатора

Шановний Брейн,

приміть, будь ласка, цю традиційну символічну відзнаку Вашого внеску в досягнення чергового ювілею проектом Футбольний інкбатор. Сподіваюся, що Ви матимете час і бажання ще якось завітати на його сторінки ). З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 11:16, 4 травня 2016 (UTC)

Ой, дякую. Обов'язково буду долучатися до створення 5 тисячі! Брейн (обговорення) 12:37, 4 травня 2016 (UTC)

До ювілею Футбольного інкубатора[ред. код]

Вітаю! Незабаром очікується 5000-на стаття Футбольного інкубатора, тому пропоную відзначити цю подію та взяти участь у спеціальному тематичному тижні. Прошу долучатись до списку учасників, та підтримати футбольну тематику в українській Вікіпедії! З повагою, --visem (обговорення) 20:10, 24 жовтня 2016 (UTC)

Вітаю! Футбольний тиждень з нагоди 5000 статей Футбольного інкубатора розпочався! Також нагадую, що паралельно проходить Місяць Азії. Чекаємо на нові статті! З повагою, --visem (обговорення) 22:09, 3 листопада 2016 (UTC)

Чергова віха[ред. код]

FI5000 дуже змістовна назва для розумних адмінів і їх фільтрів.png Цей користувач долучився до заливки п'ятої тисячі статей з футбольного інкубатора

Шановний Брейн, приміть, будь ласка, вітання з приводу чергового ювілею футбольного інкубатора, а також щиру подяку за Ваш внесок у його досягнення. 5000 — вже солідне число, але трохи потенціалу для його збільшення лишається ), тож буду радий подальшій співпраці в рамках проекту. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 11:31, 3 листопада 2016 (UTC)

Site exyufudbal.in.rs[ред. код]

Hi there from creator of Yugoslav football archive site exyufudbal.in.rs Few things to tell you. Book "Fudbal u kraljevini Jugoslaviji" from author Milorad Sijić is not from 1953, but from 2009 (and second reissue is from 2014). Author of book is born 1953. Please to redefine and correct this errors. Goalscorers in his book are from other book, and that is main source of errors. Beacuse that book is written in communist regime of SFR Yugoslavia. I wanted to tell you also that site is SERBIAN, but it is in latin not cyrlic. We use in serbian language both character sets. If you have other questions for site and football in Yugoslavia please write on mail thats in footnote on site.

Best regards, N. Jakovljevic

Thank you for your message. Be sure to fix my errors! Брейн (обговорення) 20:30, 4 січня 2017 (UTC)
And this is main reason for season 1933/1934 why isnt played http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezone-tabele-kraljevina/65-1933-1934

It is not beacues of King Alexander murder. Championship didn been played because clubs didnt get common language of format of competition. Best regards, Nebojsa Jakovljevic exyufudbalAt sign.svggmail.com

Пропозиція[ред. код]

Як відносно подати заявку на патрульного? --Jphwra (обговорення) 19:22, 7 січня 2017 (UTC)

Ой, це трохи несподівана пропозиція, її треба обдумати. Незважаючи на те, що вже певний внесок у мене є, але я ще дуже багатьох речей у вікі не знаю, в силу того, що працюю в дуже вузькому тематичному колі і багато з чим не стикаюсь. Ну, мені може й було б цікаво бути патрульним у своїй темі - футбол, можливо спорт загалом, в чому трохи знаюся. Треба більше почитати про патрулювання, необхідні для цього знання і обов'язки. Брейн (обговорення) 09:56, 8 січня 2017 (UTC)
Час є, а внесок заслуговує на статус патрульного. --Jphwra (обговорення) 10:06, 8 січня 2017 (UTC)

Патрульний[ред. код]

Привіт. За результатами обговорення Вам надано права патрульного і відкочувача. Якщо будуть якісь запитання — звертайтесь до мене або в Кнайпу.--Piramidion 16:13, 21 січня 2017 (UTC)

6000[ред. код]

Football Incubator 6000.png Цей користувач долучився до заливки шостої тисячі статей з футбольного інкубатора

Доброго вечора, шановний Брейн. Лік статей з футбольного інкубатора пішов на сьому тисячу, тож є привід подякувати за Ваш внесок у роботу проекту загалом і до чергової тисячі зокрема. Приміть, будь ласка, цю символічну відзнаку Вашого внеску. З повагою і сподіванням на подальшу співпрацю, Thevolodymyr (обговорення) 19:50, 30 квітня 2017 (UTC)

До цієї тисячі я доклав руку менше, ніж до попередніх, але буду старатись надолужити на наступній!

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:49, 12 травня 2017 (UTC)

Шаблон Edited у статті Бруно Маїні[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Бруно Маїні був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 09:24, 12 червня 2017 (UTC)

Шаблон Edited у статті Рафаель Сансоне[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Рафаель Сансоне був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 09:25, 12 червня 2017 (UTC)

Середньочешська ліга 1920[ред. код]

Доброго дня. На мій погляд, саме так повинна називатися ця сторінка. На відміну від Австрії і Угорщини (які визнають переможців Віденської і Будапештської ліг чемпіонами), у Чехословаччині — ці турніри не визнавалися національними чемпіонатами. Чехословаки вважають загальнонаціональними чемпіонами лише турніри серед професіоналів (приблизно така сама ситуація і в Аргентині). Дякую. --Roman333 (обговорення) 11:53, 24 червня 2017 (UTC)

Добрий день! Я думав, як би то його назвати і все-таки вирішив зупинитися на чемпіонат Чехословаччини. Все ж таки, багато джерел вказують «Спарту» чемпіоном країни в усіх роках і 1920, і 1921, і в 1923, а не тільки в 1919 і 1922 роках, коли проводились фінальні турніри. Та й італійська вікі має подібний підхід. По суті, ситуація була аналогічна угорській, де теж був набагато сильніших чемпіонат Будапешта, і слабенькі інші регіональні ліги, а фінальний національний турнір проводився нерегулярно. Середньочеська ліга ще й має перевагу у тому, що в ній грали клуби з Кладно, а не тільки зі столиці. В австрійську систему поки не вникав. А загалом я бачу цю сторінку такою, щоб в ній можна було писати про всі регіональні чемпіонати в країні. Я підозрюю, що в інших регіонах змагання в ті роки теж проводились, тому й коли буде знайдена про це інформація можна буде нею доповнити сторінку. Це таке моє бачення і я на ньому не наполягаю. Брейн (обговорення) 13:48, 24 червня 2017 (UTC)
До слова, побачив, що у німців теж подібний підхід - de:Tschechoslowakische Fußballmeisterschaft 1920. Вони також називають сторінку як чемпіонат Чехословаччини. І нідерландці. Тільки, їхні сторінки чомусь не зв'язані з існуючою італійською. Брейн (обговорення) 15:59, 24 червня 2017 (UTC)
Там якісь проблеми з шаблоном. Чомусь у мене замість редагування вискакує створення нового шаблону. Ви там пропустили сезон 1925 і в 1938/39 вже була Богемія. Дякую. --Roman333 (обговорення) 12:16, 24 червня 2017 (UTC)
1925 рік я добавив, хоча також не одразу вийшло. А по назві сезону 1938/39 питання дискусійне. Він починався як звичний чемпіонат Чехословаччини, а вже пізніше після кільканадцятого туру перетворився на чемпіонат Богемії, коли з нього знялась «Братислава». Брейн (обговорення) 13:48, 24 червня 2017 (UTC)
 1. В якій категорії знаходиться шаблон. Напишіть і я все виправлю.
 2. В багатьох випадках у вікіпедії існує примітивний підхід. Колись, здається «Славія», була суперником якогось українського клубу в єврокубках. У «Футболі» Франкова була здоровена стаття на цю тему (Чемпіонат Чехословаччини з футболу я перероблював на основі цієї публікації). До появи професіоналізму статистика майже відсутня, навряд щоб щось можна буде доповнити.
 3. По 1938/39 — якщо буде підсумкова турнірна таблиця — однозначно, Богемія. Чехословацький футбольний союз не вважав цей турнір офіційним, відносив їх до чемпіонатів Богемії. Враховувалися лише голи гравцям у першій частині турніру, до окупації.
 4. Австрія --Roman333 (обговорення) 16:44, 24 червня 2017 (UTC)
по 1. Шаблон є у категоріях https://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Футбол_у_Чехословаччині і https://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Навігаційні_шаблони:Футбольні_чемпіонати , якщо я правильно зрозумів, що вам треба.
по 2. Підхід до опису чемпіонату Чехословаччини в німецькій Вікі мені видається дуже непоганим, щось подібне я й собі уявляв. На жаль, вони лише кілька чемпіонатів зробили. Вірю, що з часом інформація про допрофесійні чемпіонати Чехословаччини буде з'являтись. Таки-то були дуже славні часи для тамтешнього футболу. Як на мене, «Спарта» 1919-1923 - одна з найсильніших команд в історії європейського футболу, з цілою плеядою видатних футболістів (Вацлав Пілат - легенда з легенд, а про нього лише в двох вікі є статті і ті дуже маленькі). «Славія» мала дуже сильну команду до Першої світової (один Ян Кошек чого вартий!). А ось щодо статті про «Славію» у Франкова в «футболі», то вона мене дуже цікавить. Хочу знайти ту статтю. В мене є про «Спарту» за 1998 рік (по ній колись на фаннеті писав велику статтю), а ось про «Славію» нема. Був колись знайшов у вконтактє усі номери тих періодів, але не скачав їх, а згадав, що не скачав лише коли сайт закрили. Якщо маєте і можете скинути - буду дуже вдячний)!
по 3. Згоден, коли створюватиму про чемпіонат 1938/39, то саме як Богемії і Моравії його назву.
по 4. Дякую. Потроху користуюсь цим сайтом.Брейн (обговорення) 18:15, 24 червня 2017 (UTC)
Шаблон виправив. Статтю читав в журналі. Назва приблизно — «Славия. С веслом и на весле». Де зараз той журнал? Якщо знайду, то скину. Але вірогідність цього невелика.
Також порився в інтернеті, у чехів назваcs:Středočeská župa (1918–1924)
Можна відчепити українську версію від італійської і приєднати до німецької. Це такий легкий варіант. А щоб все приєднати до купи — треба час вільний знайти. --Roman333 (обговорення) 18:56, 24 червня 2017 (UTC)
Та хай вже буде прив'язано до італійської, у них усі сезони є, а в німців лише кілька. Якось не звертав уваги, але ж перші уже професіональні чемпіонати (крім 1925) також носили офіційну назву Середньочеська 1 ліга (наприклад, cs:Středočeská 1. liga 1927/28) . Ну, а як натрапите таки коли на ту статтю про "Славію", то про мене не забудьте. Шахтар грав зі Славією у кв. до ЛЧ в 2000 році. Тому, можливо, це якісь номери за серпень 2000 року. У мене тільки уже починаючи з середини 2001 є всі номери. Прикро, бо якраз-таки у 1998-2000 роках вони найбільше писали історичних матеріалів. Брейн (обговорення) 13:38, 25 червня 2017 (UTC)

7000[ред. код]

Football Incubator 7000.png Цей користувач долучився до заливки сьомої тисячі статей з футбольного інкубатора

Доброго вечора, пане Брейн! Дозвольте вже традиційно привітати Вас з черговою віхою проекту Футбольний інкубатор та подякавати за Ваш внесок у її досягнення традиційним сімволічним юзербоксом. 7 тисяч наче й немало, але іноді здається, що тих червоних посилань не меншає, тож буду радий й надалі бачити Вас серед учасників проекту. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 20:21, 30 жовтня 2017 (UTC)

Пропозиція вікізустрічі[ред. код]

Вітаю! Пропоную провести у найближчі місяці вікізустріч у Луцьку для користувачів з Волині. По-перше це буде чудова нагода показати іншим користувачам та містянам, що ми є і також робимо свій внесок. По-друге познайомимося особисто і проведемо лікбез щодо Вікіпедії для всіх охочих. Цікавить ваша думка щодо заходу й можливість бути присутнім на ньому.--Віщун (обговорення) 17:55, 18 листопада 2017 (UTC)

Віщун, доброго часу доби! Через заклопотаність, зробив паузу у своїй роботі у Вікіпедії. Тому, на жаль, з великим запізненням прочитав Вашу пропозицію. То чи вже відбулась вікізустріч? Якщо ні, то, якщо буде можливість, залюбки відвідав би її Брейн (обговорення) 19:57, 23 січня 2018 (UTC).

Кубок Мітропи[ред. код]

Доброго вечора. Ви трохи помилилися: тоді була Адміра (Відень), а вже після кількох об'єднань і переїздів виникла Адміра Ваккер Медлінг. З повагою, --Roman333 (обговорення) 19:53, 23 січня 2018 (UTC)

Ой, а й справді. Дякую за пильність! Брейн (обговорення) 19:57, 23 січня 2018 (UTC)
У ЗМІ — Кубок Милосердя (десь читав публікацію про цей турнір). У будь-якому варіанті — роки з назви треба прибирати. Занадто важка, досить складно її буде найти. --Roman333 (обговорення) 20:37, 25 січня 2018 (UTC)
Roman333, слушно кажете про роки, я спочатку створив сторінку, а тоді подумав, що роки лишні. А слово Богемії теж прибрати? Як порадите?Брейн (обговорення) 21:16, 25 січня 2018 (UTC)
Я подібні сторінки робив з уточненням: Кубок виклику (Австро-Угорщина), Кубок незалежності Бразилії. Якщо не було іншого турніру з такою назкою, можна і без уточнення. Тут вам вибирати. З інших назв треба зробити перенаправлення: Благодійний кубок Богемії, Благодійний кубок, Кубок милосердя (Богемія) тощо. --Roman333 (обговорення) 06:29, 26 січня 2018 (UTC)

Евелін Лінтотт[ред. код]

Доброго дня. По одному футболісту вийшла доволі велика сторінка, вирішив номінувати на Кандидати у добрі статті. Старовиною мало хто цікавиться, тому пишу вам. Буде час — подивіться, може будуть якісь зауваження (на СО напишіть). І взагалі — чи потрібно на загальний огляд її виносити? Дякую. --Roman333 (обговорення) 16:54, 28 березня 2018 (UTC)

Roman333, Вітаю. Почитав статтю, пробігся трохи і по посиланнях. По-перше, я ніколи не слідкував за тим, які статті отримують статус «доброї» і які там потрібні критерії. Тому буду оцінювати тільки саму статтю з мого погляду, перед усім саме футбольну її складову.
Стаття однозначно сподобалась. Персонаж значимий і непересічний. Стаття авторська, використано багато джерел. Побудована хорошим чином, розділи не перевантажені, розбавлені таблицями і цікавими фактами. Є багато червоних посилань, але це таке, з часом поправиться. На жаль, тогочасний англійський футбол в нашій Вікі поки не дуже висвітлений. Але я завжди дуже підтримує те, щоб у статтях про футбол було побільше імен, згадок про гравців, тренерів і інших дотичних людей.
Тепер щодо того, що можна добавити. Є багато фактів з футбольної кар'єри, де грав, з ким у яких матчах. Але мені бракує ігрових характеристик гравця: якою була його манера гри, сильні сторони, функції, які він виконував на полі. Як футболіст вийшов не повністю розкритим. Джерел досить багато, згадки про це повинні десь проскакувати. По-друге, стаття більшою мірою описує його футбольну кар'єру, але немає жодного футбольного фото. Чи його самого у футбольній формі чи командного. Це було б явно не зайвим. Може десь є у вільному доступі.
З дрібнішого. Пару разів згадується, що Лінтотт був учителем, може десь є згадка, що саме викладав? Ну і особисто я трохи більше копнув би про той «Лідс» і ще би який абзац-два доповнив. Тут і персона Чепмена, перехід Лінготта викликав ажіотаж і виправдав себе, з грошима там були якісь «мутки», команда була цікава і якби не війна гучніше заявила би про себе.
Не знаю, хто там може голосувати і чиї голоси мають вагу. Я однозначно за статтю проголосую. Бажаю натхнення! Брейн (обговорення) 20:31, 30 березня 2018 (UTC)
Дякую. І я не фахівець у «добрих статтях», тому і був потрібен нейтральний погляд. Щоправда, колись робив дві, але про футбольну статистику: Динамо (Київ) у сезоні 1975 і Чемпіонат УРСР з футболу 1987.
Я не знайшов інформації про перші матчі за «Бредфорд» і «Лідс». Фотографія є лише з фіналу 1911 року, у якому він не грав. Всюди просто вчитель. Такий варіант також можливий, якщо він працював у школах для дітей з бідних родин.
Стосовно фінансової історії у «Лідсі»: я намагався якось зробити, але погано виходило. Плюс виникають інші питання: Як можна переплатити за рік при потижневій оплаті праці? Подавали звіт до податкової чи він повернувся до аматорів?
Ігрова характеристика — надійний (на мою думку). Тут також питання: як потрапив у збірну? Можливо була квота для Південної ліги, або територіальний принцип — перший матч проходив у Лондоні. По чотирьох повних сезонах складно зробити висновок, який саме був гравець: одна команда з середини елітної ліги, інша — з другого дивізіону. Жодне джерело не акцентує на цьому увагу.
Є ще декілька напівфактів: був церковним проповідником, їздив з «Ексетер Сіті» у турне по Бразилії влітку 1914 року, агітував до вступу у Футбольний батальйон (хоча у цей час повинен бути у Єгипті чи Франції). Але мені не вдалося їх перевірити. Для мене він насамперед цікавий, як різностороння людина. Навряд про іншого гравця, з такою кількістю ігор у збірній і першому дивізіоні, є скільки інформації. Я сьогодні подам заявку; нічого погано не буде, якщо вона і не отримає цей статус. Може хтось вперше прочитає про футбол. ) Дуже дякую і перепрошую за витрачений час. --Roman333 (обговорення) 05:43, 31 березня 2018 (UTC)
Про Чепмена забув. Як на мене — краще доповнити сторінку про тренера, а звідтіля і сюди можливо щось перепаде. --Roman333 (обговорення) 05:47, 31 березня 2018 (UTC)

Побажання[ред. код]

Добридень! З огляду на {{Вболівальник ФК Ліверпуль}} вирішив написати Вам побажання приємного вечора ). З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 11:26, 26 травня 2018 (UTC)

Thevolodymyr Дякую! Пора б змінити європейського футбольного короля, а то засидівся! Брейн (обговорення) 16:33, 26 травня 2018 (UTC)

Категорії сезонів клубів[ред. код]

Я Вам подякував за 2 створених Вами категорії. Ви створили таких багато, але хочу звернути Вашу увагу, що в них потрібно додати ще 2 батьківські категорії, як я це зробив у вищезгаданих двох (1, 2). Тоді не буде потреби засмічувати категорії "ХХХХ у футболі" безліччю статей про сезони футбольних клубів, а можна буде поміщати їх лише у відповідні створені Вами категорії (приклад)... і саме так і варто робити. Дякую--Unikalinho (обговорення) 04:01, 13 серпня 2018 (UTC)

Також зверніть увагу на ред.№ 23110732. Сортувати подібні категорії для батьківської "Сезони клубів за роками" потрібно за номером сезону--Unikalinho (обговорення) 04:06, 13 серпня 2018 (UTC)
Ще одне. Назва цих категорій повинна бути у форматі "Сезони ХХХХ—ХХХХ футбольних клубів". Номер сезону має стояти біля слова "сезон", а не "клубів". Так є у всіх мовних розділах вікіпедії, і це справедливо. Поперейменовуйте будь ласка категорії (ну і перекатегоризуйте статті)--Unikalinho (обговорення) 04:08, 13 серпня 2018 (UTC)
Крім того: там, де є "весна-осінь", має бути окрема категорія "Сезони ХХХХ футбольних клубів" ((ред.№ 23110803). Ви створили статті сезонів чеських клубів ("весна-осінь") -- пройдіться по них і зробіть зміни за ось цим зразком, що я дав у попередньому реченні--Unikalinho (обговорення) 04:10, 13 серпня 2018 (UTC)
Хоча можна подискутувати стосовно варіанту "сезон", а не "сезони" -- але тоді знову ж таки так має бути у всіх категоріях -- незалежно від того чи це осінь-весна, чи це весна-осінь. Тобто можна прийняти варіант "сезон" (бо це один сезон, і різні клуби грали протягом цього сезону), а можна прийняти "сезони" (якщо відштовхуватись від того, що кожен клуб протягом футбольного сезону мав як би свій власний унікальний сезон). Але варіант має бути однаковий для всіх категорій (незалежно від системи сезону в країні)--Unikalinho (обговорення) 04:51, 13 серпня 2018 (UTC)
Unikalinho, вітаю! Дякую за зауваження. Головне, що вони вчасні, поки я не настворював більше категорій. Здається, усе зрозумів, буду помаленько підправляти. Ну, то вже давайте й вирішимо, який варіант обрати - сезон чи сезони. Бо ось бачу: Категорія:Сезони 1964 футбольних клубів. Мені все-таки сезони видається краще Брейн (обговорення) 08:00, 13 серпня 2018 (UTC)
Я якраз перейменував 1964 рік на "сезони" задля уніфікації. А так -- то мені все одно... хоча якби я створював з нуля, то обрав би "сезон". Але в обох варіантів аргументація однаково переконлива--Unikalinho (обговорення) 08:05, 13 серпня 2018 (UTC) Хоча все-таки легкий ухил у мене до варіанту "сезон"--Unikalinho (обговорення) 08:23, 13 серпня 2018 (UTC)
Треба запросити ще інших активних учасників проекту до цього обговорення... щоб відразу консенсус був--Unikalinho (обговорення) 08:10, 13 серпня 2018 (UTC)
Unikalinho. В англійській сезон - Association football clubs ХХХХ–ХХ season‎. Мабуть, англійську й треба брати за основу. Я ось це своє сезони з російської взяв, так само як формат з роками у кінці. Брейн (обговорення) 08:34, 13 серпня 2018 (UTC)
Ну в англійській та італійській -- "сезон"... в португальській, шведській та російській -- "сезони"... Я думаю, нам треба не оглядатися на інші мови, а зробити свій власний консенсус. Ну якщо бажаєте, то поки що можете все переробити на "сезон"... бо і я схиляюсь до цього варіанту. Чомусь здається, що більшість теж цей варіант виберуть... бо "сезони 1964" звучить якось незвично для українського вуха--Unikalinho (обговорення) 08:39, 13 серпня 2018 (UTC)

До речі, непогано було б категоризувати ще за країнами. Тобто в категорію кожного окремого року дати підкатегорії за країнами (тобто "Категорія:Сезон ХХХХ (країн)ських футбольних клубів"). А там можна буде категоризувати й за критерієм країни... за зразком Категорія:Сезони 1964 українських футбольних клубів... тобто щоб можна було вийти на ось цю от категорію як через рік, так і через країну. Це не горить, але це було б корисно. Ну наразі давайте з оцим «сезон/сезони» вирішимо--Unikalinho (обговорення) 08:54, 13 серпня 2018 (UTC)

Unikalinho, ой, а я вже подумав, що ми вирішили і почав перейменовувати сторінки на сезон. Ну, й за країнами теж слушно категоризовувати. Брейн (обговорення) 09:03, 13 серпня 2018 (UTC)
Unikalinho, я вже був спробував 1924 перейменувати, але вискочило, що не можна, бо така назва вже існує. То, може, мені натиснути "сказувати" Ваше редагування, чи як це правильно зробити? Брейн (обговорення) 09:37, 13 серпня 2018 (UTC)
Гаразд... поставив {{db-move}} на 1 категорію 1924 і 2 категорії 1964 року. Сподіваюсь, не затягуватимуть--Unikalinho (обговорення) 09:31, 13 серпня 2018 (UTC)
Взагалі, в подібних випадках треба ставити {{db-move}} на ту сторінку, яку бажаєте бачити (при цьому параметром шаблона задати ту сторінку, яку перейменовуєте). Просто її треба вилучити, бо вона має свою історію редагувань... а це можуть зробити тільки адміни--Unikalinho (обговорення) 09:42, 13 серпня 2018 (UTC)
Unikalinho, а хіба Ви туди поставили той шаблон {{db-move}}? Нам же потрібно вилучити те, що з сезони, а залишити сезон. До речі, ось тут ще одне підтрвердження, що треба робити сезон: Категорія:Сезони українських футбольних клубів за роками. Брейн (обговорення) 09:50, 13 серпня 2018 (UTC). А, зрозумів, це для для звільнення шляху для перейменування. Брейн (обговорення) 10:10, 13 серпня 2018 (UTC)

Інкубатор[ред. код]

Доброго дня, закинув декільков австрійців з ОІ-1912, яких бот «подужав». Може стане в нагоді. З повагою, Thevolodymyr (обговорення) 10:48, 24 серпня 2018 (UTC)

О, Сенк Ю, Thevolodymyr, обов'язково ними займуся! Я поки тих усіх тих австрійців буду створювати у такому стандартному вигляді, як робить наш інкубатор, так само і чехів, а вже щось цікавіше і більш детальне пізніше шукатиму про них. Там ще угорець Йожеф Браун з недавнього часу «висить» у обговоренні, хоч і не я його замовляв, але він також «з моїх» і за нього також буду вдячний) Брейн (обговорення) 10:59, 24 серпня 2018 (UTC)

Кубок Мітропи 1929[ред. код]

Доброго вечора. У статистичних турнірах я використовую відкритий шаблон про футбрльний матч (приклад — Кубок незалежності Бразилії). У вашому варіанті є великий недолік: щоб щось подивитися — потрібно відкривати кожний шаблон. Інколи буває просто ліньки це робити. Це ж стосується і до редагувань.

На мій погляд, ваш варіант має право на існування у двох випадках:

 1. Коли на сторінці багато матчів. Наприклад, сезон якогось клубу НХЛ або НБА.
 2. Коли, окрім результату, немає іншої статистики. І зробити вигляд, що все нормально (ну хто ж буде переглядати )). Дякую за увагу. --Roman333 (обговорення) 18:44, 8 вересня 2018 (UTC)
Roman333, вечір добрий! Ви вже мені пропонували відкритий шаблон для футбольних матчів і я його регулярно використовую. Але ось щодо кубків Мітропи, то мені якось більше до смаку саме таке оформлення, яке я вже зробив для розіграшів 1927, 1928, 1929 і 1932.
 1. Воно, як на мене, досить естетично гарно виглядає. Немає перегруженості інформацією.
 2. Щоб відкрити всі матчі потрібно затратити лише кілька секунд. Крім того, є можливість відкрити саме ті матчі і команди, які цікавлять користувача. Я сам так постійно роблю і це зручно, наприклад, щоб переглядати статистику окремих гравців.
 3. Матчів хоч і не так багато, як в НБА чи НХЛ, але й не так і мало. До того ж з середини 1930-х матчів стає значно більше, а я з часом планую викласти повну статистику всіх довоєнних кубків Мітропи (власне, заготовки в такому ж форматі в мене вже давно готові, але вони ще не допрацьовані і до них руки ніяк не доходять). Тому й хочеться щоб, коли всі сторінки будуть наповненні, вони мали однаковий формат.
 4. У російській Вікі використовується подібний формат
 5. Крім того, такий формат потім зручно переносити в сторінки сезонів клубів, що я вже робив для «Славії», «Уйпешта» і «Хунгарії». А я планую ще для багатьох клубів, що грали у кубку Мітропи, робити сторінки сезонів (плани, як в Гітлера, але брак вільного часу затримує).
Саме з цих причин мені би хотілося продовжувати працювати в такому ж форматі! З повагою, Брейн (обговорення) 20:24, 8 вересня 2018 (UTC)

Найбільш правильною назвою є: Категорія:Футбольні клуби у сезоні ХХХХ—ХХХХ. --Roman333 (обговорення) 18:48, 8 вересня 2018 (UTC)

Я спочатку якось так і робив, як Ви написали. В російській Вікі саме такий формат. Але потім мені написав Unikalinho і я все ж таки вирішив поміняти формат на Сезон ХХХХ-ХХХХ футбольних клуб, перш за все через те, що в такому форматі у нас давно створені категорії для українських клубі. Осьо: Категорія:Сезони українських футбольних клубів за роками. Брейн (обговорення) 20:24, 8 вересня 2018 (UTC)
По першого питанню, я перепрошую, якщо вже писав. Просто висвітлилося у «Списку спостереження». Ви робите, як вважаєте за потрібне. Сподіваюсь, що більше не підніматиму це питання. )
У Вікіпедії є борці за уніфікацію, які не звертають увагу на правильну літературну українську мову. Менше звертайте уваги на такі пропозиції. Якщо ви зробили свій варіант — то він закладений на рівні підсвідомості. Десь у глибокому дитинстві і це робите інстинктивно. Не факт, що ті — хто робив категорії до вас, є більш освідченими, чи мають вище Ай-Кю. Той же Unikalinho скільки зробив сторінок, щоб давати вам поради? Можливо дві-три. ) Перепрошую, що відібрав час. --Roman333 (обговорення) 08:07, 10 вересня 2018 (UTC)
Roman333, може це питання на якесь обговорення поставити? Бо мені не принципово як писати. Ваш варіант видається досить милозвучним. А тут ще категорій зроблено не дуже багато, тому є можливість переправити. Брейн (обговорення) 17:14, 10 вересня 2018 (UTC)
Можна поставити до Вікіпедія:Перейменування статей, але я слабо вірю у швидкий і конструктивний результат. Просто обговорення може там зависнути. Загалом то немає з ким обговорювати: посезонку робите ви, я інколи — «Динамо» і ще один користувач — по ФК «Шахтар».
На мій погляд, категорію потрібно робити для 5 сторінок. Якщо є розвиток теми, можна для трьох. Я б їх взагалі не робив, залишав сторінки у надкатегоріях (наприклад, Категорія:1921 у футболі).
Є один користувач, який займається категоріями — @Mr.Rosewater:. Мова про Категорія:Сезони футбольних клубів за роками.
І ще один момент. Навряд потрібно робити Категорія:Сезон 1920—1921 футбольних клубів і Категорія:Сезон 1921 футбольних клубів. Ось тут треба робити уніфікацію, залишати ХХХХ—ХХХХ (більш поширену). А сезон по системі весна-осінь (1921) приєднувати до 1921—1922. Відповідно до скандинавських країн. Чемпіон Фінляндії 1921 стартує у єврокубках з чемпіоном Польщі 1921—1922 і чемпіоном Франції 1921—1922 (мова про єврокубковий сезон 1922—1923). --Roman333 (обговорення) 18:04, 10 вересня 2018 (UTC)
@Roman333: Боюсь, я не дуже зрозумів у чому полягає питання. Якщо щодо кількості статей у категоріях — я керуюсь правилом: «Разом з тим, створювати підкатегорії слід обережно, і уникати зовсім другорядних тем, до яких можуть бути віднесені лише одна-дві статті Для однієї-двох створюю лише у виключних випадках, коли впевнений, що сам незабаром створю або знайду ще статті для такої категорії. Наприклад, категорія:Мамілярія, яку я створив понад 8 років тому (в назві спочатку припустився помилки, тому пізніше була створена з правильною назвою, а помилкову вилучили), двічі ставилася на вилучення, бо мала тоді лише одну статтю. Наразі там їх майже сотня. Якщо питання щодо назви — звичайно, назви мають бути уніфікованими, але при цьому відповідати правилам української мови і настановам з категоризації. Вважаю, що Roman333 має рацію. Ставити на перейменування треба лише у крайньому випадку, коли неможливо домовитись. Там, справді, можуть долучитись до обговорення люди, яким байдуже про що сперечатись — аби сперечатись, і обговорення зависне. Ви нормально спілкуєтесь — можете зробити це удвох, або запросити ще когось, хто працює в цій темі. Можливо, краще це обговорити на сторінці обговорення Категорія:Сезони футбольних клубів за роками — буде помітніше для зацікавлених. --Олег (обговорення) 05:44, 12 вересня 2018 (UTC)
@Mr.Rosewater: дякую за допомогу.
@ Брейн: Якщо вас влаштовує такий варіант, можна продовжити обговорення на запропонованій сторінці або перенести початок обговорення туди. Дивіться, як вам зручніше. Я буду долучатися. --Roman333 (обговорення) 15:42, 13 вересня 2018 (UTC)
@Roman333: Ага, туди й перейдемо. А ви долучайтесь і ще можете когось підтягнути, хто "в темі".
А щодо об'єднання 1921 і 1921-1922 в одну категорію - не думаю, що це слушно. Все ж таки в усіх мовних розділах, де тема сезонів розвинена, є такий поділ (в італійській, французькій, англійській, російській...). В перспективі в кожному розділі може бути досить багато сторінок. І для українського футболу це актуально, адже наші клуби також довгий час грали по системі весна-осінь. Я завжди створюю категорії тоді, коли в ній є кілька сторінок або планую, що нові сторінки з часом додам. В інших випадках лишаю червоними. Так само не слід перевантажувати надкатегорію Категорія:1921 у футболі. Все таки, по тих роках, що я робив, я планую не менше п'яти сторінок. Та й взагалі, краще зробити на перспективу, але так як слід, щоб потім не переробляти. Брейн (обговорення) 17:12, 13 вересня 2018 (UTC)
Доброго дня. Як зберуся з думками — відпишу, мабуть краще, у тому обговоренні. Загалом, мої аргументи десь базуються на написаному користувачем Mr.Rosewater про наповнюваність категорій, але можна брати і інші аргументи до уваги. --Roman333 (обговорення) 14:58, 14 вересня 2018 (UTC)

Шаблон Edited у статті Йозеф Смістик[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Йозеф Смістик був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 09:12, 25 вересня 2018 (UTC)

Шаблон Edited у статті Мирко Кокотович[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Мирко Кокотович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 20:02, 12 жовтня 2018 (UTC)

Уніфікація[ред. код]

Вітаю! Скажіть будь ласка, а не доцільніше уніфікувати сезони футбольних команд за єдиним алгоритмом? Наприклад 1, 2 і т.д.? Дякую--Arxivist (обговорення) 18:04, 18 травня 2019 (UTC)

@Arxivist:, вечір добрий! Я Спочатку в такому форматі свої і створював. Але потім ми ще з кількома користувачами затіяли обговорення — ось воно: Обговорення категорії:Сезони футбольних клубів за роками - і вирішили, що формат ФК Клуб в сезоні ХХХХ—ХХХХ, Австрійські футбольні клуби в сезоні ХХХХ—ХХХХ більш притаманний для української мови і більш милозвучний для українського вуха ніж Сезон ФК Клуб ХХХХ—ХХХХ. Такий варіант є більше калькуванням з інших мов. З того часу я й створюю свої статті в новому варіанті, а старі перейменовую (до слова, ще не всі перейменував, добре, що нагадали). Цікава Ваша думка, бо тоді до обговорення долучилось не дуже багато людей. Брейн (обговорення) 18:55, 18 травня 2019 (UTC)
Я прийму будь-яку уніфікацію. До того ж варто створити статті про футбол і мені. :) --Arxivist (обговорення) 11:01, 19 травня 2019 (UTC)

Футбольний інкубатор[ред. код]

привіт. Через нього зараз цілеспрямовано заливають статті про гравців чемпіонатів світу починаючи з 1930 року (вже пішли гравці ЧС 1934). Тож зверніть увагу, що вже чи згодом будуть зробленні статті про ваших «червоних» австрійців, угорців, чехів та інших. --Jphwra (обговорення) 05:54, 1 червня 2019 (UTC)

Привіт! Ага, бачу. Зараз трохи не маю вільного часу, щоб долучитися до їх заливки. Але з часом обов'язково буду доповнювати ці статті! Дякую, за цю вашу роботу! Брейн (обговорення) 19:15, 1 червня 2019 (UTC)
то не я, то інший користувач робить свою справу. --Jphwra (обговорення) 10:09, 2 червня 2019 (UTC)