Обговорення користувача:N.Português

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ласкаво просимо!

   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, N.Português!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 02:10, 31 серпня 2017 (UTC)

Шаблон:Культова споруда[ред. код]

Вітаю. Я відкотив ваші редагування бо перестав працювати параметр розміру і всі зображення у всіх статтях були в повну роздільність. --yakudza 18:32, 4 вересня 2017 (UTC)

2Yakudza. Вітаю. Добре. Тільки тоді зробіть, будь ласка, так, щоб шаблон не вставляв пустий рядок-два на початку статті.--N.Português (обговорення) 00:13, 5 вересня 2017 (UTC)
Не впевнений, що розберусь швидко у чому причина але можна запитати у технічній кнайпі. --yakudza 09:22, 5 вересня 2017 (UTC)
написав--yakudza 15:04, 7 вересня 2017 (UTC)

Мануел I[ред. код]

Вітаю. Поясніть, нащо видаляти галерею дітей короля і скидати всі дані в один величезний абзац? --Goo3 (обговорення) 13:49, 5 вересня 2017 (UTC)

 • Вітаю.
 • 1. Галерея дітей і дружин зайва, бо 1) прямо не стосується теми статті; 2) такої практики ніде не бачив; 3) портрети дітей є у статтях про цих осіб; на них легко перейти одним кліком зі статті Мануель; 4) обтяжують статтю.
 • 2. Давати вступну інформацію одним блоком (зазвчай без абзаців) — практика іст. енциклопедій і словників (для прикладу — Ярослав Мудрий). Якщо стаття велика, то після цього блоку розбивають інформацію на тематичні розділи. Розбивати ж вступний блок на абзаци недоречно і негарно.--N.Português (обговорення) 13:57, 5 вересня 2017 (UTC)
Якщо щодо фото я можу з вами погодитись, то щодо гігантського першого абзацу — ні. Це важко читається, прошу вас розбити його на менші, це буде зрічніше читатись користувачем. Дякую. --Goo3 (обговорення) 17:48, 5 вересня 2017 (UTC)
 • Це стандартне академічне оформлення. 1) Вступна частина — це міні-стаття й розбивати її не логічно (якщо стаття мала і не містить нічого окрім статті-вступу, її теж не розбивають на абзаци); 2) вікіпедія намагається бути серйозною, тому слід чинити як серйозні іст. словники, академічні видання. Якщо в таких словниках такі міні-статті одним блоком читаються без труднощів, то чому тут, у вікіпедії, їх важко читати? Крім цього той абзац я ще реагуватиму й він зменшиться.--N.Português (обговорення) 00:49, 6 вересня 2017 (UTC)

Що за вандальні скасування?[ред. код]

Вітаю! Ви щось забагато для анонімного новачка скасовуєте? До чого на картці мало бути МОЗ??? Чому за наявності посилання на римо-католицьку церкву ви щось там собі вигадуєте? Га? Чому відкинули батька і мати? Хочч би перепросили, ви ж повернули практично все, що я переробив - навіщо ж було відкидати. Наступного разу буду просити адмінів, що б вас трохи заспокоїли на предмет вандальних скасувань. --АВШ (обговорення) 12:42, 8 вересня 2017 (UTC)

 • Вітаю! Хто тут анонімний новачок? Попсували статтю (повилучали потрібне й повсталяли якісь чудасії з шаблонами), тепер хамите, погрожуєте і наїзди чините. Йдіть собі лісом й не заважайте працювати. --N.Português (обговорення) 13:10, 8 вересня 2017 (UTC)
  • Не грубіяньте! На вашій сторінці нічого окрім переліку статей і шаблонів немає, тому це анонімність. І ви з серпня 2017 зареєструвались у Вікі - то це не новачок? Ви відкинули те, що я переробив, бо було погано оформлене «Наказ МОЗ України від Помилка: неправильний час року № в Пантеоні будинку Браганса будинку Брагансав Пантеоні будинку Браганса.html «{{{7}}}»», я ще дещо доробив. Ви нагло це скасували, а потім тишком-нишком більшість моїх правлень повернули! Я цю фігню не вставляв, тому чудасії не до мене! Що не можна було просто перенести на потрібне місце шаблон бібліоінформації. Не личить це поважній людині. Прощавайте. --АВШ (обговорення) 13:26, 8 вересня 2017 (UTC)
   • Ну власне, «не грубіяньте». Я редагую як можу, по порядку, по кроках. Якщо ваші правки лишилися, то чого було оце робити на мене цей наїзд? Чого обзиватися «вандалом», «анонімним новачком»... Одним словом, відпочиньте, поговоримо іншим разом. Бо в такому тонусі нічого не буде.--N.Português (обговорення) 13:35, 8 вересня 2017 (UTC)
    • Згідно все-таки якогось може міфічного добродійства мабуть треба залишити те, що є правильним, і змінити те, що є неправильним, а не відкидати все гамузом, як це зробили ви, коли скасували й те, що я зредагував правильно. «Якщо ваші правки лишилися» - не робіть вигляд, що ви не розумієте суті претензій. От якби я ваші 10 правок скасував, а потім повернув їх покроково, це як? Але якщо дивитися тільки той діфф., де ваше неправомірне скасування, то це вандалізм, бо ви більшістю скасували вірні редагування і залишили недолугій шаблон, якій одразу замінили. Та й чого було викидати членів сім'ї, які ви знову повернули в іншому редагуванні. Судячи з всього, ви просто не хочете визнати неправоту цього скасування, так як і не хочете зрозуміти суті названих мною понять, прості поняття сприйняли як хамство. То ж давайте більше не будемо спілкуватися, бо з вами співробітничати не можна. --АВШ (обговорення) 14:09, 8 вересня 2017 (UTC)
 • @Шкурба Андрій Вікторович: Подумав, подумав і вирішив, що я все-таки поступив не гарно. Я вас сильно образив своїми правками спересердя, а точніше неґречним коментарем до них, і викликав негативні емоції. Уклінно прошу вибачення. Прошу не тримати на мене образу. Буду обережніший і учтивіший на майбутнє. --N.Português (обговорення) 15:01, 8 вересня 2017 (UTC)
Інцидент вичерпано. Пробачте і мені за певну гарячність. --АВШ (обговорення) 17:25, 11 вересня 2017 (UTC)

Перейменування статей[ред. код]

Звертаю Вашу увагу на статтю Лузітанія. Ви перенесли туди зміст іншої статті, яку зробили перенаправленням. У таких випадках робити слід інакше: виставити перенаправлення на швидке вилучення, а після того як сторінка буде вилучена адміністратором, перейменувати на доречнішу назву. Нове перенаправлення створиться автоматично. З повагою --В.Галушко (обговорення) 14:53, 13 вересня 2017 (UTC)

Вони потрібні для того, щоб не втрачалися історії редагувань, бо якщо Ви перенесете текст, створений різними користувачами і в різний час, неможливо буде визначити автора того чи іншого твердження, а також час його появлення. Я мусив подати запит на об'єднання історій, щоб виправити Вашу помилку. До того ж, ніяких особливих складнощів тут нема. Просто вибираєте на верхній панелі «Ще — На ШВ» (у Вас налаштована можливість швидкого вилучення?), обираєте в списку «для звільнення шляху перейменування сторінки», автоматично вставляється шаблон швидкого вилучення. Адміністратор має вилучити перенаправлення протягом доби, рідше двох. Потім без проблем перейменовуєте, вся історія зберігається. --В.Галушко (обговорення) 16:16, 16 вересня 2017 (UTC)
 • @В.Галушко:Так історія редагувань і не втрачається! Вона лишається в історії перенаправлень. Хто чого «автор», з'ясовується без проблем. Чекати дві доби на адміністратора для того, щоб зробити те, що сам можеш швидко? Абсолютно не розумію доцільності вашого зауваження.--N.Português (обговорення) 03:09, 17 вересня 2017 (UTC)
Історія редагувань сторінки повинна бути в її власній історії, а не в історії перенаправлення. Оскільки Ви недавно працюєте у Вікіпедії, Вам слід набратися досвіду і не відкидати з ходу поради старших колег. Думаю, Ви розібралися в суті процесу перейменування і наступного разу виконаєте зміну назви статті згідно з правилами Вікіпедії. Бажаю Вам самовдосконалення й успіхів у вікі-роботі. --В.Галушко (обговорення) 13:01, 17 вересня 2017 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів 2017 тощо[ред. код]

N.Português вітаю, розпочався місячник фантастики, для участі в тематичнику запрошую зареєструватися на сторінці.--Yasnodark (обговорення) 12:21, 28 серпня 2017 (UTC)

Дуже були б важливі переклади статей португаломовної фантастики, яка вам цікава тема та знайома мова. Проте і будь-які інші статті стануть в нагоді.--Yasnodark (обговорення) 15:22, 27 вересня 2017 (UTC)

Доброго дня! Тоді реєструйтеся та долучайтеся до поповнення фантастичного доробку укрвікі.--Yasnodark (обговорення) 13:34, 28 вересня 2017 (UTC)
Дякую. Фантастикою ніколи не цікавився. Не моє. --N.Português (обговорення) 14:59, 28 вересня 2017 (UTC)

Оскарження підсумку[ред. код]

Вітаю! Хочу звернути Вашу увагу, що при оскарженні підсумку на перейменування, потрібно обговорення також повернути на сторінку ВП:ПС. Бажано на перше місце, щоб активізувати обговорення. Зокрема, мається на увазі перейменування статті Паулін Ноланський. Наприклад, я помітив оскарження чисто випадково. А при поверненні на ПС, оскарження помітно відразу. Дякую за увагу. Успіхів Вам.--Стефанко1982 (обговорення) 07:24, 2 жовтня 2017 (UTC)

Знову про перейменування[ред. код]

Знову хочу звернути Вашу увагу на помилкові дії з перейменуванням Віла-Реал і Віла-Реал (значення). Поверніть старі редагування і перейменуйте згідно з правилами, або зробіть запит на об'єднання історій. Не треба переносити інформацію вручну, бо втрачається історія редагувань. З повагою --В.Галушко (обговорення) 12:32, 14 жовтня 2017 (UTC)

 • Не морочте голову, будь ласка.
 • По-перше, «історія» нікуди не втрачається.
 • По-друге, тієї «історії» практично немає.
 • По-третє, все зроблено за правилами:
 • По-четверте, головне — якісний український текст статті, логічність назв і посилань, а не те, хто у тому тексті редагування зробив — користувач:Іван чи користувач:12345 (абсолютно фіолетово, як кажуть).
 • Якщо вас цікавлять технічні моменти — будь ласка, займайтеся ними. Я не проти. Мене вони не цікавлять. Мене цікавлять лише тексти і візуальний вигляд статей, а не «історії» редагувань. Тому, прошу без паніки і наїздів у стилі «порушення правил»! --N.Português (обговорення) 15:28, 15 жовтня 2017 (UTC)

Афонсу V[ред. код]

Вітаю. Подивіться особливості розташування шаблона «Бібліоінформація», згідно документації він має бути розташований до навігаційних шаблонів. Шаблон «Королі Португалії» є навігаційним. --АВШ (обговорення) 14:38, 14 жовтня 2017 (UTC)

 • Вітаю. Там помилка в документації. Хтось неправильно переклав з англійської: As a metadata template, the Authority control template should be placed after the external links section and navigation templates, right before the categories.--N.Português (обговорення) 14:40, 14 жовтня 2017 (UTC)

Питання[ред. код]

Вітаю. Шаблони «Ісус Христос» і «Апостоли» однакові? Подивіться на сторінці Іоанн Богослов, виглядають однаково, мають одне означення "Ісус Христос", може один з них забрати?--АВШ (обговорення) 16:49, 19 жовтня 2017 (UTC)

W[ред. код]

Те що втекли до Португалії не дає права безпідставно видаляти розділи. Обмежились би ви ст про заробітчан та виноградники з плазунами. --Yuriy Urban (обговорення) 19:10, 30 жовтня 2017 (UTC)

Обговорення на ВП:ЗА[ред. код]

Ваш останній пост містить проблеми із вжитком шаблону {{diff}}. Наведені вами дифи ведуть на ваші ж правки. --VoidWanderer (обговорення) 13:24, 31 жовтня 2017 (UTC)

Патрулювання.[ред. код]

Добрий вечір! Ви подалися на патрульного. Це значить, що треба і на питання відповідати. Будь ласка, дайте там відповіді на запитання. Дякую! :-)--Nickispeaki (обговорення) 21:04, 12 листопада 2017 (UTC)

Про Ісуса[ред. код]

Ісус не тільки абстрактний вигаданий бог типу Тора, а ще й цілком реальна історична людина. А Святими у Християнстві можуть бути тільки люди. Причому, у Ісуса унікальний випадок - він єдиний святий, який підпадає під всі християнські лики святості, тому що він і Мученик і безсрібренник, і аскет і так далі. А стосовно Короля Польщі, то [1].

--NOSFERATU (обговорення) 09:29, 15 листопада 2017 (UTC)

Аскольд[ред. код]

Статус файлу Файл:Литвинець Михайло Іванович.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Литвинець Михайло Іванович.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Зверніть увагу, що не можна обґрунтувати добропорядне використання зображень живих відомих людей. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити. Andriy.v (обговорення) 12:33, 27 листопада 2017 (UTC)

Вітаю[ред. код]

Звісно, статус патрульного це не медалька і не грамота, але судячи з напруженого обговорення, ви тут популярна людина. Успіхів! Mykola Swarnyk (обговорення) 18:56, 5 грудня 2017 (UTC)

Округи[ред. код]

За округи — подяка Вам, від мене і від проекту.

Втім, португальські Шаблони мене бентежать й досі. Якось серед романських вікіпедій зустрів талановитий код луа , який виводив карти із графіками, але через те, що він був повністю локалізований, тобто назви функцій тотально місцевою мовою, не знаю для якого крезі-кодера, але ця локалізація повністю завадила експорту цього коду до укрвікі мною. Уви, такі вежі сучасні вавілонські. Щодо P106: рід діяльності або професія особи — там давно інтервікі-непорозуміння українською: між job vs occupation, тобто праця (робота) та діяльність (чим займається, ким діє), це щодо професія = монарх, адже із зауваженням і розтлумаченням конфлікту міжмовного це твердження цілком доречно (ким був за сферою діяльності = монарх).--Avatar6 (обговорення) 00:19, 17 грудня 2017 (UTC)

 • Вітаю! Дякую!
 • Не хвилюйтеся з тим португальським шаблоном. Я його українізую і зміню в статтях в найближчі місяці.
 • З відвіданими — то проблема непрекладностей. Монарх — це не робота (job), не професія (ремесло) і не рід занять (occupation). Монарх — це титул, статус, обов'язки. Як його позначати не знаю, тому просто прибираю з шаблону. Бо, зазвичай, в шаблоні вже зазначено, що це король, князь чи ще хто, й уточнювати «job» чи «occupation» немає сенсу.--N.Português (обговорення) 05:33, 17 грудня 2017 (UTC)

Марія Вітебська, Уляна Тверська[ред. код]

Вітаю, хотілось б обговорити з вами перейменування статей про дружин Ольгерда. На моя думку таке найменування як було доцільніше, якщо ви не згідні можу навести аргументи чому. --August (обговорення) 22:08, 21 грудня 2017 (UTC)

 • Вітаю! Маєте на увазі князівн Марію Ярославну й Уляну Олександрівну? Я змінив їх як написано у Войотовича, так як зазвичай іменують князів і княгинь Рюрикового (і не тільки) дому в українській літературі. «Тверська», «Вітебська» — можна, але, мені видається, це більш західноевропейська, а не наша традиція.--N.Português (обговорення) 01:49, 22 грудня 2017 (UTC)
Так, я знаю як у Войтовича, однак в нього монографія по генеалогії, а загалом у історіографії навіть вітчизняні прийнято називати дружин Ольгерда Вітебська і Тверська, особливо це стосується першої, тому що імені її батька достеменно не відомо. І до речі у самій статті ви замінили у дітей Ольгерда слова "дружина" чи "чоловік" на значки шлюбу, це ніби і правильно, але для того щоб більш-менш уніфікувати статті я ніколи не використовував такі значки, тому що їх прийдеться проставляти в сотнях статей, тому думаю краще обійтись без них. --August (обговорення) 02:49, 22 грудня 2017 (UTC)
 • Якій історіографії? Чому невідомо? В ЕІУ — Марія, донька Ярослава. Хіба не так? Якщо ви про те, що в статті — «батько невідомий», то так само невідомо чи «вітебська» вона...
 • Значки у нас використовуються, я бачив в інших статтях (запозичено з німецької вікі, здається). Як на мене, слід уніфіковувати і покращувати те, що не зовсім гарно написано.--N.Português (обговорення) 03:04, 22 грудня 2017 (UTC)
 • Можете глянути хоча б тут що іменування Марія Вітебська вживається навіть частіше ніж Ярославна, крім того я можу і оглянути літературу щоб остаточно переконатись в тому. Ще одна причина чому Марію варто лишити Вітебською - існувала московська княгиня з таким ж іменем, Марія Ярославна, і очевидно користувачі шукатимуть під цим іменем в першу чергу московську княгиню а тоді вже вітебську. На рахунок Уляни ті ж аргументи, але її впринципі можна залишити, я не наполягаю, а от Марію, якщо ви не згідні варто винести на перейменування статей.
 • Як на мене, слід уніфіковувати і покращувати те, що не зовсім гарно написано. Я написав і покращив кілька десятків статей з генеалогічної тематики, і чесно кажучи не маю бажання в усіх них міняти одне на інше, хіба ви готові самі цим зайнятися? Але я не впевнений що таке позначення буде кращим. Крім того значка немає на клавіатурі, і писати таким чином статті не зручно.
 • Я бачу ви вже змінили назву статті Правителі Галицького князівства на Галицькі князі, що на мою думку не правильно, я спеціально назвав статтю так щоб можна було вписати усіх правителів аж до 1434 р., враховуючи такі ньюанси як Володислав Кормильчич, Андрій і Коломан Угорський, Дмитро Дедько і Казимир Великий, ніхто з них не титулувався князем (не впевнений на рахунок Володислава), тому якщо назвати статтю "князі" то логічно обмежувати її 1340 р., і виключити з неї Коломана і Андре, але тоді вона буде неповноцінна. Тому наполягаю на залишенні попередньої назви.

І взагалі чому ви перейменовуєте без обговорення на спеціальній сторінці? --August (обговорення) 14:19, 22 грудня 2017 (UTC)

 • Я навів ЕІУ. Авторитетне джерело. Там — Ярославна. Проводити аналіз джерел з гугл-букс не маю часу. В україномовному середовищі дружина Ольгерда завжди буде приорітетніше якихось московських княгинь чи бояринь. Не проти, якщо винесете на перейменування. Ба навіть якщо перейменуєте назад. Мені все одно.
 • Я писав і покращував сотні статей. Нічого страшного. Єдиного стилю оформлення немає. Я роблю так як в нормальній генеалогічній літературі. На клавіатурі Ґ і Ѣ також немає. Але хіба це проблема?
 • А чому я мушу перейменовувати з обговоренням на спеціальній сторінці? Стаття мала незрозумілу преамбулу і предмет. Змінив так як вважав за потрібним, що були посилання на галицьких князів (а не якихось «правителів»; бо з такою назвою туди і Садового можна додати).--N.Português (обговорення) 09:15, 23 грудня 2017 (UTC)
 • Мб варто назвати князі і королі Галицькі, як думаєте?
 • А Уляну назвати Уляна Олександрівна Тверська. --August (обговорення) 13:36, 23 грудня 2017 (UTC)
 • На скільки пам'ятаю, в англійській вікі такі списки називаються «монархи ХХХ». Але якщо так назвати «Галицькі монархи» або «Список монархів Галичини», то буде не зовсім зрозуміло критерії включення (як із «правителями»; надто широке коло осіб потрапить). Галицьке князівство — конкретна держава, що мала своїх монархів, правителів, князів. А якщо туди збирати всіх монархів, які коли-небудь володіли часточкою Галицької землі — вийде невідомо що... Тому мені видалося доцільним звузити назву і коло осіб — до князів. Вцілому, якщо мої правки вам не довподоби — скасовуйте, але слід мати нормальну преамбулу, що пояснює предмет і критерії.
 • Уляна Олександрівна Тверська? Збиває з пантелику. Звучить як імя, -по-батькові, прізвище. Тоді ще прізвища не устоялися. Якщо вірити «Українській шляхті» Яковенко — шляхетські прізвища 1-2 століття після життя Уляни. --N.Português (обговорення) 13:45, 23 грудня 2017 (UTC)

Так то не прізвище а прізвисько на європейський манер. І так то в другій половині 14 ст. уже існували деякі прізвища - Острозькі, Кирдеї, Друцькі наприклад. --August (обговорення) 13:54, 23 грудня 2017 (UTC)

 • Я знаю, що то не прізвище. Але пересічний користувач — ні. Тому і кажу: збиває з пантелику. Гадаю, Уляна Олександрівна — нормальний, традиційний варіант. А всякі «de Tver» — як значок мерседеса до старих жигулів. --N.Português (обговорення) 13:57, 23 грудня 2017 (UTC)

З Новим роком і Різдвом Христовим![ред. код]

Euromaidan Kiev firework.JPG
Прийміть вітання з Новим роком та Різдвяними святами! Вітаю з роком нових надій, нових можливостей та нових звершень. Прийміть щиру вдячність за вашу працю на цьому проекті і внесок до нашої Вікіпедії, він не залишиться непоміченим громадою. Вдачі у нових великих справах розвою нашої енциклопедії та досягнення усіх запланованих бажаних цілей на цьому шляху. Вірних помічників Вам у цій справі. Веселих свят! Dim Grits 19:31, 31 грудня 2017 (UTC)

Шаблон:Католицькі ордени[ред. код]

Читайте → Обговорення шаблону:Католицькі ордени. --✍ Крупскі Алег обг · внес @ 19:25, 2 січня 2018 (UTC)

Політики португаломовних країн[ред. код]

Вітаю! Бачу Ви багато редагуєте на португальську тематику, тож, якщо матимете час, будь ласка прогляньте статті та виправте помилки: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Імена політиків перекладені з англійського джерела, де діакритики відсутні, отже присутні помилки. Єдине прошу звернути увагу на те, що деякі відомі політики можуть мати українську традицію передачі імені (закріплену в джерелах), якої потрібно дотримуватись в українському розділі Вікіпедії попри помилки вимови, чи транслітерації. Дякую!--Dim Grits 12:38, 15 січня 2018 (UTC)

Чим вам не подобається Папи Римського з великої літери?[ред. код]

Доброго дня! Чим вам не подобається Папи Римського з великої літери? --Shmurak (обговорення) 14:22, 19 січня 2018 (UTC)

 • Бо великі літери там зайві. Це урочистий стиль, а не академічний. Вікіпедія послуговується останнім. --N.Português (обговорення) 14:23, 19 січня 2018 (UTC)
  • @Sehrg: зараз пошукаю правило, але я завжди думав що Папу Римського треба писати з великої літери, ось і Sehrg виправляв. --Shmurak (обговорення) 14:26, 19 січня 2018 (UTC)
   • Гадаю, залежить від стилю. Президент, Голова, Міністр, Миторополит, Єпископ, Кардинал... вони лише в офіційній документації так пишуться. --N.Português (обговорення) 14:32, 19 січня 2018 (UTC)
    • Це пункт 3 параграфа 38 «Українського правопису», 2015. --Sehrg (обговорення) 15:58, 19 січня 2018 (UTC)
     • Я знаю це правило, але в енциклопедіях його не дотримуються; пишуть з малої, бо загальний вжиток. Так само як написання видів з великої букви.--N.Português (обговорення) 15:59, 19 січня 2018 (UTC)
      • Написання найвищих міжнародних посад і написання видів українською мовою це аж ніяк не те саме. Ось нечуйвітер оранжевий зі словника, а ось Прем’єр-міністр Канади з «Правопису…» --Sehrg (обговорення) 02:32, 20 січня 2018 (UTC)
       • І що? Мова про загальний вжиток, розумієте? Не пишемо «король ХХХ», «князь ХХХ», «президент ХХХ», «папа ХХХ» з великої у текстах статей. Якими б «найвищими» і «міжнародними» ці посади не були. Бо стаття енциклопедії — не дипломатичний протокол. Зразок — ЕІУ, стаття Ольгерд: великий князь литовський, а не Великий Князь Литовський (хоча в шаблонах, для «краси», ставлять великі літери) --N.Português (обговорення) 02:37, 20 січня 2018 (UTC)
        • Доброго дня! Вибачте, що вмішуюсь. Пишеться і Президент, і Папа, і президент, і папа залежно від тексту [2]. Переважно з великої літери в офіційно-діловому стилі мовлення. Але у преамбулі про римського папу я б писав з великої літери б. І правило дотримуються, але використовують "примітку 2", так як саме правило відноситься до оф.-діл. мовлення (протоколи). Ось наприклад той же ЕІУ пише папа з маленької. Дякую за увагу! --くろねこ Обг. 13:02, 20 січня 2018 (UTC)