Обговорення користувача:Bunyk

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будь ласка, додавайте нові теми знизу. Додати…

БЄСМ та МЄСМ[ред. код]

Вітаю. Ви створили такі перенаправлення і, як показує їх історія, намагаєтесь відстоювати. Ви дійсно впевнені, що в російський рос. Електрон, а не рос. Электрон? --Ветер (обговорення) 19:40, 22 січня 2018 (UTC)

@Ветер: Призначення перенаправлень - допомагати в пошуку, а не бути написаними згідно правопису. Якщо ми почнемо обговорювати правильність для кожного Флемінґ Вард Райслінк, то мені часу писати статті не вистачить, статті залишаться з червоними посиланнями а зовнішні посилання поламаються. Тому давайте це обговоримо десь в одному місці, бо я за всіма не вслідкую. --Буник (обговорення) 19:47, 22 січня 2018 (UTC)
До чого тут Флемінґ? Я питаю, Ви дійсно впевнені, що в російський рос. Електрон, а не рос. Электрон? Якщо так, то перегляньие словник, якщо ні - Ваше перенаправлення нісенітниця. З повагою. --Ветер (обговорення) 19:49, 22 січня 2018 (UTC)

Привіт,
Якщо БЄСМ ще можна вважати акронімом неукраїнського походження, то як бути з МЄСМом? З тексту статті випливає, що в українській мові вживається акронім МЕСМ, тоді треба або додати до статті вказівку на МЄСМ (і джерела), або видалити сторінку з хибним перенаправленням. --Nina Shenturk (обговорення) 17:16, 24 січня 2018 (UTC)

@Nina Shenturk, Ветер та Yuriz: пропоную вам таки видалити ті два перенаправлення, припустивши що це не поширена помилка і використавши критерій швидкого вилучення перенаправлень №3, тому що за той час що я намагаюсь вслідкувати за аргументами на Обговорення Вікіпедії:Проект:Комп'ютерні науки/Енциклопедія кібернетики/Том 2, Обговорення користувача:Yuriz, Обговорення:МЄСМ і Обговорення користувача:Nina Shenturk, я міг би зробити щось корисніше, наприклад створити 50 нових перенаправлень, а то в нас ще багато де посилання червоні. Мені просто дуже цікаво знати, чому для зручності користувачів ми маємо наприклад Згвалтування -> Зґвалтування і інші перенаправлення з Г в Ґ, але не маємо з Є в Є? Тому що я неправильно транслітерую і треба використовувати перенаправлення з Е в Є? --Буник (обговорення) 09:13, 25 січня 2018 (UTC)
Пане Буник, для мене загадка, де Ви знайшли транслітерацію російської Э в українську Є? У дзеркалі? І повірте, замість того, щоб створити декілька нових статей (мій внесок не прихований - можете перевірити, там є і про ЕОМ. Хм, до речі, а чому Ви не створили перенаправлення ЄОМ?), я веду листування з Вами і Вашою колегою, щоб довести, що ви удвох обстоюєте звичайну безграмотність. Крім того на СО Вашої колеги я зазначив, що зверхнє спілкування з новачком не робить честі навіть при наявності досвіду і знань. Це і до Вас. Дякую за розуміння. --Ветер (обговорення) 09:32, 25 січня 2018 (UTC)
Я поясню. Тому що завжди можна сказати агрус і аґрус, ґудзик і гудзик, Гертруда і Ґертруда. Але НЕ можна сказати «JEлектрон»! НЕ можна сказати «JEнциклопедия», «JEхо», «JEмиттер транзистора» (я спеціально навів сербське написання JE, щоб Ви зрозуміли, про що йдеться). Слово БЭСМ ви не транслітеруєте, ви створюєте абсолютно іншу абревіатуру, неправильну. До двоїстості Г і Ґ в українській мові це не має жодного стосунку. --Yuriz (обговорення) 10:01, 25 січня 2018 (UTC)
І щодо зручності для користувачів, які не знають, як зайти на сторінку Вікіпедії «Алфавіт» і скопіпастити звідти Э (чи будь-яку іншу літеру чи знак): якби Ви з самого початку створили перенаправлення БЕСМ — Вам би ніхто нічого не сказав, бо це і є транслітерація. --Yuriz (обговорення) 10:01, 25 січня 2018 (UTC)
@Yuriz: Ну якби я знав що Є транслітерується як Е, то так би і написав з самого початку. --Буник (обговорення) 13:52, 25 січня 2018 (UTC)

@Ветер: Я не створив такого перенаправлення, тому що відколи мені в руки попала перша книжка про комп'ютери російською, я зраю що російською ЕОМ буде не ЄОМ, а ЄВМ. --Буник (обговорення) 13:52, 25 січня 2018 (UTC)

Спецпатрульні Вікімарафону[ред. код]

Оскільки Ви вказали, що готові допомогти новачкам, запрошую стати спецпатрульним на період проведення Вікімарафону до Дня народження Вікіпедії. Подробиці та зголошуватися тут. --Anntinomyобг 19:25, 25 січня 2018 (UTC)

Синдром студента[ред. код]

Вітаю. Гляньте, щось незрозуміле з посиланням, куди воно, що? Закрив його коментарем. --АВШ (обговорення) 21:00, 25 січня 2018 (UTC)

@Шкурба Андрій Вікторович: То в мене синдром студента. Ту статтю обов'язково треба опрацювати, на тему менежменту рідко можна побачити щось настільки цікаве, просто зараз нема часу, але не хочеться її загубити, тому хотів зразу записати. Може в мене пізніше час знайдеться, може в когось іншого.. Куди ми складаємо корисні посилання які варто б зробити джерелами? В "літературу" чи "посилання"? --Буник (обговорення) 22:29, 25 січня 2018 (UTC)
Ваша правда, теж немаю на це часу. Навіть і не знаю куди віднести. Може поки що до "посилань"? --АВШ (обговорення) 22:40, 25 січня 2018 (UTC)

Шаблон Edited у статті Реверсивна смуга руху[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Реверсивна смуга руху був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 13:56, 4 лютого 2018 (UTC)

Конфлікти[ред. код]

@SitizenX: Напишу тут, бо у вас там серйозне обговорення, не хочу його псувати. Я десь читав що конфлікти породжуються нерівністю в правах і можливостях. Адмінам не можна обзивати інших користувачів, писати скарги на ВП:ЗА, ігнорити звертання до них, от вони і бісяться. Проблему вирішує зрівняння в правах. Достатньо щоб Brunei, Helixita, Real, Piramidion, Goo3 і NickK відмовились від своїх обов'язків, і тоді з VoidWanderer станеться те що сталось з Jphwra, адмінів майже не залишиться, всі будуть рівні, певна група користувачів дуже зрадіє і всі нарешті перейдуть від обговорень до редагування статтей. Звісно ще залишаться конфлікти з користувачами які хочуть перевести українську мову на латинку, аби подальше від совіцького правопису, і мій старий конфлікт з Avatar6, який вважає що чим більше посилань з нашої вікіпедії на англійську чи вікідані - тим краще, а я все йому ред.№ 22027105 псую, і ще конфлікти тому що колишніх адмінів як і кагебістів не буває, але це дрібниці порівняно з тим що ми накопичуємо знання пострадянським правописом української мови, а все інше нехай іде собі лісом. Але так не станеться, бо Brunei, на відміну від мене має сталеву мотивацію і рішучість (і коли я пишу про його мотивацію в моїй голові грає ця пісенька) зробити вікіпедію якісною. Ну а якщо не вікіпедію то принаймі біологічний розділ. --Буник (обговорення) 11:20, 13 лютого 2018 (UTC)

майже так, але:
 1. невже це й справді новина - більше можливостей=більше відповідальність?
 2. я ніколи не казав, що всіх геть й буде щастя, навпаки я, як приклад, не отримав жодного задоволення від того, що адмінство полишили й Ви, й Tnoxx.
 3. так, є адміни, для яких адмінство - самоціль, є абсолютно адекватні функціонери (у кращому розумінні цього слова).
 4. я не хочу перемогти усіх адмінів, я хочу припинити балаган. Саме заради цього й діалог з Брунеєм переріс в певну ініціативу.
 5. я ніколи не буду адміном, я цього не хочу, я хочу, аби РеАл та адміни його рівня працювали нормально.
 6. якщо зручним є таке формулювання, то: паритетні правила для усіх. Якось так. Мені цікава Ваша думка, й думка TnoXX. Я звкрнувся до вас обох. Дякую за відповідь. Й надалі Ваша думка мені буде цікава. Залучитесь - буду радий. Дякую --SitizenX (обговорення) 12:43, 13 лютого 2018 (UTC)
Ну я теж не хочу бути адміном, адміндії вимагають набагато більше ментальних зусиль ніж доповнення статтей. Та й навіть коментарі в цьому обговоренні забирають більше часу ніж покращення статтей (хоча я звісно останнім часом роблю дууже дрібні покращення). Крім того доповнення статтей допомагають щось вивчити, а адміністрування - не допомагає ніяк ні з чим. А хочеться ще успішно працювати на роботі і про сім'ю не забувати. Якщо треба ефективного адміна - агітуйте А щодо РеАл-а - хіба він не нормально працює? Он, написав класні статті про логічні вентилі. Хоча міг би писати більше і краще якби не був адміном, але добре що й так. Так, правила мають бути однакові для всіх. Але вони і є, теоретично. Що для Хаджимба Рауль Джумкович що для Містер Метан - критерії однакові. Можна було б звісно ще працювати над тим аби правила були коротші, однозначніші і їх можна було прочитати всі повністю, але це треба вміти і то трохи не мій профіль. Хоча може я й не розумію вашої проблеми, бо давно не адмін і дуже цим задоволений. --Буник (обговорення) 09:30, 14 лютого 2018 (UTC)
 • Мене? Залізним Феліксом обізвав?! (з death-metal та kagebe потягнуло) Зара побіжу скаржитися по кнайпах на сваволю Буника! Ех, а міг би ото одразу сприйняти стиль спілкування Звірі, а не подаватися на адміна. Тепер уже пізно, на жаль...
  А як серйозно: то що поганого в тому, що «є адміни, для яких адмінство - самоціль»? На них же якраз можна тиснути, бо вони-то справді бояться втрати того прапорця! Ними можна керувати. Для них і можна вигадати процедури, обмеження, лякати їх відповідальністю - це взагалі унікальна можливість, без жартів. Таких у нас є 2-3. Напевне. Точно не знаю, бо в голову залізти важко. Гірше, що інші 80-90% адмінів не такі. Хтось має того прапорця «щоб було», хтось «і тягнути важко, й кинути шкода», хтось «був наївний романтик, хотів усе поліпшити, а тепер зібрав досвіду - гори воно все вогнем, лишень прапорця не віддам, бо впарять бозна-кому». Ось я взагалі некерований. Павло правду на номінації сказав: ну відберете в нього прапорця, він усе одно буде колупаться в недостабах та в ДС/ВС. Як зробити так, щоб одним палицю, іншим пряник та й усі їхали в один бік? Оце було б круто. Останні дослідження показують, що обговорення найкраще йдуть у дрібних групах, а потім результати збираються та порівнюються. SitizenX - молодець, започаткував гарний майданчик. Якось треба ще пару таких.--Brunei (обговорення) 13:42, 13 лютого 2018 (UTC)
Якщо хтось ображає - тільки скажи. Я переговорю. Розмови в мене короткі) --Звірі (обговорення) 06:46, 14 лютого 2018 (UTC)
Хах, гарне правило обговорювати вміст а не редакторів, але часом дуже кортить згадати когось кого не можна називати. --Буник (обговорення) 09:30, 14 лютого 2018 (UTC)
 • адмінство - самоціль, це коли кожна друга адмін-дія суперечлива, й отримання повноважень заради отримання повноважень, які використовуються незрозуміло для чого. --SitizenX (обговорення) 16:59, 13 лютого 2018 (UTC)
Так кожна перша адміндія зазвичай суперечлива, бо навіть коли ви вилучаєте явно неенциклопедичну статтю з потоком думок "Приїхали купили йому тераріум і він поселився у Львові в нашому домі. З а кілька місяців він помер і коли ми читали про Богомолець то виявилось що це прямий нащадок риби диптеруса" (справжня цитата з Диптеруси) то автор статті невдоволений, і буде мати свою точку зору, суперечливу від адміндії. --Helixitta (t.) 17:35, 13 лютого 2018 (UTC)
от бачите, я ж кажу кожна перша адміндія :D і про мазохізм теж)) --Helixitta (t.) 18:17, 13 лютого 2018 (UTC)
Helixitta, ))), це не найгірше, що я тут читав. Померла в дитини тваринка... Лихо.--SitizenX (обговорення) 20:51, 13 лютого 2018 (UTC)

Тема стилю спілкування Звірі не розкрита. --Буник (обговорення) 09:30, 14 лютого 2018 (UTC)

Next time, next time. --Brunei (обговорення) 09:46, 14 лютого 2018 (UTC)
я чув такий логін, але не спілкувався. --SitizenX (обговорення) 16:57, 14 лютого 2018 (UTC)

Імпортна згущівка[ред. код]

BandW condensed milk.jpg Імпортна згущівка
Вітаю, патрульний) Трохи покращив статтю, що ви вже патрулювали. Назбиралось 37 змін. Маєте змогу первірити? https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8C%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%AE%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 Belovvv (обговорення) 16:15, 15 лютого 2018 (UTC)
@Belovvv: Рано чи пізно прочитаю, але скоріше пізно, бо я патрулював там додавання одного абзацу, а зараз все переписано. А тим часом може подасте заявку на патрульного? --Буник (обговорення) 11:55, 16 лютого 2018 (UTC)
@Bunyk: То я перевірив цю статтю, просто накопичуються зміни, не подабоється коли їх багато. Перегляньте, будь-ласка. Я вже думав про патрульного, подам заявку.) --Belovvv (обговорення) 12:06, 16 лютого 2018 (UTC)
Перепрошую за ненавмисне вилучення.--SitizenX (обговорення) 20:27, 16 лютого 2018 (UTC)
@Bunyk: Підримайте --Belovvv (обговорення) 14:21, 18 лютого 2018 (UTC)

pywikibot: patrol[ред. код]

Привіт! Маю таке питання, чомучь не вдається патрулювати по API. Тобто я пишу

import pywikibot
site = pywikibot.Site()
site.patrol(revid=12199396)

і нічого не відбувається. Що не так? Дивлюсь документацію site.patrol:

def patrol(self, rcid=None, revid=None, revision=None):
    if hasattr(self, u'_patroldisabled'):
      if self._patroldisabled:
        return

    if all(_ is None for _ in [rcid, revid, revision]):
      raise Error('No rcid, revid or revision provided.')

    if isinstance(rcid, int) or isinstance(rcid, basestring):
      rcid = set([rcid])
    if isinstance(revid, int) or isinstance(revid, basestring):
      revid = set([revid])
    if isinstance(revision, pywikibot.page.Revision):
      revision = set([revision])

    # Handle param=None.
    rcid = rcid or set()
    revid = revid or set()
    revision = revision or set()

    # TODO: remove exeception for mw < 1.22
    if (revid or revision) and MediaWikiVersion(
        self.version()) < MediaWikiVersion("1.22"):
      raise NotImplementedError(
        u'Support of "revid" parameter\n'
        u'is not implemented in MediaWiki version < "1.22"')
    else:
      combined_revid = set(revid) | set(r.revid for r in revision)

    gen = itertools.chain(
      zip_longest(rcid, [], fillvalue='rcid'),
      zip_longest(combined_revid, [], fillvalue='revid'))

    token = self.tokens['patrol']

    for idvalue, idtype in gen:
      req = self._request(parameters={'action': 'patrol',
                      'token': token,
                      idtype: idvalue})

      try:
        pywikibot.output('we are 4!')
        result = req.submit()
        pywikibot.output('we are here!')
      except api.APIError as err:
        # patrol is disabled, store in attr to avoid other requests
        if err.code == u'patroldisabled':
          self._patroldisabled = True
          return

        errdata = {
          'site': self,
          'user': self.user(),
        }
        errdata[idtype] = idvalue
        if err.code in self._patrol_errors:
          raise Error(self._patrol_errors[err.code] % errdata)
        pywikibot.debug("protect: Unexpected error code '%s' received."
                % err.code,
                _logger)
        raise

      yield result['patrol']

Допоможеш? --Shmurak (обговорення) 14:31, 18 лютого 2018 (UTC)

Не знаю, ніколи не патрулював ботом. --Буник (обговорення) 15:21, 18 лютого 2018 (UTC)