Обговорення користувача:Flavius1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архіви

Соломка (значення)

Вітаю! з Новим роком!
Здивований вашими виправленнями. Не розумію чим «Соло́мка хлібобулочний виріб; популярний смаколик» відрізняється за своєю значимістю порівняно з «Соломка з картоплі»
Крім того, чи можна хлібобулочний виріб назвати смаколиком? -- Роман Сизий (обговорення) 12:29, 2 січня 2021 (UTC)

@Роман Сизий: Вітаю. З Новим роком та Різдвом! Можливо це суб'єктивно, але для мене соломка це смаколик, бо це і смачна їжа, і ласощі одночасно. Стосовно значимості картоплі фрі у порівнянні зі значимістю соломки (хлібовироба), то я не порівнюю їх саме за значимістю. Це буде хибою, якщо ми почнемо порівнювати їх за цим. Я повернув назад те, що ви перемістили (у розділ інше), бо було обговорення на ВП:ПС і там користувачі неодноразово стверджували, що у пересічного читача слово "соломка" асоціюється насамперед з ласощами, а вже потім зі всім іншим, і точно не з картоплею фрі. --Flavius (обговорення) 09:46, 8 січня 2021 (UTC)
Як у більшості випадків у вікіпедійних дискусіях Ваші «пояснення» нічого не пояснюють. Ви прекрасно знаєте, що основний принцип Вікіпедії — жодної суб’єктивності. Натомість Ви починаєте з другорядного і пишете «Можливо це суб'єктивно, але для мене». Українська ж приказка каже: «Кожен Івась має свій лас». Але перейдемо до основного.
У статті Соломка (значення) назва статті Соломка (хлібобулочний виріб) має бути в розділі значень «Інше» оскільки, як я уже писав, це значення є похідним, зменшувально-пестливим, від слова соло́ма. -- Роман Сизий (обговорення) 15:10, 8 січня 2021 (UTC)
Дивна ви людина. Ви ж самі спитали мене чи можна хлібобулочний виріб назвати смаколиком?. Ви зверталися особисто до мене? Я особисто від себе відповів вам. Перефразую більш простіше, аби вам було зрозуміло: На мою думку, так, можна. Це не пояснення. Це відповідь щодо слова "смаколик", значення якого ви, не знали, на жаль. А пояснення - це друге, де я зазначив, що на ВП:ПС не один користувач зазначав, що слово соломка асоціюється насамперед з ласощами, а вже потім зі всім іншим. Очевидно, що коли чують слово "соломка" - про солому мало хто думає (крім Вас, мабуть), а тому, шукаючи "соломку", читачі, які потраплятимуть на сторінку Соломка (значення), повинні бачити цю статтю на самому початку, а не в самому низу цієї сторінки неоднозначності, як ви хочете. В самому низу місце отим всім картоплям фрі та лососям, а не соломці. --Flavius (обговорення) 15:37, 8 січня 2021 (UTC)

Щодо Криму

Доброго вечора,

Дивлячись на розмір обговорень Вікіпедія:Перейменування статей/Анексія Криму (2014) → Окупація Криму Росією (з 2014) та Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/5 листопада 2019#Кримська криза (з 2014), я хотів би запропонувати інший підхід.

Оскільки більшість кримських статей написані по гарячих слідах, і інформація в них нагромаджувалася несистемно, пропоную обговорити, як би ми описали ситуацію, якби писали з нуля. Наприклад, у Користувач:Lystopad/Кримська криза (з 2014) лишилася інформація, відсутня в інших статтях, однак якщо в лютому 2014 назва «Кримська криза» мала сенс, сьогодні ми напевно так би не сформулювали. Тому пропоную такий план дій:

  • Перш за все, якби ми описували Крим сьогодні, які б ми статті виокремили? (Приклад: одна стаття про російську операцію, інша стаття про ситуацію в Криму з 2014 року)
  • Коли визначимося, які саме нам статті потрібні, які назви ми дали б цим статтям?
  • Зрештою, впорядкувати інформацію в статтях відповідно до цього рішення — і в міру можливості поширити на інші вікі.

Місцем обговорення можна обрати Обговорення Вікіпедії:Проєкт:Україна (там були кілька схожих обговорень, хоча сам по собі проект мертвий, тож туди треба затягувати людей пінгами), але буду радий кращим ідеям. Не хотів би модерувати сам, але оскільки досі ніхто не придумав нічого кращого, думаю приблизно за тиждень запустити обговорення.

Оскільки ви підбивали один з підсумків, цікавить ваша думка. Маєте якісь зауваження, пропозиції, маєте бажання долучитися? Дякую — NickK (обг.) 19:48, 9 січня 2021 (UTC)

Вітаю @NickK:, Я підтримую ваш підхід. План має сенс і я долучуся до обговорення. Ситуація, як на мене, зайшла в глухий кут, і хоча є у мене побоювання, що знову все може піти по колу, але, мабуть, варто спробувати винести це питання до більш широкого загалу, ніж ВП:ПС та ВП:ВИЛ. Можливо не лише пінгами затягнути туди людей, але й відповідне загальне оголошення розмістити. --Flavius (обговорення) 20:35, 9 січня 2021 (UTC)
Дякую. Маєте ідею, на яку сторінку б винести, щоб помітило більше людей? За Обговорення Вікіпедії:Проєкт:Україна очевидно майже ніхто не слідкує — NickK (обг.) 22:00, 9 січня 2021 (UTC)
@NickK:, в принципі в разі розміщення загального оголошення не важливо, де пройде те обговорення. Тому таким майданчиком може стати і проєкт Україна. Чом би й ні? Заодно можливо й сам проєкт оживиться після цього. --Flavius (обговорення) 08:19, 10 січня 2021 (UTC)