Обговорення користувача:Ahonc/Архіви/липень 2010

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вулиця Лук'янівська2

Вітаю :) чесно кажучи, мені не вистачить сил пеерчитати топік нижче. Чому така принципова назва Лук'янівська вулиця. Згідно з якою картою? Чому вона настільки авторитетне джерело? Хіба редирект не допоможе? --Erud 20:24, 30 червня 2010 (UTC)

А який глибокий сенс отаких редагувань (навіть Рейдер такого не робив)? В мене, наприклад, мапа Києва ВКФ дає саме «вул. Лук'янівська», і що далі? — NickK 20:29, 30 червня 2010 (UTC)
2Єруд: є правила іменування вулиць, де написано, що вулиці іменуються за контекстом, однак інший Анатолій вважає, що воно не правилом. То ж я перейменовую згідно з правила, а він згідно з порадою.--Анатолій (обг.) 20:48, 30 червня 2010 (UTC)
2Нік: ну так Рейдер ніби й КПІ не закінчував, тому до такого не додумався.--Анатолій (обг.) 20:48, 30 червня 2010 (UTC)
Ключове питання: а чому контекст саме такий? — NickK 20:52, 30 червня 2010 (UTC)
Ну зазвичай в українській мові йде спочатку прикметник, потім іменник: гарна дівчина, сільська вулиця, новий стадіон, Київська область, Васильківський район, Іванівська сільська рада, а не дівчина гарна, вулиця сільська, стадіон новий, область Київська, район Васильківський, рада Іванівська сільська.--Анатолій (обг.) 21:00, 30 червня 2010 (UTC)
Будь ласка, поясни сенс речення: Широка вулиця перетинає місто з заходу на схід. Чим воно відрізняється від Вулиця Широка перетинає місто з заходу на схід? — NickK 21:12, 30 червня 2010 (UTC)
Порядком слів. У першому реченні прикметник характеризує розмір вулиці (від цього могла піти її назва). Не знаю, хто такий Широк, мабуть крутий чувак раз його вулиця ціле місто перетинає.--Анатолій (обг.) 21:20, 30 червня 2010 (UTC)
В дотепності тобі можна змагатись з будь-ким, але... у випадку з Лукянівською порядок аж ніяк не впливає на сутність. Ніяк не можу погодитись із якоюсь там традицією. Ти коли листа надсилаєш комусь або заповнюєш документ, пишеш вул. Лукянівська, ніяк не навпаки. Але і не в цьому справа? Нащо влаштовувати цю війну? НЕпринципову і БЕЗпідставну за великим рахунком. Редирект створили і все - писати далі статті, покращувати написані. Перейменовую статтю назад у Вулиця Лук'янівська. Спроби повертати без обговорень, з обох сторін, буду присікати. --Erud 22:11, 30 червня 2010 (UTC)
Не пам'ятаю, коли в останнє листа надсилав паперовою поштою, а не електронною. А повертати треба до початкової назви. P.S. У Києві більше 1855 вулиць. Знайдемо іншу для перейменувань Усмішка--Анатолій (обг.) 22:15, 30 червня 2010 (UTC)
  • За констекстом - це так, як зазвичай називають вулицю. Пригадай ось цю дискусію і ось це фото Файл:Lviv - Ruska street - Table - 02.jpg. Київський проспект, Невський проспект чи Контрактова площа - це теж за контекстом але вулиці, за традицією, називають трохи по-іншому. --yakudza 23:39, 30 червня 2010 (UTC)
    А Лук'янівська площа чи площа Лук'янівська? Вулиця площа ніби від однієї місцевості названі, тож і контекст однаковий.--Анатолій (обг.) 06:16, 1 липня 2010 (UTC)

Таджикистан

Доброго вечора. Будь-ласка, підтвердіть вашу дію щодо смт Хамадані. Ось тут і ще на декількох сайтах дається смт Хамадоні. --Вальдимар 22:22, 30 червня 2010 (UTC)

Але Колхозабад там зветься Колхозабадомом. Там просто не все виправлено. Про Сомонійон і Колхозабад я автору писав, він виправив, про Московський тоді ще я не знав.--Анатолій (обг.) 07:14, 1 липня 2010 (UTC)
Ось будь-ласка ще згадки про перейменування Хамадані. --Вальдимар 22:26, 30 червня 2010 (UTC)
Ось ще. --Вальдимар 22:28, 30 червня 2010 (UTC)
Я бачив джерело про перейменування Колхозабада на імені Ісоєва (можу пошукати, якщо треба). Однак я знайшов користувача з англійської Вікіпедії, в якого є «Демографический ежегодник Таджикистана» на 2008 рік. Він мені прислав назви міст і смт, а також їх населення. Можу переслати листа.--Анатолій (обг.) 22:30, 30 червня 2010 (UTC)
Якщо той довідник складений органами Таджикистану, то на нього можна покладатись. Було не погано на нього глянути! --Вальдимар 22:35, 30 червня 2010 (UTC)
Ось є про перейменування району, про перейменування райцентру там не говориться нічого: [1].--Анатолій (обг.) 22:38, 30 червня 2010 (UTC)
Про Колхозабад я знайду, сьогодні декілька разів зустрічав. А про Московський прошу перейменувати назад, допоки Ви не наведете своїх джерел на противагу моїм. І ще. Перейменуйте будь-ласка статтю про Гірський Бадахшан. Мухтарний - це автономний, Кухістані - це Гірський: то й виходить автономний вілоят Гірський Бадахшан. Чому Вам так подобається сперечатись і вставати впоперек? --Вальдимар 22:43, 30 червня 2010 (UTC)
Так чого одне слово перекладаємо, а інше — ні?!--Анатолій (обг.) 23:32, 30 червня 2010 (UTC)
Щодо назв адм. одиниць — то окрема розмова (так усі райони Узбекситану будуть туманами, а Казахстану — ауданами). Щодо Хамадоні: а чому поверати? Ми точно знаємо, що н/п називався Московський, а щодо назви Хамадоні прочитали на якомусь сайті (whp в плані адм. одиниць не дуже можна довіряти), рішень про перейменування на оф. сайтах ми не знаходили. Тож ІМХО хай буде правильна стара назва, ніж неправильна нова.--Анатолій (обг.) 23:02, 30 червня 2010 (UTC)
То ви свіжо подумайте і логічно зробіть висновок. Навіщо таджиками перейменовувати район, а стару радянську назву центру лишати. Окрім того після сьогоднішнього пів-денного пошуку по парі сотень сайтів, я дійшов висновку, що інтернет і Таджикистан - між ними ціла прірва лише з декількома містками. Ви і не знайдете ніяких офіційних підтверджень про перейменування, бо там нікому набирати їх, а якщо і набрані, то лише таджицькою мовою (а це глухий кут). Таджикистан в інтернеті - це глуха пляма. То ж давайте із здоровим глуздом не будемо спотикатись через їхню інтернет-цівілізованість, і будемо мислити логічно. !Якщо не перейменуєте - виставлю на загал!. --Вальдимар 23:15, 30 червня 2010 (UTC)
О пів на третю ночі свіжо думати не виходить.--Анатолій (обг.) 23:32, 30 червня 2010 (UTC)
Ага. Для Казахстану і Киргизстану простіше. А от по Туркменістану ще гірше (у них Інтернет заборонений).Щодо перейменувань, то взяти хоча б Согдійську область: вона до 2000 року називалася Ленінабадською, хоча обл. центр перейменували ще в 1991 (чи то 1994). Так само район Ленінський на Рудакі в 2000-их, його райцентр Ленінський на Сомонійон — в 1998 (чи навпаки, зараз не пам'ятаю). Того чого так само не може бути з районами Румі і Хамадоні?--Анатолій (обг.) 23:27, 30 червня 2010 (UTC)
Щодо адміністративних одиниць (а не районів) другого порядку, то будуть і тумани, і етрапи, бо вони так і називаються. Давайте тоді американські штати називати областями, а округи - районами. Будуть Нью-Йоркська область, Олбанський район - посміються не лише українці. Щодо дійсності - то досить бути радянсько заангажованими - області, райони. Пройшли ті часи, лишилось воно лише у нас, росіян та білорусів, ну ще у Киргизів та Казахів. Не будьте прорадянським, будьте сучасним. --Вальдимар 23:18, 30 червня 2010 (UTC)
Не плутайте штати з областями. Штат — одиниця федерального устрою, а провінція/область — унітарного (до речі, англійці наші області провінціями звуть). А чому ми префектури не називаємо кунами, повіти жудецами, землі бундесландами і т.п?. Знову ж таки, це окрема дискусія, не треба їх сплутувати. Єдине, що якщо зараз усе поперейменовуєш на вілояти/тумани, потім назад міняти довго…--Анатолій (обг.) 23:32, 30 червня 2010 (UTC)
Щодо НП: окрім Колхозабада і Московського під питанням також Кіровський, Куйбишевський, Ленінградський, СОвєтський у Хатлонській області, Нау і Гарм у РРП (райони перейменували, а рц, схоже, ні), Пролетарськ у Согдійській області. Щодо Колхозабада, то з 3 назв (якщо не рахувати Колхозабад), які дають джерела, — Ісоєва, Румі і Тугаланг — я б обрав Ісоєва, оскільки там джерело більш поважне. Я так розумію, постанови про перейменування знайти не вийде, тому треба знайти хоча б список НП (на www.stat.tj є публікації, якби хоча б одним оком якісь із них глянути, всі суперечки б відпали).--Анатолій (обг.) 06:52, 1 липня 2010 (UTC)
  • Ось ще джерело, де Колхозабад названий Тугаланом, Московський так і називається, а СОмонійон узагалі зветься Бошкенгашем [2].--Анатолій (обг.) 07:05, 1 липня 2010 (UTC)
  • Ось тут Колхозабад і Маскав.--Анатолій (обг.) 07:08, 1 липня 2010 (UTC)

Про Викиреальность

Насчет этого - Вы можете сами зарегистрироваться там и исправить все явно недостоверные факты о себе со ссылками на источники. В Викиреальности действует принцип объективности и изложения ТЗ всех сторон, например администратор Wind спокойно нейтрализовал статью про себя и никто особо не препятствовал.

Кроме того, Викиреальность постепенно отходит от описания одних только конфликтов, и описывает нейтральные темы вроде экзопедистов, Веб 2.0 и Интернета, различного программного обеспечения. --Lergen 10:27, 1 липня 2010 (UTC)

Портали

"Аби було" портали я не створюю, ви кажете, що потрібно спочатку статті написати, а потім портал створювати, мушу сказати, що ви не зовсім праві, адже наприклад про Узбекистан будуть писатися статті поки триває середньоазійський тиждень, коли він пройде про Узбекистан всі забудуть, а коли є портал, то він буде нагадувати про цю країну користувачам і стимулюватиме написанню статей після вікітижня (слгуватиме візитівкою, дорожньою картою). І ця схема дійсно діє. В російській вікі це вже дає результати, а в англ. вікі вже створюються портали, як звичайні сторінки, що виконують роль візитки певного міста і можуть навіть не оновлюватись.

Найскладніше це створити портал, а слідкувати то вже й не так важко. Наприклад портал Україна оновлюється десь один раз на місяць і в основному тоді, коли на головній сторінці з'являється нова добра, або вибрана стаття про Україну і її додають до порталу. Я не серед тих, хто щось створивши відразу забуває про це! І чим більше порталів, тим краще для укр. вікі, тим можна ефективніше стимулювати роботу про якусь з країн, привернути до неї увагу користувачів за допомогою порталу, показати недоліки, які варто залатати і т. д. Кожен новий портал це великий плюс для української вікіпедії.

Було б круто, як би і ви долучились до створення порталів. --Dimant

Для стимулювання написання статей краще створювати Вікіпроекти. Портал створюється для читачів, а вікіпроекти якраз для користувачів. Показувати читачам купу червоних посилань не бачу сенсу. До того ж я залишаюся при своїй думці, що підтримувати стільки порталів, та ще й писати статті (пристойні статті, а не в кілька рядків та ще й з помилками) ви не зможете фізично і ті портали «помруть».--Анатолій (обг.) 18:51, 4 липня 2010 (UTC)

Цікавість

Вітаю :) Що це означає? Прошу выдповысти якомога швидше, оскільки з вівторка не матиму змоги слідкувати за Вікі. --Erud 19:34, 4 липня 2010 (UTC)

Відповів там.--Анатолій (обг.) 20:09, 4 липня 2010 (UTC)
А яке запитання? І що означає «закрыт неуспешно»? --Erud 07:14, 5 липня 2010 (UTC)
Ну там при відповіді на лист обирається статус: «Открыт», «Закрыт успешно», «Закрыт неуспешно», «Closed - no response needed». Якщо з дозволом все гаразд, то закривається успішно, якщо ж ні — то неуспішно.--Анатолій (обг.) 07:18, 5 липня 2010 (UTC)
Ти спеціально тягнеш з відповіддю? :) Що з дозволом не так? --Erud 08:50, 5 липня 2010 (UTC)
Я ж написав, що з ним не так. Не відповіли на уточнююче запитання.--Анатолій (обг.) 09:29, 5 липня 2010 (UTC)
Якщо ти писав нещодавно, то це цілком можливо. Я також не можу дописатись за старою адресою. Вікторія Помазан тепер працює на іншій посаді, а хто нині контентом займається не знаю. То яка доля цього дозволу? А ще цікаво, чому ти взагалі почав якесь розслідування? Що підозрілого? Це через мою відповідь Вандереру? Я б могла форварднути тобі лист(и) із прікріпленими фото Вікторії. Вони ніде більше не опубліковані, але я не стала "присвоювати їх" і чесно поставила ОТРС, хоча отримала їх особисто від неї. Чи треба було інакше вчинити? --Erud 10:13, 5 липня 2010 (UTC)
Я почав розслідування? Це мене запитав інший волонтер ОТРС, я йому відповів.--Анатолій (обг.) 11:13, 5 липня 2010 (UTC)

Міста Узбекистану

Навіщо ти там пододавав до міст картку Infobox Settlement, замість Місто? І невідповідність і неестетично.--Kamelot 18:01, 6 липня 2010 (UTC)

Ну а хіба місто — то не сетлмент? Він виглядає компактніше, до того ж зручно при копіюванні з іншої Вікіпедії. Не треба тратити час на переклад параметрів.--Анатолій (обг.) 20:32, 6 липня 2010 (UTC)

Попередження

Прошу не вживати непристойних коментарів до редагувань… --AS об. 19:40, 10 липня 2010 (UTC)

За образи необхідно вибачатись — це

…єдина можливість уникнути санкцій.

Оце є явна образа, а в комбінації з оцим — свідчення, що ви добре це усвідомлюєте. (Підказка/порада: раджу не витрачати час на "викручування" штибу здогадів чи є у Alex K червоний диплом тощо.)--pavlosh ҉ 14:48, 12 липня 2010 (UTC)

Як казав один відомий політик, «Закон один для всіх». У нас тут нерідко користувачі ображають один одного. Але санкції чомусь застосовуються вибірково. З іншого боку: сам Алекс К хоч раз вибачався переді мною? (Можливо раз і було,але в порівнянні з кількістю бруду, який він про мене казав, це майже ніщо. він до інших ставиться зневажливо, сам хоче, щоб його поважали.--Анатолій (обг.) 19:05, 12 липня 2010 (UTC)
Чи повинен я це сприймати як категоричну відмову вибачитись? --pavlosh ҉ 19:33, 12 липня 2010 (UTC)
Я дав своє пояснення. А вже ви сприймайте його як вважаєте за доцільне.--Анатолій (обг.) 20:17, 12 липня 2010 (UTC)
З вашого "пояснення" я не побачив, що ви зрозуміли неправильність ваших дій, відтак не впевнений, що не буде повторень, відтак:
Блокування
Вас тимчасово заблоковано у зв'язку з порушеннями правил Вікіпедії для запобігання подальшим порушенням. Термін блокування — на 1 добу за вказане порушення ВП:НО.
Коли термін блокування буде вичерпано, ми будемо раді продовженню Вашої конструктивної участі у проекті.
Після того, як закінчиться строк, блокування зніметься автоматично.
--pavlosh ҉ 20:39, 12 липня 2010 (UTC)

Відкоти

Може, не треба самовільно вилучати інформацію з чужої сторінки користувача? — NickK 19:16, 17 липня 2010 (UTC)

По-перше, Вікіпедія — не трибуна, по-друге, там іще й лінк на сайт. Як відомо, Вікіпедія має велкий Pagerank, відповідно її вигідно використовувати для розкрутки сайтів (а в того сайту зараз PageRank 4) Інформацію зі сторінки вилучати не можна, якщо вона не порушує правил.--Анатолій (обг.) 19:41, 17 липня 2010 (UTC)
Чужі сторінки взагалі редагувати не можна, за винятком явного порушення правил. А взагалі ти вже мав би знати, що використання Вікіпедії для розкрутки сайтів повністю безперспективне, оскільки всі зовнішні посилання з Вікіпедії автоматично отримують атрибут m:Nofollow. І я взагалі-то не розумію, чому користувач не має права розмістити на своїй сторінці прапор України та повідомити, що він за чесну та якісну освіту, цензури в нас нема — NickK 19:49, 17 липня 2010 (UTC)
Тобто якщо я розміщу прапор Росії і напишу «Путін — підарас», то це нормально?--Анатолій (обг.) 19:52, 17 липня 2010 (UTC)
Ні, це буде образою нині живої особи — NickK 19:55, 17 липня 2010 (UTC)
Я щось пропустив? А що Табачник і Янукович нині не живі?--Анатолій (обг.) 20:31, 17 липня 2010 (UTC)
Звісно живі, але щодо них не було застосовано жодних нецензурних висловів, то ж аналогія неадекватна. --pavlosh ҉ 20:58, 17 липня 2010 (UTC)

Нохія

Колего, хочу порадитися як з ініціатором. Підбивання підсумків в обговоренні перейменування затяглося, і виглядає навіть проблематично. Думки вікіпедистів поділилися між трьома варіантами. Крім того, якщо перейменувати Румійська нохія на Район Румі це потягне перейменування і редагування ще понад півсотні статей, і негативні емоції в плідного автора.

Спитаю про такий компроміс. Ми перейменовуємо райони на честь осіб за схемою Румійська нохія на Нохія Румі. Автору статей пропонуємо довести до пуття Адмінподіл країни, і висвітити історію і етимологію найменувань адмінодиниць, не оминаючи цивілізаторського радянського минулого. Мені здається, що це буде найраціональніший варіант з точки зору витрачених зусиль і злагоди в спільноті.

Якщо буде згода, донесу цей варіант до Вальдимара і до спільноти. Першому на розсуд тобі, як аксакалу--Deineka 09:58, 19 липня 2010 (UTC)

Мені здавалося, що консенсус там більше за Румійський район, ніж за нохію Румі. Якудза ж довів, що це є оригінальним дослідженням. а так за нохіями Таджикистану підуть тумани Узбекистану, етрапи Туркменістану, аудани Казахстану… --Анатолій (обг.) 18:33, 19 липня 2010 (UTC)

Значимість футболістів

Доброго дня. Запрощую приєднатися до обговорення значимості футболістів --YarikUkraine 18:41, 21 липня 2010 (UTC)

І дякую що повиправляли неточності в написанні) --YarikUkraine 19:01, 21 липня 2010 (UTC)

Голосування на добру

На Ваш голос "проти" навів два приклади використання в ті часи назви Берестя, але Ви ніяк не реагуєте. Наведені приклади не переконали чи є інші причини? --Alex79 04:48, 22 липня 2010 (UTC)

Статтю Шаблон:Супутники Плутона номіновано на вилучення

Nuvola apps important.svg

Стаття Шаблон:Супутники Плутона, значний внесок до написання якої зробили ви, була номінована на вилучення. Якщо ви зацікавлені взяти участь у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 27 липня 2010. AS об. 15:30, 27 липня 2010 (UTC)