Обговорення користувача:V.lukyanyuk

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Одне прохання.[ред. код]

Статті називати так як в росіян у нас не прийнято. Зверніть на це увагу. --Jphwra (обговорення) 14:00, 7 лютого 2016 (UTC)

@Jphwra Це має логічне пояснення чи геополітичне? --V.lukyanyuk (обговорення) 14:07, 7 лютого 2016 (UTC)

Це загальприйнятне правило, бо тільки в рувікі так називають, тому дотримуйтесь правил. --Jphwra (обговорення) 14:09, 7 лютого 2016 (UTC)
Є привітання в якому прописано все для новачка, прочитайте, а не вилучайте його, ознайомтись з правилами. --Jphwra (обговорення) 14:11, 7 лютого 2016 (UTC)
@Jphwra "загальноприйняте" правило робить незручним алфавітні списки. Якщо ви проти коми, що відділяє прізвище, то це таке... Але порядок ПІБ вважаю доцільним--V.lukyanyuk (обговорення) 14:14, 7 лютого 2016 (UTC)
Іноземці через ім'я та прізвище. В інозеців відсутнє по-батькові. Не робіть собі зайвих проблем. --Jphwra (обговорення) 14:17, 7 лютого 2016 (UTC)
Те, що в іноземців нема суфікса "-ович" в по-батькові, не означає, що воно відсутнє. Барак Хуссейн(-ович) Обама, наприклад--V.lukyanyuk (обговорення) 14:49, 7 лютого 2016 (UTC)
@Jphwra , не підкажете у людини під назвою "Емрах Кус" де ім'я, а де прізвище?
Кус - прізвище, а взагалі виокремлювати чи пінгувати треба так V.lukyanyuk. --Jphwra (обговорення) 14:49, 7 лютого 2016 (UTC)
а так зразу й не здогадаєшся. До речі, він не Кус, а Куш
уявляю як буде зручно з африканськими іменами, коли укрвікі дійде до когось менш відомого, ніш Іді Амін

Існує правило іменування статей (ВП:ІС). Керуватись слід ним. --Максим Підліснюк (обговорення) 14:19, 7 лютого 2016 (UTC)

  • Уточню: за правилами іменування статей правильним буде написання Луїс Мойя Бланко (формат Ім'я Прізвище). Перенаправлення з формату Прізвище Ім'я корисне (тому я створив Мойя Бланко Луїс), але ваш варіант Бланко Луіс Мойя взагалі не підходить, бо ви розриваєте навпіл прізвище Мойя Бланко. Проблема сортування вирішується ось так, тобто додаючи {{DEFAULTSORT:Прізвище Ім'я}}: наприклад, до статті Луї Замперіні потрібно додати {{DEFAULTSORT:Замперіні Луї}}, і тоді він буде всюди відсортований на літеру З. Якщо у вас є питання, готовий відповісти. Дякую — NickK (обг.) 19:23, 7 лютого 2016 (UTC)
NickK, дякую. Але бачите як незручно - навіть знаючи про подвійні іспанські прізвища, забув про це в даному конкретному випадку. Думаєте багато користувачів Вікіпедії знають, що дівоче прізвище мами Фіделя Кастро було Рус? А зручно повинно бути читачам, а не укладачам.
То тут навпаки, якраз зручно виходить: ви знаєте, що його звуть Луїс Мойя Бланко, але ви не переймалися, чи в нього ім'я Луїс і прізвище Мойя Бланко, або ж у нього ім'я Луїс Мойя та прізвище Бланко. Я знаю про дівоче прізвище мами Кастро, але ж його всі знають під ім'ям Фідель Кастро, тому за правилами Вікіпедії ми обираємо саме це ім'я як найпоширеніше/найупізнаваніше, а «Рус» та друге ім'я «Алехандро» опускаємо. P.S. Будь ласка, підписуйте свої репліки, для цього потрібно поставити чотири тильди (~~~~) або натиснути на кнопку зі значком підпису на панелі вгоріNickK (обг.) 00:17, 8 лютого 2016 (UTC)
NickK, я мав на увазі, що читач, дивлячись на сторінку, не розуміє де ім'я, а де прізвище. Найкмітливіші, просто переключаться на російську, де прізвище відділене комою. Може зробити якусь штучку, щоб прізвище форматувалось якось особливо? Напр., жирн+курсив чи підкреслювалось чи іншим кольором....--V.lukyanyuk (обговорення) 00:49, 8 лютого 2016 (UTC)
Так, це цікаве питання. Ніякого правила щодо цього нема, можете запропонувавти свої пропозиції в Кнайпі — NickK (обг.) 01:17, 8 лютого 2016 (UTC)

Категорія:Персоналії по алфавіту[ред. код]

Доброго дня. Будь ласка, зверніть увагу, що за правилами української мови неправильно писати «по алфавіту», тому відповідна категорія називається Категорія:Персоналії за алфавітом. Цю категорію автоматично додають шаблони-картки, тому додатково її прописувати не потрібно. Дякую — NickK (обг.) 14:18, 7 лютого 2016 (UTC)

ОК--V.lukyanyuk (обговорення) 14:21, 7 лютого 2016 (UTC)
NickK, ви, напевне, в курсі, що не у всіх персоналій є картки?--V.lukyanyuk (обговорення) 00:52, 8 лютого 2016 (UTC)
Так, але це може бути гарним приводом поставити картку). Якщо ні — ставте Категорія:Персоналії за алфавітом, а не «по алфавіту», бо українською правильніше впорядковувати за чимось, а не по чомусь — NickK (обг.) 01:18, 8 лютого 2016 (UTC)

Зображення[ред. код]

NickK, підкажіть, чому не всі зображення відображаються на сторінці? Ось, напр., це мертве (взяте без змін з англ. сторінки en:Oorang Indians

Файл:OorangIndians2223.gif
1922–1923 Oorang Indians letterhead
Бо це зображення завантажено лише локально в англійську Вікіпедію. Його можна використовували лише на умовах добропорядного використання, а тому його не можна завантажити у Вікісховище. Такі зображення слід вантажити локальну в кожну Вікі, де він має використовувати і лише, якщо використовуватись буде у відповідності до критеріїв добропорядного використання. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:22, 8 лютого 2016 (UTC)
Максим Підліснюк дякую--V.lukyanyuk (обговорення) 15:37, 9 лютого 2016 (UTC)

Вибрана стаття, Добра стаття[ред. код]

NickK, доброго дня. Підкажіть як і хто може подавати статті на титули Вибрана стаття, Добра стаття?--V.lukyanyuk (обговорення) 15:37, 9 лютого 2016 (UTC)

Перепрошую, зразу не помітив цього й попереднього питання. Будь-який користувач може номінувати статті на статуси добрих і вибраних, при голосуванні враховуються лише голоси користувачів з не менш як 50 редагуваннями в статтях. Процедура зазначена на сторінках ВП:ПВС та ВП:ДС відповідно. P.S. Якщо ви звертаєтеся з питанням до мене, краще пишіть на мою сторінку обговорення, я там швидше відреагую. Дякую! — NickK (обг.) 02:36, 10 лютого 2016 (UTC)

Зипиніться![ред. код]

  1. Потрібно, аби у іншомовних персоналій спочатку шло ім'я, а вже потім прізвище. Тому Гуггенхайм Маєр не правильно. Повино бути Маєр Гуггенхайм. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 07:58, 11 лютого 2016 (UTC)

Категорія:Лауреати Нобелівської премії[ред. код]

Вітаю. Я вилучив, створену Вами категорію, бо вона дублює Категорія:Нобелівські лауреати. Було б дивно, якби за 11 років саме такої тут не створили. Хіба ні? Тому, краще уважно подивитися на категорії будь-якого нобелівського лауреата, якого знаєте. Ще хотів зауважити, що згідно діючого тут стандарту «очевидно, що статтю не слід відносити до категорії і, одночасно, до підкатегорії цієї категорії.» Тому, якщо науковець належить до Категорія:Лауреати Нобелівської премії з фізики, не варто його відносити ні Категорія:Нобелівські лауреати, ні до Категорія:Лауреати Нобелівської премії. --Олег (обговорення) 15:52, 12 лютого 2016 (UTC)

Підтримую. Це вже є.--Олюсь (обговорення) 15:56, 12 лютого 2016 (UTC)
Ок, @Mr.Rosewater:. Але твердження, що зі сторінки будь-якого нобелівського лауреата можна перейти до Категорія:Нобелівські лауреати не відповідає дійсності. --V.lukyanyuk (обговорення) 16:02, 12 лютого 2016 (UTC)
Відповідає, якщо спуститись деревом категорій. Візьміть Ян Дидерик ван дер Ваальс. Він належить, зокрема, до Категорія:Лауреати Нобелівської премії з фізики і до Категорія:Нідерландські лауреати Нобелівської премії. Обидві є підкатегоріями Категорія:Нобелівські лауреати, перша — першого рівня, друга — другого (через Категорія:Нобелівські лауреати за країною. Хіба що, когось пропустили, але це виключення. --Олег (обговорення) 16:18, 12 лютого 2016 (UTC)
Мабуть я сліпий, але із запропонованої вами Категорія:Нідерландські лауреати Нобелівської премії не зміг попасти у Категорія:Нобелівські лауреати--V.lukyanyuk (обговорення) 16:27, 12 лютого 2016 (UTC)
Та ні, не сліпий, посто ходити не навчились. З Категорія:Нідерландські лауреати Нобелівської премії потрапляєте до Категорія:Нобелівські лауреати за країною, а неї до Категорія:Нобелівські лауреати. --Олег (обговорення) 16:46, 12 лютого 2016 (UTC)
Ну, що сказати, @Mr.Rosewater:, - дуже зручно--V.lukyanyuk (обговорення) 18:55, 12 лютого 2016 (UTC)
Сарказм? --Олег (обговорення) 18:58, 12 лютого 2016 (UTC)
звичайно. Все, що не очевидне, користувачу незручне. Не бачу проблеми в новій категорії, яка зробить Вікіпедію інформативнішою--V.lukyanyuk (обговорення) 19:23, 12 лютого 2016 (UTC)
...або проставити вже існуючу Категорія:Нобелівські лауреати по всіх лауреатах --V.lukyanyuk (обговорення) 19:25, 12 лютого 2016 (UTC)

Неоднозначності[ред. код]

Доброго дня! Звертаю увагу, що сторінкам неоднозначності уточнення (значення) потрібно лише тоді, коли існує основне значення. Наприклад, сторінка неоднозначності називається Україна (значення), оскільки існує очевидне основне значення Україна. Натомість, оскільки статті з назвою, наприклад, Гуггенхайм немає та не передбачається, не потрібно й додавати уточнення Гуггенхайм (значення). Дякую! — NickK (обг.) 16:13, 13 лютого 2016 (UTC)

NickK, в англійські Вікіпедії подібні сторінки мають ширший функціонал - в наведеному вами прикладі про Гуггенхайма, на сторінці Гуггенхайм (значення) користувач може знайти всіх Гуггенхаймів, навіть тих, про яких, можливо, й не чув. Мені це видається корисним та інформативним. Особливо, якщо врахувати, що випадаюче меню в полі пошук містить лише 10 пропозицій.--V.lukyanyuk (обговорення) 19:08, 13 лютого 2016 (UTC)
Так я ж лише підтримую поліпшення цих сторінок: я он і сам додав ще кілька статей на сторінку Гуггенхайм. Я про те, що назва сторінки має бути Гуггенхайм, а не Гуггенхайм (значення)NickK (обг.) 00:04, 14 лютого 2016 (UTC)
Щось я не бачу посилань на неї ні зі сторінки Маєр Гуггенхайм, ні з інших Гуггенхаймів--V.lukyanyuk (обговорення) 01:04, 14 лютого 2016 (UTC)
NickK, Боже, що за, пробачте, ідіотська категорія Категорія:Єврейські прізвища!!!??? я на ній свій комент лишив - якщо цікаво, гляньте. Це просто тупа калька з аналогічних сторінок, створених антисемітами. Тільки не треба посилань на авторитетну громадськість, що створила цю категорію іншими мовами (зверніть увагу, що подібного нема німецькою)--V.lukyanyuk (обговорення) 01:18, 14 лютого 2016 (UTC)
У нас є велика категорія Категорія:Прізвища за мовою, і в англійській Вікіпедії стоїть en:Category:Jewish surnames. У німців же взагалі нема такої системи категорій, у них нема навіть категорії навіть німецьких прізвищ — NickK (обг.) 03:14, 14 лютого 2016 (UTC)
NickK і за якою мовою попадають прізвища в категорію Категорія:Єврейські прізвища - івит, ідіш, ладіно? Ця категорія, це не "Прізвища за мовою", а "Прізвища євреїв". Вважаєте - це нормально?--V.lukyanyuk (обговорення) 03:39, 14 лютого 2016 (UTC)
Справді, не дуже нормально зливати іврит та ідиш докупи. Конкретно прізвище Гуггенхайм, як я розумію, походить з мови ідиш, але якщо розділяти Категорія:Єврейські прізвища, то було б добре, щоб це робив хтось, хто має хоча б базові знання цих мов — NickK (обг.) 23:58, 14 лютого 2016 (UTC)
Це ціла наука, етимологія прізвищ. Таких кадрів у Вікіпедії нема. А існуюче наповнення мовних категорій просто дискридитує українську Вікіпедію. Я подивився інші мовні розділи - там теж "хто в ліс, хто по дрова", все притягнуто за вуха (напр., якщо Ковач - якийсь український діяч, то прізвище оголошується українським і всім по барабану, що воно угорське. Дивно, що Саркозі нема у списку єврейських:) Треба буде додати. і Шевченка теж ). По Гугенхайму. Ідиш - це щось типу діалекту німецької. Не уявляю як німецьке прізвище Фрідман відрізнити від Фрідмана-єврея. Це не реально. Тому думаю, що ці категорії мовні треба просто видалити, щоб не осоромлюватись. Не готова Укрвікі цей віз тягнути--V.lukyanyuk (обговорення) 00:15, 15 лютого 2016 (UTC)
От сторінка Ковач якраз є гарним прикладом: там чітко виписано, з яких мов це прізвище, з відповідною категоризацією. Такий самий підхід можна застосувати і до Фрідмана, і до решти. Наскільки я розумію, ваше зауваження стосується того, що Категорія:Єврейські прізвища потрібно поділити на іврит та ідиш, а для цього достатньо когось із Категорія:Користувачі-євреї або Категорія:User yiNickK (обг.) 20:09, 15 лютого 2016 (UTC)
NickK Сторінка Ковач якраз є якраз гарним прикладом дилетантства - це угорське прізвище. І те, що його носісями є українці, словаки чи серби, не робить його ні українським, ні словацьким, ні сербським--V.lukyanyuk (обговорення) 21:01, 15 лютого 2016 (UTC)
Улюблена справа наших дилетантів списувати в російських дилетантів. Незалежно від того, праві Ви з угорськістю прізвища, чи ні. --Олег (обговорення) 22:08, 15 лютого 2016 (UTC)
Напевно, що ні. Принаймні керівник групи ономастики інституту етнографії АН СРСР спростовує Ваше твердження. --Олег (обговорення) 22:19, 15 лютого 2016 (UTC)
Це із серії "Россия - родина слонов" (...а еще до прихода венгров, разорвавших сплошное славянское население былой Паннонии цікаво, куди ділись із Паннонії гунни і авари?)? У мадяр інша думка --V.lukyanyuk (обговорення) 23:35, 15 лютого 2016 (UTC)
Та й не у Ковачі справа. Щоб вести подібні категорії, треба бути вузьким спеціалістом-філологом. --V.lukyanyuk (обговорення) 23:40, 15 лютого 2016 (UTC)
...або добре користуватися джерелами. У сербів Ковач=коваль, у хорватів Kovač=коваль (15-те найпоширеніше прізвище), у словенців Kovač=коваль (6-те найпоширеніше прізвище), у словаків Kováč=коваль (2-ге найпоширеніше та перше серед словацьких), ну й в угорців Kovács=коваль (2-ге найпоширеніше). При цьому якраз фахові лінгвісти пишуть, що угорське прізвище Kovács походить зі слов'янських мов. Звісно, в Україні це прізвище асоціюється передусім з закарпатськими угорцями, де багато Ковачів, але насправді стаття Вікіпедія виявилася правильнішою за стереотип — NickK (обг.) 07:49, 16 лютого 2016 (UTC)

Темур, Тимур, Теймур[ред. код]

Доброго дня. Згідно правил — сторінки не можуть копіювати одне одне. Тут два варіанти:

  1. видаляєте розділи «Варіація імені»;
  2. дві сторінки з трьох ідуть на видалення. --Roman333 (обг.) 08:34, 14 лютого 2016 (UTC)
видалив варіації--V.lukyanyuk (обговорення) 10:59, 14 лютого 2016 (UTC)

Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000)[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 01:50, 7 березня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів тощо[ред. код]

Sanya3 вітаю, запрошую до участі у вересні та пропоную зареєструватися. .--V.lukyanyuk (обговорення) 12:04, 31 липня 2016 (UTC)

Прохання висловитись[ред. код]

Шановний, прошу Вас долучитись до обговорення щодо Перейменування статей/Польсько-радянська війна 1920 → Україна у польсько-радянській війні --Hmarskiy II (обговорення) 21:31, 2 лютого 2017 (UTC+2)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа


Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Місячник 10000 необхідних статей[ред. код]

Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)