Обговорення користувача:DigitalRebel78

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Візитівка Кабінет Архів
Внесок
 
Обговорення

Ласкаво просимо![ред. код]

   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, DigitalRebel78!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас, як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікі-розмітки.

Якщо виникли запитання про проект або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і вказівки
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів
--Nickispeaki (обговорення) 15:42, 26 січня 2014 (UTC)

Пишіть більше[ред. код]

пишіть більше. такі редагування потрібні)) з повагою --Л. Панасюк (обговорення) 20:06, 25 січня 2014 (UTC)

Статтю Умовний перехід (Microsoft Small Basic) номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg
Стаття Умовний перехід (Microsoft Small Basic), значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 5 вересня 2015. Що ще можна зробити? --Brunei (обговорення) 17:36, 5 вересня 2015 (UTC)

Статтю Безумовний перехід (Microsoft Small Basic) номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg
Стаття Безумовний перехід (Microsoft Small Basic), значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 15 вересня 2015. Що ще можна зробити? --Brunei (обговорення) 10:05, 15 вересня 2015 (UTC)

Статтю Цикл із лічильником (Microsoft Small Basic) номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg
Стаття Цикл із лічильником (Microsoft Small Basic), значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 15 вересня 2015. Що ще можна зробити? --Brunei (обговорення) 10:05, 15 вересня 2015 (UTC)

Шаблон:Мови програмування[ред. код]

Привіт. Пропоную змінити шаблон про мови програмування. Дуже сумнівний поділ за принципом 5-ти покоління без авторитетних джерел. Та й діляться мови переважно не за поколіннями, а за функціональними особливостями. В англійській вікіпедії в статтях про відповідні покоління цілі дискусії про те куди відносити ту чи іншу мову. Та й такі мови як SQL взагалі не є мовою програмуванння. Далі Байт-код ви віднесли до першого покоління, хоча насправді якщо глянути на байт-код (java) - то це явний аналог асемпблеру. Mathematica - теж я б не сказав що якась особлива мова 4G, це звичайна функціональна мова з хорошими графічними бібліотеками. Тому пропоную взяти за основу шаблон з інших вікіпедій, вказати основні мови (бо усі просто не вкажеш в одному шаблоні), вказати посилання на сторінку з мовами і окремим рядочком в шаблоні знизу добавити смужку з написами 1G, 2G, 3G,4G, 5G, Езотеричні мови.-- Volodimirg (обговорення) 09:01, 25 вересня 2015 (UTC)

Знаю - шаблон не довершений, основу взяв з польської версії. Звідти і всі сумнівні моменти. Пропоную визначити критерії за якими буде можливо точно визначити, яка мова до якого покоління належить. Якщо не вийде, то щукати інші варінти розподілу. А якщо шаблон розростеться, то буде можливо розділити на декілька шаблонів за групами, перетворивши цей шаблон в "Покоління/Види мов програмування" - DigitalRebel78 19:19, 26 вересня 2015 (UTC)
Та суть в тому що розподіл на покоління красиво звучить, але дуже сумнівний і суперечливий, я знайшов уже аж три різних розподіли на покоління. По одному з них ООП мови(Java, C# і т.п.) відносяться до 3-го покоління, за іншими до 4-го, а ще за іншими - це уже п’яте покоління:))) Ще на три покоління розбивати можна, а дальше іде страшний різнобій, кожен як хоче туди і відносить ту чи іншу мову. Так що я б покоління взагалі відкинув, так як наприклад та ж Java зараз має такі фреймвоки, що уже сміло можна і до 4го відносити. Власне я подумаю, спробую в обговореннях шаблону десь за тиждень подати інший варіант, розбиття не за поколіннями, але щоб там були посилання на езотеричні мови і ключові моменти мов програмування:) 1G,2G - можна сміло об’єднати в групу щось на зразок низькорівневого програмування інше уже високорівневи. Взагалі треба подумати, щось може і в поляків позичити, там в обговореннях цікаві ідеї були:) -- Volodimirg (обговорення) 08:46, 27 вересня 2015 (UTC)
поляки в діючому в них шаблоні багато чого наплутали. З байткодами/псевдокодами вони явно не розібралися, оскільки це явно аналоги асемблеру, можна сказати невіть, що це модернізований асемблер тож як мінімум -це 2G. Інтерпретатори байткодів в кінцевому рахунку перетворюють байткод при виконанні відповідний машинний код апаратури на якій працюють. Далі з поділом на об’єктні і необ’єктні також проблема. Більшість сучасних мов зараз переходять на ООП, як приклад PHP в якому уже давно введені об’єктні можливості. Сучасні асемблери під віндовз мають доволі хороші бібліотеки графічних функцій де можна повноцінні програми писати з графічним інтерфейсом, а інтегровані середовища розробки значно спрощують розробку. Та ж Mathematica як я писав в обговореннях, очевидно аналог R та Matlab, з якими я більш менш знайомий. Якщо забрати їхню графічну оболонку, то в голому вигляді це звичайні мови в яких матриці - це масиви, обчислення виконуються за допомогою функцій, і є щось від ООП. Загалом є над чим подумати:). -- Volodimirg (обговорення) 09:15, 27 вересня 2015 (UTC)
Згоден з вами - якщо вже так, то можна розділити на такі типи (але так щоб не була категорія "інші"). На всяк випадок перепрошую, але я погано розбираюся в типізації мов програмування - DigitalRebel78 10:58, 28 вересня 2015 (UTC)
Клас не бачив що є у вікіпедії таке порівняння, саме те що треба, дякую за посилання, хоч якось можна розібратись що кожна мова з себе представляє і як їх класифікують і головне не потрібно самому винаходити велосипед:) Хоча всовувати усе немає сенсу, а то шаблон розростеться. Варто мабуть найбільш загальні класи мов ввести в шаблон, щоб було по мінімуму дублювання мова по різних класах -- Volodimirg (обговорення) 18:07, 28 вересня 2015 (UTC)
Краще було б написати окремі шаблони по окремим типам, а цей перетворити на "Типи мов програмування" - DigitalRebel78 21:58, 3 жовтня 2015 (UTC)
Ніяк не знайду вільного часу, щоб засісти за шаблон та й ще не докінця усе продумав. Можна створити з десяток шаблонів, але чи є сенс в цьому? Не знаю. Їх всіх необіхідно зробити і підтримувати. Можливо варто якісь ключові шаблони виділити. Зараз не скажу про це. Нажаль, справді усе що є у таблиці Порівняння мов програмування просто в один шаблон не всунути, або ж в нього буде багато чого дублюватися. Щодо даного шаблону то можливо найкращий варіант розбиття по спеціалізації мови. При цьому його і сильно переробляти не треба буде. Наприклад вони уже загальновизнано діляться на низькорівневі (ті що зараз у поколіннях 1G, 2G) і високорівневі (ті що у 3-5G). Високорівневі також можна розбити по спеціалізації. Десь після четверга думаю уже знайду вільних пару годин і зможу представити шаблон до обговорення.-- Volodimirg (обговорення) 20:21, 5 жовтня 2015 (UTC)

Зображення-карта[ред. код]

Привіт. Я готував одну сторінку до перекладу на Меті, і помітив, що Ви туди додали один запит. Я змушений був його вилучити, оскільки він поданий був надто пізно, і, так би мовити, не за регламентом. Але те, про що Ви там висловились, це, мабуть, {{Imagemap}} - цей шаблон вже існує, хоча ним трохи складно користуватись. Гляньте сторінки, де він включений, щоб зрозуміти, як він працює, бо документація відсутня (скоріш за все, він включений в шаблони-картки, то на сторінках Ви не побачите прямого включення). Але є ще теги <imagemap></imagemap> - приклад їхнього використання можете глянути тут: {{Карта Марса}}, або тут: {{Квадрангли Марса}} --Piramidion 02:07, 3 грудня 2015 (UTC)

Дякую за приклади, але це не те що мені потрібно. Чи нема чого-небудь, що маштабує зображення та відстані відносно поточного розміру сторінки? - DigitalRebel78 16:03, 7 грудня 2015 (UTC)
Не дуже розумію, про що саме йдеться. Можете навести приклад? Розмір зображення зазвичай встановлюють у пікселях або відсотках. Відсотки зазвичай для масштабування підходять краще, без них, скажімо, неможливий адаптивний дизайн.--Piramidion 16:59, 7 грудня 2015 (UTC)
Але ж зображення маштабуються відносно свого початкового розміру, а не поточного розміру сторінки браузера - DigitalRebel78 11:46, 11 січня 2016 (UTC)

Тиждень нумізматики[ред. код]

Вітаю, колего. Серед Ваших інтересів побачив нумізматику, тому пропоную Вам долучитися до Тижня нумізматики. Мета тижня та заохочення описані на тій сторінці. --Brunei (обговорення) 21:36, 4 січня 2017 (UTC)

Пропозиція[ред. код]

DigitalRebel78 вітаю! можливо вас зацікавить Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Неолімпіада (Тижні неолімпійських та дефлімпійських видів спорту).

чи Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Тиждень Української діаспори.--Yasnodark (обговорення) 15:06, 21 липня 2017 (UTC)

Пропозиція тижня відеоігор[ред. код]

Вітаю! Можливо вас зацікавить пропозиція провести Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Тиждень відеоігор. Основний акцент планується робити на ігри з українською локалізацією та від українських розробників, але писати можна про будь-які відеоігри. Якщо цікаво, то долучайтеся!