Обговорення користувача:Vlasenko D

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо![ред. код]

   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас, як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.


Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікі-розмітки.

Якщо виникли запитання про проект або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, поставте запитання у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і вказівки
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

--Dimant 17:34, 13 травня 2013 (UTC)


Перший курс[ред. код]

Все знаходиться тут.

Формула повороту Родрігеса[ред. код]

Категорія Рух занадто загальна для цієї статті [1]. Перед проставлянням категорій має сенс порадитись з англо і можливо рос вікі, особисто я надаю перевагу категоризації англійців. --Igor Yalovecky (обговорення) 07:31, 13 червня 2013 (UTC)

Якщо ви розбираєтесь в термінології, то може ви б додали все дерево необхідне для en:Category:Rotation in three dimensions? --Igor Yalovecky (обговорення) 07:33, 13 червня 2013 (UTC)
Добре спробую. Маю сумнів відносно щодо категорії Орієнтація, тому, що вона є підкатегорією Географія.--Vlasenko D (обговорення) 08:53, 13 червня 2013 (UTC)
Переносив категорії з англовікі), поправив Категорія:Орієнтація відповідно до англійського варіанту. --Igor Yalovecky (обговорення) 09:16, 13 червня 2013 (UTC)
Та й потрібна геометрія для мапоробства)). Почитайте про різні проекції, там іноді потрібно бути сильним математиком, щоб розібратись. --Igor Yalovecky (обговорення) 09:17, 13 червня 2013 (UTC)
Створив категорію "Обертання". Думаю, що глибше не потрібно.--Vlasenko D (обговорення) 14:39, 13 червня 2013 (UTC)
Створив категорію "Обертання". Дякую.
Думаю, що глибше не потрібно. А я вірю в українську вікіпедію)
--Igor Yalovecky (обговорення) 13:54, 14 червня 2013 (UTC)
За умови "більшої ваги" зможемо копати ще глибше. --Vlasenko D (обговорення) 14:55, 14 червня 2013 (UTC)

Найкоротша[ред. код]

В чому різниця з Геодезична лінія? --Igor Yalovecky (обговорення) 11:47, 15 червня 2013 (UTC)

Наприклад, на поверхні циліндру, якщо взяти на твірній дві різні точки, то їх можна з'єднати зліченною множиною геодезичних відрізків (треба уявити/зобразити розгортку циліндра на площину), а найкоротша між ними буде єдина — це відрізок твірної між точками.--Vlasenko D (обговорення) 12:52, 15 червня 2013 (UTC)

Оріцикл[ред. код]

Доброго дня. Якщо вирішили вилучити сторінку, яку окрім Вас ніхто не редагевав, то ставиться шаблон для швидкого вилучення: {{db-author}}. У такому випадку адміністратори її вилучать без всякого обговорення. Наснаги.--Roman333 (обговорення) 19:11, 16 червня 2013 (UTC)

Добре. Дякую.--Vlasenko D (обговорення) 19:14, 16 червня 2013 (UTC)

Реферати[ред. код]

Доброго вечора. Маю декілька думок, можливо знадобляться у майбутньому.

 1. Зробіть підсторінку. Наприклад: Користувач:Vlasenko D/Математика. Там можна розміщувати всю необхідну інформацію.
 2. Зробіть невеличку методичку. Про перекладену статтю, перевірку в інтернеті і тд.
 3. Таблиця. Не потрібно витрачати час на створення сторінок обговорення.
Тема Студент Оцінка
1 Теорема А
2 Аксіома Б

З повагою, Roman333 (обг.) 20:18, 27 червня 2013 (UTC)

Вікізустріч у Харкові 18 серпня (неділя)[ред. код]

Всі деталі у інформації про вікізустріч! Приходьте! Будемо раді бачити! З повагою, --Kharkivian (обг.) 08:20, 12 серпня 2013 (UTC)

Попередній перегляд[ред. код]

Використовуйте, будь ласка, кнопку «Попередній перегляд» статті — так легше патрулювати. Кнопка розташована під вікном редагування, справа від кнопки «Зберегти сторінку». Сподіваюсь на розуміння. --Розум (обговорення) 15:14, 14 лютого 2014 (UTC)

 • Намагаюсь зайвий раз не редагувати, але, на жаль, не завжди вдається. --Vlasenko D (обговорення) 16:49, 14 лютого 2014 (UTC)

Стаття Тригранник Френе[ред. код]

Шановний користувачу! Дякуємо, що ви зробили свій внесок до Вікіпедії, створивши статтю Тригранник Френе. Проте ця стаття надто мала та/або недооформлена, щоби бути повноцінною енциклопедичною статтею. Якщо протягом трьох днів її не буде суттєво поліпшено (хоча б до рівня статті-заготовки), статтю буде вилучено. Якщо ви маєте намір доробити статтю, приберіть зі статті шаблон-попередження та поставте шаблон {{Edited}}. Із запитаннями можете звертатися до мене — Acedtalk 20:22, 14 лютого 2014 (UTC)

Патрулювання[ред. код]

Вітаю! За результатами обговорення вам було надано статус патрульного. Із запитаннями можете звертатися до мене або на форум патрульних. Також маю до вас прохання відпатрулювати свої неперевірені редагування і статті, якщо матимете час. Крім того, проставте, будь ласка, ліцензії у своїх файлах. Успішної роботи! --Acedtalk 22:32, 22 лютого 2014 (UTC)

Пропоную більше не ставити неперекладена на російську, натомість на англійську. [2]. В дивись також неперекладено взагалі сумнівне право на існування має. --Igor Yalovecky (обговорення) 14:30, 20 квітня 2014 (UTC)

У випадку коли російська стаття краща, все одно слід посилатись на англійську? Чим можете підтвердити або з яких міркувань Ви пишете про сумнівне право додавати посилання на іншомовні статті?--Vlasenko D (обговорення) 13:37, 21 квітня 2014 (UTC)

Потрібно виправити[ред. код]

Доброго дня! Ось натрапив на статтю — Напівнорма, є збоку посилання на російську статтю, а треба прикріпити до цієї https://fr.wikipedia.org/wiki/Semi-norme Я точно не знаю як — пише, що цей елемент вже створено. --Astellar87 (обговорення) 12:43, 29 квітня 2014 (UTC)

Доброго!

Річ у тім, що для вікі це два різних об'єкти. (Бо вона дурна, треба їй підказувати.) Тому їм і відповідають різні інтервікі сторінки. Перша — https://www.wikidata.org/wiki/Q4370999 , друга — https://www.wikidata.org/wiki/Q1416088 Слід, видалити першу і додати все в другу. Спробуйте зробити самостійно, якщо не вийде — завтра зроблю сам. --Vlasenko D (обговорення) 12:52, 29 квітня 2014 (UTC)

Виправив.--Vlasenko D (обговорення) 19:33, 4 травня 2014 (UTC)
А, зрозумів. Дякую, що виправили. --Astellar87 (обговорення) 22:11, 6 травня 2014 (UTC)

Тиждень статей з 34 і більше інтервікі посилань, яких немає в УкрВікі[ред. код]

--Kibeee (обговорення) 17:56, 3 травня 2014 (UTC)

щодо зображень[ред. код]

привіт. перепрошую, що турбую. Ви завантажили локально файл Файл:The drama triangle uk.svg. будь ласка, будьте уважніші, адже Ваші правки автоматично позначаються як відпатрульовані, й інші користувачі можуть їх не переглядать. у нас:

також Ви вказали тільки автора, автор перекладу (Ви?) теж мав би бути вказаним в описі файлу. чи є у Вас якась засторога щодо вікісховища? бо було б значно простіше, якби Ви вантажили одразу туди, і не потрібно було б займатися ще перенесенням файлів з локального розділу --アンタナナ 19:13, 4 травня 2014 (UTC)

і щодо Файл:2d-loc.svg — не може бути «відсутня» ліцензія. якщо це власна робота — ставте якусь вільну, будь ласка --アンタナナ 19:18, 4 травня 2014 (UTC)
Вітаю! На жаль, не дуже розбираюсь відносно прав, та перенесення у вікі-сховище. Тому, перепрошую за плутанину. Якщо є посилання на зрозумілу інструкцію, то був би вдячний.--Vlasenko D (обговорення) 19:20, 4 травня 2014 (UTC)
можна ж не переносить. а одразу туди вантажить. або ставить шаблон Шаблон:Move to Commons (з вказанням категорії). щодо почитать загалом про ліцензії — тут, певно, буде найпростіше. але й там уже є речі, які тра змінить: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів/Вільні файли --アンタナナ 20:06, 4 травня 2014 (UTC)
{{PD-ineligible}} - це вважається ліцензією? Тут - File:The drama triangle rus.svg, наприклад, теж немає ліцензії. --Vlasenko D (обговорення) 19:24, 4 травня 2014 (UTC)
чому нема? опис файлу:
=={{int:filedesc}}==

{{Information
|description={{en|1=Victim, Persecutor and Rescuer drama triangle}}
|date=2014-02-20 17:51:45
|source={{own}}
|author=[[User:Akim Dubrow|Akim Dubrow]]
|permission=
|other_versions=
|other_fields=
}}

=={{int:license-header}}==
{{PD-simple}}


[[Category:Uploaded with UploadWizard]]
[[Category:Transactional analysis]]
вікіпедія передбачає, що має бути шаблон. або повноцінна ліцензія, або ствердження, що все настільки просто, що навіть авторськими правами не захистиш. але шаблон має бути. просто на сховищі є {{PD-simple}}, а у нас йому відповідає {{PD-ineligible}}. Ви просто маєте переглядать свої файли після завантаження, щоб перевірить, що там все добре --アンタナナ 20:06, 4 травня 2014 (UTC)
Добре, будемо тренуватись. )--Vlasenko D (обговорення) 20:29, 4 травня 2014 (UTC)

Пірамідка Меффера[ред. код]

Доброго ранку! Якщо таку помилку роблять часто, то, можливо, краще залишити перенаправлення? --ReAlв.о. 07:37, 29 травня 2014 (UTC)

Доброго! Думаю, просто помилились.--Vlasenko D (обговорення) 09:37, 29 травня 2014 (UTC)

Вікізустріч[ред. код]

Доброго дня! У суботу й неділю в Харкові від обіду аж до 18:00 буду мати вільний час, тому телефонуйте! (Нуль дев'ять сім) 46-29-478. --Friend 10:31, 12 червня 2014 (UTC)

Вікізустріч у Харкові 5 вересня 2014 року[ред. код]

Всі деталі у інформації про вікізустріч! Приходьте! Будемо раді бачити! З повагою,

Дякую[ред. код]

Дякую Вам за те, що не видалили «засновка» з Гіпотези. Шкода, що далеко не всі пильнуюють синонімію і плекають питомо українські лексеми.

Компатибілізм[ред. код]

 • Лінк, посилання чи ЛАНКА? і ще багато обговорень на форумах. Ланка має право на існування і не менше ніж, а навіть більше ніж калька з російської "Посилання". Тому прошу повернути як було--Vovchyck (обговорення) 14:36, 15 жовтня 2014 (UTC)
* З радістю буду користуватися цим терміном, як тільки він з'явиться у вікіпедії. (див. Ланка).--Vlasenko D (обговорення) 15:49, 15 жовтня 2014 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Нові зображення[ред. код]

Camera-photo.svg
Це повідомлення відсилається користувачам,
що завантажують до Вікіпедії вільні файли
Якщо Ви завантажуєте файл з вільною ліцензією (не добропорядне використання!), рекомендуємо завантажувати нові зображення у Вікісховище. Таким чином, інші користувачі з інших мовних розділів Вікіпедії, а також інших проєктів Фонду Вікімедіа зможуть використовувати наші зображення, відповідно не буде потреби перезавантажувати файли з однієї мовної версії Вікіпедії до іншої. Радимо відразу категоризувати файли, а також ставити відповідну ліцензію. Файли без зазначеної ліцензії будуть вилучені. (Наприклад, для українських державних символів, знаків це {{PD-UA-exempt}}).

--FileReviewerBot (обговорення) 16:03, 3 листопада 2014 (UTC)

Веллер Михайло Йосипович[ред. код]

Здоровенькі були, шановни пан Власенка!

Прошу Вас перевіріті статтю Веллер Михайло Йосипович.

Слава Україні!

З поклоном, Ольга Славенка (обговорення) 11:12, 5 листопада 2014 (UTC)

Вичитав.--Vlasenko D (обговорення) 14:05, 5 листопада 2014 (UTC)

Дякую! Ольга Славенка (обговорення) 14:32, 5 листопада 2014 (UTC)

Статус Файл:Krugoobig vody.svg[ред. код]

Дякуємо за те, що ви завантажили на сервер Вікіпедії файл Файл:Krugoobig vody.svg. Однак на сторінці опису файлу немає супровідної інформації щодо джерела, авторства та ліцензії або ця інформація неповна чи недостовірна. Якщо ви не є автором даного файлу, ви повинні якимось чином обґрунтувати свої права завантажувати його у Вікіпедію. Також у цьому випадку необхідно вказати джерело файлу, тобто дати посилання на сайт (або інше джерело), з якого ви взяли цей файл, а також умови використання файлів із вказаного сайту.

На сторінці опису файлу завжди вказуйте шаблон з ліцензією, під якою опубліковано цю роботу. Якщо ви є його автором, ви можете використати шаблон {{Cc-by-sa-3.0}} для того, щоб ліцензувати файл під CC-BY-SA, або {{PD-self}}. Щоб довідатись про те, які ще існують шаблони з ліцензіями, дивіться статтю Вікіпедія:Шаблони:Авторські права або Короткий довідник.

Якщо ви завантажили й інші файли, будь ласка, перевірте, скориставшись цим сервісом, чи зазначено на їхніх сторінках опису джерело, а також шаблон з ліцензією. Якщо статус завантажених вами файлів не з'ясується протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені вилучити завантажений вами файл із сервера.

Дякуємо за розуміння.

Зверніть також увагу на файли:

--FileReviewerBot (обговорення) 08:48, 17 листопада 2014 (UTC)

Переклад[ред. код]

Вітаю. Як ви перекладаєте running time і average-case complexity. І чи розбираєтесь ви в амортизаційному аналізі, щоб угамувати моє занепокоєння щодо перекладу amortized cost як амортизаційна вартість (переклав так, бо у братів наших старших так,а мені напрошується амортизована вартість). Дякую. --Igor Yalovecky (обговорення) 11:38, 2 грудня 2014 (UTC)

Може ви б мені ще підказали, як перекласти pivot element, бо поки що я переклав як опорний елемент. І як перекласти pivoting, тобто його пошук і перестановку. --Igor Yalovecky (обговорення) 17:40, 8 грудня 2014 (UTC)
На жаль в амортизаційному аналізі я не розбираюсь, але термін амортизована вартість мені подобається більше. Щодо перекладу термінів треба дивитись на контекст та звернути увагу на російський переклад, і підбирати переклад як ключі до замку. Той же pivot element можна пробувати перекладати і як центральний елемент і як опорний. Значення терміну може різнитись від області в якій він використовується. З якої статті Ви хочете його перекласти?--Vlasenko D (обговорення) 19:05, 9 грудня 2014 (UTC)
Дякую, йдеться про опорний елемент матриці під час метода Гауса. --Igor Yalovecky (обговорення) 17:34, 28 січня 2015 (UTC)
Радий допомогти. )--Vlasenko D (обговорення) 19:19, 28 січня 2015 (UTC)

Dark Avenger[ред. код]

Дякую за вичитку моєї статті, але мушу зауважити що декриптор не дескриптор. Декриптор це частина поліморфного (той що змінює власне тіло з кожним зараженням) вірусу, що розшифровує власне тіло. ZatulyViter (обговорення) 22:40, 6 грудня 2014 (UTC)

Дякую за зауваження.--Vlasenko D (обговорення) 18:51, 9 грудня 2014 (UTC)

Обговорення:Ресентимент[ред. код]

Вибачте за різкий тон. Наболіло. В Укр-вікі дуже багато болванок-стабів, "перекладених" з ру-вікі. До того ж малокваліфікованих або неякісних.--85.176.131.97 00:30, 23 січня 2015 (UTC)

Відповів на сторінці обговорення.--Vlasenko D (обговорення) 15:13, 23 січня 2015 (UTC)

Invitation to Medical Translation[ред. код]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message

Ляльковий театр[ред. код]

Вітаю. Те, що ви там розмістили - це доконаний факт чи ваша підозра? Якщо друге, то слід подати це чек'юзерам (щоб мати технічні деталі) та цьому сімейству (щоб прояснити ситуацію). --Максим Підліснюк (обговорення) 17:51, 11 квітня 2015 (UTC)

Вітаю, Ви подивіться на співпадіння термінів правки. Хоча там нічого поганого не знайшов. )). Так що я маю робити? --Vlasenko D (обговорення) 17:55, 11 квітня 2015 (UTC)
Зараз подивлюсь уважно на їх правки. Спочатку думав, що людина просто забула пароль від обліковики. Але ж така кількість... Я подам запит чек'юзерам, нехай дають висновок на основі технічних даних --Максим Підліснюк (обговорення) 18:00, 11 квітня 2015 (UTC)
Можливо, що на кожному робочому місці по обліковому запису, щоб заново не вводити логін/пароль. --Vlasenko D (обговорення) 18:08, 11 квітня 2015 (UTC)
Якщо це так, то технічні данні будуть різнитись і можуть мати максимум один-два перетини. Подав запит (ВП:ЗЧ#Ціле сімейство) --Максим Підліснюк (обговорення) 18:14, 11 квітня 2015 (UTC)

Про освітню програму[ред. код]

Вітаю! Чесно кажучи, я вражений з того, як ви інтегрували Вікіпедію у власну освітню діяльність. Мені тяжко підібрати слова, щоб описати весь свій захват. Маю для вас технічну пропозицію. Є спеціальний технічний модуль, який спрощує всю цю роботу. Я, чесно кажучи, сам не дуже розумію його деталі. Можливо, вам стане у нагоді Довідка:Сторінки курсів. Прошу вас прочитати, подивитись. Можливо, варто перенести ваші немаленькі напрацювання на ці спецсторінки? Там досить багато технічних переваг. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:01, 4 травня 2015 (UTC)

Доброго! Так я бачив цей модуль. Треба просто зважитись і спробувати його використовувати. --Vlasenko D (обговорення) 05:17, 5 травня 2015 (UTC)
Тоді пропоную вам спробувати просто зараз. Не буде заперечень, якщо я надам вам необхідний прапорець та створю навчальний заклад, а ви вже спробуєте створити курс? --Максим Підліснюк (обговорення) 16:04, 5 травня 2015 (UTC)
Доречніше буде створити вже у серпні-вересні, у травні вже фінішуємо. ) --Vlasenko D (обговорення) 16:17, 5 травня 2015 (UTC)
Ще б я сам був впевнений щодо того, де буду у серпні-вересні... Але, як надумаєте, звертайтесь. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:19, 5 травня 2015 (UTC)
Добре, дякую!--Vlasenko D (обговорення) 16:21, 5 травня 2015 (UTC)

Щодо Файл:Krugoobig vody.svg[ред. код]

Дякуємо за те, що ви завантажили на сервер Вікіпедії файл Файл:Krugoobig vody.svg. Однак, схоже, що цей файл завантажено Вами без дозволу правовласника, тобто з порушенням правил Вікіпедії. Якщо файл було звантажено із сайту, а Ви є власником сайту чи маєте доступ до сторінки на сайті, де розміщене це фото, то змініть умови розповсюдження зображень, розмістивши на сайті формулювання, що дозволить використовувати їх у Вікіпедії. Приклади формулювань можна подивитися тут.

Якщо ж Ви не є власником сайту і не маєте доступу до сторінки де розміщене це фото, то треба діяти відповідно до інструкції отут: Вікіпедія:Дозволи. Відповідно до цього алгоритму треба діяти і якщо зображення було взято із книги, а Ви є автором чи правовласником. Якщо статус завантажених Вами файлів не з'ясується протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії, на жаль, будуть змушені вилучити завантажений Вами файл із сервера. Дякуємо за розуміння. Sergento 09:21, 19 травня 2015 (UTC)

Так, дозвіл від студенток треба б… Але не було потреби файл створювати взагалі. У png-прототипа на сторінці вказано похідний svg-файл Файл:Water Cycle - blank.svg — чистий, без тексту. І там же посилання на два різними мовами. Треба було брати звідти svg, додавати українську, вантажити під іменем Water Cycle - uk.svg прямо на commons і додавати в «інші версії». Більше порядку і вдруге ніхто не перекладатиме. --ReAlв.о. 11:50, 19 травня 2015 (UTC)
Яким чином можна вирішити проблему без паперів? Якщо вони завантажать під власним логіном? Достатньо одного зі співавторів?--Vlasenko D (обговорення) 13:03, 19 травня 2015 (UTC)

Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа[ред. код]

До 23:59 31 травня 2015 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 20 кандидатів. Ці вибори дуже важливі тому, що вони можуть змінити те, як спільноти розглядаються за межами США та Західної Європи, а також в цілому вплинути на стратегію руху Вікімедіа. Зазначу, що до Ради завжди проходили тільки представники країн Західної Європи та США.

Ви можете також прочитати повні програми кандидатів тут: m:Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Постарайтеся підійти до цього вибору серйозно, адже через Раду спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом. У 2013 році у цих виборах узяли участь лише 9 користувачів української Вікіпедії, цього року нам потрібна активніша участь у виборах, які нас теж стосуються.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
Csisc Хусемеддін Туркі (Houcemeddine Turki) Туніс туніський діалект арабської 21 2.407, найактивніша — франц. ВП (1.041) учасник конкурсів статей студент-медик оцінка проектів малими мовами; створення посібників з правил Вікіпедії; вдосконалення найважливіших й найголовніших статей Вікіпедії
Saileshpat Саїлеш Патнаїк (Sailesh Patnaik) Індія орія 18 2.959, найактивніша — ВП орія (1.194) член «Вікімедіа Індія», організатор фотоконкурсу та вишколів для Вікіпедії мовою орія. студент I курсу промоція Вікіпедій індійськими мовами; зменшення розриву між Фондом і спільнотою; переведення неактивних Вікіпедій у активні через очолення їх спільноти та моніторингу волонтерів
Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 40 13.943, найактивніша — пол. ВП (10.144) стюард; чек'юзер, адміністратор і бюрократ польської Вікіпедії;
Голова Комітету з розподілу коштів (FDC) Фонду Вікімедіа; був членом Комісії Омбудсменів; проводив семінари зі стратегії для регіональних відділень Фонду; автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, завідувач кафедри міжнародного менеджменту, член експертних комісій наукового центру та грантових програм, засновник найбільного польського онлайн-словника Сприяння зміні стратегії руху Вікімедіа та підходів до управління; пошук ролей для Фонду Вікімедіа і регіональних відділень Фонду; налагодження контактів з науковою спільнотою; усунення бюрократії в русі Вікімедіа
Mohamed Ouda Мухамед Уда (Mohamed Ouda) Єгипет арабська 29 20.114, найактивніша — араб. ВП (18.508) адміністратор і бюрократ арабської Вікіпедії;
член-засновник групи «Вікімедіа Єгипет»
не зазначив Підтримка спільноти Вікімедіа, особливо на Близькому Сході та в Африці; співпраця з освітніми і культурними групами; експерименти з програмним забезпеченням, правами користувачів і процедурами спільноти
Sky Harbor Джош Лім (Josh Lim) Філіппіни / Сінгапур / США англійська, тагальська 24 27.052, найактивніші — англ. ВП (13.311), тагал. ВП (6.671) адміністратор англ. ВП і тагальського словника, бюрократ тагальської Вікіпедії;
член правління «Вікімедіа Філіппіни» з 2010, член Комітету приєднання з 2013
був менеджером зі зв'язків з громадськістю сингапурського стартапу Viddsee підтримка спільнот у країнах, що розвиваються; посилення ролі відділень Фонду Вікімедіа; конструктивний діалог між Фондом Вікімедіа і спільнотою
Smerus Девід Конвей (David Conway) Велика Британія / Словаччина / Україна англійська 65 30.063, найактивніша — англ. вп (29.359) патрульний англ. Вікіпедії працював експертом або керівником проектів розвитку в колишньому СРСР, був незалежним директором у радах системи охорони здоров'я Великобританії та британських коледжів, організатор музичного фестивалю в Словаччині співпраця із якнайширшим колом людей, з усіма, хто може бодай якось долучитися до нас
Francis Kaswahili Френсіс Касвахілі Кагуна (Francis Kaswahili Kaguna) Танзанія суахілі, сукума 54 4.882, найактивніші — Мета (3.939), англ. ВП (255) Автор невдалої заявки на проведення Вікіманії в м. Аруша Танзанійська асоціація власників авторських прав інтеграція африканської спільноти зі світовою; проведення концертів
CristianCantoro Крістіан Консонні (Cristian Consonni) Італія італійська 28 7.268, найактивніша — італ. ВП (5.636) автопатрульний в італ. ВП
член правління «Вікімедіа Італія» з 2010 (скарбник з 2014), член Комітету з розподілу коштів (FDC) з 2013, член міжнародної команди «Вікі любить пам'ятки-2013»
аспірант з комп'ютерних наук в Університеті Тренто (Італія), активіст руху вільного програмного забезпечення побудова довіри між учасниками руху; позбутися менталітету «наші проти ненаших», який мав місце у багатьох випадках
Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 44 14.570, найактивніша — англ. ВП (13.659) відкочувач, патрульний в англ. ВП
досліджує феномен Вікіпедії, автор презентацій та публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач комп'ютерних наук у Політехніці Намібії, розробник і керівник програми бакалавра комп'ютерних наук, головний розробник намібійської програми ІКТ подолання розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою та редакторів; повернення Фонду від роботи над питаннями медіаграмотності, управління Інтернетом чи освіти до його головної задачі
Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 32 22.976, найактивніша — іспан. ВП (18.423) бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ (про рух лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів); член-засновник «Вікімедіа Іспанія» та міжнародної ради Iberocoop; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013).
магістр психології забезпечення того, щоб різноманітність була у центрі стратегічних зусиль Фонду зі збільшення кількості дописувачів; pбільшення способів участі спільноти у керівництві і розробці правил Фонду Вікімедіа
Phoebe Фібі Аєрс (Phoebe Ayers) США англійська 34 27.072, найактивніші — англ. ВП (15.247), Вікідані (5.436) патрульна в англ. ВП
організатор «Вікіманії-2006» та WikiSym 2010, активна в співпраці з бібліотеками, галереями, музеями та архівами (БоГеМА), організатор віківишколів, співавтор книги про Вікіпедію;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013, попередній термін у 2010—12).
бібліотекар науково-технічної бібліотеки вирішення проблем падіння кількості редакторів і читачів; робота з виконавчим директором Фонду Вікімедіа над розробкою і втіленням стратегічних планів Фонду Вікімедіа, зокрема, щодо поліпшення розробки програмного забезпечення, співпраці з партнерами та реагування на поточні потреби редакторів
Denny Денні Врандечич (Denny Vrandečić) США німецька, хорватська 37 24.235, найактивніші — Вікідані (10.742), хорв. ВП (9.377) Перший адмін і бюрократ хорв. ВП
Засновник Вікіданих (розробив пропозицію, зібрав 2 млн. $ пожертв, набрав команду), співавтор першого європейського гранту «Вікімедіа Німеччина» (4 млн. €), співзасновник Семантичного МедіаВікі
працює в Google, де допомагає публікувати контент Freebase у Вікіданих, автор понад 100 наукових статей, керівник комітету Асоціації вільних семантичних даних. зміни проектів Вікімедіа для успішної їх роботи; підвищення ефективності кожного дописувача; правильне впровадження змін (так, як це було з Вікіданими)
Ali Haidar Khan Алі Гайдар Хан (Ali Haidar Khan) Бангладеш бенгальська 29 4.145, найактивніша — бенгал. ВП (2.395) патрульний у бенгальській Вікіпедії
член-засновник і скарбник «Вікімедіа Бангладеш», колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) організатор вікіконференцій
7 років досвіду у фінансовому секторі (начальник відділу кредитів на нерухомість банку), автор публікацій з фінансів принести до Ради повірених інший погляд і більше різноманітності
అహ్మద్ నిసార్ Нісар Ахмед С'єд (Nisar Ahmed Syed) Індія урду, телугу 50 21.549, найактивніша — ВП мовою телугу (17.648) адмін у Вікіпедіях мовами телугу й урду
організатор групи вікіпедистів мовою урду
пенсіонер, колишній викладач англійської літератури та літератури урду протягом 23 років, колишній директор школи. допомога спільнотам індійських мов у створенні контенту та програмах промоції проектів; реклама Вікіпедії через медіа; співпраця між групами користувачів і Фондом Вікімедіа
Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 35 137.713, найактивніша — англ. ВП (130.046) адмін в англійських Вікіпедії і Вікімандрах
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, колишній голова правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини пріоритет — поліпшення відносин між спільнотами редакторів та Фондом Вікімедіа; співпраця між Фондом Вікімедіа і спільнотою у вирішенні проблем скорочення кількості редакторів, непідтримки спільнотою змін до програмного забезпечення, поганого охоплення тем тощо
Carrite Тім Девенпорт (Tim Davenport) США англійська 53 57.985, найактивніша — англ. ВП (57.704) патрульний, відкочувач в англ. ВП
активний учасник обговорень на сторінках Арбітражного комітету та Запитів до адміністраторів, а також на форумі Wikipediocracy
власник і директор взуттєвого магазину спільноті неодмінно потрібен уважний, критичний, допитливий голос на її місця серед 10 членів Ради повірених
Sj Семюел Кляйн (Samuel Klein) США англійська 37 43.165, найактивніші — англ. ВП (19.346), Мета-вікі (14.873) Адміністратор англ. ВП, ВП мовою суахілі та Мета-вікі, колишній стюард;
організатор «Вікіманії-2006»;
поточний член Ради повірених Фонд. Вікімедіа (з 2009).
науковий співробітник у Гарвардському Центрі Беркмана, керівник технічного комітету Державної цифрової публічної біблотеки Америки скорочення розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою; заміна централізованих програм розподіленими; розробка потрібного користувачам програмного забезпечення замість експериментів з ПЗ; залучення дописувачів, а не лише донорів
Hindustanilanguage С'єд Музамілуддін (Syed Muzammiluddin) Індія гінді, урду 41 47.754, найактивніші — Вікісховище (27.498), ВП мовою гінді (10.657) Адміністратор ВП мовою урду;
брав активну участь у запуску Вікіпедії мовою майтхалі, автор блогів про Вікіпедію, організатор віківишколів для студентів
викладач протягом понад 10 років розробка більш сфокусованого підходу, особливо для індійських та південноазійських спільнот
EdSaperia Едвард Саперія (Edward Saperia) Велика Британія англійська 30 1.836, найактивніші — вікіманія2014 (962), Мета-вікі (561), англ. ВП (149) неактивний як дописувач, але слідкує за обговореннями;
координатор «Вікіманії-2014», автор гранту на Open Access Reader
працює над стратегіями зв'язків з громадськістю у третій за розміром політичній партії Великобританії, власник креативного агентства. переробка вікі-платформи (MediaWiki) до сучасних норм досвіду користувача; співпраця з науковою, освітньою, політичною, урядовою, журналістстькою спільнотами
Taketa Майк Ніколає (Mike Nicolaije) Нідерланди нідерландська 28 98.355, найактивніші — нідерл. ВП (38.917), Вікідані (20.586) стюард, адміністратор Вікіданих, бюрократ і колишній член Арбкому нідерландської Вікіпедії
член «Вікімедіа Нідерланди» та «Вікімедіа Бельгія», організатор віквишколів, співпраці з бібліотеками, галереями, музеями і архівами (БоГеМА) та інших заходів
медик-інтерн, працює в департаменті пластичної хірургії та інструктором з надання першої допомоги підтримка дописувачів понад усе; прямі обговорення спільноти з членами Ради повірених; зменшення бюрократії; залучення розробників для виконання запитів спільноти

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування)NickK (обг.) 23:34, 27 травня 2015 (UTC)

Запрошення до участі у тижні Вікіцитат[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 09:23, 9 червня 2015 (UTC)

Степінь вершини графа чи ступінь?[ред. код]

а також напівстепінь чи напівступінь заходу/виходу. Дякую. --Igor Yalovecky (обговорення) 09:24, 21 вересня 2015 (UTC)

Вітаю! Мені здається, що степінь, але особливих досліджень я не проводив, так що можу помилятись. Потрібно філологів питати. ) --Vlasenko D (обговорення) 19:58, 23 вересня 2015 (UTC)
"Ступінь" вживають, наприклад, як "ступінь розуміння".--Vlasenko D (обговорення) 12:01, 25 вересня 2015 (UTC)
@Igor Yalovecky: @Vlasenko D: Не знаю, степінь чи ступінь, але словники кажуть, що обидва ці слова чоловічого роду, а я в укВП зустрічаю їх чомусь у жіночому. Якщо хтось з вас так писав, то, мабуть, треба виправити. --Yakiv Glück 13:43, 14 жовтня 2015 (UTC)
Ось тут, наприклад. Може це хтось з ваших студентів кривенько переклав. :) Мені їх аж шкода. Але насправді прикро, що в колисці українства тепер люди української не знають, як іноді видно з деяких їхніх перекладів. Катастрофа :( --Yakiv Glück 13:47, 14 жовтня 2015 (UTC)
Дякую за зауваження. Ця стаття стоїть у мене в черзі на вичитку.--Vlasenko D (обговорення) 14:33, 14 жовтня 2015 (UTC)

Словник e2u.org.ua[ред. код]

Я запропонував додати до народного словника такі перекладиЖ

 1. forward elimination - прямий хід [3]
 2. back substitution - зворотний хід [4]

Чи не могли б ви додати свою думку як спеціаліста, дякую.

Щодо першого невпевнений. "elimination" може вказувати на спрощення, краще дивитись контекст. В другому випадку також треба дивитись контекст. Можливо більш доречним буде "зворотне перетворення". --Vlasenko D (обговорення) 05:12, 11 жовтня 2015 (UTC)
Це звідси - en:Gaussian elimination --Igor Yalovecky (обговорення) 05:34, 17 жовтня 2015 (UTC)

Перетворюємо Вікіпедію на найбільший сайт рефератів?[ред. код]

Доброго часу доби! Прохання пояснити своїм студентам, що у Вікіпедію не потрібно тягнути великими шматками тексти з сайтів рефератів, як, наприклад, оцеможливо, звідси, принаймні, помилки недоперекладу ті ж самі. Чи, наприклад, оце (url на текст так само з тими ж помилками я вписував у коментар редагування, але його відсікло, зараз знову не шукатиму). Тим більше неприпустима така реакція ред.№ 17311594, ред.№ 17311616. Дуже жаль, що у Вас не знаходиться часу перевірити походження тексту і Ви патрулюєте статті з порушеннями. --ReAlв.о. 23:56, 15 січня 2016 (UTC)

Доброго! Я порівнював з російською вікіпедію. Збережена структура російської статті і, в принципі, виглядає як переклад цієї статті. Зробимо переклад за допомогою гугла.

Було: "В чистой архитектуре фон Неймана процессор в каждый момент времени может либо читать инструкцию, либо читать/записывать единицу данных из/в памяти. Оба действия одновременно происходить не могут, поскольку инструкции и данные используют один и тот же поток (шину)."

Стало: "У чистій архітектурі фон Неймана процесор в кожен момент часу може або читати інструкцію, або читати / записувати одиницю даних з / в пам'яті. Обидві дії одночасно відбуватися не можуть, оскільки інструкції і дані використовують один і той же потік (шину)."

Порівнюємо та робимо висновок: маємо машинний переклад, вичитаний та вікіфікований. Можна поставити "перевірено". На сторінці обговорення написано, що переклад з російської.

Ви праві, часу дійсно мало. Буду вдячний за зауваження.

Взагалі студенти попереджені, що не можна копіпастити, краще перекладати, а якщо писати власний текст, то тільки про те, що добре знають.--Vlasenko D (обговорення) 08:15, 16 січня 2016 (UTC)

Іто[ред. код]

Прохання глянути на дві статті: Лема Іто та Формула Іто. Чи це одне і теж? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:24, 26 січня 2016 (UTC)

Здається одне й те ж. Порівнюємо:

З

отримали

В другій статті з (візьміть диференціал і буде те ж саме) отримали

Доречно Формула Іто видалити, а Лема Іто змінити на формула.--Vlasenko D (обговорення) 21:32, 26 січня 2016 (UTC)

Як розв'язувати задачу[ред. код]

Привіт. Наскільки я зрозумів, Ви є куратором користувачів, які приймають участь в якійсь ініціативі зі створення статей у Вікіпедії, зокрема і користувача Метельский Дмитрий Мф-21. Пам'ятаєте ту ситуацію зі статею Як розв'язувати задачу? Вона досі не доведена до прийнятного вигляду і, скоріше за все, її невдовзі вилучать. Може б Ви посприяли доробленню цієї статті автором.... та інших недороблених статей (якщо такі є), які започаткували під Вашим наставництвом інші. А то, виходить, що їхня праця летить у трубу. -- Green Zero обг 19:21, 25 лютого 2016 (UTC)

Доброго! На жаль, сам не встигаю вичитувати статті - таких вже більше ста. Намагаюсь залучати інших студентів на вичитування статей, але це складніша задача ніж переклад.--Vlasenko D (обговорення) 19:56, 25 лютого 2016 (UTC)
А куди автор подівся? -- Green Zero обг 20:06, 25 лютого 2016 (UTC)
Автор отримав залік. Тепер мені потрібно за ним бігати. ;)--Vlasenko D (обговорення) 13:35, 26 лютого 2016 (UTC)
О, то треба аби автор не отримував залік до того як статтю позначать як перевірену. :) От я звернувся до Обговорення користувача:Артем Чамара, він на деякі зауваження щодо невідображуваних символів, ніби відреагував, а зайвого дублювання - ні. І ігнорує сторінку обговорення. Якісь студенти відлюдькуваті. --Буник (обговорення) 20:54, 27 березня 2016 (UTC)

А який в них там дедлайн, аби я міг детальніше прочитати, і ще коментарів понаписувати? Аби стаття була придатною до патрулювання. --Буник (обговорення) 20:54, 27 березня 2016 (UTC)

Ах, і ще вони нагло копіпастять і не до всіх тверджень вдалось знайти джерела. --Буник (обговорення) 21:13, 27 березня 2016 (UTC)

Ок, я все таки відпатрулював, сподіваюсь ви поясните студентам чому не завжди чим більше - тим краще. Може їм взагалі на перше домашнє завданя варто починати з правки < 1кб і добиватись аби її відпатрулювали? А вже ті хто доведе статтю до вибраної - екзамен автоматом. --Буник (обговорення) 21:48, 27 березня 2016 (UTC)

Вже доводиться цитувати себе:)

Взагалі студенти попереджені, що не можна копіпастити, краще перекладати, а якщо писати власний текст, то тільки про те, що добре знають.--Vlasenko D (обговорення) 08:15, 16 січня 2016 (UTC)

Кожен чує, те що хоче або може почути. Безумовно потрібно створювати відеоуроки та інші навчальні матеріали, але якщо людина хоче зробити швидко та відсутній смак, то щось таке і вийде. Але є й інші приклади. З повагою,--Vlasenko D (обговорення) 05:33, 28 березня 2016 (UTC)

Та ну, Діаграми Коксетера — Динкіна то переклад з перекладу з англійської, фуууу. --Буник (обговорення) 18:08, 28 березня 2016 (UTC)
В будь якому випадку краще почати з такого варіанту ніж з нуля. ;)--Vlasenko D (обговорення) 18:45, 28 березня 2016 (UTC)

Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000)[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 04:46, 7 березня 2016 (UTC)

Освітня програма[ред. код]

Привіт. У рамках Вікіпедії є кілька інструментів для використання Вікі у освіті. Один з ним освітня програма. Якщо ви не заперечуєте, я хотів би спробувати скопіювати ваші напрацювання у освітню програму, а потім, якщо все вийде, перенести вашу роботу туди. Це має ряд переваг, з якими ви зможете детально ознайомитись. --Максим Підліснюк (обговорення) 15:34, 10 квітня 2016 (UTC)

Привіт! Не проблема. Можна спробувати. Хотів би звернути увагу, що статті в мене діляться на ті, що потрібно зробити і на ті, з якими вже намагались щось зробити (створити або доповнити) і які тепер потрібно виправляти. Відповідно я намагаюсь виділити серед студентів тих, хто може виправляти статті. Я їх називаю редакторами. Є ще задум поділити студентів на команди, щоб вони могли розділити роботу між собою на більш монотонні операції - переклад, правка, технічні дії та загальна вичитка. Тут було б цікаво зробити щось подібне до "конвеєра". Але таке можливо спробую в наступному році. --Vlasenko D (обговорення) 16:23, 10 квітня 2016 (UTC)
Для початку вкажіть, будь ласка, назву ВУЗу та курсів, з якими ви працюєте. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:29, 10 квітня 2016 (UTC)
ХНУ ім. Каразіна, курси Дискретна математика та Комп'ютерна графіка.--Vlasenko D (обговорення) 16:48, 10 квітня 2016 (UTC)

Я створив два курси, які відображаються на сторінці Освітня програма:Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та поставив в курсах загальну інформацію. Тепер скажіть, будь ласка, які статті на сторінці Користувач:Vlasenko D/Математика належать до якого курсу? --Максим Підліснюк (обговорення) 16:58, 10 квітня 2016 (UTC)

Роботи ваших студентів[ред. код]

Вітаю! Дуже приємно, що ви долучаєте студентство до справи поповнення Вікіпедії. Втім, я стикнулася з тим, що деякі з ваших вихованців створюють сторінки, копіюючи вміст іншомовних версій. Ймовірно, вони плануюють їх згодом перекласти, але ці сторінки зависають в неперекладеному вигляді на кілька діб. З одного боку, мені не хочеться їх вилучати, щоб у студента не склалося враження, що він взявся не за ту справу, з іншого боку, — наявність неукраїномовних сторінок в укрВікі неприпустима. Пропоную такі рішення:

 1. нехай студенти спочатку перекладають статтю (фіксують результат у Ворді чи ще деінде), а потім в готовому вигляд публікують;
 2. нехай користуються Чернеткою або створюють у власному просторі підсторінки на кшталт «Користувач: Ім'я/Назва статті» - тут вони можуть писати будь-якою мовою і поступово доопрацьовувати статтю.

З повагою, --Nina Shenturk (обговорення) 11:44, 22 травня 2016 (UTC)

Доброго! Якщо статті зависають на декілька діб, то видаляйте. Що робити... З повагою, --Vlasenko D (обговорення) 12:33, 23 травня 2016 (UTC)
Ще можна ставити у статті шаблони {{перекладаю}} або {{пишу}} і тоді їх ніхто не чіпатиме :) --Nina Shenturk (обговорення) 12:43, 23 травня 2016 (UTC)
Це зрозуміло. Але якщо людина не реагує, то залишається тільки видаляти.--Vlasenko D (обговорення) 05:44, 26 травня 2016 (UTC)

Означення лінійної алгебри[ред. код]

Що з чим робити? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:56, 25 травня 2016 (UTC)

@Bogdan Kulinich: Щось з чимось треба робити. Мені так виглядає що мова йде про Алгебру над полем, але можливо це об'єднання варто додатково обговорити. Може крім автора ще Користувач:Олюсь щось би порадив. Там таке дивне позначення "t·"... --Буник (обговорення) 17:15, 25 травня 2016 (UTC)
Думаю, що простіше видалити.--Vlasenko D (обговорення) 05:43, 26 травня 2016 (UTC)

Граф Любляни[ред. код]

З Різдвом Христовим![ред. код]

Kyiv region Christmas 01.jpg З Різдвом Христовим!
Веселих свят! Куті смачної, коляди гучної, щасливого Різдва і на весь рік добра! Наснаги і натхнення, колего, для нових звершень у справі творення вільної української енциклопедії в новому році! Dim Grits 15:05, 6 січня 2017 (UTC)

Густина чи щільність розподілу[ред. код]

Доброго здоров'я, шановний пане Vlasenko D!

Стосовно перейменування Ядрова оцінка густини розподілу на Ядрова оцінка щільності розподілу.

Мені особисто байдуже, чи то густина в розподілу ймовірності, чи щільність, аби не було війни правок. Але в Обговорення:Густина ймовірності, наче, дійшли рішення, що все ж таки густина.

З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 09:17, 10 січня 2017 (UTC)

Вітаю! Дякую за посилання на обговорення. Керувався зауваженням від пана @Bunyk:. Якщо вирішили, що густина, то нехай так і буде. ) --Vlasenko D (обговорення) 09:21, 10 січня 2017 (UTC)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest[ред. код]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)[ред. код]

Примітки[ред. код]

 1. Це опитування перш за все має на меті отримати відгук про поточну роботу Фонду Вікімедіа, а не довгосторокову стратегію.
 2. Юридичні примітки. Не потрібно нічого купувати. Для участі в опитуванні треба бути повнолітнім/ьою. Спонсором є Фонд Вікімедіа, адреса: 149 Нью-Монтґомері, Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 94105. Закінчення: 31 січня 2017 року. Недійсно де заборонено. Натисніть тут, щоб прочитати правила.
 3. Це опитування перш за все має на меті отримати відгук про поточну роботу Фонду Вікімедіа, а не довгосторокову стратегію.
 4. Юридичні примітки. Не потрібно нічого купувати. Для участі в опитуванні треба бути повнолітнім/ьою. Спонсором є Фонд Вікімедіа, адреса: 149 Нью-Монтґомері, Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 94105. Закінчення: 31 січня 2017 року. Недійсно де заборонено. Натисніть тут, щоб прочитати правила.

Запрошення на Вікімарафон 2017[ред. код]

Wikimarathon-UA Lviv 2017 poster (cropped).png

Привіт! 30 січня Українській Вікіпедії виповниться 13 років. Запрошуємо долучитися до Вікімарафону, який відбудеться 28—30 січня 2017 — це гарна нагода створити нову статтю разом із сотнями інших користувачів. Охочі учасники акції зможуть отримати невеличкі сувеніри. Також приходьте на вікізустріч у Харкові!

Математика[ред. код]

Доброго здоров'я, шановний пане Vlasenko D. Мені здається, що правильніше було би Змагання з програмування замість Змагання по програмуванню[en]: ред.№ 19597310. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 19:38, 28 січня 2017 (UTC)

Доброго! Дякую за зауваження. Виправив. --Vlasenko D (обговорення) 20:07, 28 січня 2017 (UTC)

Перепрошую, а чому саме Моделі на основі карт висоти? Якщо малася на увазі en:Depth map, то воно ж, наче, глибини. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 21:33, 30 січня 2017 (UTC)

Так, я обирав між варіантами "висота" та "глибина". Перший більш оптимістичний. ) Все залежить від напрямку. Термін "карта висот" є вживаним. Як з'явиться стаття, можна буде перенести обговорення туди. З повагою, --Vlasenko D (обговорення) 10:30, 31 січня 2017 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[ред. код]

(Sorry to write in English)

Затвердження змін у статті Трикутник[ред. код]

Доброго здоров'я, шановний пане Vlasenko D! Будь ласка, зверніть увагу, що в тих змінах статті Трикутник, які Ви переглядали, є текст, не перекладений з російської. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 05:54, 13 квітня 2017 (UTC)

Доброго! Продивився по діагоналі — наче нічого страшного не побачив. Як буде час та натхнення — повичитую.) --Vlasenko D (обговорення) 19:31, 13 квітня 2017 (UTC)
Підправив текст затверджений не мною. Може його Ви мали на увазі? --Vlasenko D (обговорення) 19:44, 13 квітня 2017 (UTC)
Я мав на увазі його, але VictorAnyakin затвердив його після того, як я зняв Ваше затвердження. :) --Olexa Riznyk (обговорення) 05:52, 14 квітня 2017 (UTC)
@Olexa Riznyk: мабуть недостатньо уважно передивлявся ті зміни. Дякую що помітили та виправили--vityok (обговорення) 07:34, 14 квітня 2017 (UTC)

patch - пляма чи латка, чи ...[ред. код]

Bicubic Patches.png

У статті Поверхня Безьє замінив плями на латки у значенні patch. Див. приклад патчів на картинці. Чи це правильно?

Латка мені більше подобається. ) --Vlasenko D (обговорення) 15:35, 14 квітня 2017 (UTC)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Пряма Ньютона[ред. код]

Доброго здоров'я, пане Дмитре!

Там з прямою Ньютона можлива деяка спірність. Раніше елемент Вікіданих d:Q4382744 включав як статті групи пряма Ньютона (німецьку, англійську, фінську, в'єтнамську), так і статті групи пряма Гауса (вірменську, російську, українську), які я відділив до нового елементу d:Q30150904, бо поняття пряма Ньютона в них розкрито не було.

Нюанс полягає в тім, що геометрично це один і той самий об'єкт, який навіть визначається однаково, але властивості його розглядаються різні: у випадку прямої Ньютона — проходження через точку перетину відрізків, що з'єднують середини протилежних сторін чотирикутника, а у випадку прямої Гауса — проходження через середину відрізку, що з'єднує точки перетину пар протилежних сторін [неправильного] чотирикутника.

Хтось може захотіти зробити об'єднану статтю (тобто, розширити статтю пряма Гауса), замість створювати статтю пряма Ньютона.

З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 19:39, 11 червня 2017 (UTC)

Не люблю студентів[ред. код]

Вибачте, накипіло. Сподіваюсь Користувач:Eletskiy V отримав незалік і перездаватиме усно, бо писати він не вміє. --Буник (обговорення) 14:22, 13 червня 2017 (UTC)

Може навчити студентів писати Вікіпедія:Запити на рецензію і поки хтось не відпатрулює першу статтю - не дозволяти писати другу? --Буник (обговорення) 14:28, 13 червня 2017 (UTC)
Розумію і поділяю Ваші почуття. Я теж хотів би бачити вікіпедію більш досконалою. Тому намагаюсь зосередитись на вступній частині статті, щоб вона була прикладом для наслідування. Але практика показує, що у нас, зокрема, серед студентів, що пишуть статті, більше письменників ніж читачів. Загалом, буду працювати над тим, щоб збільшити кількість чекпоінтів. Ідея з рецензуванням красива, але не спрацює, достатньо подивитись, як швидко відбувається перевірка статей. Вважаю, що стандартного механізму вилучення статей достатньо.
Наразі у мене на перевірку вже більше 300 статей. Деякі з них вже перевірялись студентами, деякі потребують перевірки фахівцем. --Vlasenko D (обговорення) 05:11, 15 червня 2017 (UTC)
Так от ідея й полягає в тому аби цей список до перевірки не так швидко приростав. Вікіпедія ж не тільки про створення нових статтей. Може наприклад першим завданням давати довільну статтю з цього списку? Таке завдання можна швидше перевірити, і воно відфільтрує тих хто можуть написати статтю не додаючи іншим зайвої роботи. --Буник (обговорення) 19:02, 23 червня 2017 (UTC)

Тиждень Харківщини 2017[ред. код]

Food for energy by Merwebhotel Central Doha.jpg
За участь у Тижні Харківщини 2017
Шановний Vlasenko D, дякую Вам за участь у Тижні Харківщини! Завдяки Вам з'явилась чудова нова стаття. Дозвольте у цей жаркий літній час пригостити Вас віртуальним морозивом ). Натхнення й наснаги Вам у подальшій роботі. З повагою, — Шиманський હાય! 14:02, 5 серпня 2017 (UTC)

Патрулювання, Трикутник[ред. код]

Доброго здоров'я! Щось Ви таке затвердили: ред.№ 21588603. --Olexa Riznyk (обговорення) 20:17, 12 грудня 2017 (UTC)

Доброго! Дякую на слові - трохи застудився. І сам дивуюсь, як я міг таке затвердити. ) Дякую за увагу.--Vlasenko D (обговорення) 09:34, 13 грудня 2017 (UTC) @Olexa Riznyk:
Вітаю! Ще раз переглянув. Затвердив, бо формулювання підходить для метричного простору. Тим самим попереднє не було загальним. З іншого боку навіщо лякати людей іншими просторами. Десь так.--Vlasenko D (обговорення) 14:18, 23 грудня 2017 (UTC) @Olexa Riznyk:
Ну, там ще форматування формули було порушено.
А стосовно опису в першу чергу в найзагальнішому випадку й у термінах найсучасніших математичних понять — так десь за російськомовним розділом помічав схильність описувати прості речі одразу в термінах полів тощо, щоби нефахівці миттєво відчули, що ці речі насправді настільки складні, що їм годі й намагатися їх зрозуміти. :) --Olexa Riznyk (обговорення) 19:59, 23 грудня 2017 (UTC)

Пишемо про мережеву безпеку[ред. код]

Вітаю! Ви відзначились в обговорені в кнайпі як зацікавлений в цьому конкурсі. Нагадую, що онлайн-обговорення відбудеться завтра, о 10:00. Початково, ми збираємось в цьому езерпаді, де залишатимемо найважливіші коментарі. В 10:00 туди скинуть лінк на відеочат, де проходитиме обговорення. Просимо долучатись! Чекаємо на Вас! --Звірі (обговорення) 17:27, 22 грудня 2017 (UTC)

З Новим роком і Різдвом Христовим![ред. код]

Euromaidan Kiev firework.JPG
Прийміть вітання з Новим роком та Різдвяними святами! Вітаю з роком нових надій, нових можливостей та нових звершень. Прийміть щиру вдячність за вашу працю на цьому проекті і внесок до нашої Вікіпедії, він не залишиться непоміченим громадою. Вдачі у нових великих справах розвою нашої енциклопедії та досягнення усіх запланованих бажаних цілей на цьому шляху. Вірних помічників Вам у цій справі. Веселих свят! --Dim Grits 20:22, 3 січня 2018 (UTC)

Цикл виконання інструкцій[ред. код]

Доброго дня! Гадаю, що ця стаття була створена однією з Ваших студенток. Прошу пригадати їй Часову скибочку і Класичний трубопровід RISC, коли складатиме наступний залік ) Yuriz (обговорення) 18:50, 13 січня 2018 (UTC)

Доброго! Дякую за Ваш внесок до цієї та інших статей, створених моїми студентами. При нагоді виконаю Ваше прохання ). Не бійтесь видаляти погані тексти або номінувати статті на видалення. Буду вдячний за увагу до інших статей. З повагою, --Vlasenko D (обговорення) 06:19, 14 січня 2018 (UTC)

Інструменти для створювання SVG[ред. код]

Доброго здоров'я, пане Дмитре! Стосовно ред.№ 21801433, створювати й локалізовувати зображення, які є графами, може бути зручніше у Graphviz, а не в Inkscape, хоча поріг входження може й бути дещо вищим. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 08:12, 14 січня 2018 (UTC)

Доброго і Вам! Дякую за інформацію. Спробую цей редактор. --Vlasenko D (обговорення) 14:11, 14 січня 2018 (UTC)

Переклад «set» у комп'ютерному зорі й машинному навчанні[ред. код]

Доброго здоров'я, пане Дмитре! Стосовно статті Узгодження множин точок. Іменник «set» українською, в першу чергу, має такі відповідники як «комплект», «набір», «колекція», і лише у вузько математичному контексті має відповідник «множина». Множини ж у математиці бувають скінченними, нескінченними, а нескінченні бувають зліченними, незліченними, мати кардинальні числа аж до нескінченності, для них можна визначати об'єднання, перетини тощо... Нескінченні множини неможливо задати простим переліком їхніх елементів, який можна було би записати до масиву в оперативній пам'яті, або до файлу. В контексті ж комп'ютерного зору та машинного навчання, як правило, розглядають скінченні множини (об'єктів, даних). Як на мене, їх коректніше називати «наборами» (об'єктів, даних), а не «множинами» (об'єктів, даних), щоби не притягувати до них всі ті сенси, які може нести множина в математиці. А термін «множина» використовувати лише для теоретичних сукупностей (об'єктів, даних), що задаються певними формулами, але не перелічуються, і, можливо, теоретично й не можуть перелічуватися. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 23:44, 25 січня 2018 (UTC)

Вітаю, пане Олексо! Дякую за увагу і зроблені правки. Мені здається, що було б правильно перенести це обговорення на сторінку обговорення відповідної статті. :) Відносно зміни назви статті зауважень не маю. Відверто кажучи, я майже не орієнтуюсь в термінології з цієї області, бо майже все, що читаю написано англійською. Якщо у Вас є зауваження, то сміливо виправляйте. Ба більше, був би вдячний, якби Ви підправили назви майбутніх статей у мене на сторінці. Сподіваюсь, що це узгодить можливі термінологічні негаразди. З повагою, --Vlasenko D (обговорення) 09:27, 26 січня 2018 (UTC)
Намагатимусь, але якби ще якось мати достатньо часу... --Olexa Riznyk (обговорення) 09:58, 28 січня 2018 (UTC)
Дякую! --Vlasenko D (обговорення) 10:00, 28 січня 2018 (UTC)

Вікізустріч[ред. код]

Добрий день. Підскажіть, будь ласка, а як проходять зазвичай Вікізустрічі та яку мету вони переслідують? Rina.sl

Доброго, Ріна! Вікізустрічи проходять у форматі вільного спілкування. Хоча, зазвичай обговорюються теми пов'язані з вікіпедією. У бібліотеці Короленко, де буде зустріч 7го лютого, є комп'ютери, тому можна щось разом і відредагувати. Якщо у Вас є питання, то можна запитати, і навіть, якщо таких немає, то все одно можна почуть щось нове або поділитись власним досвідом. Попередній запис не обов'язковий, бо складно знати про день завтрашній. Будемо раді Вас бачити. ) --Vlasenko D (обговорення) 17:54, 3 лютого 2018 (UTC)

Вікітренінг для конкурсу "Пишемо про інформаційну безпеку"[ред. код]

Доброго дня. Ви відзначили, що могли б провести такий тренінг для учасників в Харкові. Будь-ласка, дайте свій і-мейл для узгодження деталей. Напишіть, будь ласка на zzviriAt sign.svggmail.com. Дякую! --Звірі (обговорення) 09:33, 26 березня 2018 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[ред. код]

WMF Surveys, 18:21, 29 березня 2018 (UTC)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[ред. код]

WMF Surveys, 01:19, 13 квітня 2018 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[ред. код]

WMF Surveys, 00:28, 20 квітня 2018 (UTC)

Переклад Training, test, and validation sets[ред. код]

Доброго здоров'я, пане Дмитре!

Стосовно ред.№ 22572271, я би вжив Навчальний, тестовий та затверджувальний набори, а не Навчальний, тестовий та перевірочний набори[en], бо тестовий і є перевірочним, а англ. validation — це таки в першу чергу затвердження.[1] (Власне, я так і зробив у посиланнях зі статті Штучна нейронна мережа.)

З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 13:17, 7 травня 2018 (UTC)

@Olexa Riznyk: Вітаю! Дякую за зауваження. Я бачив Ваш переклад, але не міг знайти де саме. До речі, не знайшов звичайним пошуком. Також немає на сторінці бота. Тому вирішив, що напишу хоч щось, а потім або я виправлю, або Ви, або ще хтось. Дякую за швидку реакцію! Додам у себе на сторінці.--Vlasenko D (обговорення) 13:50, 7 травня 2018 (UTC)
А воно в бота на підсторінці з математики, бо на основну сторінку потрапляють лише статті, що мають від 20 інтервік, а найцікавіші й найактуальніші статті з математики й інформатики, як правило, мають набагато менше. :) --Olexa Riznyk (обговорення) 13:58, 7 травня 2018 (UTC)
А ще я взяв собі за правило прописувати його на Вікіданих. :) Щоби не залежало від бота (і пропонувало йому більше можливостей). Тож, якщо що, зазирайте й туди. --Olexa Riznyk (обговорення) 14:02, 7 травня 2018 (UTC)
Дякую за інформацію! --Vlasenko D (обговорення) 16:25, 7 травня 2018 (UTC)

Примітки[ред. код]

Питання[ред. код]

Адмінфункції для вас чи ні? --Jphwra (обговорення) 09:55, 9 червня 2018 (UTC)

@Jphwra: Не розумію питання. Напишіть більш розгорнуто. Заздалегідь дякую. --Vlasenko D (обговорення) 09:58, 9 червня 2018 (UTC)
Мова йде про отримання прав адміністратора. Ви проти чи ні, щоб пройти через номінацію? --Jphwra (обговорення) 10:00, 9 червня 2018 (UTC)
@Jphwra: Дякую за пропозицію, але утримаюсь, бо і так вистачає роботи. ) --Vlasenko D (обговорення) 10:03, 9 червня 2018 (UTC)

Ювілейна стаття[ред. код]

Вітаю з ювілейною, вісімсоттисячною статтею! --Perohanych (обговорення) 04:24, 11 липня 2018 (UTC)

Дякую пане Юрію!--Vlasenko D (обговорення) 05:39, 11 липня 2018 (UTC)

Вітаю і я Вас, і дуже дякую за Ваш внесок!! Завжди з великим інтересом слідкую за Вашим доробком! --Yuriz (обговорення) 09:20, 12 липня 2018 (UTC)

Дякую! Я теж завжди з задоволенням слідкую за Вашим внеском у статті по інформатиці та суміжним областям.--Vlasenko D (обговорення) 13:25, 12 липня 2018 (UTC)

прохання відновити як Чернетку сторінку KiRA MAZUR[ред. код]

Доброго дня, Vlasenko D! Мені порадили звернутися до Вас стосовно відновлення видаленої 23 серпня сторінки KiRA MAZUR. Будь ласка, відновіть її в розділі «Чернетки», щоб я змогла відредагувати її відповідно до ваших вимог. Створення інформаційної сторінки KiRA MAZUR дуже важливо для нас та очікувано суспільством, так як Кіра достатньо відома талановита українська співачка і музикант, яка має велику кількість шанувальників та викликає надзвичайний інтерес з боку суспільства та СМІ. Вже більше року наполегливо поступали запити на створення інформаційного джерела про неї. Я є директором Кіри Мазур і повністю відповідаю за достовірність та правдивість всієї інформації. Буду Вам дуже вдячна за допомогу при створенні сторінки, а саме питання: як підкріпити фото і створити коротку візитівку під цим фото? Дякую

Вітаю! Це може зробити адміністратор. Для цього слід зробити заявку до адміністраторів. Фото завантажується зареєстрованими користувачами, для них у колонці зліва доступне меню «Завантажити файл». Візитівка створюється як шаблон, подивіться які шаблони стоять в статтях подібної тематики і використайте за зразком. Загалом, найпростіший спосіб отримати офлайн консультацію на вікізустрічі. Або запитуйте, але це буде набагато повільніше. ) --Vlasenko D (обговорення) 10:29, 28 серпня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)

Теорія типів[ред. код]

Доброго дня, пане Дмитре! На вашу думку, теорія типів класифікується як математика? Чи це все-таки більше логіка? Якщо класифікується, то я бажаю взяти участь у запропонованому Вами тижні математики, переклавши дану статтю. --Yuriz (обговорення) 15:13, 15 січня 2019 (UTC)

@Yuriz: Вітаю, пане Юрію! Думаю, що можна спокійно віднести до математики. Бо теорія типів відноситься до частини логіки, яка використовується в інформатиці, а отже, є частиною математики. --Vlasenko D (обговорення) 15:58, 15 січня 2019 (UTC)
Можна додати тему в розділ «Логіка». --Vlasenko D (обговорення) 16:01, 15 січня 2019 (UTC)

Файл:Приклад використання тегу ref.jpg[ред. код]

Вітаю. Оскільки Файл:Приклад використання тегу ref.jpg це Ваша власна робота, прошу завантажити його на Вікісховище. Перейдіть на сторінку файлу у Вікіпедії та натисніть зверху "транспортувати на Вікісховище", якщ не помиляюсь, там саме такий напис. З повагою,DiMon2711 21:01, 25 лютого 2019 (UTC)

Конкурс WikiGap Challenge[ред. код]

Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція. --Tespaer (обговорення) 19:01, 17 березня 2019 (UTC)

Прохання[ред. код]

до вас як математика. Останнім часом створено чимало статей на математичну тему, можете пройтись по своїм математичним категоріям і навести там лад з новими статтями? --Jphwra (обговорення) 15:40, 15 червня 2019 (UTC)

Вітаю, @Jphwra:! По можливості намагаюсь вичитувати статті, як мінімум додаю у список спостереження, щоб мати можливість до них повернутись. Загалом, окрім математики підправляю ще й статті по комп'ютерним наукам, тому редагую відповідно до власних пріоритетів. Якщо у Вас є конкретне прохання, то деталізуйте. Буду радий допомогти. --Vlasenko D (обговорення) 17:00, 15 червня 2019 (UTC)
поки немає. Але тепер якщо побачу, то звернусь. Бо Дядька Ігоря завантажив і без того фізикою. --Jphwra (обговорення) 17:05, 15 червня 2019 (UTC)

Часткова кореляція[ред. код]

Вітаю, пане Дмитре! Цю статтю, напевно, «перекладала» одна з Ваших студенток. Погляньте, будь-ласка, бо там цілих шматків math-блоків бракувало. Я, на жаль, не спеціяліст у темі, тому не зможу добре перекласти. --Yuriz (обговорення) 22:50, 17 червня 2019 (UTC)

@Yuriz: Вітаю! Дякую, що звернули увагу. Так, ця стаття у мене в "довгому" списку перевірки. Якщо бачите, що написано зовсім погано, то видаляйте чи коментуйте текст без жодних вагань. --Vlasenko D (обговорення) 09:24, 18 червня 2019 (UTC)

Мураєв Євгеній Володимирович[ред. код]

Прошу пояснити цю правку. Особисто я не знайшов жодних даних щодо членства Мураєва у "Опозиційній платформі - За життя". Цього нема ані у статті, ані у зовнішніх джерелах. CickSlowUnion (обговорення) 15:08, 25 червня 2019 (UTC)

Вітаю! Див. перший абзац статті Мураєв Євгеній Володимирович. Логічно, що голова політради є членом партії. Але якщо є сумніви, то Ви можете запитати у того, хто додав цю категорію. Звертаю увагу, що подібна дискусія більш доречна на відповідній сторінці обговорення. Натхнення!--Vlasenko D (обговорення) 15:16, 25 червня 2019 (UTC)

Оновлювання версії оригіналу при оновлюванні перекладу чи запозичення[ред. код]

Доброго здоров'я, пане Дмитре! :)

Дякую, що були оновили запозичення шаблону {{Програмне забезпечення глибинного навчання}}, ред.№ 25039511. :)

Якщо Вас це не обтяжуватиме, будь ласка, оновлюйте також і версію оригіналу перекладу чи запозичення у шаблоні {{Перекладена стаття}} чи {{Запозичений код}} (відповідно) на сторінці обговорення статті або шаблону, переклад яких оновлюєте.

Це дозволяє Вашим наступникам бачити зміни оригіналу відносно тієї його версії, до якої Ви оновили переклад чи запозичення.

Наперед дякую,

З повагою,

--Olexa Riznyk (обговорення) 18:29, 21 вересня 2019 (UTC)

Вітаю! Дякую, слушне зауваження. По можливості буду додавати шаблон. --Vlasenko D (обговорення) 16:55, 22 вересня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! --Ата (обг.) 19:28, 11 жовтня 2019 (UTC)

Запрошую до патрулювання статей Вікімарафону[ред. код]

Доброго дня! Зараз в українській Вікіпедії триває Вікімарафон. Протягом наступних кількох днів до Вікіпедії прийде більше нових користувачів і буде створено більше нових статей, ніж зазвичай. Новачкам часто потрібна допомога у допрацюванні статей і поясненні правил Вікіпедії.

Ви є активним патрульним, тож чи не було б вам цікаво долучитися до проекту патрулювання статей Вікімарафону? Сторінка проекту — Вікіпедія:Вікімарафон 2020/Патрулювання (запишіться там, якщо долучитесь до проекту); список статей для патрулювання тут (буде оновлюватися кожного дня; відмічайте там перевірені статті). Окрім подяки від усіх редакторів і читачів Вікіпедії, учасники проекту отримають набір сувенірів від ГО «Вікімедіа Україна» )

І, звісно ж, запрошую вас приєднуватися до самого Вікімарафону до 1 лютого онлайн або на вікізустрічах. --Acedtalk 19:38, 27 січня 2020 (UTC)

Питання від Nataliia Gryschuk (12:35, 20 лютого 2020)[ред. код]

Доброго дня, потрібно суттєво відредагувати статтю про компанію в якій я працюю. Чи можливо замінити текст повністю а зробити власний варіант? Усі зміни підтверджено лінками. Існуюча стаття - написана на базі застарілих та неправдивих істочників --Nataliia Gryschuk (обговорення) 12:35, 20 лютого 2020 (UTC)

Доброго дня, Наталія (@Nataliia Gryschuk:). Так, Ви можете це зробити. Але я б порадив робити це поступово. Спочатку зробіть один розділ, потім інший. Тоді для кожного розділу буде зрозуміло чому Ви його видалили та що додали натомість. Якщо джерело містить неправдиву інформацію, то краще пояснити це на сторінці обговорення. Натхнення! --Vlasenko D (обговорення) 15:28, 20 лютого 2020 (UTC)

Питання від Дарія Згоба (11:29, 28 лютого 2020)[ред. код]

Привіт!Завантажте мою фоточку на веб-сайті --Дарія Згоба (обговорення) 11:29, 28 лютого 2020 (UTC)

Привіт, @Дарія Згоба:! Фото Ви зможете завантажувати самостійно на 5й день після реєстрації. Якщо потрібно, то можу підказати як це зробити. За Вас я не можу це зробити, оскільки права на фото належать Вам. Пишіть, як будуть питання. --Vlasenko D (обговорення) 12:16, 28 лютого 2020 (UTC)

Спекулятивне виконання[ред. код]

Доброго дня, пане Дмитре! Користувач:Камышник КС 11 написав у цій статті: «провадження у справі». Ви не знаєте, що він під цим мав на увазі? Proceedings, матеріали конференції? --Yuriz (обговорення) 17:56, 24 березня 2020 (UTC)

Доброго здоров'я, пане Юрію! Думаю, що автор вже не може відповісти на це питання. ) Переніс джерело з англійської статті. Загалом сміливо видаляйте неякісний переклад. Дякую за Ваш внесок! --Vlasenko D (обговорення) 14:26, 25 березня 2020 (UTC)

Згущівка[ред. код]

Zguschene moloko.png Згущівка
Добрий День!
            Я роблю добро для всіх,просто так, бо мені подобается коли добро роблять мені.
                    ГАРНОГО ВАМ ДНЯ!!!)))
                                                         
                                            Просто Добра Людина)
   P.S.Добро-це одна з галузей душі) Papapizza 1 (обговорення) 07:55, 25 березня 2020 (UTC)

Шаблон Edited у статті 1970 рік у науковій фантастиці[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті 1970 рік у науковій фантастиці був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Edited}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 01:51, 2 травня 2020 (UTC)

Пропозиція підписатися на щомісячний дайджест новин від «Вікімедіа Україна»[ред. код]

Вітаю!

Щомісяця ГО «Вікімедіа Україна» випускає дайджест з оглядом найважливіших подій та анонсів. Приклад останнього випуску можна подивитися тут. Відтепер дайджест буде публікуватися також і у просторі Вікіпедії.

Щоб не пропустити його, можете підписатися на нього на сторінці Вікіпедія:Дайджест Вікімедіа Україна (у розділі «Підписники дайджесту»). У такому разі щомісяця ви будете отримувати його на своїй сторінці обговорення користувача у Вікіпедії.

Ви отримали це повідомлення, бо є членом/членкинею «Вікімедіа Україна». Підписатися на щомісячний дайджест — це найзручніший спосіб не пропускати важливих новин із життя організації, до якої ви належите, а також допомогти іншим вікіколегам звернути на них увагу ) Дякую! --Aced (обговорення) 18:36, 7 травня 2020 (UTC)

Будьте, будь ласка, уважніші[ред. код]

https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=27695088. Sasha1024 (обговорення) 09:23, 23 травня 2020 (UTC)

Дякую, що звернули увагу. --Vlasenko D (обговорення) 12:52, 23 травня 2020 (UTC)

Запрошення до вікіпроєкту «Харківщина»[ред. код]

Ви отримали це повідомлення, бо вказали на своїй сторінці, що ви із Харківщини і/або брали участь у вікізустрічах у цьому регіоні і/або іншим способом пов'язані із Харківщиною. Запрошення розіслали Aced і Kharkivian 14:57, 23 травня 2020 (UTC)

Запрошення до вікіпроєкту «Харків»[ред. код]

Ви отримали це повідомлення, бо вказали на своїй сторінці, що ви із Харкова і/або брали участь у вікізустрічах у цьому місті і/або іншим способом пов'язані із Харковом. Запрошення розіслали Aced і Kharkivian 15:01, 23 травня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за травень/червень[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Вибрані новини «Вікімедіа Україна» за травень

Детальніше — у повній версії дайджесту

Анонси на червень і поточні події
 • Ми проведемо серію вебінарів про авторське право та персональні дані. Реєстрація на перший, який пройде 13 червня, уже відкрита. Детальний анонс тут.
 • 5 червня у Вікіпедії розпочався Тиждень птахів. Він приурочений до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища і триватиме до 25 червня. Долучайтеся!
 • Триває зголошення до журі конкурсу статей «Європейська весна». Шукаємо досвідчених редакторів і редакторок, які перевірятимуть якість статей конкурсу. Зголошуйтеся тут.

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 13:56, 6 червня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за червень—липень[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Новини «Вікімедіа Україна» за червень
Вибрані анонси на липень і поточні події

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 13:19, 5 липня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за липень—серпень[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Новини «Вікімедіа Україна» за липень
Вибрані анонси на серпень і поточні події
 • До 22 серпня в українській Вікіпедії триває Тиждень ентомології. Долучайтеся!
 • Ми анонсували конкурс «Вікі любить пам’ятки» в Україні, який традиційно пройде протягом вересня. До початку конкурсу ще майже місяць, але готувати світлини можна уже зараз. Детальніше читайте тут.
 • 2—4 жовтня пройде Wikimedia CEE Online Meeting 2020 — онлайн-конференція, яка замінить собою щорічний захід Wikimedia CEE Meeting для вікімедійної спільноти із Центрально-Східної Європи. Протягом серпня триває подання заявок на виступи; читайте детальніше тут.

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:25, 5 серпня 2020 (UTC)

Питання від Mamotiuk (08:04, 6 серпня 2020)[ред. код]

Добрий день! Не можу відредагувати статтю, позначка, що сторінка захищена. --Mamotiuk (обговорення) 08:04, 6 серпня 2020 (UTC)

Вітаю, @Mamotiuk:! Відповів на Вашій сторінці обговорення.

Жыве Беларусь![ред. код]

--Sakateka (обговорення) 17:16, 17 серпня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Новини «Вікімедіа Україна» за серпень
Вибрані анонси на вересень

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 13:10, 1 вересня 2020 (UTC)

Відповідь на пропозицію патрулювання[ред. код]

Пане Дмитре, дякую за довіру. Я думаю, мені варто спробувати. Ознайомлюсь із обов'язками і спробую. З повагою, і ще раз дякую за увагу до моїх статей. --Nadiya Li (обговорення) 21:03, 15 вересня 2020 (UTC)

Вікіконференція 2020[ред. код]

Вітаю! Запрошую проголосувати за дати проведення Вікіконференції, запропонувати теми та доповідачів => Перейти на сторінку обговорення на сайті «Вікімедіа Україна» --AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 13:07, 19 вересня 2020 (UTC)

Питання від Pisnyy Mykola (16:24, 20 вересня 2020)[ред. код]

Доброго вам дня. Хотів би звернутися до вас за допомогою. Я створив свою першу сторінку https://uk.wikipedia.org/wiki/Йосип_Прекрасний:_Намісник_фараона Вона рясніла помилками, але на даний момент все що було в моїх силах виправлено. Як ініціювати перевірку сторінки щоб прибрати інформаційну рамку про необхідні доопрацювань. Або чи можете ви її перевірити? --Pisnyy Mykola (обговорення) 16:24, 20 вересня 2020 (UTC)

@Pisnyy Mykola: Вітаю! Підправив перші два джерела для прикладу. Їх зручно створювати у візуальному редакторі. Спробуйте так само зробити з іншими посиланнями. Посилання #3 краще перенести в інше місце. Якщо залишилися питання, то запитуйте. З задоволенням відповім. З повагою, --Vlasenko D (обговорення) 17:47, 20 вересня 2020 (UTC)

зовнішні посилання, уточнення[ред. код]

Дякую за допомогу. Доопрацював посилання на джерела. https://uk.wikipedia.org/wiki/Йосип_Прекрасний:_Намісник_фараона Як краще вчинити після усунення недоліків? Звертатись до тих хто компетентний перевірити чи залишати все як є?

@Pisnyy Mykola: Вітаю! Ні, немає потреби. Я підправив: ред.№ 29611787. Звертаю Вашу увагу, що при обговоренні можна посилатися на статті, так само, як і в основному просторі. Наприклад, Текст посилання. Наснаги, --Vlasenko D (обговорення) 07:03, 22 вересня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за вересень—жовтень[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Новини за вересень
 • У вересні відбулися дві знакові події для української спільноти вікіпедистів:
  • Українська Вікіпедія вийшла на 17 місце за кількістю статей серед 303 мовних розділів. Про подробиці події читайте у нашому блозі.
  • Стаття про столицю України в англомовному розділі Вікіпедії була перейменована із «Kiev» на «Kyiv». Пригадали історію питання разом з вікіпедистами.
 • 30 вересня завершився фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» в Україні. 550 учасників та учасниць завантажили рекордну кількість файлів за 9-річну історію конкурсу — понад 47 000 фото. Дякуємо усім, хто долучилися! Стежте за новинами та результатами у соцмережах проєкту: Facebook logo.png Instagram icon.png AIMMP@Twitter.png
Вибрані анонси на жовтень
 • Триває голосування щодо дат Вікіконференції 2020, а також збір пропозицій тем та спікерів на сайті «Вікімедіа Україна».
 • Подовжено обговорення планів діяльності «Вікімедіа Україна» на 2021 рік. Запрошуємо пропонувати ініціативи, які ви хотіли б втілити наступного року і які потребують підтримки, або просто висловити свої думки та побажання на сайті «Вікімедіа Україна» або у Кнайпі.
 • У жовтні стартує другий конкурс статей «Вікіпедія для школи». Конкурс триватиме із 20 жовтня до 20 грудня, але реєструватися запрошуємо уже зараз. Запрошуємо освітян долучатися та позмагатися за цінні призи. Анонс та реєстраційна анкета.

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 19:09, 2 жовтня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за жовтень—листопад[ред. код]

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію тут, скорочену — нижче.

Новини за жовтень
 • Протягом жовтня у межах конкурсу «Вікіпедія для школи» було створено близько ста статей на теми шкільної програми. Запрошуємо освітян долучатися далі та позмагатися за цінні призи, адже конкурс триває до 20 грудня. Анонс та реєстраційна анкета
 • Оголошено результати більшості номінацій фотоконкурсу «Вікі любить Землю». Дізнавайтесь, які фото пам’яток природи стали найкращими в областях, у номінаціях «Найкраща аерофотографія» та «Найкраще відео» на сайті конкурсу та у соцмережах: Facebook logo.png Instagram icon.png
 • З 12 жовтня у Вікіпедії триває Місяць котових. Наразі створено та покращено 40 статей, стаття «Оцелот» вже отримала статус доброї.
З початком листопада стартували

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 19:08, 9 листопада 2020 (UTC)

Питання від TetianaSavchyn (13:45, 13 листопада 2020)[ред. код]

Вітаю! Чи могли б Ви, будь ласка, перевірити статтю Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Як додати її переклад? Дякую --TetianaSavchyn (обговорення) 13:46, 13 листопада 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за листопад—грудень[ред. код]

Visual for WMUA monthly digest November December 2020.jpg

Вітаю! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Новини за листопад
 • В результаті марафону «Це зробила вона» було покращено 120 статей Вікіпедії та Вікіцитатах, майже 20 користувачів долучилися до проєкту.
 • Оголошено переможців номінації «Найкращі фото» у конкурсі «Вікі любить Землю». Переглянути топ-10 якісних фото конкурсу за оцінками журі можна сайті конкурсу. 14 листопада відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу, що проходила онлайн. Трансляція.
 • Оголошено переможців спецномінації «Via Regia Ukraine» у конкурсі «Вікі любить пам'ятки». Детальніше.
У грудні можна приєднатись до

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 21:10, 9 грудня 2020 (UTC)

Запрошення до участі у марафоні Це сказала вона у Вікіцитатах[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 03:04, 18 грудня 2020 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за грудень 2020—січень 2021[ред. код]

Кіт Профітроль з сувенірами від Вікімедіа Україна за участь у Вікіконференції

З Новим роком! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію на його сторінці або скорочену нижче.

Новини за грудень та анонси січня

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Якщо ви побачили це повідомлення на СО іншого користувача і хочете підписатися, можете зробити це тут. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 10:48, 5 січня 2021 (UTC)

Питання від IrinaZh (18:46, 21 січня 2021)[ред. код]

Доброго дня! я створила сторінку Жарков Олександр Вікторович, яка була додана до категорії швидкого видалення. Будь-ласка, порадьте, що треба змінити або додати щоб статтю залишили. --IrinaZh (обговорення) 18:46, 21 січня 2021 (UTC)

@IrinaZh: Вітаю! Для зручності відповів на Вашій сторінці обговорення. Звертайтесь, як будуть питання.--Vlasenko D (обговорення) 09:20, 22 січня 2021 (UTC)

Питання від KhrystynaKoM (07:59, 25 січня 2021)[ред. код]

Вітаю, я тут новенька, але я лікар і клінічний психолог. Хочу доповнити і спростувати недоказову інформацію щодо деяких розладів. --KhrystynaKoM (обговорення) 07:59, 25 січня 2021 (UTC)

@KhrystynaKoM: Вітаю! Для зручності дописав на Вашій сторінці обговорення. --Vlasenko D (обговорення) 17:41, 25 січня 2021 (UTC)

Питання від KhrystynaKoM (09:25, 26 січня 2021)[ред. код]

Вітаю, дякую за такий розгорнутий відгук, одразу інтегрувала його. Чи можна додавати зображення, ось такі (нижче лінк) до статті для наглядності поєднання ознак? https://www.foothillsacademy.org/content/ck-editor-uploads/2019/05/08/adhd-overlaps-thenu_mej3UoR.jpg --KhrystynaKoM (обговорення) 09:25, 26 січня 2021 (UTC)

@KhrystynaKoM: Вітаю! Так, Ви можете завантажувати зображення через меню Завантажити файл, який можна знайти у лівому стовпчику. Якщо його там немає, то пам'ятайте, що завантажувати файли Ви зможете на 5й день після реєстрації. Загалом, це просте зображення і його можна перемалювати у редакторі Inkscape. Тоді воно буде українською та у векторному форматі. Запитуйте, якщо щось не детально пояснив. --Vlasenko D (обговорення) 10:24, 26 січня 2021 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за січень—лютий 2021[ред. код]

Привіт! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Основне за січень
 • «Вікі любить пам'ятки» оголосили найкращі фотографії пам’яток культури України у конкурсі 2020 року. Також оргкомітет представив топ-121 світлин змагання. Переглянути фото можна у блозі конкурсу.
 • 15 січня вікімедійці відзначали 20-річчя заснування Вікіпедії. Детальніше про святкування.
 • 28-31 січня тривав Вікімарафон 2021 — уже традиційна акція з написання статей до дня народження українськомовної Вікіпедії. Учасники та учасниці долучалися здебільшого онлайн, але пройшло також 15 подій в 11 областях України. Сам день народження українського розділу Вікіпедії ми відсвяткували 30 січня.
Анонси

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 11:33, 5 лютого 2021 (UTC)

Статус файлів[ред. код]

Дякуємо за те, що ви завантажили на сервер Вікіпедії файли, список яких вказаний нижче. Однак на сторінці опису файлів немає супровідної інформації щодо джерела, авторства та ліцензії або ця інформація неповна чи недостовірна. Якщо ви не є автором даних файлів, ви повинні якимось чином обґрунтувати свої права завантажувати його у Вікіпедію. Також у цьому випадку необхідно вказати джерело файлів, тобто дати посилання на сайти (або інші джерела), з яких ви взяли ці файли, а також умови використання файлів із вказаних сайтів.

На сторінці опису файлів завжди вказуйте шаблон з ліцензією, під якою опубліковані ці праці. Якщо ви є їх автором, ви можете використати шаблон {{Cc-by-sa-3.0}} для того, щоб ліцензувати файли під CC-BY-SA, або {{PD-self}}. Щоб довідатись про те, які ще існують шаблони з ліцензіями, дивіться статтю Вікіпедія:Шаблони:Авторські права або Короткий довідник.

Якщо ви завантажили й інші файли, будь ласка, перевірте, скориставшись цим сервісом, чи зазначено на їхніх сторінках опису джерело, а також шаблон з ліцензією. Якщо статус завантажених вами файлів не з'ясується протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені вилучити завантажені вами файли із сервера.

Список файлів:

 1. File:Horocycle_in_Poincare_disk_model.PNG
 2. File:Rotate.PNG
 3. File:SecantTangent.png
 4. File:SecantX2.png

Дякуємо за розуміння. --Andriy.vBot (обговорення) 12:08, 26 лютого 2021 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за лютий—березень 2021[ред. код]

Дайджест Вікімедіа Україна (лютий—березень 2021).jpg

Привіт! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Основне за лютий
Анонси
 • До 10 березня триває Місяць культурної дипломатії України. Створюйте і покращуйте статті про Україну та українську культуру. Сторінка проєкту для статей українською мовоюдля статей іншими мовами
 • До 21 березня в українській Вікіпедії проходить марафон WikiGap 2021 — масштабна акція написання статей про жінок. Це міжнародна кампанія, яку організовують четвертий рік поспіль, щоб зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії.

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 16:00, 8 березня 2021 (UTC)

Запрошення до участі у марафоні WikiGap 2021 у Вікіцитатах[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 21:56, 12 березня 2021 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за березень—квітень 2021[ред. код]

Digest-Wikimedia-Ukraine-2021-04-03.jpg

Привіт! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Основне за березень
 • 10 березня завершився «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії, який «Вікімедіа Україна» організовувала вперше, разом із Українським інститутом та Міністерством закордонних справ. Про Україну написали десятками мов від англійської до асамської, а українська Вікіпедія поповнилася понад 200 статтями. Детальні результати.
 • Із 5 до 21 березня тривала українська частина WikiGap — міжнародної кампанії з написання статей про жінок. Акція проходила четвертий рік поспіль, цього разу до неї вперше долучилися українські Вікіцитати. Цьогоріч до проєкту долучилося понад 100 людей, створено й поліпшено біля 900 статей у Вікіпедії і Вікіцитатах. Детальні результати.
 • На початку березня відбулися перші засідання нових каденцій Правління і Ревізійної комісії Вікімедіа Україна. Про те, як члени Правління розподілили обов’язки, читайте тут.
Анонси
 • З 1 до 30 квітня триває «Європейська весна» — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring, що має на меті створення й покращення статей про Центральну і Східну Європу. Конкурс проходить сьомий рік поспіль, взяти участь і позмагатися за цінні призи можуть усі охочі.
 • Також до конкурсу «Європейська весна» пройдуть вебінари із редагування Вікіпедії. Приєднатися до тренінгів можуть усі охочі, попередньо зареєструвавшись.
  • 13 квітня о 18:00 відбудеться вебінар у партнерстві з Польським Інститутом у Києві. Форма реєстрації.
  • 20 квітня о 18:00 запланований вебінар у партнерстві з Чеським центром у Києві. Форма реєстрації.
 • До 10 квітня триває обговорення щодо зміни/покращення формату проведення конкурсів у Вікіпедії та для Вікіпедії.

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 15:09, 6 квітня 2021 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за березень—квітень 2021[ред. код]

Digest-Wikimedia-Ukraine-2021-04-03.jpg

Привіт! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Основне за березень
 • 10 березня завершився «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії, який «Вікімедіа Україна» організовувала вперше, разом із Українським інститутом та Міністерством закордонних справ. Про Україну написали десятками мов від англійської до асамської, а українська Вікіпедія поповнилася понад 200 статтями. Детальні результати.
 • Із 5 до 21 березня тривала українська частина WikiGap — міжнародної кампанії з написання статей про жінок. Акція проходила четвертий рік поспіль, цього разу до неї вперше долучилися українські Вікіцитати. Цьогоріч до проєкту долучилося понад 100 людей, створено й поліпшено біля 900 статей у Вікіпедії і Вікіцитатах. Детальні результати.
 • На початку березня відбулися перші засідання нових каденцій Правління і Ревізійної комісії Вікімедіа Україна. Про те, як члени Правління розподілили обов’язки, читайте тут.
Анонси
 • З 1 до 30 квітня триває «Європейська весна» — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring, що має на меті створення й покращення статей про Центральну і Східну Європу. Конкурс проходить сьомий рік поспіль, взяти участь і позмагатися за цінні призи можуть усі охочі.
 • Також до конкурсу «Європейська весна» пройдуть вебінари із редагування Вікіпедії. Приєднатися до тренінгів можуть усі охочі, попередньо зареєструвавшись.
  • 13 квітня о 18:00 відбудеться вебінар у партнерстві з Польським Інститутом у Києві. Форма реєстрації.
  • 20 квітня о 18:00 запланований вебінар у партнерстві з Чеським центром у Києві. Форма реєстрації.
 • До 10 квітня триває обговорення щодо зміни/покращення формату проведення конкурсів у Вікіпедії та для Вікіпедії.

Детальніше — у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. Допоможіть поширити інформацію про нашу діяльність, поширивши Фейсбук-версію цього дайджесту. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 16:48, 6 квітня 2021 (UTC)

Питання від Євген Січанин (20:02, 15 квітня 2021)[ред. код]

Доброї ночі, шановний наставник...

мене звати Євген я вперше зареєструвався на Вікіпедії щоб розмістити тут статтю... мені 36, взагалі то я банківський працівник в минулому, а зараз підприємець... --Євген Січанин (обговорення) 20:02, 15 квітня 2021 (UTC)

Доброго ранку, @Євген Січанин:! Якщо Вам зручно, то можемо спілкуватися в телеграмі або в інший зручний спосіб. Посилання на мій телеграм Ви можете знайти на моїй сторінці. Або зазначте, як нам краще спілкуватися. Дякую! --Vlasenko D (обговорення) 05:59, 16 квітня 2021 (UTC)

Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за квітень—травень 2021[ред. код]

Привіт! Вийшов новий випуск щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна». Читайте повну версію або скорочену — нижче.

Основне за квітень
 • Команда Вікімедіа Україна запустила телеграм-канал. Наразі ми публікуємо тут переважно анонси поточних подій і можливостей вікімедійного руху, але також плануємо частіше розповідати про історію, принципи руху, ділитися цікавою інформацією з минулих років. Підписатися на канал можна за цим посиланням.
 • З 1 до 30 квітня тривала Європейська весна — українська частина конкурсу статей Wikimedia CEE Spring, присвяченого країнам Центральної і Східної Європи. За попередніми результатами, за місяць змагання понад 70 учасників і учасниць створили й поліпшили понад 1600 статей. Найбільше опрацьованих статей про Польщу, Росію, Чехію, Білорусь і Туреччину. До 31 травня конкурсанти можуть доопрацьовувати нові статті, створені під час Європейської весни 2021. Ці статті оцінюватимуться станом на кінець травня.
Анонси
 • Оргкоманда української частини «Вікі любить Землю» оголосила дати конкурсу у 2021 році. Подання робіт триватиме з 1 до 30 червня. Як і в попередні роки, взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і любителі. Подавати можна фото, зроблені будь-коли; головне, щоб вони були вашими власними та зображали пам’ятки природи України. Деталі щодо змін у регламенті конкурсу 2021 року організатори опублікують уже незабаром. Стежити за новинами можна у блозі й Фейсбук-сторінці «Вікі любить Землю» в Україні.
 • До 31 травня запрошуємо писати про Україну в межах Wikimedia CEE Spring. Учасники конкурсу у Вікіпедіях німецькою, словацькою, польською, турецькою та ще майже 30 іншими мовами Центральної та Східної Європи можуть протягом цього часу створювати й поліпшувати статті про Україну. Теми статей можна обрати з переліку пропонованих. Авторам і авторкам найбільшого внеску про Україну ми готуємо пам’ятні сувеніри. Анонс із детальнішими умовами участі українською і англійською.
 • У травні триває обговорення стратегії розвитку програми «БоГеМА» — співпраці ГО «Вікімедіа Україна» з культурними установами. Запрошуємо усіх зацікавлених долучатися на сторінці.

Цього місяця маємо також багато цікавих анонсів, які не увійшли у цю скорочену версію — шукайте їх у повній версії дайджесту

Ви отримали це повідомлення, бо підписалися на щомісячний дайджест ГО «Вікімедіа Україна». Якщо хочете скасувати підписку, вилучіть свій нікнейм із цієї сторінки. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 11:24, 13 травня 2021 (UTC)