Обговорення користувача:Yakudza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?

Архів Архів 2 Архів 3 /Архів 4 /Архів 5 /Архів 6 /Архів 7 /Архів 8 /Архів 8 /Архів 9 /Архів 10 /Архів 11 /Архів 12 /Архів 13 /Архів 14 /Архів 15


Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/18 березня 2015#Вітчизняна війна Українського народу[ред.ред. код]

Анатолію, перечитайте ще раз Вікіпедія:Жодних оригінальних досліджень і перепідбийте підсумок. Можете вигадувати що завгодно: Вікіпедія:Маргінальні теорії, Вікіпедія:Чим не є Вікіпедія#Вікіпедія — не трибуна чи ще щось. ОД приплітати не треба: ВП:ОД стверджує Вікіпедія не є місцем, де можна вперше оприлюднювати інформацію (проводити оригінальні дослідження). Під цим розуміється використання в Вікіпедії фактів, тверджень та ідей, у підтвердження яких не існує опублікованих джерел. Інформація опублікована щонайменше тут і тут. Отже з точки зору вікіпедії це ніяк не можна назвати оригінальним дослідженням. Хоча, з великою долею ймовірності, автор статті у вікіпедії Галунько Валентин Васильович. Але це правилами не заборонено. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 19:00, 27 березня 2015 (UTC)

це мені нагадало одне старе обговорення. Ситуація досить подібна.Вікіпедія:Статті-кандидати_на_вилучення/16_травня_2012. Я частково можу з вами погодитись, часткоао подискутувати про авторитетність джерел, які необхідні для того, щоб не вважати якусь тему ОД. Але тут основна проблема не в назві статті, а в змісті, який просто жахливий--yakudza 20:39, 27 березня 2015 (UTC)
Я знаю. Але обгрунтування підсумку явно притягнуте за вуха. То й кажу: вигадайте щось правдоподібніше. Або висловіть свою думку і довірте підвести підсумок іншому. --Pavlo1 (обговорення) 20:43, 27 березня 2015 (UTC) P.S. Кардинальна відмінність з 16.05.2012 що автор спочатку опублікував матеріали на іншому ресурсі, що перекреслює застосування ВП:ОД.
Все таки трохи не так, у ВП:ОД декілька разів повторюється теза: "не були досі опубліковані у поважному виданні". Звичайно, що краще назвати це просто неенциклопедичною публіцистикою але й ОД не буде великою помилкою--yakudza 20:38, 28 березня 2015 (UTC)
Щодо публіцистики ви не праві. Публікації по формі відповідають ВАКівським вимогам. Автор — доктор наук, професор університету 4 рівня акредитації (хоч би як ми не відносились до рівня українських приватних контор — зареєстрований на освітньому порталі). Експертизу сайту робити ми не фахівці. Краще визнати помилку і привести формулювання до прийнятного виду, ніж створювати прецедент. Та й часу це займе на порядок менше ніж ми тут торгуємося. тільки спочатку треба подумати головою ;) --Pavlo1 (обговорення) 21:00, 28 березня 2015 (UTC)
  • Анатолію, Павло правий, висновок невірно обгрунтований. Варто витратити час, але не створювати прецедент гумових правил. Який зможе (майже неодмінно) колись дуже дорого окошитися. — Юрій Дзядик в) 09:55, 29 березня 2015 (UTC).

Проблема принадлежности Крыма[ред.ред. код]

Добрый день! Извиняюсь, что пишу по-русски, хочется задать вам один вопрос: "Признаёте ли вы оккупацию Крыма?" Если да, то почему вы отменяете правку, оставляя Крым в составе Украины? Да, резолюция ООН подтверждает суверенитет и территориальную целостность Украины в её международно признанных границах и не признаёт законности какого бы то ни было изменения статуса Автономной Республики Крым или города Севастополя, но, неужели, оккупация Крыма не должна быть отражена на карте России и Украины, как спорная территория (или как территория одного государства, которая контролируется другим государством. Заметьте, что на карте мира, которую предложил я, Крым отмечен салатовым цветом (спорная территория). К тому же, дело принимает абсурдный характер, потому что в статье Україна используется эта карта, а она выделяет Крым как оккупированную территорию. Отменяя эту правку вы, фактически, нарушаете правило Вп:НТЗ, которое одинаково прописано на ruwiki и на ukwiki и говорит, что Википедия должна придерживаться нейтральной точки зрения, а раз Крым Украиной не контролируется, значит он не может быть отмечен, как территория Украины (ровно, как и не может быть отмечен, как территория России). Если вы не признаёте оккупацию Крыма, то это чистой воды абсурд, поскольку украинской армией территория не контролируется (оно ли не оккупация?) Привожу в защиту своей точки зрения определение оккупации:

Окупа́ція (від лат. occupatio — захоплення) — зайняття збройними силами однієї держави частини або всієї території іншої держави без отримання суверенних прав на неї. Режим військової окупації регулюється Гаазькою конвенцією 1907 року, Женевською конвенцією 1949 року «Про захист цивільного населення», Гаазькою конвенцією про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 1954 року.

или

Оккупа́ция (от лат. occupatio — «захват, занятие») в общем случае — занятие вооружёнными силами государства не принадлежащей ему территории, не сопровождающееся обретением суверенитета над ней, обычно временное. Оккупацию следует отличать от аннексии, акта присоединения государством всей или части чужой территории в одностороннем порядке.

Если вы признаёте факт аннексии Крыма, то вот определение аннексии:

Анне́ксия (лат. annexio, от лат. annexus — присоединённый) — насильственное присоединение государством всего или части территории другого государства в одностороннем порядке

Напоследок, привожу ссылки на другие Википедии, где используется карта России с «салатовым Крымом»: enwiki, dewiki, eswiki, frwiki. Заметьте, что я привожу не просто список Википедий, где Крым признаётся как спорная территория, а список самых крупных Википедий. Почему же тогда вы отменяете мою правку? Спасибо. Al-mazeratti (обговорення) 21:35, 31 березня 2015 (UTC)

Вікіпедія не є місцем для розкрутки сайтів[ред.ред. код]

Доброго дня. Оскільки ви заблокували мою ІР-адресу, то вважаю за потрібне пояснити, що я не використовую майданчик Вікіпедії для розкрутки сайту, але на кулінарні сторінки Вікіпедії додаю посилання на мій україномовний сайт (на що вказую відповідним теґом), бо вважаю що важливо мати якісний україномовний контент не тільки в межах Вікі, але ще хоча б на крок далі. Разом з тим звертаю вашу увагу, що на моєму сайті ви не купуєте страви, продукти і т.д., а використовуєте якісні перевірені кулінарні рецепти, щоб приготувати і спробувати стави, про які ви читаєте на Вікіпедії. Сподіваюся на ваше розуміння.

Нічого особистого, просто у Вікіпедії всі подібні масові розстановки посилань відкидаються. Вікіпедія дотримується нейтральної точки зору і ми не надаємо переваги якомусь конкретному сайту. У даному разі розстановка посилань також є способом розкрутки сайту. До речі доволі неефективним, бо рушій Вікіпедії не індексує такі посилання на сайти і вони нічого не дають при пошуку у гуглі за темою. --yakudza 11:43, 9 квітня 2015 (UTC)
Особисте тут справді ні до чого ;) . Адже ви й самі підтвердили, що така "розкрутка" була б неефективною. Прошу запропонувати тоді інші варіанти лінків, якщо мої ви вважаєте неправильними, бо я не побачив свого порушення правил Вікіпедії по контенту. Більше того, вважаю посилання на свій сайт з кулінарними рецептами дуже корисними для користувачів Вікіпедії.
Посилання на зовнішні сайти у Вікіпедії регламентуються, зазвичай вітаються посилання на офіційні сайти, сайти які містять професійні огляди, статистичні дані по темі статті. Якщо на вашому сайті є унікальна інформація, яка відповідає критеріям авторитетних джерел, то ви можете додати сайт як джерело інфомації, доповнивши певну статтю. --yakudza 14:15, 9 квітня 2015 (UTC)

Тимчасово окуповані території[ред.ред. код]

Карта зображає фактичну територію, а не територію з погляду законів якої-небудь країни, тому підпис і термінологія мають бути відповідні (якщо я правильно розумію задум карти). Як мінімум, термін „тимчасово окупована територія“ має бути пояснений приміткою або посиланням. --ASƨɐ 22:46, 11 квітня 2015 (UTC)

  • На мой взгляд, территория, которая не контролируется одним государством должна быть отражена на карте как неконтролируемая (т.е. отмечена салатовым цветом), ибо Википедия должна быть нейтральной. Al-mazeratti (обговорення) 21:51, 14 квітня 2015 (UTC)

Про файл[ред.ред. код]

Привіт! Щодо Файл:Церква Пресвятої Трійці. Інтер`єр в керунку вівтаря. Замок Острозьких в Костянтинові.jpg. Там дозвіл поширюється лише на частину сайту, усе інше під захистом авторських прав. Я повідомляв про це користувача, що завантажив, і саме тому і номінував на вилучення. --Максим Підліснюк (обговорення) 07:49, 17 квітня 2015 (UTC)

Напишу ще раз Власенку, він, наскільки пам'ятаю, давав дозвіл на всі свої фото. Звісно, крім мап, відсканованого тощо. Попрошу додати ще й на Старокостянтинів. --yakudza 15:41, 17 квітня 2015 (UTC)

до відома[ред.ред. код]

Я тутечки пройшовся по мармизі:) одного запопадливого нероби - можеш спокійним серцем мене (свого затятого ворога:) заблокувати на тривалий час.--Когутяк Зенко (обговорення) 07:55, 18 квітня 2015 (UTC) маленьке прохання, віджени тотого балакуна від тих люда, що реально хоч щось творять, вартісне..... бо в укр-вікі, як в Україні, на тих хто хоч щось роблять - всіх собак вішають, а вихолощені:)нероби лише язиками плещуть, годинами/місяцями/роками.

Станіслав ВольскийСтаніслав Вольський[ред.ред. код]

Христос Воскрес! Не додивився, прохання перейменувати. Дякую!--Бучач-Львів (обговорення) 10:12, 20 квітня 2015 (UTC) Вже перейменували - перепрошую.
1) Користувач а…у отримує задоволення від обзивань мене, що сам підтверджував. Які добрі наміри від такого стосовно мене можуть бути? Там ще й проросійські, «закиди кохання» були і так дальше. 2) З цим чоловіком теж був конфлікт, тепер він каже так [1]. Тому й назвав його чоловіком. А цей…--Бучач-Львів (обговорення) 11:35, 12 травня 2015 (UTC)
трохи ще подумав на ту тему. Занадто багато наплював в душу той «користувач», щоб тепер без бодай формального перепрошення з його боку мав би з ним бодай формальну розмову. З його боку також є ознаки переслідування. От ви ж мене не обзивали паскудними словами, хоч думок моїх не поділяєте (вважаю, іноді неслушно). Не здіймаєте «ґвалту» після мого переходу на ти (мені за 40). Надіюсь, пропозиція якудзи стосовно «ВП:ПДН» від а…у (такими методами добрі справи не роблять - про це я йому казав, кажу і якудзі) - це не витончена насмішка. Якщо ж все-таки вона - то воно якудзі треба?--Бучач-Львів (обговорення) 09:01, 13 травня 2015 (UTC) Додам, що взагалі-то мені байдужі його непотріб - от тільки за вікі прикро, що так відкрито хамлять - і не перепрошують. Надіюсь, що якудза так само не тримає на мене зла за мої різкості. Про всяк трафунок, якщо дійсно де провинився - перепрошую. Надіюсь, то навзаєм.--Бучач-Львів (обговорення) 09:05, 13 травня 2015 (UTC)

Дякую. Щодо ваших із Аеоу стосунків, то мені здається, що найкраще просто вам обом забути те, що наговорити один одному (якщо не вийде з'ясувати особисті стосунки десь в особистому листуванні чи спілкуванні, в чому я сумніваюсь). Принаймі, я так в більшості випадків поступаю. Не знаю, чи підходить вам таке. --yakudza 09:34, 13 травня 2015 (UTC)

Я ще раз повторю - він грубо порушив ВП:НО, самовпевнено казав «сатисфакції не буде», «з вами інакше не можна». Ще раз повторю: нічого особистого, грубе нехтування ним правил вікі. Маю право ставитись до нього, так як він себе поводить. http://music.i.ua/player/4315431/89639/ --Бучач-Львів (обговорення) 09:39, 13 травня 2015 (UTC)

Іван Сірко[ред.ред. код]

Доброго дня. Як я бачив, ви приймали участь в перевірці сторінки Іван Сірко. Як що буде час, подивиться сторінку. Там вже є зміни. 1.Добавив дані про зятя (Івана Сербина) згідно джерел (сторінку Сербина також створив, є посилання). 2.Добавив світлину харківського пам'ятника Сірку 9зроблена власноруч). 3. Скасував зміну незарегестрованим користовичем (сьогодняшня) "паша це ім'я". Бо людина, не дуже знала, що "паша" то є ранг у Османів. 4.Розділ "Вшанування пам'яті" - другий рядок починається з "В Зопорожжі".....і все....Думка скінчена. Чи хтось друкував не до друкував. Чи якійсь вандал дуркував, то думку не маю. Але якось сумний вигляд має. Подивиться також, як буде час та бажання. Дякую. --Blitz1980 (обговорення) 14:42, 22 квітня 2015 (UTC)

Зробив. --yakudza 14:50, 22 квітня 2015 (UTC)
Красно дякую!--Blitz1980 (обговорення) 14:51, 22 квітня 2015 (UTC)

Обговорення шаблону:Росія ‎[ред.ред. код]

Доброго часу доби, хтів би Вашої думки з цього приводу--Zvr (обговорення) 08:18, 12 травня 2015 (UTC)

йо, вижу певні зрушення[ред.ред. код]

Видко ситуація в країні і "місце сидіння":) таки дають взнаки. Та от пане підскажіт →

Гм-м-м, а де ж тоте обговорення персонального обмеження, щодо мене... що мстивий молодик-адміністратор (мстячи свого брата і за себе... а може за діда кому...:) закрив мені доступ до усіх сторінок спільноти?--Когутяк Зенко (обговорення) 06:13, 19 травня 2015 (UTC) га???
Чого ж? Ось є і ось Face-tongue.svg --93.73.177.52 06:30, 19 травня 2015 (UTC)
йо-йо, в стилі "даунбасо-януковичів" - задекларували що закрили одну сторінку..... а по ходу перекрили усіFace-tongue.svg та ще й цинічно насміхаючись "можуть проголосувати" - знаючи фільтр все виштовхує...

Ще раз повторюю - ДЕ ОБГОВОРЕННЯ НА ПЕРЕКРИТТЯ МЕНІ ВСІХ СТОРІНОК СПІЛЬНОТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!--Когутяк Зенко (обговорення) 06:42, 19 травня 2015 (UTC)

те обговорення пам'ятаю, навіть сам, здається, був його ініціатором. В якому це стані зараз навіть не знаю, не так часто сюди заходжу. Поки що не бачу причин для продовження. Ваші декілька останніх дописів були куди стриманішими. --yakudza 08:54, 19 травня 2015 (UTC)
еге ж, запамятували.... так то ж опісля шкандалю з "галереєю НЕслави":)... тілько то заблоковували одну кнайпу чи то вікі-пропозиції..... а НЕ УСІ СТОРІНКИ СПІЛЬНОТИ!!!! навіть діти мої, не мають можливості звернутися за якоюсь порадою, бо вся айпі-лінійка блокована...... Бігме, ця цензура мене починає злити..... якщо в часи Овоща не мав часу на це (оскільки був переслідуваним), а потім і революційно-військовий період.... то тепер ТАКИ ВИКРОЮ хвилинку ..... і виясню, який криворукий і мстивий віртуал - маніпулює правилами!!!!
ТОЖ, хочу побачити зсилку, ОБОВЯЗКОВО!!!!, де відбувалося обговорення, щодо блокування всієї лінійки сторінок вікі-спільноти..... якщо не буде вказано, залишаю за собою право звертатися до спільноти щодо зняття повноважень тотих звитяжців вікі-овочівників.--Когутяк Зенко (обговорення) 20:24, 19 травня 2015 (UTC)
Якщо виявились заблокованими всі члени родини, то скоріш за все ви натрапили на одне із блокувань діапазону ай-пі, яке так люблять робити стюарти не розбираючи де проксі, а де ні.. --yakudza 03:35, 20 травня 2015 (UTC)
Вікіпедія:Запити до адміністраторів/Архів 32#Що це?. Тоді, у 2012, було накладене блокування простору „Вікіпедія“. Приблизно через рік обмеження звузили до Кнайпи, а потім додали ще сторінку голосування на адмінів. --ASƨɐ 21:07, 19 травня 2015 (UTC)

Пуччині[ред.ред. код]

Див. Обговорення користувача:NickK#Пуччині. --Микола Івкі (обговорення) 10:55, 19 травня 2015 (UTC)

Якою Yakudza бачить укрвікі?[ред.ред. код]

Питання ніби складне, але може почую відповідь? Поточню, чи це має бути Укрвікі, чи вікі укрмовою, чи філія ПТНвікі?--Бучач-Львів (обговорення) 07:20, 21 травня 2015 (UTC) На жаль, чіткіше бачу певну набундюченість тих, хто хоче філію ПТНвікі, не чує жодних аргументів. Поки що вас до таких не зараховую, але ви не дуже то й зважаєте на багато обєктивних речей.--Бучач-Львів (обговорення) 07:29, 21 травня 2015 (UTC)

Українську Вікіпедію я бачу як енциклопедію українською мовою, в якій діють всі основні принципи Вікіпедії. В принципі, я й російську такою хотів бачити але, на жаль, це нездійсненна мрія. --yakudza 08:56, 21 травня 2015 (UTC)
Тобто пан хоче бачити російську вікіпедію на такому ж низькому рівні розвитку, як і українська?--Ragnarok (обговорення) 09:02, 21 травня 2015 (UTC)

1)Якудза, а як розуміти, що у нашому най-най виші - жовтнева революція. І це ще й досі? Ну де ж ви?--Бучач-Львів (обговорення) 09:47, 21 травня 2015 (UTC) 2) Тебе таваріщь, що не пам'ятає червоного терору, сюди не запрошували (я принаймні, бо задав питання). Завдяки таким, як ти, вона така і є. То моя приватна розмова з якудзою. Дозволу варто запитатися у Якудзи і мене.
А чим це Мелвік підривав нормальне функціонування Вікіпедії? Не розумію - прохання пояснити. наперед дєкую.--Бучач-Львів (обговорення) 11:26, 21 травня 2015 (UTC)

Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа[ред.ред. код]

До 23:59 31 травня 2015 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 20 кандидатів. Ці вибори дуже важливі тому, що вони можуть змінити те, як спільноти розглядаються за межами США та Західної Європи, а також в цілому вплинути на стратегію руху Вікімедіа. Зазначу, що до Ради завжди проходили тільки представники країн Західної Європи та США.

Ви можете також прочитати повні програми кандидатів тут: m:Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Постарайтеся підійти до цього вибору серйозно, адже через Раду спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом. У 2013 році у цих виборах узяли участь лише 9 користувачів української Вікіпедії, цього року нам потрібна активніша участь у виборах, які нас теж стосуються.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
Csisc Хусемеддін Туркі (Houcemeddine Turki) Туніс туніський діалект арабської 21 2.407, найактивніша — франц. ВП (1.041) учасник конкурсів статей студент-медик оцінка проектів малими мовами; створення посібників з правил Вікіпедії; вдосконалення найважливіших й найголовніших статей Вікіпедії
Saileshpat Саїлеш Патнаїк (Sailesh Patnaik) Індія орія 18 2.959, найактивніша — ВП орія (1.194) член «Вікімедіа Індія», організатор фотоконкурсу та вишколів для Вікіпедії мовою орія. студент I курсу промоція Вікіпедій індійськими мовами; зменшення розриву між Фондом і спільнотою; переведення неактивних Вікіпедій у активні через очолення їх спільноти та моніторингу волонтерів
Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 40 13.943, найактивніша — пол. ВП (10.144) стюард; чек'юзер, адміністратор і бюрократ польської Вікіпедії;
Голова Комітету з розподілу коштів (FDC) Фонду Вікімедіа; був членом Комісії Омбудсменів; проводив семінари зі стратегії для регіональних відділень Фонду; автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, завідувач кафедри міжнародного менеджменту, член експертних комісій наукового центру та грантових програм, засновник найбільного польського онлайн-словника Сприяння зміні стратегії руху Вікімедіа та підходів до управління; пошук ролей для Фонду Вікімедіа і регіональних відділень Фонду; налагодження контактів з науковою спільнотою; усунення бюрократії в русі Вікімедіа
Mohamed Ouda Мухамед Уда (Mohamed Ouda) Єгипет арабська 29 20.114, найактивніша — араб. ВП (18.508) адміністратор і бюрократ арабської Вікіпедії;
член-засновник групи «Вікімедіа Єгипет»
не зазначив Підтримка спільноти Вікімедіа, особливо на Близькому Сході та в Африці; співпраця з освітніми і культурними групами; експерименти з програмним забезпеченням, правами користувачів і процедурами спільноти
Sky Harbor Джош Лім (Josh Lim) Філіппіни / Сінгапур / США англійська, тагальська 24 27.052, найактивніші — англ. ВП (13.311), тагал. ВП (6.671) адміністратор англ. ВП і тагальського словника, бюрократ тагальської Вікіпедії;
член правління «Вікімедіа Філіппіни» з 2010, член Комітету приєднання з 2013
був менеджером зі зв'язків з громадськістю сингапурського стартапу Viddsee підтримка спільнот у країнах, що розвиваються; посилення ролі відділень Фонду Вікімедіа; конструктивний діалог між Фондом Вікімедіа і спільнотою
Smerus Девід Конвей (David Conway) Велика Британія / Словаччина / Україна англійська 65 30.063, найактивніша — англ. вп (29.359) патрульний англ. Вікіпедії працював експертом або керівником проектів розвитку в колишньому СРСР, був незалежним директором у радах системи охорони здоров'я Великобританії та британських коледжів, організатор музичного фестивалю в Словаччині співпраця із якнайширшим колом людей, з усіма, хто може бодай якось долучитися до нас
Francis Kaswahili Френсіс Касвахілі Кагуна (Francis Kaswahili Kaguna) Танзанія суахілі, сукума 54 4.882, найактивніші — Мета (3.939), англ. ВП (255) Автор невдалої заявки на проведення Вікіманії в м. Аруша Танзанійська асоціація власників авторських прав інтеграція африканської спільноти зі світовою; проведення концертів
CristianCantoro Крістіан Консонні (Cristian Consonni) Італія італійська 28 7.268, найактивніша — італ. ВП (5.636) автопатрульний в італ. ВП
член правління «Вікімедіа Італія» з 2010 (скарбник з 2014), член Комітету з розподілу коштів (FDC) з 2013, член міжнародної команди «Вікі любить пам'ятки-2013»
аспірант з комп'ютерних наук в Університеті Тренто (Італія), активіст руху вільного програмного забезпечення побудова довіри між учасниками руху; позбутися менталітету «наші проти ненаших», який мав місце у багатьох випадках
Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 44 14.570, найактивніша — англ. ВП (13.659) відкочувач, патрульний в англ. ВП
досліджує феномен Вікіпедії, автор презентацій та публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач комп'ютерних наук у Політехніці Намібії, розробник і керівник програми бакалавра комп'ютерних наук, головний розробник намібійської програми ІКТ подолання розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою та редакторів; повернення Фонду від роботи над питаннями медіаграмотності, управління Інтернетом чи освіти до його головної задачі
Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 32 22.976, найактивніша — іспан. ВП (18.423) бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ (про рух лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів); член-засновник «Вікімедіа Іспанія» та міжнародної ради Iberocoop; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013).
магістр психології забезпечення того, щоб різноманітність була у центрі стратегічних зусиль Фонду зі збільшення кількості дописувачів; pбільшення способів участі спільноти у керівництві і розробці правил Фонду Вікімедіа
Phoebe Фібі Аєрс (Phoebe Ayers) США англійська 34 27.072, найактивніші — англ. ВП (15.247), Вікідані (5.436) патрульна в англ. ВП
організатор «Вікіманії-2006» та WikiSym 2010, активна в співпраці з бібліотеками, галереями, музеями та архівами (БоГеМА), організатор віківишколів, співавтор книги про Вікіпедію;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013, попередній термін у 2010—12).
бібліотекар науково-технічної бібліотеки вирішення проблем падіння кількості редакторів і читачів; робота з виконавчим директором Фонду Вікімедіа над розробкою і втіленням стратегічних планів Фонду Вікімедіа, зокрема, щодо поліпшення розробки програмного забезпечення, співпраці з партнерами та реагування на поточні потреби редакторів
Denny Денні Врандечич (Denny Vrandečić) США німецька, хорватська 37 24.235, найактивніші — Вікідані (10.742), хорв. ВП (9.377) Перший адмін і бюрократ хорв. ВП
Засновник Вікіданих (розробив пропозицію, зібрав 2 млн. $ пожертв, набрав команду), співавтор першого європейського гранту «Вікімедіа Німеччина» (4 млн. €), співзасновник Семантичного МедіаВікі
працює в Google, де допомагає публікувати контент Freebase у Вікіданих, автор понад 100 наукових статей, керівник комітету Асоціації вільних семантичних даних. зміни проектів Вікімедіа для успішної їх роботи; підвищення ефективності кожного дописувача; правильне впровадження змін (так, як це було з Вікіданими)
Ali Haidar Khan Алі Гайдар Хан (Ali Haidar Khan) Бангладеш бенгальська 29 4.145, найактивніша — бенгал. ВП (2.395) патрульний у бенгальській Вікіпедії
член-засновник і скарбник «Вікімедіа Бангладеш», колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) організатор вікіконференцій
7 років досвіду у фінансовому секторі (начальник відділу кредитів на нерухомість банку), автор публікацій з фінансів принести до Ради повірених інший погляд і більше різноманітності
అహ్మద్ నిసార్ Нісар Ахмед С'єд (Nisar Ahmed Syed) Індія урду, телугу 50 21.549, найактивніша — ВП мовою телугу (17.648) адмін у Вікіпедіях мовами телугу й урду
організатор групи вікіпедистів мовою урду
пенсіонер, колишній викладач англійської літератури та літератури урду протягом 23 років, колишній директор школи. допомога спільнотам індійських мов у створенні контенту та програмах промоції проектів; реклама Вікіпедії через медіа; співпраця між групами користувачів і Фондом Вікімедіа
Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 35 137.713, найактивніша — англ. ВП (130.046) адмін в англійських Вікіпедії і Вікімандрах
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, колишній голова правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини пріоритет — поліпшення відносин між спільнотами редакторів та Фондом Вікімедіа; співпраця між Фондом Вікімедіа і спільнотою у вирішенні проблем скорочення кількості редакторів, непідтримки спільнотою змін до програмного забезпечення, поганого охоплення тем тощо
Carrite Тім Девенпорт (Tim Davenport) США англійська 53 57.985, найактивніша — англ. ВП (57.704) патрульний, відкочувач в англ. ВП
активний учасник обговорень на сторінках Арбітражного комітету та Запитів до адміністраторів, а також на форумі Wikipediocracy
власник і директор взуттєвого магазину спільноті неодмінно потрібен уважний, критичний, допитливий голос на її місця серед 10 членів Ради повірених
Sj Семюел Кляйн (Samuel Klein) США англійська 37 43.165, найактивніші — англ. ВП (19.346), Мета-вікі (14.873) Адміністратор англ. ВП, ВП мовою суахілі та Мета-вікі, колишній стюард;
організатор «Вікіманії-2006»;
поточний член Ради повірених Фонд. Вікімедіа (з 2009).
науковий співробітник у Гарвардському Центрі Беркмана, керівник технічного комітету Державної цифрової публічної біблотеки Америки скорочення розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою; заміна централізованих програм розподіленими; розробка потрібного користувачам програмного забезпечення замість експериментів з ПЗ; залучення дописувачів, а не лише донорів
Hindustanilanguage С'єд Музамілуддін (Syed Muzammiluddin) Індія гінді, урду 41 47.754, найактивніші — Вікісховище (27.498), ВП мовою гінді (10.657) Адміністратор ВП мовою урду;
брав активну участь у запуску Вікіпедії мовою майтхалі, автор блогів про Вікіпедію, організатор віківишколів для студентів
викладач протягом понад 10 років розробка більш сфокусованого підходу, особливо для індійських та південноазійських спільнот
EdSaperia Едвард Саперія (Edward Saperia) Велика Британія англійська 30 1.836, найактивніші — вікіманія2014 (962), Мета-вікі (561), англ. ВП (149) неактивний як дописувач, але слідкує за обговореннями;
координатор «Вікіманії-2014», автор гранту на Open Access Reader
працює над стратегіями зв'язків з громадськістю у третій за розміром політичній партії Великобританії, власник креативного агентства. переробка вікі-платформи (MediaWiki) до сучасних норм досвіду користувача; співпраця з науковою, освітньою, політичною, урядовою, журналістстькою спільнотами
Taketa Майк Ніколає (Mike Nicolaije) Нідерланди нідерландська 28 98.355, найактивніші — нідерл. ВП (38.917), Вікідані (20.586) стюард, адміністратор Вікіданих, бюрократ і колишній член Арбкому нідерландської Вікіпедії
член «Вікімедіа Нідерланди» та «Вікімедіа Бельгія», організатор віквишколів, співпраці з бібліотеками, галереями, музеями і архівами (БоГеМА) та інших заходів
медик-інтерн, працює в департаменті пластичної хірургії та інструктором з надання першої допомоги підтримка дописувачів понад усе; прямі обговорення спільноти з членами Ради повірених; зменшення бюрократії; залучення розробників для виконання запитів спільноти

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування)NickK (обг.) 23:34, 27 травня 2015 (UTC)

Янукович Віктор Федорович[ред.ред. код]

колишній Президент України (2010–2014), позбалений звання рішенням Верховної Ради України, самоусунувся втечею до Росії від здійснення конституційних повноважень внаслідок подій Євромайдану, з 12 січня 2015 року — фігурант розшуку Інтерполу[1]. Які проблеми? Невже фейк?--Бучач-Львів (обговорення) 12:59, 5 червня 2015 (UTC)

Запрошення до участі у тижні Вікіцитат[ред.ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 12:20, 9 червня 2015 (UTC)

45 доба блокування[ред.ред. код]

Привіт. Зверніть увагу на те, що багато користувачів чекають якихось дій від членів арбкому тут. — Green Zero обг 15:42, 11 червня 2015 (UTC)

Згущені вершки.png
Згущені вершки
За сумлінну працю з нагоди 10-річчя творчої діяльності у Вікіпедії А1 22:58, 13 червня 2015 (UTC)

Безпідставне блокування Бучач-Львів адміном Асом, ефемерні «переслідування» адміна Аса[ред.ред. код]

1) Ви, певне, неуважно (чи погано) читаєте мій текст. Що від вас, бачу, й не дивно, знаючи наші напружені стосоунки через вашу - на мою думку - упередженість і - бувало - некваліфкованість, про яку ви не любите згадувати (нагадаю - то, зокрема, ваше АД стосовно Історії Галичини). 2) З аеоу в мене взагалі не може бути ніяких «стосунків» через дикі прораховані (моя думка) «виходки» останнього, яким немає виправдання - і якудза це добре знає - але вдає вигляд, жи ніц сє не стало. А от якби я когось от-такими словами - цікаво, скільки би мені вліпили (насправді, слава Всевишньому, розумію, що так не можна - за себе потім буде соромно). Я веду мову про прецедент хамського безнаказаного ставлення к-ча. Всоте повторю: його перепрошення мені не треба, бо воно нічого не варте. Але має бути дотримана процедура - бо інакше то наразі дасть вагомий привід, мені, зокрема, вважати дикість нормою. Власне, дикість. Бо помилитись може кожен - і я не без помилок. Але помилки треба визнавати (як визнав Ас). 3) Стосовно НПК. Чи я не маю права сказати все, що думаю з того приводу? Маю. Оскільки я вже ніби все йому сказав, тому ваше НПК - не що інше, як таке собі «малчать!» 5) А у мене більше року прохання до адмінів: поки будь-хто не перепросить за пряме обзивання - не допускати до редагувань. І що - якудза & Co мене почули? Ні. А я ж чую, як багато хто з адмінів про себе підсмішковується з ситуації - замість міняти правила. І з якої радості я про аеоу маю казати добре? Чому я маю казати добре про того рівермена після от цього тут І чому якудза цього не побачив, раз він ткий пильний? Ви мене чуєте - не крутіть світом. Досить. Краще подивіться уважно на внесок аоеу за якийсь термін - там же ж прямі образи. На відміну від мене. Але ж якудза не хоче цього бачити. Тому прохання побачити йому свою колоду - а тоді мою скалку. І можна без вітань - не біда. Досить мені ваших «пустопорожніх пояснень». Досить.--Бучач-Львів (обговорення) 11:13, 15 червня 2015 (UTC) Досить подивитись на наш конфлікт (досить лише пригадати безпідставне - як на мене - формулювання «систематична вставка недостовірної інформації» замість «численні порушення норм існуючого правопису») і порівняти його з моїм із аеоу. при всіх перипетіях ні якудза, ні я не називали нікого паскудними словами, додаючи, що це приносить задоволення. Так зрозуміліше, Анатолію?

Насправді у Вікіпедії не має значення ніщо крім написання енциклопедії. Тому безкінечні з'ясування хто-кому-що-коли сказав лише заважають цьому. І всі правила Вікіпедії направлені саме на те, щоб сприяти написанню Вікіпедії, і відшукування реальних або надуманих образ їм суперечить. Іншими словами, правила Вікіпедії направлені не на відновлення справедливості, а на сприяння подальшій безконфліктній роботі. --yakudza 10:18, 16 червня 2015 (UTC)


А мені гидко «співпрацювати» з особами, які не вміють перепрошувати за дикість. Незважачи на їх вагомий загальний внесок. І справа не в мені - так не має бути, щоб хтось розпускав язика, знаючи, що мине безкарно. Покриваючи (може, мимоволі) таких, ви тільки зайвий доводите, що вам байдужі дійсно нормальні стосунки серед дописувачів. Можу впевнено сказати, що є й такі, яким приємно бачити конфлікти (надіюсь, їх дуже мало). Врешті, якудза - уяви ситуацію на захисті дисертації чи іншому зібранні науковців, до прикладу, де опоненти один одного обізвали (може, колись таке й було - свят-свят, милуй) - і не перепросили. Вікіпедія - не науковий продукт. Але ж і не відстій непотребу.--Бучач-Львів (обговорення) 13:01, 17 червня 2015 (UTC) Чи вікіпедія - це просто місце, де хтось заробляє, а наївні шось хочуть? Бачу, якудза - ще й член арбкому. А над арбкомом є хтось вищий?--Бучач-Львів (обговорення) 10:07, 19 червня 2015 (UTC)

Велесова книга[ред.ред. код]

Шановний Якудза,

Звертаюся до Вас, як до свого наставника. Помітив ВП:ЗА цей запит, чи можу я переписати преамбулу цієї статті згідно з ВП:НТЗ?

З повагою, MelVic (обговорення) 00:51, 18 червня 2015 (UTC)

  • Там напрочуд складна тема, яка потребує дуже виваженого підходу до оцінки джерел, що в свою чергу вимагає попереднього обговорення потенційно суперечливих питань на СО статті. Існує дуже велика ймовірність війни редагувань, тому напевне, краще буде написати на СО ваш варіант преамбули, і якщо не буде заперечень, перенести згодом у статтю. --yakudza 07:02, 18 червня 2015 (UTC)

Запрошення до участі в тижні народів Росії[ред.ред. код]

Поневолених народів Росії? --yakudza 15:01, 26 червня 2015 (UTC)
Тиждень поневолених народів[ru] Росії - це третій тиждень липня, а у нас тільки перші два :) Але так, мова переважно про політичну історію народів. Долучитеся? --Тутовий (обговорення) 20:22, 26 червня 2015 (UTC)

«Словакія»[ред.ред. код]

Книжка, на яку ви посилаєтеся є перекладом з російської (ми обидва знаємо, як російською буде Словаччина). Наведіть, будь ласка, ще приклад, але щоб він був в оригіналі українською і тоді ми зможемо визначити застарілу норму. Дякую. --Fessor (обговорення) 14:40, 26 червня 2015 (UTC)

[2] [3] Чесно кажучи, детально не аналізував. Очевидно, більшість або російська дореформенна або помилки. Але є багато діаспорових видань та видань закарпатською говіркою. Тобто все одно декілька десятків набираєтсья. Не зміг знайти у словниках, у Голоскевича також Словаччина [4]. Але я б все одно залишив. Це не стаття, а редирект, який ніхто із читачів ніколи не знайде, ніде у статтях Вікіпедії помилкове слово не зустрічається але може комусь допоможе при пошуку у Гуглі. Власне, я завжди був прихильником залишати подібні перенаправлення, див. ВП:П#Потрібність перенаправлень. --yakudza 15:00, 26 червня 2015 (UTC)
Ну тут таке, ми ж пишемо літературною мовою. СУМ, до речі, теж подає «Словаччина». А не зустрічається, бо навмисне пройшлися і виправили.
І дивним чином, «Словакія» мала пріоритет, бо коли я починав у полі пошуку вводити «С-л-о-в-а», мені запропонували список, де була «Словакія», не «Словаччина». Що мені дуже не сподобалося. Зараз з цим наче все добре.
Моя позиція трохи інакша: перенаправлення на кшталт «Словакія» можуть створити хибну впевненість, що так писати правильно і з'являться статті, де буде купа «Турцій» і подібного. Вікі, зрештою, освітній проект і нас читають не тільки носії мови, тому, як на мене, ми маємо дбати про такі речі. Ось тому я за вилучення. --Fessor (обговорення) 15:40, 26 червня 2015 (UTC)
Турція зустрічається в Огієнка але більше ні в кого :). В принципі, можна вважати помилкою. Зі Словакією навіть не знаю. Але якщо це якийсь із варіантів, який зустрічається в історичних джерелах, як от З'єднані Стейти Америки, то я за збереження такого перенаправлення. --yakudza 15:59, 26 червня 2015 (UTC)
«З'єднані Стейти Америки»... Жах. Серйозно, хто з широкого загалу шукав «З'єднані Стейти Америки»? Я розумію, що ви б хотіли передбачити якомога більше варіантів, але це ведмежа послуга: треба вгадати кілька літер і якось піде.
А щодо джерел, 1-2 десятки (може менше) порівняно з назвою Словаччина — статистична похибка помилок перекладу абощо. Я — проти того, аби перетворювати Вікі на звалище найбільш ймовірних та неймовірних варіантів. Сподіваюся, що ви прислухаєтеся. --Fessor (обговорення) 16:34, 26 червня 201м5 (UTC)
В принципі, редиректи для того й існують, щоб представити всі ймовірні варіанти. До речі, вони допомагають ще й при гугл-пошуку. --yakudza 07:00, 28 червня 2015 (UTC)

Хрвоє[ред.ред. код]

Вітаю. Думаю, що вже можна номінацію знімати, стаття нарешті має той вигляд який повинна мати. --Jphwra (обговорення) 08:22, 27 червня 2015 (UTC)


Русло => Річище[ред.ред. код]

Доброго дня, скажіть будь-ласка, на основі чого було відхилене редагування [5] без обговорення, яке, по суті, розпочато раніше внесення правки? Швидкий пошук фраз в Google станом на 27.06.15 має видачу 'русло річки' => 14100 точних співпадінь 'річище річки' => 1 470 точних співпадінь. Ви не праві, прошу повернути так, як це було зроблене користувачем @DegoleX: т.я. русло більш вживаний термін, крім того, русло і річище різні слова. [6] [7] Alex Khimich (обговорення) Дякую наперед.

Ви б ще спитали, що я їв на сніданок 22 січня 2013 року ;-) Судячи з історії статті, я відкинув лише некоректний шаблон, він точно там ні до чого і використовується для інших випадків, напр. якщо потрібно дати назву статті з маленької літери. --yakudza 06:36, 28 червня 2015 (UTC)

Статтю Українство (значення) номіновано на вилучення[ред.ред. код]

Nuvola apps important.svg

Стаття Українство (значення), значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 30 червня 2015. Що ще можна зробити? Glovacki (обговорення) 09:45, 30 червня 2015 (UTC)

  1. YANUKOVYCH, VIKTOR // Wanted by the judicial authorities of Ukraine for prosecution / to serve a sentence (англ.)