Обговорення користувача:Микола Василечко/2016 — січень-лютий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Архів обговорення

2007—2012: 2007—2012
2013: 2013
2014: січень-квітень, травень-червень, липень-серпень, вересень-жовтень, листопад-грудень
2015: січень-лютий, березень-квітень, травень-червень, липень-серпень, вересень-жовтень, листопад-грудень
2016: січень-лютий, березень-квітень, травень-червень, липень-серпень, вересень-жовтень, листопад-грудень
2017: січень-лютий, березень-квітень, травень-червень, липень-серпень, вересень-жовтень, листопад-грудень

Перейменування категорій

Вітаю! Ви почали перейменовувати категорії, пов'язані з відеоіграми, згідно правопису. Чудовий задум, але маю пропозицію: чи не буде доречніше замість «Ігри такого-то року» писати «Відеоігри такого-то року»? Бо мова саме про відеоігри, а не настільні чи якісь іще. --Віщун (обговорення) 10:10, 2 січня 2016 (UTC)

Вітання! Ви знаєте, я над цим теж застановився, що так, напевно, було би доцільніше. Бо в категорії «Ігри такого-то року» можуть бути не тільки відеоігри, а й інші ігри... --Микола Василечко (обговорення) 10:13, 2 січня 2016 (UTC)
+батьківська категорія «Відеоігри за роком»--Віщун (обговорення) 10:19, 2 січня 2016 (UTC)

Мануїл Ольшавський

а в шаблон «Єпископ» як портрет вкласти? погляньте, будь-ласка, як будете мати хвильку G.Tuono (обговорення) 11:14, 3 січня 2016 (UTC)

Ті шаблони (маю на увазі сани духовних осіб) трохи погано зроблені, тому там кілька варіантів вставки зображень. Також не працює категоризація дат. На жаль, я поки не розібрався до кінця, як ті шаблони повністю переробити. Треба запитати в кого іншого, хто зможе переробити і вдосконалити їх. А світлину Мануїл Ольшавський на Вікісховищі перейменували, тому вона й не відображалася.--Микола Василечко (обговорення) 12:17, 3 січня 2016 (UTC)

Зрубавел Гілад

А вірно писати на івриті? Може, писав івритом?--Бучач-Львів (обговорення) 09:01, 5 січня 2016 (UTC)

Так зразу й не відповім. Там щодо деяких мов (як виняток), якщо мені не зраджує пам’ять, таки є форма «на мові», але точно не знаю. Зараз уже не маю часу на детальне вивчення питання — їду в село.

Бучацький ліцей

Надибав, що був і за Польщі чи Австрії. Прошу — перейменуй на Бучацький ліцей (Україна). Дякую!--Бучач-Львів (обговорення) 09:04, 5 січня 2016 (UTC)

Якщо так, то спочатку створи (якщо маєш таку інформацію та джерела) сторінку Бучацький ліцей (Польща) (чи Австрія), а тоді вже можна буде перейменувати. Дизамбігу навіть не варто робити, краще дати уточнення в статтях «не слід плутати...», бо третього ліцею точно не було.--Микола Василечко (обговорення) 09:15, 5 січня 2016 (UTC)
певно, що не було. Але раптом?--Бучач-Львів (обговорення) 09:29, 5 січня 2016 (UTC)
Ну, спочатку про другий написати, а там дасться чути.--Микола Василечко (обговорення) 09:54, 5 січня 2016 (UTC)

Прохання

Миколо, прошу вибачення за те, що потурбував Вас у час відсутності... До мене звернувся новий учасник (з 2 січня) з проханням допомогти зі сторінкою Шаховий тиждень. Тільки не знаю, що писати. У шахи я граю, як віслюк на бандурі. Якщо маєте час і бажання, долучайтесь.

--В.Галушко (обговорення) 15:14, 5 січня 2016 (UTC)

Ая. Вже’м ся долучив до тижня. То щось спробуємо зробити. --Микола Василечко (обговорення) 07:27, 9 січня 2016 (UTC)

Христос ся Рождає!

Віншую Вас з тими святами Нарожденними, би'с'ти ці свята відпровадили, нових дочекали, в радости й здоров'ї многа літ прожили! Христос ся Рождає! Face-smile.svg --Бучач-Львів (обговорення) 07:41, 8 січня 2016 (UTC)

Славімо Його! Дєкуємо, дєкуємо! І Вам усіх благ на весь рік і до кінцє житє. Бис’те були всі здорови і мали сили до праці й любови! Face-smile.svg --Микола Василечко (обговорення) 07:25, 9 січня 2016 (UTC)

Нагороди УНР і УПА

Добрий день, є зараз вікіпроект: тиждень нагород та відзнак. Так от, річ у тому, в Українській Вікіпедії досі немає багатьох статей про нагороди (і відповідно немає і шаблонів цих нагород) Української Народної Республіки і Української Повстанської Армії. А ті статті, які є - погано оформлені, або взагалі оформлені неналежним чином. Чи не могли б ви створити нагород УНР і УПА, або запропонувати іншим учасникам статті до створення цих нагород?--NOSFERATU (обговорення) 13:07, 16 січня 2016 (UTC)

Стосовно чергування з, зі

Ви помиляєтесь, що перед словом "шахів" повинно бути "зі". Так треба було б писати якби після літери "ш" була ще одна приголосна, наприклад, "зі швидких шахів". А а цьому випадку треба просто "з", і насправді воно й краще так звучить. Крім того, я в пошуку майже не бачив варіантів, коли перед словом "шахів" уживали "зі". Верніть будь ласка все назад.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:29, 26 січня 2016 (UTC)

Пункт 1б «З уживається... перед приголосним (крім с, ш); пункт 3: «Зі вживається перед сполученням приголосних на початку слова, зокрема коли початковими виступають з, с, ш, щ і т. ін., незалежно від паузи та закінчення попереднього слова.» Як інакше розуміти? Пункт 1б чітко наголошує, що з перед приголосним, але крім с, ш. --Микола Василечко (обговорення) 18:36, 26 січня 2016 (UTC)
То ж сказано, що перед сполученням приголосних, а не перед просто одним приголосним. Я й не можу пригадати, щоб зі стояло просто просто перед приголосним, а не сполученням.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:51, 26 січня 2016 (UTC)
Ще раз — пункт 1б «З уживається... перед приголосним (крім с, ш): чітко вказано крім с, ш! Поясніть мені цей пункт детальніше.--Микола Василечко (обговорення) 18:53, 26 січня 2016 (UTC)
А тут статті одні зі з, інші з із: Категорія:Чемпіонати України з шахів--Микола Василечко (обговорення) 19:06, 26 січня 2016 (UTC)
То "із" вживають якщо попереднє слово закінчується на приголосну й наступне з неї починається. Якщо ви так впевнені, що треба "зі шахів", то виносьте десь в кнайпу, будемо там обговорювати. Нікуди ці шахи від нас не втечуть. Бо інакше треба дуже багато міняти, буквально тисячі внутрішніх посилань, ніхто тут до цього не писав "зі шахів". І в гуглі значно рідше "зі", ніж "з". А там якщо вирішать на Вашу користь, то набагато легше буде ботом змінити.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 19:19, 26 січня 2016 (UTC)
Тисячі посилань насправді нема... А що має бути або зі, або із, це однозначно. Навіть вимовити ...СРСР з шахів (чи ...УРСР з шахів) важко, а ...СРСР зі шахів вимовляється легко. Милозвучність очевидна.--Микола Василечко (обговорення) 19:29, 26 січня 2016 (UTC)

Перенесено до Кнайпа (різне). Продовження обговорення там.--Микола Василечко (обговорення) 19:32, 26 січня 2016 (UTC)

Паневежиський повіт

Христос народився! Здоров будь! То вірно?--Бучач-Львів (обговорення) 11:15, 29 січня 2016 (UTC)

Славімо Його! Не знаю, не в темі. Треба перевіряти. То Агонк перейменував. --Микола Василечко (обговорення) 14:49, 29 січня 2016 (UTC)

Ступені порівняння прикметників

Вітаю. Надалі, перш ніж робити редагування, що подібні до (ред.№ 17539131), дуже прошу перечитати хоча б це, це і це. Добре б було, якби ви відкинули згадане своє редагування. Шануймося. --91.245.78.110 22:05, 2 лютого 2016 (UTC)

Можливо, й не зауважив, але тут питання не в порівняльних прикметниках, а в офіційних назвах нагород і відзнак, і в інших випадках має бути як є.--Микола Василечко (обговорення) 16:12, 3 лютого 2016 (UTC)
Прошу вибачити втручання до дискусі фахівців. Але як то бути з висловом «вища освіта»: вона ж повністю імітує російське «высшее образование», будучи його неточною калькою. Навіть новотвір «виш» заснований на цьому помилковому перекладі!
--В.Галушко (обговорення) 16:18, 3 лютого 2016 (UTC)
Пане Галушко, ви глибоко помиляєтеся, виш — це вища школа і до російського образованія дотику не має.--Микола Василечко (обговорення) 16:29, 3 лютого 2016 (UTC)
А як то російське «высшая школа»? Вважаю ці вислови (і скорочення від них) помилковими перекладами з російської. Освіту традиційно поділюють на три ступені: початкову, середню та «вищу» (найвищу). «Вищою» освітою можна вважати не тільки університетську, але й середню стосовно початкової. Миколо, напишіть-но про це замітку на своєму сайті.
--В.Галушко (обговорення) 10:23, 4 лютого 2016 (UTC)
Ви можете ознайомитися з питанням на сторінці «Вищий ступінь», який я щойно створив. Прошу поставитись з розумінням до обмеженого обсягу: джерел російською й українською знайти нелегко, та й не дуже цікаво українцям про це читати. Дав тільки необхідний мінімум інформації для грамотного мовлення. Якщо не сподобалось, прошу повідомити й вказати, що саме неясне.
--В.Галушко (обговорення) 12:57, 4 лютого 2016 (UTC)

Мартиненко

Добрий день, звертаюся до вас як до людини, яка мені дуже допомогла з картами. Чи могли б створити карту "Країни, де проти Мартиненка порушені кримінальні справи"? Там всього 3 країни має бути на тій карті: Швейцарія, Чехія, і наша люба Україна. І бажано, що б карта була така, щоб всі ці три країни було видно повністю, і що б вони були близько (тобто не взяти карту світу, а достатньо карту Європи чи навіть Східної Європи). Щоб таким чином, наша вікіпедія і наша люба ненька Україна долучилися до Європейського Флешмобу проти Мартиненка. Буду вам дуже вдячний.--NOSFERATU (обговорення) 14:10, 4 лютого 2016 (UTC)

  • І ще треба написати статті про Мартиненка у Чеській та Швейцарській Вікіпедіях, але то вже не до вас.--NOSFERATU (обговорення) 14:15, 4 лютого 2016 (UTC)
YesТак Зроблено — Map of sanctions — UA, CH, CZ.svg

Санкції

Ви просили детальніше про санкції. Отже так, я буду називати діячів і країни, а ви зробіть по ним відповідні карти:

Можливо вам моя відповідь видасться неочікуваною, але скажіть, чи великий сенс у тих картах? І хто пильнуватиме ті санкції і вноситиме зміни до карт? Їх тут аж забагато. Я можу зробити інакше: погрупувати цих людей за подібними санкціями і зробити кілька карт з однакових країн, а потім ті карти тільки подавати в статті, замість завантажувати на кожного окрему карту.

Якщо будете додавати ще імена, додавайте вже за групами, як я зробив — вийшло 18 карт.--Микола Василечко (обговорення) 18:41, 5 лютого 2016 (UTC)

("тіпа") і (принаймні мала б) це вже мій ліричний відступ, який означає, що очікування не завжди співпадає з реальністю (Я маю на увазі того ж Добкіна чи Єфремова). Незважайте це, пиліть ці карти разом з Україною. Молодці, що ви вирішили їх погрупувати за групами, але в такому разі будьте ДУЖЕ уважними. Дуже вам дякую за майбутні карти.--NOSFERATU (обговорення) 18:50, 5 лютого 2016 (UTC)

    • Підправив "тіпа". Більше його немає. Якщо навіть дві країни, то вже варто робити карти, бо це показує що цей злочинець не лише в Україні злочинець, але має і міжнародні злочини!!!--NOSFERATU (обговорення) 19:10, 5 лютого 2016 (UTC)
    • Це всі люди, які є під санкціями, (окрім двох, Кобзона і Киселя, але про них ви вже зробили), і які є в українській вікіпедії. Ну і ще Мартиненко під санкціями, але він, як то кажуть, уже зовсім інша історія. Ну і ще російська "атветочка", але всі розуміють, що це не серйозно.--NOSFERATU (обговорення) 22:55, 5 лютого 2016 (UTC)
Всі мапи зроблені, додавайте у статті.--Микола Василечко (обговорення) 18:06, 7 лютого 2016 (UTC)

Категорія:Ігри за роком

На основі чого ви оце зробили? Навіть в енВП відеоігри не запхані в окрему підкатегорію для «ігор». --Yakiv Glück 13:45, 6 лютого 2016 (UTC)

Також в цьому обговоренні потрібен @Віщун:. --Yakiv Glück 13:47, 6 лютого 2016 (UTC)

А що відеоігри — не ігри? А хіба крім відеоігор більше інших типів ігор не існує? А енВП що, недоторканий стандарт, що треба на неї постійно оглядатися?--Микола Василечко (обговорення) 13:54, 6 лютого 2016 (UTC)
Тут я! З ігор загалом відеоігор як таких, які варті згадки у Вікіпедії, випускається найбільше. Щороку, наприклад, створюються десятки настільних ігор, але їх значимість не досить велика для окремих статей. Логічної помилки у віднесенні "Відеоігри 1999" до "Ігри 1999" немає, однак тоді виходить категорія з лише одною підкатегорією, що не схвалюється. Мабуть варто робити категорії для ігор за роком, тільки якщо їх можна заповнити і відеоіграми, і настільними і якими-небудь механічними головоломками, фестивалями і тому подібним.--Віщун (обговорення) 14:16, 6 лютого 2016 (UTC)
Авжеж — треба заповнювати. Є ж багато статей про ігри, які до цього часу не віднесені до категорій за роком.--Микола Василечко (обговорення) 16:00, 6 лютого 2016 (UTC)

Гурцька Діана Гудаєвна

Здоров будь! Вона часом не Ґурцкая (схоже на Бачо Ахалая)? --Бучач-Львів (обговорення) 10:12, 8 лютого 2016 (UTC) Її брат - Роберт Гурцкая (рос.). [1] [2]

  • Схоже, в неї прізвище таки Гурцкая: це прізвище однакове і для чоловіків, і для жінок, бо в нас є Гурцкая Давид Кобович. Можливо, ви перейменуєте назад? Дякую — NickK (обг.) 10:46, 8 лютого 2016 (UTC)
Після ваших зауважень, закралися сумніви... Але я орієнтувався при перейменуванні на 1, 2, 3, 4... Хоча при грузинському прізвищі, певно, таки Гурцкая.--Микола Василечко (обговорення) 14:40, 8 лютого 2016 (UTC)

Статтю Категорія:Авіакатастрофи за абеткою номіновано на вилучення

Nuvola apps important.svg

Стаття Категорія:Авіакатастрофи за абеткою, значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 10 лютого 2016. Що ще можна зробити? — NickK (обг.) 23:10, 10 лютого 2016 (UTC)

Карта однієї совкової структури

Вітаю. Ви можете переробити карту Міліції у відповідній статті? Вона завелика, деяких країн там взагалі не видно!!!--NOSFERATU (обговорення) 23:25, 10 лютого 2016 (UTC)

Вітання! Навряд чи то дасть ефект. Хіба, якщо «відрізати» Пн. і Пд. Америки, Африку, Австралію. Але тоді мапа виглядатиме кострубатою. Зливається все в купу, бо країни одна біля одної. При збільшенні мапи контури кордонів проглядаються.--Микола Василечко (обговорення) 07:31, 11 лютого 2016 (UTC)

Шаблон:Дата народження

Чому, шановний, Шаблон:Дата народження визиває таку негативну реакцію? Навіщо ви видалили навіть посилання на нього?Shynkar (обговорення) 08:04, 13 лютого 2016 (UTC)

Відповів на сторінці обговорення шаблону.--Микола Василечко (обговорення) 08:17, 13 лютого 2016 (UTC)

Литячі

Дай, Боже, щастя! Ця мапа з вадою. будь ласка, придивись і ти. Золотий Потік (як Potok) - північніше Бучача. ) Дмитро. --Бучач-Львів (обговорення) 10:26, 16 лютого 2016 (UTC) Ще раз подивився - вона має поміняні місцями полюси - Підгайці (Podhajce) - південніше. Певне - ефект негативу. Треба на 180° розвернути. --Бучач-Львів (обговорення) 10:28, 16 лютого 2016 (UTC)

Ця мапа так має бути. Це оригінал мапи Боплана. Він так і намалював. Можеш глянути на інші його мапи ). --Микола Василечко (обговорення) 19:08, 16 лютого 2016 (UTC)
Ясно. Чудеса.--Бучач-Львів (обговорення) 14:26, 17 лютого 2016 (UTC)
Мудрі книжки кажуть, що вірно казати мапа південної орієнтації на цю мапу із зміненими полюсами, а на стандартну - північної. --Бучач-Львів (обговорення) 13:35, 21 лютого 2016 (UTC)
На те вони й мудрі книжки, щоб усе знати... --Микола Василечко (обговорення) 13:42, 21 лютого 2016 (UTC)

Одностатеві шлюби

Добрий день, переробіть будь ласка карту Одностатеві шлюби в Європі (Там Крим забули додати). Карту можете знайти у статті одностатевий шлюб.--NOSFERATU (обговорення) 20:52, 18 лютого 2016 (UTC)

Виправив, але не впевнений, що так буде: там за той файл (як і за подібні інші з Кримом) вже кілька місяців точиться боротьба... --Микола Василечко (обговорення) 23:38, 18 лютого 2016 (UTC)
Я цього взагалі не розумію, чому вони Крим москалям малюють??? Юридично, за всіма міжнародними документами Крим - це Україна--NOSFERATU (обговорення) 14:32, 21 лютого 2016 (UTC)
Ну, вони відписали, що так як само Придністров’я, Косово і Кіпр — спірні території... Крим не москалям намальований, на тій карті він як окремий елемент...--Микола Василечко (обговорення) 14:51, 21 лютого 2016 (UTC)

Чергування у-в

Прошу скерувати не лише на параграф, а й на сам пункт правила згідно з яким ви зробили перейменування у Суспільне надбання у 2016 році. Дякую!--Anntinomyобг 20:37, 22 лютого 2016 (UTC)

1. ... в) незалежно від закінчення попереднього слова перед наступними в, ф, а також перед сполученнями літер льв, св, тв, хв і под. Цифра 2 читається два. Відповідно збіг приголосних в дв.--Микола Василечко (обговорення) 20:43, 22 лютого 2016 (UTC)

Попередження (28.02.2016)

Націоналізм - у своєму дворі з насінням залиште. Вікіпедія - не те місце. Ілля Драконов (обговорення) 05:31, 28 лютого 2016 (UTC).

Не треба пхати пуцькіна по дві світлини на статтю.--Микола Василечко (обговорення) 10:54, 28 лютого 2016 (UTC)
А що він тебе ображає? Ілля Драконов (обговорення) 11:09, 28 лютого 2016 (UTC).
яка нечемність, фе. Не тикайте, це верх безкультур'я, думаю, ви разом з паном Миколою свиней не пасли. Вибачте, що втрутився, --Л. Панасюк (обговорення) 11:11, 28 лютого 2016 (UTC)
Ілля Драконов, ще кілька таких реплік у мій бік і я подам запит на блокування. Причин уже достатньо.--Микола Василечко (обговорення) 11:15, 28 лютого 2016 (UTC)