Обговорення користувача:KHMELNYTSKYIA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, KHMELNYTSKYIA!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 12:48, 5 червня 2016 (UTC)


Архіви
Архів 1

Орки, Мордор і культурний вплив[ред. код]

Не скасовуйте потрібні правки, я їх не від фонаря придумав. Якщо є таке явище в сучасній Україні, значить треба його вказати.--NOSFERATU (обговорення) 09:36, 26 липня 2019 (UTC)

Вказувати потрібно енциклопедично необхідну, підтверджену джерелами інформацію в нейтральному тоні, а не від балди якусь ... про "Комуністично-Соціалістичну Ідеологію", різного роду теорії фанатів чи клички, які використовують українці чи, зокрема, Ірина Геращенко.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 09:47, 26 липня 2019 (UTC)
  • На пошук джерел потрібен час. Інформацію я маю. А що б її знайти - потрібно шукати відповідне інтервю Ірини Геращенко, відповідну статтю на Редіті і так далі. Я до цієї всієї інфи хотів додати джерела, але ви своїми скасуваннями лише заважаєте цьому. А так уже вийшло, я не завжди маю можливість компа.--NOSFERATU (обговорення) 09:49, 26 липня 2019 (UTC)
Ну, такий порядок: екстраординарні заяви повинні підтверджуватися авторитетними джерелами й подаватись, що важливо, у нейтральному тоні. У вашому випадку вони носять упереджений характер й підпадають під ВП:НЕТРИБУНА. А думка Ірини Геращенко, навіть з джерелами, варто висвітлювати у статті про саму Геращенко, якщо це не порушуватиме "надмірну вагу".--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 09:59, 26 липня 2019 (UTC)

Друга світова війна[ред. код]

  • Ви повернули попередню версію із ідеологічними штампами радянських часів.
  • Ваші слова:«Серед істориків не є загальноприйнятим вважати СРСР як державу, що розв'язала війну». А я що написав?
До війни підштовхували амбіційні експансіоністські плани націонал-соціалістичної Німеччини, Японської імперії, фашистської Італії та більшовицької Росії з її планами «світової революції».

Де тут про «розв'язування війни»?

  • Ви також заперечуєте, що
17 вересня війська РСЧА окупували значну частину території Польщі?

І що говорять історики щодо: «14 вересня до військ КОВО і БОВО надійшли накази наркома оборони СРСР Ворошилова і начальника Генерального штабу Червоної армії Шапошникова № 16633 і № 16634 про підготовку бойових дій проти Польщі. У директиві № 16634 містився наказ:

До 16 вересня приховано зосередити і бути готовими до рішучого наступу з метою блискавичним ударом розгромити протиборче військо супротивника… Рішучий наступ з переходом державного кордону розпочати на світанку 17 вересня

(див. Радянське вторгнення в Польщу#Підготовка СРСР до війни з Польщею).

До речі, з вказаного Ворошиловим факту «рішучого наступу з переходом державного кордону на світанку 17 вересня», випливає брехливість твердження про те, що уряд Польщі вже залишив територію країни на час вторгнення Червоної Армії. І історики це добре знали ще у радянські часи.

  • А може Ви можете спростувати наказ Наркома Ворошилова від 7.11.1939 № 199 де він говорив:
В силу распоряжения Советского правительства войска Украинского и Белорусского фронтов, выполняя приказ Главного Командования, 17 сентября перешли границу бывшего польского государства, чтобы взять под свою защиту жизнь и имущество населения Западной Украины и Западной Белоруссии. Стремительным натиском части Красной Армии разгромили польские войска, выполнив в короткий срок свой долг перед Советской Родиной.

І про кількість загиблих червоноармійців він також говорив. То що, історики не вважають це участю у Другій світовій війні?

  • Ви також полюбляєте слово «нацисти», похідне від німецького жаргонного Nazi. Тоді чом же не вживаєте аналогічне «коммі» нім. Kommi? В той час ці жаргонні слова широко вживалися у Німеччині.

У мене склалося враження, що Ви ще у полоні радянських ідеологічних кліше і Ваше посилання на істориків, принаймі. не щире.--Ejensyd (обговорення) 22:13, 26 липня 2019 (UTC)

Ejensyd В поточній версії немає жодних радянських штампів, преамбула написана на основі версії з англовікі, отож закидати їй яку-небудь "радянськість" недоречно. Моя фраза, мабуть, не надто вдало передала думку: серед істориків не є загальноприйнятим (більше того, це доволі малопоширений погляд) вважати, що «більшовицька Росія з її планами „світової революції“ підштовхнула до війни». По-перше, сам термін "більшовицька Росія" не нейтральний, а по-друге, Сталін упродовж свого правління не висував планів світової пролетарської революції; таку ідею насправді висував Троцький, котрий, як відомо, перебував в еміграції. Ідеї, що Радянський Союз підштовхнув до війни, не притримується ні Тімоті Снайдер (популярний в Східній Європі), ні біографи Сталіна на кшталт Стівена Коткіна чи Олега Хлевнюка. Радянське вторгнення (яке я ніде не заперечував, у преамбулі чітко вказано, що СРСР поділив і Польщу) було по факту доволі спонтанним, навіть Снайдер визнає, що влітку 1939 Сталін хотів перемир'я, і погодився на гітлерівську авантюру тільки в серпні, щоправда це не знімає з нього відповідальність.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 16:40, 27 липня 2019 (UTC)
Між іншим, термін «нацисти» чи «нацистські окупанти» — рекомендований Інститутом національної пам'яті.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 17:11, 27 липня 2019 (UTC)
Після війни люди, — як ті, що були на фронті, так і ті, що були під німецькою окупацією,— говорили, що прийшли «німці», а не «нацисти». Я це пам'ятаю.--Ejensyd (обговорення) 15:11, 18 серпня 2019 (UTC)
Но мы еще дойдем до Ганга,
Но мы еще умрем в боях,
Чтоб от Японии до Англии
Сияла Родина моя.

русский советский поэт Коган Павел Давыдович, 1940

--Ejensyd (обговорення) 21:11, 10 серпня 2019 (UTC)
Советская Германия, объединенная с Советской Россией, оказалась бы сразу сильнее всех капиталистических государств, вместе взятых!

Дело Советской России Коммунистический Интернационал объявил своим делом. Международный пролетариат не вложит меча в ножны до тех пор, пока Советская Россия не включится звеном в федерацию Советских республик всего мира.
<…>
Гражданская война во всем мире поставлена в порядок дня. Знаменем ее является Советская власть.—

Из Манифеста Второго конгресса Коммунистического интернационала.— Второй конгресс Коминтерна, июль-август 1920 г. / Ин-т Маркса-Энгельса-Ленина при ЦК ВКП(б); под ред. О. Пятницкого [и др.].— М., 1934.— С. 556.
--Ejensyd (обговорення) 15:11, 18 серпня 2019 (UTC)
Але це рішення Другого Конгресу Інтернаціоналу, прийняте в 1920 році, а тому воно не відноситься до Другої світової війни. А термін "нацисти", вочевидь, ввели з метою політкоректності; що вину несуть саме прихильники нацистської ідеології, а не німецький народ загалом.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 05:20, 19 серпня 2019 (UTC)
Рішення Другого Конгресу, як відомо історикам, діяли до травня 1943 року, їх ніхто не скасовував. На Радянський союз (державу) напала Нмеччина (держава) і у Вермахті служили і були на фронті, як комуністи, так і ті їх прихильники (понад 5 млн.), що 1932 року голосували за комуністів, а 1934 року голосували за «фюрера і райхсканцлера А. Гітлера» (більше 90 % учасників плебісциту, точну цифру Вам підкажуть історики).--Ejensyd (обговорення) 08:52, 20 серпня 2019 (UTC)
Власне, комуністи, соціалісти і ліберали стали першою жертвою нацистського режиму, і та обставина, що деякі солдати, котрі раніше голосували за комуністів, і служили надалі у Вермахті, мало що змінює. Головний посил антигітлерівської коаліції й сучасної політики пам'яті полягає в тому, що воювали саме проти нацизму, і у випадку східних європейців, зокрема українців, нацистська ідеологія постає як "більше зло" у порівнянні з радянським режимом.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 16:08, 20 серпня 2019 (UTC)

Питання[ред. код]

З якої причини ви відкинули це редагування? ред.№ 25792509 Прошу пояснити, де ви там побачили вандалізм. Адже саме вандалізм вимагає швидкого відкоту. Дякую, чекаю на пояснення. --Goo3 (обговорення) 15:30, 27 липня 2019 (UTC)

Бляшана Катедра[ред. код]

Привіт KHMELNYTSKYIA, Ви раніше допомагали в цій статті. Коли у вас є час, можете вийняти тег: Зміни шаблонів/файлів цієї версії очікують на перевірку. Стабільна версія була перевірена 16 квітня 2019. Це повідомлення в цій статті з квітня. Дякую. Nicola Mitchell (обговорення) 15:52, 23 серпня 2019 (UTC)

Дуже дякую! Nicola Mitchell (обговорення) 17:40, 23 серпня 2019 (UTC)

Туркевич-Лукіянович Стефанія Іванівна[ред. код]

Привіт KHMELNYTSKYIA, Коли у вас є час, ви можете переглянути останні зміни в цій статті? Дякую. Nicola Mitchell (обговорення) 15:55, 23 серпня 2019 (UTC) Дуже дякую! Nicola Mitchell (обговорення) 17:40, 23 серпня 2019 (UTC)

Привіт KHMELNYTSKYIA, Коли у вас є час, ви можете переглянути останні зміни в цих статтях? Туркевич-Лукіянович Стефанія Іванівна i Ірена Туркевич-Мартинець З Різдвом та новим роком! Nicola Mitchell (обговорення) 13:35, 10 грудня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! -- Ата (обг.) 18:57, 11 жовтня 2019 (UTC)