Обговорення користувача:Roman333

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пропозиція[ред. код]

@Roman333:, вітаю! Ви періодично зазираєте до статей фантастичної тематики, тож сподіваюся, що ви маєте якісь фантастичні книги у своєму читацькому доробку, тому хотів вам запропонувати прийняти участь у навколовікіпедійному опитуванні (з додатковою прихованою метою для розширення фантастичного контекту вікі), яке я вже тривалий час проводжу серед шанувальників фантастики з метою визначення найкращих фантастичних романів на думку вікіпедистів. Хотілося, щоб у вільний час ви також подумали і поступово створили (якщо подобається ідея) список найкращих жанрових романів (якомога довший, проте не більше 50 романів) різних авторів незалежно від мови творів (бажано: 1 автор - 1 роман), особисто прочитаних чи прослуханих вами. До списку можна включати усі романи, що містять фантастичні елементи — науково-фантастичні, фентезійні та казково-фантастичні, фантастико-жахливі та містичні, альтернативно-історичні тощо. За домовленістю включати можна усі твори обсягом 100 і більше сторінок без різниці, як твір названо при виданні, а також окремі менші твори, проте в цьому випадку виключно, якщо твір названо романом. Також дозволяється включати цикли творів короткої форми у разі видання їх під однією обкладинкою. Місце роману у списку має відповідати якості твору та вашому враженню, отриманого від нього. 1-й роман у списку буде оцінено у 50 балів, 50-й - в 1 бал. А коли назбирається достатньо анкетантів - зсумуємо кількість балів і отримаємо список з 100 найкращих романів на думку вікіпедистів. Сподіваюсь на вашу згоду і що у вас назбирається 50 чи певна інша кількість прочитаних романів та знайдеться час та бажання.---Yasnodark (обговорення) 14:09, 2 грудня 2017 (UTC)

Пропоную у випадку згоди наступний приклад оформлення переліку:
 1. Джон Браннер «Зибучий пісок[fr]» (англ. «Quicksand», 1967) https://coollib.net/b/85154/read
 2. Петер Жолдош «Надзавдання[hu]» (англ. «A Feladat», 1971), http://coollib.net/b/175527/read

та створювати на цій сторінці подібно до цієї або цієї сторінки.--Yasnodark (обговорення) 15:26, 12 березня 2019 (UTC)

 • @Yasnodark: якось звик, що додають нові теми знизу. Ваша пропозиція є досить складною для мене: фантастику я читаю не регулярно (з великими перервами), навряд зможу створити список з 50 авторів. Якщо творів від братів Стругацьких я прочитав достатню кількість, то інших авторів — по одному твору. Мабуть моя анкета внесе у ваше опитування певну спонтанність. У Володимира Владка мені дуже подобаються оповідання, а от з великих творів я не можу щось виділити.
А чому ви не поєднаєте всі анкети в одну категорію, щось на кшалт → Категорія:Проект:Фантастика (опитування). Мені б було цікаво подивитися такі анкети, можливо вони спрощували вибір твору для читання. З іншого боку, хтось і не бажає виставляти напоказ свої вподобання. --Roman333 (обговорення) 16:08, 12 березня 2019 (UTC)
Roman333 вітаю ще раз! Дякую за відповідь, кожен вибирає топ-50 найкращих творів, а не авторів, тож абсолютно неважливо, що в певних письмеників ви читали лише оодин роман, крім автори можуть повторюватися, якщо у вас не вистачить 50 творів різних авторів, використання 2-х творів цілком можливе, у крайньому випадку, якщо різниця між певними першими творами та 3-4-ми творами вже згаданих авторів є надто разючою можна включити і їх (та це вкрай небажано, бо краще уникати улюбленців, бо це найчастіше більш суб'єктивно, тому бажано максимально розширити коло авторів). Якщо складно щось виділити оберіть все ж якийсь конкретний роман, бо у того самого Владка поки шансів не так багато потрапити в топ і це стосується й інших наших метрів (і це незважаючи на те, що в нього й Дяченків шанси наразі чи не найбільші). Твори, менші за розміром від сторінок, ніде не названі романами, можете виокремити в підрозділ "не проходять за розміром" (оповідання Владка), непрохідні за іншими параметрами "не проходять за кількістю" (приміром 3-й роман Стругацьких) та "не проходять за якістю" (приміром роман Герасименка). Та усі ці розділи не є обов'язковими.
Кожна анкета вносить спонтанність, проте чим більше анкет - тим меншою буде спонтаннність узагальненого списку (не переймайтеся спонтанністю і будь-ласка внесіть свою лепту, бо часто роблять вибір й ті, що спонтанністю взагалі не переймаються і повірте їх вибір може бути гіршим чи обмеженішим за ваш у рази). Його я, до речі, при підбитті підсумку зберігти у портальному просторі. Щодо підсторінок окремих анкетантів - то ви самі відповідповіли: питання вкрай делікатне, тож поки це не на часі. А зараз дуже сподіваюся на cтворення вище названої сторінки з 2-ма першими романами і поступове наповнення вашого варіанту списку, саме це і буде дуже потрібний ваш внесок у підвищення репрезентативності узагального переліку найкращих романів, це дуже допоможе. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 17:54, 12 березня 2019 (UTC)
Roman333 доброго дня! Перше місце досить актуальне, радив зараз усім прочитати. З Носова варто обрати конкретний роман і чи варто очікувати найближчим часом доведення до повного топу у 50 позицій чи це можливе лише у випадку подальшого ознайомлення фантастичним спектром книжкових полиць? --Yasnodark (обговорення) 15:35, 15 березня 2019 (UTC)
@Yasnodark: доброго дня. Знайомство з творчістю Роберта Гайнлайна розпочав з «Чужинця на чужій землі». Я його повністю не зрозумів, бо був не готовий осмислити цей твір. Тому на перше місце пішов інший твір Гайнлайна. Я можу поміняти перше місце з другим. Для мене це дуже складний вибір, який був інтуїтивним саме на ту секунду. Я ділив твори на групи: найкращі, кращі і тд. Потім робив нумерацію в середині групи. Стосовно Носова — я готовий віддати свій голос за будь-яку частину (яка набирає більше голосів). Список повний на сьогодні, буду читати великі твори — робитиму доповнення. З повагою, --Roman333 (обговорення) 15:52, 15 березня 2019 (UTC)
Roman333 В мене схожий підхід, проте проблема в тому, що навіть з найкращих за принципу 1 автор - 1 роман не всі потрапили до топу. Тож мої групи: найнайнайкращі, найнайкращі та частина найкращих, а нумерація в середині теж інтуїтивно-довільна без жодної логічної аргументації. З Носовим почекаємо, поки поставте "На Місяці" - здається він перемагає з трьох. А "Чужинця" (прикро за мого лідера) та Владка щось у вас не бачу.--Yasnodark (обговорення) 16:24, 15 березня 2019 (UTC)
Зі свого боку рекомендую у першу чергу прочитати:
 1. Джон Бойд[en] «Останній зореліт з Землі[en]» (англ. «The Last Starship from Earth», 1968), https://coollib.net/b/193115/read
 2. Грег Бір «Божа кузня» (англ. «The Forge of God», 1987) http://coollib.net/b/306224/read#t1
 3. Джон Крістофер «Світ взимку» (англ. «The World in Winter», 1962), http://coollib.net/b/50500/read
 4. Дейвід Брін «Листоноша» (англ. «The Postmane», 1985) https://coollib.net/b/14029/read
 5. Невіл Шют «На березі» (англ. «On the Beach», 1957), https://coollib.net/b/56058/read
 6. Томас Діш «Геноциди[en]» (англ. «The Genocides», 1965), http://coollib.net/b/52369/read
 7. Ллойд Біггл-молодший «Тихий, негучний голос труб» (англ. «The Still, Small Voice of Trumpets», 1968) http://www.e-reading.club/bookreader.php/6200/Biggl_-_Negromkiii_golos_trub.html
 8. Джон Браннер «Драматурги Єну» (англ. «The Dramaturges of Yan», 1971) http://coollib.net/b/101032/read
 9. Пітер С. Біґл[en] «Прекрасна й затишна місцина» (англ. «A Fine and Private Place», 1960) http://coollib.net/b/308077/read
 10. Річард Едамс « Вотершипське пониззя» (англ. «Watership Down», 1972)
 11. Кнут Фалдбаккен[en] «Країна закату[no]» (норв. «Uår. Aftenlandet», 1974), http://answer.glass-go.com/yurisprudentsiya/num-2393.htm
 12. Кліффорд Сімак «Тут збираються зірки» (англ. «Here Gather the Stars», 1961) https://www.e-reading.club/book.php?book=80901

З перкладеного українською останній роман та "Квіти для Елджернона" Кіза, "Фундація" Азімова та "Брама" Пола.--Yasnodark (обговорення) 16:24, 15 березня 2019 (UTC)

Я до речі, знайомство з творчістю Роберта Гайнлайна розпочав з «Пасинків» і саме він розпочав мою усвідомлену подорож до жанру НФ , хоча і до того читав багато того, що насправді має безпосередній стосунок до ф-ки у широкому розумінні та лише після «Пасинків» прийшло усвідомлення мого захоплення цим жанром як явищем. До речі, саме цей твір автора наразі точно входить до умовного загального топ-50.--Yasnodark (обговорення) 16:33, 15 березня 2019 (UTC)
@Yasnodark: Дякую за список. Я прочитав 5 творів Гайнлайна: «Чужинець», «Пасинки», «Подвійна зірка», «Лялькарі» і «Вільні володіння Фарнхема». Аби не розпочав з «Чужинця», він би обовязково був у топ-списку. Інші чотири твори мені сподобались на всі 100. Щоправда, мав змогу почитати «Зоряний десант», але фільм бачив і передумав читати. А Владко є № 33. З повагою, --Roman333 (обговорення) 16:45, 15 березня 2019 (UTC)
Книга ліпше, проте менше за нього мені сподобалися з 30 книг лише "Шлях слави" та "Шоста колонна", тож я не фанат "Десанта". Найбільше раджу з нечитаних вами "Діти Мафусаїла", "Зоряний звір", "Маю скафандр — здатен мандрувати" та "Волдо", проте всі інші теж варто читати.--Yasnodark (обговорення) 17:20, 15 березня 2019 (UTC)
Вітаю Roman333! Пробачте за господарювання, трошки дооформив ваш список. Сподіваюсь на доповнення.--Yasnodark (обговорення) 12:43, 6 квітня 2019 (UTC)

Добрі статті[ред. код]

Добрий день! Вчора була п'ятниця, а тут ніхто не підбив підсумки, хоча є кандидати, які «висять» із 20 грудня та виконали всі умови. Прошу вас це зробити, як учасника проекту. З повагою --Андрійко 10:17, 12 січня 2019 (UTC)

Доброго дня. Учасник проекту, в першу чергу, це той — хто читає сторінки-кандидати і намагається їх покращити шляхом пошуку недоліків. А стосовно підсумків, я знаю що вони підводяться нерегулярно, такі реалії сьогодення. Якщо бажаєте покращити цей проект — приймайте більш активну участь у його фунціюванні. З повагою, --Roman333 (обговорення) 07:20, 17 січня 2019 (UTC)

Шаблон В роботі у статті Українські клуби в єврокубкових турнірах 1984—1985[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Українські клуби в єврокубкових турнірах 1984—1985 був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{В роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 10:55, 9 лютого 2019 (UTC)

Александра Фусаї‎, додано Категорія:Уродженці Франції[ред. код]

Вітаю! Не зовсім розумію додавання цієї дуже загальної категорії до французької тенісистки. От якби вона грала за іншу країну, тоді зрозуміло. Чи, на приклад, Категорія:Уродженці Сен-Клу також давала б якесь нетривіальне групування. Бажаю успіхів!--Rar (обговорення) 19:31, 24 лютого 2019 (UTC)

Наявність надкатегорії набагато краще від відсутності будь-якої. При наявності надкатегорії набагато більше шансів, що згодом на сторінці з'явиться необхідна категорія.
Ви можете перепрограмувати свого бота, щоб не писав ранг 47. Українською мовою — це 47 місце. --Roman333 (обговорення) 21:42, 24 лютого 2019 (UTC)
У багатьох випадках категорія «Уродженці» є єдиною, де можна знайти людей різних професій і різних епох. І для цього немає великої різниці категорія чи надкатегорія. З повагою, --Roman333 (обговорення) 21:57, 24 лютого 2019 (UTC)
Щиро кажучи, то не зрозумів про надкатегорію. На мою думку, якщо вже додавати, то власне Категорія:Уродженці Сен-Клу (є така). Можна на цій підставі зробити список у статті, може когось зацікавити "а хто там ще народився в тому Сен-Клу?" Але щоб таке питання про цілу Францію?.. Про ранг/місце мабуть Ваша правда, я продублював те що було в багатьох картках до мене, подумаю як це поміняти щоб не зіпсувати чогось.--Rar (обговорення) 16:51, 27 лютого 2019 (UTC)
P.S. "Пінгуйте", будь ласка, відповіді на своїй сторінці.
@Rar: Коли користувач робить одну сторінку — звичайно, потрібна більш детальна категоризація. Тобто, ваш варіант.
Тепер інший приклад: я натрапив і вирішив доповнити Категорія:Уродженці Австралії. У мене на це є припустим 30 хвилин. Я можу за цей час зробити один з двох варіантах:
 1. 30 сторінок внести у надкатегорію Уродженці Австралії;
 2. 10-15 сторінок внести у категорії уродженці конкретних штатів Австраії.
В такій ситуації я однозначно вибираю перший варіант: з надією, що Вікіпедія колективний проект, і наступний користувач зробить більш детальну категоризацію. Моя схема працює, наведу приклад: футболіст Карл Браунштайнер. Я додаю надкатегорію → Категорія:Учасники Першої світової війни. Згодом інший користувач, вже категорію → Категорія:Австро-Угорські військовики Першої світової війни. Навряд, без моєї надкатегорії, інший користувач зробив для спортсмена військову категорію. Якось так...--Roman333 (обговорення) 17:22, 27 лютого 2019 (UTC)
Думку зрозумів. Якби був чіткий критерій розкидання по підкатегоріях, можна було б запрограмувати і запрягти бота. Без цього критерію є проблема в сумарній ефективності - разом Ви і той хтось витратите більше часу ніж при правильному позиціонуванні відразу. І "той хтось" може не з'явитися ще кілька(надцять) років.--Rar (обговорення) 17:49, 27 лютого 2019 (UTC)
@Rar: У цьому конкретному випадку у мене був час лише додати надкатегорію, сторінку я випадково відкрив у розділі «Нові сторінки». Але, якщо я б не додав зараз цю надкатегорію, то коли б ви зацікавилися цим напрямком у категоризації. Можливо також через кільканадцять років? Користувач:Thebot/Футбольний інкубатор при створенні заготовки відразу прописує таку категорію. Можливо, Thevolodymyr допоможе вам з програмуванням, а я тоді не матиму шансів щось доповнювати. Рухаємося вперед. ) --Roman333 (обговорення) 18:13, 27 лютого 2019 (UTC)

Місячник 10000 необхідних статей[ред. код]

Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)

Прем'єр-ліга (склади команд)[ред. код]

Вітаю! Поясню, для чого я зробив це редагування, яке ви сьогодні скасували. Кілька днів тому я пройшовся по складах команд вищої ліги за всі сезони і повиправляв вікіфікацію у тих місцях, де були помилки чи розбіжності у варіантах написання прізвищ та імен. Перенаправлення робив тільки там, де це, на мій погляд, було дійсно доречно, як у випадку Вадима Винокурова, який змінив прізвище на Деонас. У інших випадках просто виправляв правопис імен та прізвищ, щоб гіперпосилання збігалося з назвою сторінки про відповідного футболіста. Тому в переліку т.зв. "червоних посилань" імена більшості футболістів, щодо яких я виправив вікіфікацію, так і залишились червоного кольору. Тому для зручності подальшого користування цим списком я видалив з нього з півтора десятка таких "червоних" імен, у яких вже немає сенсу, бо на них у вікіпедії вже нема гіперпосилань (при цьому сторінки про відповідних футболістів вже існують, просто з інакшим написанням прізвища і т.п.). І принагідно я прибрав зі списку і "сині" імена. Тому, якщо, як ви написали, ви хочете, щоб список "показував зроблену роботу", можна залишити в ньому "сині" імена, а ті червоні, які я видалив, все ж треба прибрати, тому що вони вже не мають сенсу, а тільки заважають. -- Savramat (обговорення) 13:49, 11 березня 2019 (UTC)

До речі, помітив, що цей перелік чомусь охоплює склади не за всі сезони, а тільки до сезону 2007/08 включно, тобто до перейменування вищої ліги на прем'єр-лігу. -- Savramat (обговорення) 14:19, 11 березня 2019 (UTC)
Я добре розумію співрозмовників, коли вони наводять приклади. Ключик Сергій Леонідович має 14 включень, як би він набрав таку кількість червоних посилань з 2007 року? --Roman333 (обговорення) 14:40, 11 березня 2019 (UTC)
Не з 2007 року, а до сезону 2007/08, як я і написав. Ключик Сергій Леонідович грав у вищій лізі з 1992 по 2005 роки, тому він є у цьому списку. А от, наприклад, Соломаха Даніїл Дмитрович, який грав у сезоні 2014/15, у цьому списку відсутній. Як і Кечеджі Олександр Ігорович, що грав у сезоні 2008/09, і решта гравців, що виступали у сезонах, починаючи з 2008/09. У списку присутні тільки гравці, що грали у сезонах 1992—2007/08, хоча мали б бути за всі сезони. -- Savramat (обговорення) 22:33, 12 березня 2019 (UTC)
По-друге, список робиться автоматично. У мене їх у футбольній тематиці декілька, поновлюю я їх один раз на рік або два — так мені зручніше.
Перепрошую, але першу частину написаного вами не зрозумів: Щось видаляли, щось додавали? Перед списком вказані гравці, про яких можливі різні варіанти назв сторінок. Ось туди і додайте. І вам буде простіше, і мені. --Roman333 (обговорення) 14:51, 11 березня 2019 (UTC)
Добре, і тут поясню на прикладі. У попередній версії сторінки Чемпіонат України з футболу 1993—1994: вища ліга (склади команд) було присутнє ім'я Габіскірія Юрій Важекович. При цьому у вікіпедії є сторінка Габіскірія Юрій Важикович (це одна і та ж особа, просто у першому випадку ім'я по батькові написане невірно). Я це виправив, і у поточній версії сторінки зі складом команд 1993/94 вже нема червоного посилання на сторінку Габіскірія Юрій Важекович. Таке ж редагування я зробив у інших двох сезонах, де було ім'я цього гравця. Посилань на сторінку Габіскірія Юрій Важекович в основному просторі статей вікіпедії тепер взагалі нема.
Із цього списку червоних посилань я видалив ім'я Габіскірія Юрій Важекович та ще 13 імен, з якими ситуація аналогічна. Одночасно видалив і імена, виділені синім. (Наскільки я зрозумів, саме останнє вам не сподобалось.)
Вважаю, що моє редагування, яке ви відмінили, було корисним, тому що я 1) прибрав зі списку ті червоні посилання, які вже не фігурують у основному просторі статей вікіпедії; 2) прибрав зі списку червоних посилань імена тих футболістів, статті про яких вже існують, але у списку вони виділялися червоним, що ускладнювало подальше користування списком. -- Savramat (обговорення) 22:33, 12 березня 2019 (UTC)

Якщо вас чимось не влаштовує цей список, можете зробити свій в іншому місці. Як ви його бачите. У мене немає ні часу ані бажання дискутувати про необхідність перенаправлень, про ймовірність різних назв сторінок, про ручне витирання тощо. --Roman333 (обговорення) 18:00, 14 березня 2019 (UTC)

Конкурс WikiGap Challenge[ред. код]

Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція. --Tespaer (обговорення) 23:41, 15 березня 2019 (UTC)

Україна на зимових Паралімпійських іграх 2018[ред. код]

Добридень. Перевиставав статтю Україна на зимових Паралімпійських іграх 2018 з кандидатів у добрі статті у кандидати у вибрані списки. Буду вдячний за ваш голос у цьому голосуванні. Дякую. --KuRaG (обговорення) 11:09, 28 березня 2019 (UTC)

Про видалення інформації з шаблону[ред. код]

Шановний Roman333! Дякую Вам за захист статті Стороженко Олекса Петрович від невдалого редагування. В картці Письменник там є і інша інформація, яка мені, як основному автору розділу «Біографія», ріже очі. Це позиція «Родичі». Складається таке враження, що значимість Олекси Стороженка полягає саме в тому, що він приходився троюрідним дідом по жіночій лінії братам Левку та Дмитру Ревуцьким. Але він помер до їх народження, тому така інформація для його біографії зовсім неважлива. Я, про всяк випадок, написав про цей родинний зв’язок, та й інші родинні зв’язки у тексті розділу «Біографія». А в статтях про Левка Миколайовича та Дмитра Миколайовича Ревуцьких така інформація є. Наскільки мені відомо, брати Ревуцькі знали про свого знаменитого родича. Інформацію про братів Ревуцьких вніс користувач Avatar6. Я з ним спілкувався на своїй сторінці обговорення, у Вас усі патрульні та адміністратори так спілкуються? Але, в кінці кінців, Avatar6 дав згоду на редагування. Про те, я не знаю, як це зробити, оскільки опція [ред. код] позиції «Родичі» не показує. Може, Ви мені допоможете? З повагою.--Редкан (обговорення) 16:29, 8 квітня 2019 (UTC)

@Редкан: Доброго дня. Окрім Вікіпедії існує декілька суміжних проектів. Зокрема, Вікідані. Якщо інформації немає у шаблоні типу «Особа», значить вона [інформація] потрапила з вікіданих [1]. Якщо в німецікій вікіпедії є якісь фільтри, то в українську йде вся інформація з Вікіданих. Боротися з Вікіданими, все одно що з вітряками. Можна розширити шаблон «Письменник», щоб не так кидалися в очі родичі. Я планував додати нагороди, але коли це буде — складно сказати. З Аватаром6 я декілька разів перетинався, і чесно кажучи, його не розумію. Водночас, як можна обґрунтувати видалення? Тут не може бути однієї думки. Загалом з Вікіданими боротися складно, я б залишив цю справу. З повагою, --Roman333 (обговорення) 17:04, 8 квітня 2019 (UTC)
Я щось там переробив, можливо вас влаштує. --Roman333 (обговорення) 18:04, 8 квітня 2019 (UTC)

Шановний Roman333! Дякую за допомогу, так значно краще. А чи можна взагалі видалити позицію: |родичі = ? З повагою.--Редкан (обговорення) 05:55, 9 квітня 2019 (UTC)

@Редкан: Доброго дня. Мої технічні знання у цьому питанні дуже мінімальні, інших варіантів я не знаю. Я поставив своєрідну перепону, якщо її прибрати — знову з'явиться інформація з Вікіданих. Чистити там я не буду, цілком можливо що вона там і потрібна. З повагою, --Roman333 (обговорення) 05:31, 10 квітня 2019 (UTC)
через поганий опис документації, я сам не знав про це, тому дивіться редагування "фокус". Але не усі властивості це мають. --『 』 Обг. 06:11, 10 квітня 2019 (UTC)
『 』: Мої вітання, дякую за допомогу. --Roman333 (обговорення) 06:28, 10 квітня 2019 (UTC)
Вибачте, що не привітався. Доброго дня! Якщо ще щось буде звертайтесь. --『 』 Обг. 06:30, 10 квітня 2019 (UTC)

Шановні Roman333 і AlexKozur! Дякую за допомогу, тепер уже зовсім добре. З повагою. --Редкан (обговорення) 15:20, 10 квітня 2019 (UTC)

Щодо обговорень[ред. код]

Будь ласка, проявляйте менше емоцій в обговореннях, зокрема Обговорення:Збірна Чехословаччини з хокею із шайбою. --yakudza 07:12, 23 травня 2019 (UTC)

І у мене до вас прохання — нехай додає аргументи. Врешті-решт ви йому можете пояснити, що саме він є провокатором таких ситуацій. Там немає за що боротися. І ніхто не буде до нього дослухатися, без вміння аргументувати свої дії. Скільки буде так тривати: коли він нахабніє закривають очі до останнього; потім він розплакався — і відразу йому витирають сльози.
І по-друге, чому в множині. В яких ще обговореннях? ) --Roman333 (обговорення) 07:22, 23 травня 2019 (UTC)

Шаблон В роботі у статті Збірна Чехословаччини з хокею із шайбою[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Збірна Чехословаччини з хокею із шайбою був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{В роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 15:39, 25 травня 2019 (UTC)

Запрошення до участі в конкурсі статей Жінки у STEM[ред. код]

Доброго дня! Півтора роки тому ви брали участь у місячнику «Пані в червоному». Можливо, вам було б цікаво взяти участь у схожому проекті — конкурсі статей Жінки у STEM, який триває протягом червня.

Фокусом конкурсу є висвітлення досягнень жінок у STEM-галузях — точних і природничих науках. Для всіх активних учасників передбачені сувеніри від організаторів, а для переможців — цінні призи. Окремий приз можна отримати у спецномінації про українок у STEM.

Будемо раді, якщо долучитеся до конкурсу. --Aced (від імені оргкомітету конкурсу) 10:51, 5 червня 2019 (UTC)

Альпійський кубок[ред. код]

Доброго дня! Хочу порадитись, як би ото назвати оцей турнір — Alpenpokal, в rsssf Alpenpokal 1941—1942? Просто Альпійський кубок? Чи Альпійський кубок 1941—1942? Чи Альпійський кубок (Австрія — Німеччина)? Зі схожою назвою є ось таке змагання — Кубок Альп. Брейн (обговорення) 09:59, 30 червня 2019 (UTC)

Про перший розіграш інформацію знаходжу, а ось щодо другого 1942 року — крім rsssf більш нічого нема( Брейн (обговорення) 10:19, 30 червня 2019 (UTC)

@Брейн: Назвіть турнір Альпійський кубок. Кому буде потрібно уточнення, перейменує. Наприкінці Другої світової війни Відень був зруйнований авіацією, у тому числі і штаб-квартира «Аустрії» — команди, що перемогла в турнірі 1942 року. Можливо в цьому причина (статистика по гравцям «Аустрії» з'явилася лише в останні роки). Зробіть обидва турніри на одній сторінці, такі випадки були: Середземноморська ліга. --Roman333 (обговорення) 18:44, 1 липня 2019 (UTC)

Про прапори[ред. код]

Поряд з ФК «Монако» ставлять прапор Франції, тому що клуб з крихітного князівства входить до Федерації футболу Франції. Для шотландських клубів не використовують прапор Великої Британії, бо клуби входять до місцевої федерації. Навряд, щоб клуби з колоніальних країн входили до європейських федерацій і ще треба аналізувати, що то за клуби. Більш за все це аматорські колективи, що виступали у першостях міста або провінції. Цілком можливо, що їх не потрібно взагалі прописувати у шаблоні, а лише у тексті подати роки виступів у них.

Навряд хтось вважає Махатму Ганді — британським політиком, хоча він прожив майже все своє життя на території цієї країни. І тд...

Ніколи не було окремої збірної Третього Рейху. У багатьох країнах змінювалися національні прапори; наприклад, Югославія або Угорщина. Ніхто не ділить статистику по прапорам. Тут два варіанти: по останньому прапору або взагалі без нього.

Прошу допомогти[ред. код]

Добридень! Вже декілька тижнів прцюю над статею про серію книг "Люди Перемоги", а хам-адмін її видаляє через свої політичні уподобання... Скажіть, будь ласка, що в ній не так? Що виправити? Допоможіть, будь ласка! Адже стільки часу та сил вклала в неї :(( -- On tv (обговорення) 12:33, 16 серпня 2019 (UTC)

Доброго дня. Для підтвердження значимості будь-яку сторінку можна поставити кандидатом на вилучення. На всяк випадок зробіть чернетку цієї сторінки. --Roman333 (обговорення) 06:11, 17 серпня 2019 (UTC)

Pogon trainer Karl Fischer[ред. код]

very probably Fischer was one of the first SSC Napoli trainer, do you have informations about him? --2.226.12.134 11:58, 22 серпня 2019 (UTC)

it:Karl Fischer (allenatore di calcio). --Roman333 (обговорення) 10:24, 24 серпня 2019 (UTC)
thanks! --2.226.12.134 12:56, 25 серпня 2019 (UTC)

Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 14:48, 6 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 15:14, 20 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 19:52, 3 жовтня 2019 (UTC)

прохання подивитися[ред. код]

Вітаю!

Прошу, подивіться, чи не краще було би Ваш опис маленької ситуації перенести зі сторінки позову 127 на СО? Десь так, diff (відкинув, то як зразок). На Ваш розсуд.

З повагою, — Юрій Владиславович в) 15:23, 19 листопада 2019 (UTC).

Нехай буде так. Для мене це не принципово. --Roman333 (обговорення) 15:27, 19 листопада 2019 (UTC)
Можливо, Вам найкраще негайно скасувати обидва ці свої редагування. Формально, дехто може розглядати їх як обговорення дій, і вимагати блокування. Вибачте, що ненароком пінганув Вас на ВП:ПЗВ127. — Юрій Владиславович в) 15:31, 19 листопада 2019 (UTC).
 • Юрій Владиславович є першопричина, я є пояснення. Я читав обговорення, в якому користувач подав аналогічну заяку. Натомість два бюрократи писали, що він коментує дії опонента. Але як повідомити про порушення рішення — не пояснили. Це було десь минулого місяця. Що зроблено — то зроблено. Написаного пером не вирубати топором. ) --Roman333 (обговорення) 15:42, 19 листопада 2019 (UTC)

Відкочене редагування[ред. код]

Вибачте, випадково зробив і не побачив. З Новим роком! --  Gzhegozh обг. 16:03, 1 січня 2020 (UTC)

Щодо скасування редагування[ред. код]

Вітаю! Ви скасували моє редагування в статті Абрамов Сергій Єгорович. Тут проблема не у WD, а в самому шаблоні, тож її й потрібно вирішувати. До того ж наступного разу дивіться уважно, що Ви скасовуєте, бо Ви прибрали шаблон {{Othernames}}. З повагою, --Mcoffsky (обговорення) 06:42, 6 січня 2020 (UTC)

@Mcoffsky: Так, я скасував ваше редагування. Немає великої різниці, де саме є проблема — головне, що вона випливає назовні. Будь ласка, не треба нічого вирішувати. Всі про це знають, там зробити нічого не можна (це про шаблон). Я почитав скаргу на вашій сторінці обговорення, не моя вина — що людина спочатку робить, а вже потім починає думати. ) З повагою, --Roman333 (обговорення) 06:49, 6 січня 2020 (UTC)
Не зрозумів Вашої думки. Чи зрозумів не правильно... Я про скаргу. --Mcoffsky (обговорення) 06:58, 6 січня 2020 (UTC)
@Mcoffsky: Не було б того допису — не було б вашої зацікавленності Абрамовим. Все в житті пов'язане — що в реальному світі, що тут. --Roman333 (обговорення) 07:04, 6 січня 2020 (UTC)
Ви помилились. Йду по категорії «Персоналії за алфавітом», працюю з категоріями й шаблонами. А той допис геть стосунку ніякого до моєї роботи не має. Я передивився обговорення та історію редагувань, відповів і забув, бо більше ніяких суперечностей не було. Дивні висновки, чесно кажучи. --Mcoffsky (обговорення) 07:07, 6 січня 2020 (UTC)
@Mcoffsky: Просто дві події відбулися приблизно в один час. Нехай буде так, погоджуюсь. Якщо ви робите щось з шаблонами — не чіпайте шаблонів Футболіст, Хокеїст, Баскетболіст і тд. Всі вони однотипні, без фіксованої ширини. Плюс на багатьох спортивних сайтах бувають такі ситуації, коли місце народження спортсмена співпадає з його першим клубом. Яле воно не відповідає дійсності. Тобто, ви можете принести з вікіданих хибну інформацію. І загалом, залиште цю монотонну механічну діяльність ботам. Якщо навіть таких зараз немає, невдовзі — будуть. Все. Готуємося до Різдва. --Roman333 (обговорення) 07:37, 6 січня 2020 (UTC)
Проблема вирішена? Нині не розтягує?--Fosufofiraito Обг. 07:39, 6 січня 2020 (UTC)
 • @AlexKozur: Якщо встановити певний розмір ширини шаблону, то тоді будуть ламатися назви клубів — що набагато гірше. Про це неодноразово говорили. Якщо робили виправлення — поверніть назад. --Roman333 (обговорення) 07:51, 6 січня 2020 (UTC)
  Неодноразово говорилося.... СО шаблону навіть не створений..... Знаєте, важко так працювати коли СО пусте, а шукати в архівах ще та морока... --Fosufofiraito Обг. 07:55, 6 січня 2020 (UTC)
@AlexKozur: Серед вікіпідистів спортивного напрямку багато адміністраторів, бюрократів і тд. Якщо вас це цікавить — напишить кому із них. Я не відповідаю за відкриті кимось обговорення і не буду зараз шукати ці обговорення. Все одно ваші виправлення не конструктивні і іх колись викинуть. --Roman333 (обговорення) 08:01, 6 січня 2020 (UTC)
та ні, просто потрібно краще подумати і мати таких користувачів як Ви. Все-таки розробка це і тестування різного роду. Є помилки → удосконалюється код. Не потрібно шукай й писати, я зрозумів, що мається на увазі, просто з часом це забувається. --Fosufofiraito Обг. 08:09, 6 січня 2020 (UTC)

@AlexKozur: Колись був простий варіант шаблону «Футболіст», і аналогічний «Хокеїст». Вдосконалили шаблон «Футболіст», я аналогічно зробив шаблон «Хокеїст». Також туди додав драфт з англомовного шаблону, він нормально прижився. Потім звернувся до користувачів, які його протестували. Якщо ви бажаєте протестувати для себе — зробіть з гравцем клубів «Айнтрахт» (Франкфурт-на-Майні) і «Харків». Який буде мати вигляд цей шаблон.

Стосовно обговорення: є проекти «Футбол», «Український футбол». Там є сенс щось обговорювати, тому що є певна активність (але не на СО шаблона). Коли мені потрібна допомога — я звертаюсь безпосередньо до когось або є Кнайпа (допомога). Були випадки, коли до мене зверталися за допомогою по технічним моментам. Я їх не міг зробити, робили — ви. Але тут інша ситуація. З повагою, --Roman333 (обговорення) 11:57, 6 січня 2020 (UTC)

Та це не привід нехтувати вікіданими. Значно вища вірогідність виправлення помилки у вікіданих, аніж у кожній статті в усіх мовних розділах. До того ж через шаблон підтягуються відповідні категорії, що дозволяє прибрати їх із тексту статті. Я робитиму цю роботу й надалі, тільки тепер звертатиму увагу на розбухання шаблону, в таких випадках залишатиму без змін. Бота немає і не факт, що з'явиться. Окрім технічного прибирання окремих полів з шаблонів, я за потреби доповнюю чи змінюю відповідні елементи вікіданих, а бота, який це робитиме, мені важко уявити. --Mcoffsky (обговорення) 12:08, 6 січня 2020 (UTC)

@Mcoffsky: Був такий випадок: один користувач доводив що вікідані це дуже добре, а я — в конкретному випадку — нісенітниця (він зачищав шаблони типу Футболіст, Хокеїст). І поки я його десь з десятого разу не ткнув носом в ту помилку — він її сам не знайшов. А там було елементарне — народився 1908 року в Молдавській РСР. ) У мене в таких ситуаціях завжди виникає одне питання: чим користувачі з вікіданих кращі? Та і більшість інформації там без джерел, або інформація береться з вікіпедії. І ще один момент: звичайні редагування можна побачити в історії сторінки, або в списку спостереження користувача. А зміни у вікіданих — ні. Був такий період — я пачками виставляв у кнайпі сторінки з «веселими вікіданими». З повагою, --Roman333 (обговорення) 12:47, 6 січня 2020 (UTC)
Та ж історія зі статтями у Вікіпедії. Якщо Ви стежите за цікавими Вам статтями, то додавання до них помилкових відомостей Ви не допустите. Та ж є безліч сирітських статей, долею яких ніхто не переймається. Вже трохи теж довелось почистити нісенітниці. Я ж кажу про вірогідність і доцільність - виправлення однієї помилки у WD веде до її виправлення у всіх мовних розділах, а виправлення помилки тільки в україномовній статті так і залишиться тільки тут локально. Більше того, якщо не виправити помилку у WD, знайдеться той, хто поверне помилку до статті, спираючись на відповідний елемент Вікіданих. --Mcoffsky (обговорення) 12:55, 6 січня 2020 (UTC)
Зміни можна побачити. І я на це ставлю 10 000 %. Відкрийте список спостереження чи Нові редагування і знайдіть це. --Fosufofiraito Обг. 17:40, 6 січня 2020 (UTC)

Шаблон В роботі у статті Чемпіонат СРСР з хокею із шайбою 1985—1986[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Чемпіонат СРСР з хокею із шайбою 1985—1986 був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{В роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 18:43, 8 січня 2020 (UTC)

Шаблон В роботі у статті Сидоров Андрій Валентинович[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Сидоров Андрій Валентинович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{В роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 12:26, 25 січня 2020 (UTC)

Пишемо про пам’ятки культури до Вікіпедії[ред. код]

Колаж з робіт поданих на фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки 2019».png

Вітаю! До кінця лютого триває акція зі створення та поліпшення статей про пам'ятки культури України — тематичний тиждень «Пишемо про пам'ятки культури до Вікіпедії».

Ми проводимо фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки» з 2012 року, і за ці роки вдалося зібрати 280 тисяч вільних фотографій пам'яток культури. На жаль, далеко не всі з цих пам'яток належно представлені в українській Вікіпедії, і далеко не всі якісні фотографії використовуються у статтях Вікіпедії. Ми прагнемо покращити це.

Ви брали участь у фотоконкурсі «Вікі любить пам'ятки» в Україні — тож, можливо, вам було б цікаво долучитися і до цієї акції. Як приємний бонус, найактивніші учасники місячника отримають брендовані сувеніри та подарунки від ГО «Вікімедіа Україна» )

Долучайтеся! --Acedtalk (від імені організаційного комітету «Вікі любить пам'ятки») (від імені організаційного комітету «Вікі любить пам'ятки») 19:11, 6 лютого 2020 (UTC)

Шаблон в роботі у статті Безщасний Руслан Анатолійович[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Безщасний Руслан Анатолійович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{в роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 00:45, 25 березня 2020 (UTC)

Конкурс «Європейська весна»: Корисна інформація[ред. код]

Доброго дня!

Дякую за вашу участь у конкурсі статей «Європейська весна». Нагадую, що до кінця конкурсу залишилося ще майже два тижні. До кінця травня ви можете покращувати свої статті, аби згодом отримати вищі оцінки за якість та підвищити свої шанси на призові місця )

Також хочу звернути увагу, що організатори створили списки популярних статей в інших мовних розділах, які відсутні або надто короткі у нас. Обирайте цікаві вам країни на сторінці Вікіпедія:Європейська весна 2020/Список статей до створення. Списки популярних статей — на початку сторінки кожної країни.

Це статті, яких давно бракує в УкрВікі, тож було б добре, якби вони з'явилися в рамках нашого конкурсу. Також нагадую, що робота над статтями із цих списків приносить вам додаткові бали при оцінюванні.

Якщо будуть запитання, пишіть мені на сторінку обговорення або на електронну адресу ceespringAt sign.svgwikimedia.org.ua. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 09:08, 18 травня 2020 (UTC)

Ви отримали це повідомлення, бо взяли участь у конкурсі статей «Європейська весна 2020»

Шаблон в роботі у статті Зоря (Ворошиловоград) у сезоні 1972[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Зоря (Ворошиловоград) у сезоні 1972 був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{в роботі}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 18:44, 1 жовтня 2020 (UTC)

не добра?[ред. код]

Пане, Роман. Ви вчора надали статус доброї статті, що мала обговорення з 9 листопада. В той же час, обговорення статті Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Слоут) триває на чотири дні довше. Кількість голосів "за" (три) достатня. Чи були якісь ще перепони? --Андрій Гриценко (обговорення) 09:04, 21 листопада 2020 (UTC)

 • @Андрій Гриценко: Доброго дня. За цю статтю проголосувало всього троє, і я в тому числі. Саме тому я і не підбивав підсумки. Ви ж багато номінуєте останнім часом і чи був випадок не коректного відношення з мого боку в цей проміжок? Мабуть, що ні. По-друге: колись я піднімав питання, щоб збільшити мінімум голосів до 5-ти. Я з задоволенням підбиваю підсумки, де великий об'єм матеріалу, було жваве обговорення і велика кількість голосуючих. Я ніколи не дотримувався рекомендації, що потрібно обирати в хронологічному порядку — це мій власний час і я сам вирішую як його використати. Якось так. --Roman333 (обговорення) 11:47, 21 листопада 2020 (UTC)
Я так і думав. Наразі активність, чомусь, малувата - стаття збалансована, відповідає загальній тематиці решти моїх статей. --Андрій Гриценко (обговорення) 12:18, 21 листопада 2020 (UTC)
@Андрій Гриценко: У мене є одна теорія, яка звучить приблизно так: «Будь-яка серія номінацій у «добрі статті» завершується негативно». У вашому випадку, це просто перенасичення номінації приблизно одноманітною інформацією. Кожен з користувачів, які цікавляться кандидатами в добрі, прочитав дві-три сторінки з вашого списку і можливо потім проголосував. І більше не бажає витрачати час. Тут вам щось потрібно змінювати — робити перерву або шукати іншу тему. Знайти спосіб зацікавити користувачів.
Стосовно мого «малувато». Мені дуже цікаво про саме будівництво. Наприклад, скільки вистоювався фундамент чи будували без нього, звідкіля була цегла, з якого піску робили цеглу, де знаходився цегельний завод, яку деревину використовували в будівництві, чим вкривали дах будівлі тощо. Я розумію, що ви не завжди в силах знайти таку інформацію та і викласти на папері її важкувато. Тому я читав мабуть три сторінки-номінантки. Перепрошую, якщо щось не сподобалося. --Roman333 (обговорення) 14:49, 21 листопада 2020 (UTC)
Здається, ще один проголосував. Так що можна тиждень почекати. --Roman333 (обговорення) 14:51, 21 листопада 2020 (UTC)
 • Дякую! Згоден, інформація важлива, але архіви горять... Можливо й доцільно змінити тему. Термін "негативно", я не зрозумів... Щодо серії - йде звикання до теми й втрата можливо уваги, але напрацьовується досвід написання статей. --Андрій Гриценко (обговорення) 18:50, 21 листопада 2020 (UTC)
@Андрій Гриценко: Як в реальному житті: полоса біла, полоса чорна (це про негативно). --Roman333 (обговорення) 18:51, 21 листопада 2020 (UTC)
Дякую! ) --Андрій Гриценко (обговорення) 19:51, 21 листопада 2020 (UTC)

Запрошення до Транспортного марафону[ред. код]

Circle-icons-brush-pencil.svg
Шановний Roman333, запрошуємо Вас до участі в «Транспортному марафоні» !
Вітаю! Запрошуємо Вас приєднатися до участі у першому в Українській Вікіпедії Транспортному марафоні, що невдовзі розпочнеться.
Головна мета — створення та доповнення статей транспортної тематики, яка, на жаль, знаходиться у вкрай незадовільному стані.
Автори найбільшого з найбільшим за показником якості і кількості внеском, а також всі учасники, що створять від 10 якісних статей мають можливість отримати цінні нагороди і Вікіордени.

Марафон проходитиме з 30 листопада по 30 грудня 2020 року. Долучайтесь!

--Kisnaak Обг.Внесок 14:04, 21 листопада 2020 (UTC)

Сувеніри за участь у марафоні «Це зробила вона»[ред. код]

Вітаю! Дякую за вашу участь у марафоні «Це зробила вона». Якщо ви хотіли б отримати призи та сувеніри за активну участь, прохання увімкнути вікіпошту, аби ми могли надіслати деталі (для цього перейдіть в Налаштування, додайте електронну адресу і дозвольте надсилати вам повідомлення). --Acedtalk 23:24, 2 грудня 2020 (UTC)

Згущівка з кавою за внесок у марафон «Це зробила вона»[ред. код]

Zguschene moloko z kavoju.png
Згущівка з кавою
Щиро дякую за ваш продуктивний внесок до марафону «Це зробила вона»; ви увійшли до когорти найактивніших учасників та учасниць акції. Завдяки вам та іншим учасницям й учасникам за 10 днів було поліпшено понад 100 статей про видатних жінок. Сподіваюсь, ця віртуальна відзнака буде як проявом вдячності від організаторів, так і мотивацією продовжувати ваш продуктивний внесок у цьому руслі ) Про фізичні подарунки за участь написав окремою темою вище. Acedtalk 23:33, 2 грудня 2020 (UTC)

@Aced: Дякую. Підключив. --Roman333 (обговорення) 06:53, 3 грудня 2020 (UTC)

Запрошення до участі у марафоні Це сказала вона у Вікіцитатах[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 02:38, 18 грудня 2020 (UTC)