Обговорення користувача:Yozh

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?

Прохання про інтерв’ю для криворізької газети[ред. код]

Доброго дня! Як можна домовитися про інтерв’ю для криворізької газети «Червоний гірник» та «Домашняя газета» з таким компетентним як Ви дописувачем Вікіпедії? Це було б дуже цікаво нашим читачам і корисно. Добре було б сумісно через газети організувати і провести акції «Створи криворізьку сторінку у Вікіпедії». Будь ласка, напишіть нам на адресу tgkramarenko@mail.ru або kramarenko_n_v@ukr.net Про себе. Ще новички у створенні сторінок Вікіпедії, але давні користувачі, які належно оцінюють переваги даних ресурсів. 29.01.2013


Наукові назви[ред. код]

Прохання негайно припинити використання шаблону латинських назв для наукових назв організмів. Це помилково, хоча наукова наза і заснована на латинській, це не те ж саме. Наприклад, тигр латиною tigris, а його біноміальна назва Pantera tigris, тут важливі й капіталізація, й курсив, на відміну від латини.--Oleksii0 20:09, 15 жовтня 2009 (UTC)

дякую спостерігачам за посилання на цю заувагу.... але тоді, панове, треба продовжувати писати вид "чорний щур" з роду "пацюк" (або навпаки) і "родина гладконосі" (=товстоносі, non Hippopotamus) замість "лиликових" (на щастя, в ЧКУ-2009 це вдалося проломити). а ще прийдеться писати "миша степова (non Mus hortulanus sensu Brauner)" з роду "лісова миша", або ще дотепніше - "лісова миша степова". таксономія змінюється, і нововизнані роди і види нерідко "вимагають" своїх позначень не тільки латиною. ще: чому "на відміну від латини"? описка? zag 12:24, 5 квітня 2010 (UTC) P.S. перепрошую. думав, що це ваш записка для мене. тепер зрозумів. це писали вам. а, отже, і мені.... але не ви....

пане Yozh, щиро дякую за правки багатьох моїх внесків. може, колись і сам навчуся, але поки я початківець. --zag 14:51, 10 квітня 2010 (UTC)
Це не важко, головне, щоб було що правити ) , до того ж такі правки є можна сказати моєю спеціалізацією, намагаюся, щоб біологічний розділ укрвікі виглядав більш-менш пристойно, але до того ще далеко --Yozh 15:19, 10 квітня 2010 (UTC)
я пробую залучати колег, але це непросто. для того, щоб не просити про все, розсилаю посилання на окремі найбільш близькі до них сторінки, але далі виправлень описок чи дрібних уточнень поки не йде, і все без реєстрацій (з ІР). з повагою, --zag 16:33, 10 квітня 2010 (UTC)
У них, скоріш за все немає часу, щоб займатись таким аматорським проектом ще й безкоштовно. Залучайте студентів, нехай замість курсових, які ніхто не читає, окрім викладача, пишуть гарні статті на вікіпедію по відповідній тематиці.Тоді біологічний розділ зрівняється по якості з науковими виданнями ) --Yozh 16:40, 10 квітня 2010 (UTC)
Ваша правда. вчора навчив робити дописи 12-річну школярку, дочку колеги, яка цілий рік опікувалася сонею (вовчком), сама її годувала з піпетки і потім все літо ловила їй коників, а взимку годувала "мучняками" і горішками. врешті, Аринка сама зробила сторінку про це звірятко, я лише трохи поправив. дитина щаслива тим, що розповіла всім про цього симпатичного звірка. Тепер на папрі править і додає свій текст. думаю, що після цього в її ліцеї ще хто-небудь залучиться до вікі. така ось педагогіка. дякую за правки моїх внесків. --zag 21:37, 18 квітня 2010 (UTC)
Так, дітям у вікі повинно бути цікаво, така собі інтелектуальна гра. --Yozh 05:55, 19 квітня 2010 (UTC)

Дякую[ред. код]

За шкідників. Приємно, коли новостворені статті хтось одразу береться поліпшувати. --Рейдер з нікчемного лісу 20:24, 4 грудня 2009 (UTC)

Поздравление[ред. код]

Ваша упорная работа [по улучшению содержания Украинского раздела Wikipedia] постоянно побуждает меня вспоминать две строчки из "Баллады о гвоздях" Николая Тихонова:

"Гвозди бы делать из этих людей,
Крепче бы не было в мире гвоздей."

Happy New Year! Галактион 10:31, 31 грудня 2009 (UTC)

Ксанто[ред. код]

Здравствуйте, Александр!

Статья Ксанто пореса создана Вами весьма неплохо. Однако проверьте в таксобоксе:

 • Родина
 • Рід

С уважением, Георгий --George Chernilevsky talk 10:37, 25 січня 2010 (UTC)

Исправил. --Yozh 10:50, 25 січня 2010 (UTC)

Мармуровий краб, тоже таксобокс (en-wiki):

 • Superfamilia:Grapsoidea
 • Familia:Grapsidae

--George Chernilevsky talk 11:07, 25 січня 2010 (UTC)

Исправил. --Yozh 11:29, 25 січня 2010 (UTC)

Еще из наших черноморских крабов эти заслуживают внимания в первую очередь (оба в Красной книге Украины):

Про травянного краба сам планирую написать статью в русскоязычной вики.

--George Chernilevsky talk 12:37, 25 січня 2010 (UTC)

Знаю про этих животных, возможно когда-нибудь напишу и про них. --Yozh 12:49, 25 січня 2010 (UTC)

Вікіфікація[ред. код]

А чому ви скасували дрібну вікіфікацію в статті? Як на мене цілком доречна річ. --Adept 23:01, 26 січня 2010 (UTC)

Вибачте, був неуважним. --Adept 23:06, 26 січня 2010 (UTC)
Не треба вибачатись, це дрібниці. Дякую за поліпшення моїх статей. --Yozh 13:06, 27 січня 2010 (UTC)

Гребінець чорноморський[ред. код]

Вітаю! Як ви ставитеся до пропозиції на сторінці обговорення? --Adept 18:35, 6 лютого 2010 (UTC)

Відповів та виправив статтю. --Yozh 20:25, 6 лютого 2010 (UTC)

Прохонячко[ред. код]

У Вас на сторінці написано, що Ви цікавитися мікробіологією, не могли би написати статтю про імунокомпетентні клітини? І чи взагалі доцільно про них писати, бо ніде по іншомовним вікіпедіям не знайшов, а в інтернеті фактично лише словникові визначення. Може створити просто редірект на імунокомпетентність (яку теж треба створити хоча би за зразком en:Immunocompetence)? я не мікробіолог, тому не беруся створити )--Pavlo Chemist 18:30, 21 квітня 2010 (UTC)

Я дійсно цікавлюся мікробіологією, але імунологія це трохи інша галузь, яка більше відноситься до медицини або фізіології, але пошукаю матеріал, якщо буде щось цікаве, то напишу. --Yozh 18:37, 21 квітня 2010 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Здравствуйте, так як ви цікавитеся біологією, запрошую вас взяти участь в проекті біологія--Praetorian 08:36, 7 червня 2010 (UTC)

Дякую за запрошення, але я не приймаю участі у проектах. --Yozh 11:04, 7 червня 2010 (UTC)
Вітаю, можливо ви б могли висловити свою думку про подальшу долю статті Папороть? Це не потребує формальної участі в проекті. А відсутність додаткових думок не дає рухатись далі: Обговорення Вікіпедії:Проєкт:Біологія --Adept 14:11, 13 липня 2010 (UTC)
На жаль я не знавець систематики взагалі і систематики рослин зокрема, тому сумніваюсь, що моя думка чимось допоможе проекту. --Yozh 14:27, 13 липня 2010 (UTC)

Голосування[ред. код]

Вітаю! Запрошую висловити своє за, або проти стосовно кандидата у вибрані списки Оскар (82-га церемонія вручення) --Dimant 16:24, 27 липня 2010 (UTC)

Дякую за запрошення, але я не приймаю участі у голосуваннях.--Yozh 17:13, 27 липня 2010 (UTC)

Корочка водяна[ред. код]

Ви зробили перенаправлення з Курочка водяна на Євразійська лиска, проте латинські назви цих птахів відрізняються, тобто це не одне і теж і режирект потрібно вилучити--Kamelot 08:18, 9 жовтня 2010 (UTC)

Не заперечую.--Yozh 12:31, 9 жовтня 2010 (UTC)

Спільна робота тижня[ред. код]

Маю бажання створити проект Спільна робота тижня. Учасники проекту щотижня обирають статтю або пул статей, що потребує значного розширення і разом займаються її покращенням протягом семи днів з метою доповнити статтю якомога більшою кількістю фактів, зображень, тематичних категорій тощо. Прошу висловити думки з цього приводу. Заздалегідь вдячний.--Klepkoilla 16:33, 31 жовтня 2010 (UTC)

Непогана ідея, якщо знайдете однодумців, я нажаль, не беру участі у проектах.--Yozh 17:23, 31 жовтня 2010 (UTC)

Бичок-пуголовок зірчастий[ред. код]

Назву виду треба писати без дефісу. Згідно із словником О.П. Маркевич, К.Г. Короткий (1983) Російсько-Українсько-Латинський зоологічний словник, Київ: Наук. думка - Бичок пуголовка зірчаста. В сучасних публікаціях іхтіологи використовують також цю назву: www.nbuv.gov.ua/portal/Chem_Biol/Zpzm/2007.../04_Smirnov.pdf www.nbuv.gov.ua/portal/Chem_Biol/pbte/2009_14.../novitskij,slinko.pdf Я повернув в статті стару назву (пуголовок зірчастий), але вважаю, що треба притримуватись загально прийнятої назви. Якщо погоджуєтесь зі мною - виправте самі. З повагою

Аденовіруси[ред. код]

Доброго вечора. При патрулюванні Вашої статті Аденовіруси наткнувся на слово «крмплемент». Не розбираючись в медичних термінах, підозрюю, що в цьому слові помилка (принаймні Ґугл результатів не видає). Сам виправити не зміг, тому при нагоді виправте будь-ласка. --Ліонкінг 21:33, 16 січня 2011 (UTC)

Зробив.--Yozh 16:54, 17 січня 2011 (UTC)

Бичок лисун малий[ред. код]

Вітаю! Ви створили кілька сторінок-перенаправлень на бичка лисуна малого із його синонімів. Це не обов'язково робити, оскільки ці синоніми вже давно не вживаються. Їх присутність на сторінці дуже цікава і актуальна для фахівців, але використовувати їх в пошуковій системі напевно ніхто не буде. До того ж, часто старі наукові назви є синонімами не одного виду, а одразу кількох (це особливо стосується видів описаних в 18 - початку 19 ст.), тому перенаправлення втрачає сенс :) -- Ykvach, 21:01, 4 лютого 2011 (UTC)

Та нехай буде, в старій літературі і навіть в інтернеті можна зустріти будь які варіанти латини. Сам неодноразово з цим стикався - сторінку в укрвікі пишуть по джерелам радянських часів, а зараз назва вже змінилась, і дуже складно знайти навіть зв'язок зі статтею про цей же вид на інших розділах вікіпедії.
Так, так!.. Ці вже нехай будуть! Але взагалі це немає сенсу робити. Деякі з назв - навіть не за радянських часів, а просто помилково описані. Так Паллас описав свій Neogobius melanostomus під назвами Gobius melanostomus, Gobius cephalarges, Gobius chilo, Gobius exanthematosus, Gobius melanio, Gobius virescens (вважав різними видами). Потім Gobius cephalarges плутали зовсім з іншим видом! І тепер плутають, тому я зробив сторінку перенаправлення! Інші назви - просто ніколи не вживають. -- Ykvach, 11:14, 5 лютого 2011 (UTC)
Нема питань більше не буду цього робити, Ви фахівець, тому краще на цьому розумієтесь.--Yozh 13:11, 5 лютого 2011 (UTC)

Питання[ред. код]

Вітаю! Хотів запитати, чи ви не той Костюшкін, що працює у Дніпропетровську у ISD? Якщо так, то ми знайомі, радий зустрітися на сторінках вікі ;)--Yozh 08:38, 29 березня 2011 (UTC)

Той самий :) --Сергій Костюшкін 08:41, 29 березня 2011 (UTC)

Тиждень біології[ред. код]

Вітаю Вас! Запрошую взяти участь у тижні біології. Дуже мала кількість статей на біологічну тему створено в Вікіпедії, тому я прошу допомогти з біологічними статтями, взявши участь в вікі-тижні присвяченому біології. Період поки не вирішено, але він припадає приблизно на кінець серпня - початок вересня. З повагою, --Koswac 14:00, 3 квітня 2011 (UTC)

Як буде час обов'язково долучусь. --Yozh 16:52, 4 квітня 2011 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Тиждені Дніпропетровщини. --Сіверян 16:50, 21 липня 2011 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Тижні Лінукса і вільного програмного забезпечення. --Чекан ~:-) 15:25, 26 серпня 2011 (UTC)

Seachtain na Gaeilge[ред. код]

Ireland stub3.svg

Вітаю! Запрошую Вас приєднатися до написання статей на ірландську тематику у рамках Тижня Ірландії. Тиждень проводитиметься з 21 листопада по 4 грудня 2011 року, проте хотілося б, щоб ви дали свою відповідь (на сторінці проекту) і, звичайно якщо погодитесь, мали змогу підготуватися, окреслити плани на роботу. Дякую за увагу!--Шиманський Василь 20:24, 15 жовтня 2011 (UTC)

Podiceps auritus і Podiceps nigricollis[ред. код]

Чи можете ви перевірити, чи правильно я написав ці статті? Podiceps auritus і Podiceps nigricollis

Дякую заздалегідь,

Mishae 17:18, 5 листопада 2011 (UTC)

А в цьому ви добре розбираєтеся? Пол Окенфолд--Mishae 17:52, 5 листопада 2011 (UTC)

З Новим роком[ред. код]

Шановний колего! Щиро вітаю з Новим роком! Успіхів Вам та наснаги як у реальному житті, так і на ниві Укрвікі! З повагою, --Maxim Gavrilyuk 14:15, 31 грудня 2011 (UTC)

Щиро дякую! Приємно чути теплі слова від Вас, завжди рівнявся на Ваші статті у біологічному розділі вікі. --Yozh 13:17, 1 січня 2012 (UTC)

Вікіпроект Риби[ред. код]

Вітаю Вас, Олександре!

В мене з'явилась ідея створити проект присвячений рибам. Вирішив оговорити це на сторінці проекту Біологія. Ви створюєте і редагуєте сторінки, присвячені рибам, тому хотів би почути вашу думку. З повагою. --Ykvach 16:50, 14 січня 2012 (UTC)

Створив початкову сторінку проекту. Чекаю на учасників! Запрошую! --Yuriy Kvach 12:28, 21 січня 2012 (UTC)

Тиждень Запорізької області[ред. код]

Доброго дня. У період з 13 березня по 8 квітня 2012 року в УкрВікі буде проводитись тематичний Тиждень Запорізької області. Запрошую вас до участі у даному проекті. --Сіверян (обговорення) 07:13, 4 березня 2012 (UTC)

Патрулювання[ред. код]

Вітаю. Чи не бажаєте приєднатись до нової системи Патрулювання? Якщо так, будь ласка, ознайомтесь із правилами і подайте запит на сторінці Вікіпедія:Заявки на статус патрульного. Також прошу переглянути створені вами раніше статті на відповідність їх мінімальним вимогам до статей (наявність джерел, категорій, відсутність помилок тощо). При обговоренні можуть виникнути питання й щодо цих статей. --yakudza 15:51, 21 травня 2012 (UTC)

Дякую за довіру, але на жаль не маю достатньо часу, щоб приділяти його патрулюванню статей.--Yozh (обговорення) 05:57, 23 травня 2012 (UTC)
Патрулювання не є якимось додатковим обов'язком, який відбирає час. Це - вияв довіри спільноти до користувача і означає, що його редагування не потрібно додатково перевіряти. Також при перегляді редагувань інших, а практично кожен користувач це робить переглядаючи власний список спостереження, також можна ставити відповідну позначку. На жаль, через те, що у вас нема статусу патрульного інші патрульні витрачають час на перевірку ваших редагувань, в чому нема ніякої потреби, бо вони досить якісні. --yakudza 14:46, 1 червня 2012 (UTC)
Добре, спробую.--Yozh (обговорення) 11:02, 3 червня 2012 (UTC)

Назви статей[ред. код]

Я переніс подальше обговорення сюди, бо воно не стосується патрулювання. Так от, проблема не стільки в суперечностях з іншими дописувачами, а в тому, що неверифікована назва статті є оригінальним дослідженням. Про це говорилося, коли обговорювалося Вікіпедія:Біологічні статті. Тобто якщо Ви не впевнені в українській назві можна, поки вона не знайдеться, створити статтю з латинською назвою, а українською зробити перенаправлення. Тоді проблем взагалі не буде. Пана Юрія разом з українською назвою можна попросити про посилання на неї. Мені здається він не відмовиться, бо, якщо я правильно зрозумів, і сам підтримує такий підхід. Звичайно, Ви можете цього й не робити, адже Вікіпедія:Біологічні статті поки що не є офіційним правилом, бо його ініціатор, на жаль, покинув проект, і ніхто його поки не займається тим, щоб зробити його офіційним. Просто, коли його «узаконять» (що я думаю, відбудеться рано чи пізно, адже воно відповідає п'яти основам), то доведеться масово перейменовувати Ваші статті з українськими назвами, або додавати джерела українською. --Олег (обговорення) 14:28, 6 червня 2012 (UTC)

Згоден попрошу Юрія підказати друковані джерела щодо українських назв та додам їх у мої статті. Думаю це не проблема і назви міняти не буде потреби. Просто трохи шкода, що люди, які насправді є фахівцями у своїй галузі, дуже легко можуть стати ізгоями у вікі. Вони мають свою, правильну, точку зору але довести її широким масам не можуть, тому що у інтернеті дуже мало серьозної наукової літератури, або нема взагалі, і щось комусь довести просто неможливо. Спільнота, яка не знається на питанні та користується якимись популярними (але не науковими) чи застарілими даними вважає, що автор провів оригінальне дослідження. Сам маю вищу біологічну освіту та стикався з такою проблемою. Але якщо брати взагалі, то Ви праві, правила є правила, потрібно їх дотримуватись. --Yozh (обговорення) 16:22, 6 червня 2012 (UTC)
Олеже, мені здається, не варто перейматись цим. Дійсно такі посилання необхідні, але це не терміново. Джерел багато. Я останнім часом спеціально займався назвами риб, ми з колегою склали таблицю з усіма посиланнями. Там повно джерел, і в усіх джерелах є розбіжності. Я погано собі уявляю, як можна так взяти і розставити усі посилання на джерела в усіх статтях у вікі. Тобто, це можливо... але хто має на це час? Тому, думаю, легше просто поставити за правило, якщо ви створюєте статтю, або редагуєте - давайте посилання на джерело назви. Якщо є джерело, а немає - не давати назву українською, тільки наукову назву. Або привести переклад з англійської (чи якої іншої), як я зробив у цій статті: Morone americana. Це в якомусь сенсі вихід, якщо української назви немає. --Yuriy Kvach (обговорення) 17:36, 6 червня 2012 (UTC)
Пане Юрію, я саме це й мав на увазі. Тобто, не проставляти посилання всюди й прямо зараз. Поступово попроставляємо. Головне надалі слідувати правилу верифіковуваності українських назв, якщо, звичайно, Ви з ним згодні. Мені здається, що довіри до проекту тоді буде більше. Ну, принаймні, до його біологічного розділу. :) --Олег (обговорення) 19:04, 6 червня 2012 (UTC)
Абсолютно згоден! Найближчим часом має вийти з друку моя стаття у співавторстві з колегою, присвячена назвам риб України. Коли вийде дам посилання на сторінці. Поки що можна орієнтуватись на роботи Мовчана, але там багато недоліків. У нашій роботі ми врахували більше друкованих видань, підкорегували назви згідно з поточними правилами граматики (у Мовчана багато розбіжностей з граматикою). Щодо назв риб поза фауною України - треба брати старі роботи, такі як роботи Маркевича, Словник зоологічної номенклятури, 1927 Шарлеманя і Татарко. Там можна несподівано багато чого знайти. Як приклад - Хвостокол японський, випадково знайшов і змінив назву статті у вікі (гляньте історію моїх правок). Але можете собі уявити скільки часу це забере, щоб це познаходити :) особливо враховуючи зміни у систематиці. Але поступово робити треба. --Yuriy Kvach (обговорення) 06:27, 7 червня 2012 (UTC)

Шаблон для сортів рослин[ред. код]

Вітаю, Yozh! Завдяки обговоренню в проекті Біологія та втручанню Олега вдалося налагодити Шаблон:Картка:Cultivar призначений для сортів рослин. Рекомендую для використання. Успіхів, --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 09:14, 24 червня 2012 (UTC)

Прохання[ред. код]

Доброго дня! Якщо є хвилинка, відпатрулюйте, будь-ласка, шаблон Шаблон:Слов'янські мови Дякую! --Dolyn (обговорення) 09:23, 25 липня 2012 (UTC)

клітковина.[ред. код]

привіт. Що не так з новими правками які ви відкинули? По-ідеї, потрібно створити статтю "харчові волокна" а в ній розділ "Клітковина" і пошуковий запит перенаправляти саме на розділ (інакше, якщо створювати дві статті, прийдеться дублювати розділ "значення харчових волокон" як в статті клітковина, так і в харчових волокнах). Нібито, термін "клітковина" означає якісь певні види "харчових волокон".

Правки будуть відкочуватись, бо розділ про "камацель" (до речі у Google він називається "Камецель") більш схожий на рекламу комерційного продукту, ніж на розділ статті енциклопедії. Якщо не згодні - звертайтесь до адміністраторів.--Yozh (обговорення) 07:13, 13 листопада 2012 (UTC)
Є якийсь механізм щодо того, за допомогою якого можна встановити що це реклама? Мені видається, що це справа вашого особистого судження і уявлення, оскільки в розділі про камецель не вказано ні виробників, ні комерційних назв маркувань продукту у різних виробників (як то "Камецель FW 30", "Камецель FS 100", "КАМЕЦЕЛЬ 4000" і тд.), ні комерційних пропозицій, а також не зроблено спроб для стимулювання або переконання аудиторії прийняти певні комерційні заходи щодо камецелі. Стаття просто інформує публіку про наповнювач (як то папір в ковібасах) - що такий існує.
Ну і до опечатки в назві розділу. Ви помітили, що в тексті розділу з назвою все гаразд.
Створіть статтю про камецель, якщо ви бажаєте про нього написати. На мій погляд це насамперед комерційний продукт, навіть якщо не вказано його виробників і в статті про клітковину як сукупність хімічних сполук цей розділ зайвий.--Yozh (обговорення) 13:36, 13 листопада 2012 (UTC)
Не зрозумів вашого зауважання про комерційний продукт.. Папір, діацетил, мило - це теж комерційні продукти. І про них є статті у вікі. Діацетил згадується у статті "Їжа", "масло" і ін.. Чому не може бути згаданий камецель в статті клітковина? На окрему статтю про камецель мало інформації. А в харчових волокнах - йому саме місце.
Звертайтесь до адміністраторів, хай вони розсудять.--Yozh (обговорення) 08:26, 15 листопада 2012 (UTC)
Чому звертатись до адміністраторів треба мені а не вам?

Архівування вашої сторінки обговорення[ред. код]

Вітаю! Раніше ваша сторінка обговорення архівувалася ElimBot'ом, який на даний час є неактивним, тож, можливо, вам видасться корисною інформація, що зараз ви можете налаштувати архівацію за допомогою іншого бота. Інструкції щодо того, як це можна зробити, знаходяться на сторінці Користувач:DixonDBot II/Інструкції. Дякую! --DixonDBot (обговорення) 08:36, 25 січня 2013 (UTC)

Запрошення до Тижня "Життя в воді"[ред. код]

Глобальний обліковий запис та можлива примусова зміна вашого імені користувача[ред. код]

Доброго вечора! Розробники прийняли рішення, що з серпня глобальні облікові записи (SUL) будуть обов'язковими для всіх користувачів (про деталі можна дізнатися на m:Single User Login finalisation announcement/uk). Оскільки у вас досі не створено такого облікового запису, вам потрібно здійснити такі дії:

 • якщо всі облікові записи з ім'ям Yozh в інших проектах належать вам, вам необхідно відвідати сторінку Спеціальна:Об'єднання облікових записів та провести об'єднання облікових записів
 • якщо ви маєте облікові записи в проектах іншими мовами під тим самим ім'ям, але не маєте в налаштуваннях адреси електронної пошти або ця адреса відрізняється від зазначеної тут, вам обов'язково потрібно приєднати ці записи до серпня, інакше ці записи будуть примусово перейменовані, наприклад, на Yozh~enwiki
 • якщо ви редагуєте в проектах іншими мовами під відмінним ім'ям, і ви не бажаєте мати два глобальні облікові записи, вам необхідно привести облікові записи в усіх проектах до одного імені. Для інформації про перейменування в інших проектах відвідайте m:Index of pages where renaming can be requested та m:Changing username

Якщо ви не виконаєте цих дій до серпня, розробники можуть примусово перейменувати ваші облікові записи в українській Вікіпедії (на Yozh~ukwiki) або інших проектах.

Якщо ви маєте питання, можете звертатися до мене, або поставити ваші питання безпосередньо розробникам (англійською мовою) на сторінці m:Talk:Single User Login finalisation announcementNickK (обг.) 22:35, 25 травня 2013 (UTC)

Джим Моррiсон[ред. код]

 • Не пояснюючи причин, ви неправомірно відкотили мою правку. Чому ви відкотили мою правку? Де обговорення доповнення до статті на сторінці обговорення? --NNNMO (обговорення) 19:16, 11 червня 2013 (UTC)
Більше схоже на рекламу художника. Звертайтесь до адміністраторів якщо не згодні.--Yozh (обговорення) 05:58, 12 червня 2013 (UTC)
Цілковито праві... але стаття не занадто велика, щоб ця інформація її завадила. Допоки розділ Музикант в культурі не розвинеться до окремої статті.--Dim Grits 04:48, 13 червня 2013 (UTC)
Ну нехай залишається цей "митець", хоча цінність цієї інформації досить сумнівна.--Yozh (обговорення) 06:51, 13 червня 2013 (UTC)

Нагорода[ред. код]

Завдяки Вашому внескові українська Вікіпедія у червні 2013 отримала +117 154 переглядів!

Це 55 місце серед усіх вікіпедистів!

Вітаю і бажаю сил, часу і натхнення! --Perohanych (обговорення) 16:22, 16 липня 2013 (UTC)

Дякую, буду і надалі робити все для популяризації Вікіпедії.--Yozh (обговорення) 05:55, 17 липня 2013 (UTC)

Запрошення до участі у Тижні Чорного моря[ред. код]

Правки Т-34[ред. код]

Доброго дня. Будь-ласка не редагуйте статтю Т-34, я ще над нею працюю.--Засадко Богдан (обговорення) 11:27, 16 жовтня 2013 (UTC)

Місяць Дніпропетровщини №2[ред. код]

Доброго дня! Запрошую Вас долучитися до другого місяця Дніпропетровщини, який планується до проведення 1 – 30 листопада цього року. Був би надзвичайно радим побачити Ваші статті у рамках тижня.— Шиманський હાય! 09:51, 24 жовтня 2013 (UTC)

Запрошення на Вікіфлешмоб у Дніпропетровську[ред. код]

Шановний(а) дописувачу української Вікіпедії Yozh!

Запрошуємо на другу вікізустріч у Дніпропетровську, що відбудеться 27 квітня за сприяння «Вікімедіа Україна».

Зустріч присвячена Вікіфлешмобу — дню написання нових статей в українській Вікіпедії. Усі учасники вікізустрічі зможуть отримати відшкодування за доїзд в межах Дніпропетровщини (і суміжних областей), а в рамках вікіфлешмобу — невеличкі сувеніри.

Метою зустрічі у Дніпропетровську є знайомство вікіпедистів регіону, участь у дні написання статей та допомога новачкам Вікіпедії, які, можливо, прийдуть на акцію.

Вікіфлешмоб присвячений пам'яті вікіпедиста Ig2000, який планував організувати цей захід, але дочасно загинув на Майдані 20 лютого…

Долучайтеся! --Amakuha (обговорення) 15:10, 24 квітня 2014 (UTC)

Тиждень статей з 34 і більше інтервікі посилань, яких немає в УкрВікі[ред. код]

--Kibeee (обговорення) 06:04, 2 травня 2014 (UTC)

Поштова адреса для отримання сувенірів Вікіфлешмобу[ред. код]

Шановний(а) дописувачу української Вікіпедії Yozh!

Дякуємо, що долучились до Вікіфлешмобу пам'яті Ігоря Костенка 27 квітня. Ми цінуємо ваш внесок!

Ми помітили вашу заявку на отримання сувенірів, але від вас не надійшло фізичної поштової адреси для отримання сувенірів. Будь ласка, якомога скоріше надішліть своє повне ім'я (ПІБ) та поштову адресу через цю форму. Дякуємо!

--Amakuha (обговорення) 01:21, 20 травня 2014 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Тиждень екології[ред. код]

--アンタナナ через MediaWiki message delivery

Тиждень екології[ред. код]

--アンタナナ через MediaWiki message delivery

Запрошення до участі в тижні народів Росії[ред. код]

Вікіпедія:Вибори арбітрів/2015/Голосування[ред. код]

До Yozh. Доброго дня! Звертаю вашу увагу, що відбувається голосування щодо виборів арбітрів. Якщо маєте право, то голос можна залишили на сторінці голосування , згідно з правилами для голосування потрібно мати не менше 300 редагувань і не менше 90 днів досвіду. Голос можна залишили на сторінці голосування (ви можете побачити їх через сторінку Вікіпедія:Вибори арбітрів/2015/Голосування. Хід голосування - на Вікіпедія:Вибори арбітрів/2015/Голосування/Усі). А тут питання до кандидатів - Вікіпедія:Вибори арбітрів/Обговорення/2015/Усі. Дякую за увагу.--Yasnodark (обговорення) 14:04, 8 вересня 2015 (UTC)

Файли[ред. код]

Вітаю, колего, і дякую за цікаві знімки! Чи не могли б Ви додати до них детальні описи — що, де, коли, від кого й кому? Це значно збільшило б їх цінність і можливості використання. Мене особливо цікавить цей файл та інші, що стосуються волонтерського руху. До речі, знімки різних жилетів краще було б вантажити під різними назвами, вони всі становлять інтерес. Для зручності — списки ваших файлів лежать тут і тут. Stas (обговорення) 14:45, 11 червня 2016 (UTC)

«Тиждень Дніпропетровщини — 2017» у січні. Долучайтесь[ред. код]

Large Coat of Arms of Dnipropetrovsk Oblast.svg Тиждень Дніпропетровщини — 2017
19 — 30 січня 2017 в українській вікіпедії триватиме Тиждень Дніпропетровщини — 2017 з написанні і покращення енциклопедичних статей про цей чудовий край. Долучайтесь. Хто ж як не ми ;) --Павло (обговорення) 17:49, 16 січня 2017 (UTC) P.S. До речі, взяти участь у вікі-тижні — гарний спосіб відзначити 13-річчя вікіпедії )

Давайте обговоримо Ваше скасування[ред. код]

Шановний пане Yozh. Ви скасували моє доповнення на сторінці Прихованощелепні щодо професора А. Шептицького. Будь ласка, поясніть, чим Ви керувалися при цьому? В. Николов (обговорення) 16:55, 3 березня 2017 (UTC)

Доброго дня. Ваша правка дуже схожа на піар. Навіщо ви вставляєте речення про професора у перший абзац статті, де у статтях з біології має бути лише загальний опис групи організмів, до чого там ця людина? По-друге, якщо це такий відомий на весь світ вчений, чому про нього немає статей на вікі іншими мовами? Він не є першовідкривачем цієї групи організмів і вивчав здебільшого регіональну фауну. Якщо хочете додати це прізвище до статті, так і напишіть, що він вивчав прихованощелепних у карпатському регіоні. Тому що вчені такого рангу є в кожній розвиненій країні, давайте тоді усіх їх перераховувати у цій статті.--Yozh (обговорення) 07:11, 4 березня 2017 (UTC)
Доброго дня, пане Yozh.
 • Професора Шептицького я ніколи не бачив, ніяких стосунків з ним не мав, не кажучи вже про особисте знайомство. Тож, не знаю, чим моя правка здалася Вам схожою на піар.
 • Якщо речення про професора здається Вам недоречним у першому абзаці, його можна було б зробити другим абзацем, а не видаляти.
 • Я не писав, що "він відомий на весь світ" і "першовідкривач групи". Але ж і Ви - автор статті - не написали ані про тих, хто групу першим відкрив, хто найвідоміший у її вивченні у світі. То напишіть! Додайте українських фахівців з цієї групи. (До речі, вони - учні Шептицького). Тоді й згадка про Шептицького не буде "сиротою" у статті. Вікі, взагалі, раціональніше покращувати доповненнями, а не вилученнями об'єктивної інформації.
 • Ви помиляєтесь, що до "вчених такого рангу в кожній розвиненій країні". Якщо б це було так, чом би Вам не назвати їх у статті? Насправді ж, прихованощелепні не є такою вже "популярною" групою і фахівців найвищого гатунку тут обмаль.
 • Він, дійсно, вивчав "регіональну фауну", але ці регіони - не лише Польща і Україна, а й Аргентина, Кенія, Корея і т.д. Тобто, його "регіоном" був весь світ. Його статті про цю групу тварин друкувалися в Японії, Австрії, Італії, Франції, Новій Зеландії. Він є автором Catalogue of the World Protura (світового каталога протур). Про усе це можна було дізнатися з моєї статті у Вікі про Шептицького. Здається, Ви її не читали перш ніж скасувати моє доповнення. Це легковажний підхід.
 • На жаль, Вікі не може бути еталоном наукового рівня вченого. Є безліч вчених насправді світового рівня (в тому числі й українців), про яких немає статей у жодній Вікі. Тому наш моральний обов'язок всіляко їх пропагувати. Найкраще це вдається фахівцям, людям добре обізнаним у темі. Тож, я не буду писати про компьютери, та й Ви, здається, не є ентомологом...
   :: В. Николов (обговорення) 18:01, 6 березня 2017 (UTC)
Я маю вищу освіту у галузі біології. Так я не ентомолог, але це не має значення. На мій погляд у енциклопедичних статтях є сенс згадувати лише тих вчених, які дійсно відомі у всьому світі. Професор Шептицький не згадується ніде окрім української вікі, навіть у польській немає статті про нього, Це дуже дивно, якщо це видатний польський вчений. Тому я видалив зі статті згадку про нього. Вашу статтю я читав, але повторюсь ще раз - він не один вивчав цю групу тварин, якщо згадуєте його, тоді пишіть і про інших вчених, які вивчали протур, або не пишіть ні про кого окрім першовідкривача всієї групи.--Yozh (обговорення) 18:15, 6 березня 2017 (UTC)
Те, що Ви не є ентомологом, направді, має значення. Бо тоді б Ви не говорили знову про "першовідкривача групи". Його просто немає. Чому — пояснювати тут не місце. В Україні, приміром, прихованощелепні "не мають" жодного дослідника рівня Шептицького, тож, додавати просто немає кого.
Я додав до статті ім'я того дослідника, якого знав. Хтось додасть інших. Так і назбирається повноцінна стаття, яка зараз вже не перший рік лишається стабом. Статті у Вікі, до речі, не є авторитним джерелом (за її ж, Вікі, традиціями). Почитайте некрологи про Шептицького у польській пресі і не зважуйте на відсутність його імені у польскій Вікі.
Є ще один аспект у наведенні прізвищ. Ми можемо не згадувати, якщо не знаємо, прізвищ вчених з США, Китаю чи Конго, але, якщо є можливість вказати імена українських вчених, не слід її втрачати. Чи Ви гадаєте, що це не має значення? В. Николов (обговорення) 18:41, 6 березня 2017 (UTC)
Так, статті у вікі не є авторитетним джерелом, але про вчених рівня професора там пишуть. Я думаю якщо Ви ентомолог, то знаєте і інших дослідників протур, навіть я знайшов їх у інтернет, просто чомусь Ви маєте на меті додати саме цього. Ви написали про нього гарну статтю, але згадувати лише його та його великий внесок у статті про таку велику групу організмів не дуже доречно. Напишіть статті про види протур, яких він відкрив і там його прізвище буде більш доречним.--Yozh (обговорення) 18:57, 6 березня 2017 (UTC)
 • Дозволю собі втрутитися. Пане Yozh, я теж не є ентомологом, але вказувати дослідників окремих груп має сенс, особливо, якщо статті про них є у Вікі. Щодо "Професор Шептицький не згадується ніде окрім української вікі, навіть у польській немає статті про нього, Це дуже дивно, якщо це видатний польський вчений.", то Ви, як людина з біологічною освітою, напевне, будете здивовані, що стаття про видатного біолога розвитку Скотта Гілберта (ага, автора найвідомішого світового підручника з біології розвитку та співавтора концепції ево-дево, на хвилиночку) з'явилася в англовікі лише минулого року, а якби я не гальмував, то з'явилася би в укрвікі раніше. Закид якщо згадуєте його, тоді пишіть і про інших вчених, які вивчали протур, я сподіваюся, несерйозний. Як кажуть, сьогодні ми не допишемо Вікіпедію, але завтра вже напевне. ) Якщо ми сьогодні пишемо лише про одного протуродослідника, не значить, що завтра ми не будемо писати про інших. Але й вилучати його зі статті не варто. Якщо Вам він не подобається у преамбулі, переносіть його до окремого розділу.--Brunei (обговорення) 19:10, 6 березня 2017 (UTC)
  Пане Brunei, я вважаю що якщо ми пишемо енциклопедію, нехай і не авторитетну, то статті мають бути структуровані певним чином. І описувати у преамбулі професора який був далеко не першим дослідником цієї групи недоречно. Я за те щоб створити окремий розділ, наприклад "Дослідники протур" і додати інформацію про професора саме туди. Якщо заперечень немає, давайте зробимо саме так.--Yozh (обговорення) 19:23, 6 березня 2017 (UTC)
  Я теж вважаю, що ми пишемо енциклопедію. Але ця енциклопедія тримається не на жорсткому регламенті, а на доброзичливому спілкуванні багатьох аматорів енциклопедичної справи (серед яких є й справжні професіонали). Хтось пише тут 7 років, хтось 4, а хтось менше. Тому варто не видаляти без коментарів чиюсь працю, а шукати порозуміння. Давайте зробимо окремий розділ і не будемо більше вилучати сутнісну енциклопедичну інформацію, добре?--Brunei (обговорення) 21:59, 6 березня 2017 (UTC)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа


Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Пропозиція[ред. код]

Yozh вітаю! можливо вас зацікавить Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Неолімпіада (Тижні неолімпійських та дефлімпійських видів спорту). Приурочується до проводимих зараз Всесвітніх ігор (масові прямі трансляції на Першому національному) та Дефлімпійських ігор (щоденники на Першому національному) задля підвищення відвідуваності укрвікі та у зв'язку з надактуальності теми.--Yasnodark (обговорення) 12:12, 24 липня 2017 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів 2017 тощо[ред. код]

Вітаю, триває реєстрація щодо участі у місячнику фантастики, що офіційно стартує незабаром, для участі в тематичнику запрошую зареєструватися на його сторінці. Під час можливої відповіді прошу пінгувати.--Yasnodark (обговорення) 16:04, 15 вересня 2017 (UTC)

 Запрошення на Вікімарафон у Кривому Розі[ред. код]

Вітаю, вікіпедисте! З 27 по 30 січня проходить Вікімарафон, що присвячений дню народження Вікіпедії! У рамках цього відбудеться перша вікізустріч у Кривому Розі. Тож запрошую Вас 27 січня о 12:00 до культурно-громадського центру ШЕTER+ за адресою: вул. Армавірська, 28 (зупинка 16-та лікарня).

Подія в Facebook

До зустрічі! З повагою, JTs (обговорення), 20 січня 2018

На даний момент я мешкаю не в Кривому Розі, тому не зможу взяти участі у вікізустрічі. --Yozh (обговорення) 15:26, 20 січня 2018 (UTC)
Шкода, та якщо у Вас залишились друзі-вікіпедисти в КР, запросіть їх, будь ласка! --JTs (обговорення) 15:33, 20 січня 2018 (UTC)

Пишемо про інформаційну безпеку: поліпшення статей (до 09 вересня)[ред. код]

Wiki infosecuritylogo111.png

Привіт! Конкурс «Пишемо про інформаційну безпеку» завершився: створено чи поліпшено 450 статей, понад 30 учасників. Зважаючи на те, що якість робіт не є дуже високою, а нам хотілося б, щоб статті все ж були більш якісними, організаційний комітет дає можливість поліпшити вже створені (чи поліпшені) конкурсні статті до 09 вересня включно. Зокрема, зверніть увагу:

 • чи є зауваження до статей, що Ви створили чи поліпшили, тут: Вікіпедія:Пишемо про інформаційну безпеку/Конкурсні статті;
 • якщо у статті є порушення авторського права (скопійований текст чи частини тексту з інших джерел) — перепишіть текст своїми словами, вкажіть джерела;
 • перечитайте статтю ще раз, чи там нема неузгоджених речень, чи є наведені джерела тощо.

Оргкомітет перегляне зміни до статей за цей період, і внесе корективи до конкурсних оцінок. Оновлені дані з результатами очікуємо опублікувати 18 вересня. Церемонія нагородження планується протягом останніх вихідних вересня (29—30 вересня), і про неї ми напишемо детальніше додатково.

Ми сподіваємося, що цей додатковий час дасть Вам можливість поліпшити Ваші статті, а читачам Вікіпедії — отримати якісніший матеріал. З повагою, організаційний комітет конкурсу «Пишемо про інформаційну безпеку» )

Пишемо про інформаційну безпеку: поліпшення статей (до 09 вересня)[ред. код]

Wiki infosecuritylogo111.png

Привіт! Конкурс «Пишемо про інформаційну безпеку» завершився: створено чи поліпшено 450 статей, понад 30 учасників. Зважаючи на те, що якість робіт не є дуже високою, а нам хотілося б, щоб статті все ж були більш якісними, організаційний комітет дає можливість поліпшити вже створені (чи поліпшені) конкурсні статті до 09 вересня включно. Зокрема, зверніть увагу:

 • чи є зауваження до статей, що Ви створили чи поліпшили, тут: Вікіпедія:Пишемо про інформаційну безпеку/Конкурсні статті;
 • якщо у статті є порушення авторського права (скопійований текст чи частини тексту з інших джерел) — перепишіть текст своїми словами, вкажіть джерела;
 • перечитайте статтю ще раз, чи там нема неузгоджених речень, чи є наведені джерела тощо.

Оргкомітет перегляне зміни до статей за цей період, і внесе корективи до конкурсних оцінок. Оновлені дані з результатами очікуємо опублікувати 18 вересня. Церемонія нагородження планується протягом останніх вихідних вересня (29—30 вересня), і про неї ми напишемо детальніше додатково.

Ми сподіваємося, що цей додатковий час дасть Вам можливість поліпшити Ваші статті, а читачам Вікіпедії — отримати якісніший матеріал. З повагою, організаційний комітет конкурсу «Пишемо про інформаційну безпеку» )

Результати конкурсу «Пишемо про інформаційну безпеку»[ред. код]

Wiki infosecuritylogo111.png

Доброго дня! Вже підведено підсумки конкурсу «Пишемо про інформаційну безпеку», церемонія нагородження переможців відбудеться 29 вересня у Києві. Дякуємо за участь! Всі учасники запрошуються до офісу CISCO (бізнес-центр «Горайзон Парк» (Horizon Park), вул Миколи Грінченка 4В). Початок о 10:00. Прошу також заповнити анкету, яку надішлю поштою. Гарного дня!--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 09:48, 19 вересня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)

Синонім до гадюки[ред. код]

Чим вам не догодив синонім до гадюки ґа́лиця[1], посилання на словник було вказане.— Це написав, але не підписав користувач 193.53.83.178 (обговореннявнесок).

 • Наведіть будь-ласка приклади сучасного використання цього слова. Маю біологічну освіту, назву ґа́лиця чую вперше. Якщо це якась місцева назва, зробіть уточнення у статті.--Yozh (обговорення) 11:21, 26 листопада 2018 (UTC)
Це рідкісна, але не вузьколокальна назва. Я уточню, вказавши, що таке найменування гадюки є рідкісним.— Це написав, але не підписав користувач 193.53.83.178 (обговореннявнесок).
Але у Грінченка «гадюка черная». Ясно, що це не про звичайну гадюку. Неясно, про який вид ідеться, можливо, це треба дописати в статтю Гадюка (рід), там уже є трохи лінгвістичної інформації.--Brunei (обговорення) 12:54, 26 листопада 2018 (UTC)
Можливо це Гадюка Нікольського, дорослі особини там завжди чорного кольору. Але це неточно, бажано, як я наголошував вище, знайти використання терміну у сучасних джерелах.— Це написав, але не підписав користувач 193.53.83.178 (обговореннявнесок).
Даль вказує саме віпера берус ось— Це написав, але не підписав користувач 193.53.83.178 (обговореннявнесок).
 1. Тлумачення / значення слова "ҐАЛИЦЯ" | Словник української мови. Словник Грінченка. hrinchenko.com (ua). Процитовано 2018-11-25. 

Місячник 10000 необхідних статей[ред. код]

Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)

Вітаю[ред. код]

 • У тому, що ви не любите обговорення, я вже пересвідчився :)

Нумо з вами домовлятись. За чинним правописом маємо: «У словах, що походять із давньогрецької й латинської мов, буквосполучення au звичайно передається через ав. У запозиченнях із давньогрецької мови, що мають стійку традицію передавання буквосполучення au шляхом транслітерації як ау, допускаються [обидва] орфографічні варіанти». Фауна і фавна не виключення, то ж слід подавати обидва варіянти написання, тому прошу припинити війну редагувань —NachtReisender (обговорення) 13:21, 23 серпня 2019 (UTC)

  • Доброго дня. Ці слова є науковими термінами, якщо ви вважаєте, що існують слова які ви намагетесь вставити у статтю, наведіть будь ласка хоча б одне авторитетне джерело, в якому вони використовуються. Я вважаю, що таких термінів у науковій літературі не існує, оскількі сам маю біологічну освіту, тому війну редагувань не припиню. Не треба вигадувати того,чого не існує.--Yozh (обговорення) 14:11, 23 серпня 2019 (UTC)
   • Добридень! Енциклопедія українознавства видання наукове, одне, авторитетне. Прохання використовувати ВП:ШВ за призначенням. Дані правки не є вандалізмом, а лише ВП:КОІ.--『 』 Обг. 20:00, 23 серпня 2019 (UTC)
    • Наведена вами енциклопедія 1993 року випуску, а провопис, який дозволяє писати слово "фавна" був введений цього року, наскільки я розумію. Як це джерело може бути авторитетним у цьому питанні? У 1993 такого правила ще не було,тому стаття у наведеному вами прикладі написана з помилкою. Я мав на увазі, що науковою спільнотою (іхтіологами) цей термін не використовується. Тож навіщо його вставляти до вікіпедії. Може нехай спочатку науковці почнуть ним користуватись? --Yozh (обговорення) 20:18, 23 серпня 2019

(UTC)

    • Шановний пане Yozh! Ясна річ, що абсолютна більшість старих наукових робіт було написано за минулим правописом, що дозволяв єдине написання фауни. Коли правопис оновився, ми маємо подати пересічному читачеві обидва варіянти написання, хоча б для того, щоб він, чи вона, були обізнані. Можна додати примітку, про те, що дане написання зафіксовано новим правописом, якщо бажаєте. —NachtReisender (обговорення) 20:23, 23 серпня 2019 (UTC)
     • Я не бажаю вигадувати терміни, яких зараз не існує у науці. Якщо для вас це питання є принциповим, давайте звернемось до вікіпедистів, які є науковцями-біологами, нехай вони нас розсудять. Наведене вами джерело у статтях не є авторитетним у даному питанні, вище я обгрунтував чому. --Yozh (обговорення) 20:34, 23 серпня 2019 (UTC)
      • Очікувано, що Ви це скажете. Ви просили надати джерело, я надав. Тим паче я сюди прийшов не за цим, а за порушенням правила ШВ. Для усього іншого є кнайпа, ВП:ЗЧ тощо. П.С.: не могло бути порушенням правопису, бо § 94. «Дифтонги AU, OU» пише «Дифтонги au, ou передаються переважно через ау, оу», тобто не обов'язково, але віддавалась перевага ау та оу. А також далі «Разом із тим у цілому ряді слів au передається через ав». Тобто конкретика була лише щодо слів з "ав". Заборони не писати "ав" не було. Нині ці речі лише додали до усталених. Тим паче виходили й словники від мовознавців зі словом фавна як природа [1], а використання даного слова як приклад може тягнутися ще з [2] 1866 року. Можна сказати, що нині це рідковживаний у науковій літературі, однак вживаність є. П.С. 2: статтю в Енциклопедії українознавства як Ви помітили написав І. Рахковський, відомий український зоолог і антрополог. --『 』 Обг. 20:57, 23 серпня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! --Ата (обг.) 19:28, 11 жовтня 2019 (UTC)

Запрошуємо взяти участь у WikiScience Contest 2019[ред. код]

Вітаю!

До кінця листопада триває WikiScience Contest 2019 — конкурс статей, присвячений науковим темам. Цьогоріч у конкурс включені три наукові дисципліни: біологія, фізика та археологія. Беріть участь у конкурсі і допоможіть українській Вікіпедії поповнитися фаховими статтями на ці теми!

У конкурсу є призовий фонд, і ви маєте шанс виграти цінні призи за перемогу та активну участь у кожній з номінацій. Призами будуть сувеніри та сертифікати інтернет-магазинів. Детальніші правила участі можна прочитати в регламенті.

До речі, паралельно у Вікісховищі відбувається фотоконкурс Wiki Science Competition 2019 в Україні. Приєднуйтесь до нього також!

Якщо будуть питання, пишіть на SciencePhotoAt sign.svgwikimedia.org.ua або на Фейсбук-сторінку.

З повагою, --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) (від імені організаційного комітету конкурсу) 11:01, 14 листопада 2019 (UTC)

Ви отримали це повідомлення, бо вказали на своїй сторінці, що є біологом чи фізиком та/або цікавитесь біологією чи фізикою.

WikiScience Contest 2019[ред. код]

Доброго вечора. Ви почали писати статтю на конкурс, дуже Вам вдячний за це й бажаю перемоги! Згідно з регламентом конкурсу «На початку написання конкурсної статті її автор має додати свою статтю (статті) до розділу «Конкурсні статті» у відповідну номінацію (біорізноманіття або загальна біологія) наприкінці цієї сторінки, а також шаблон {{пишу}} на сторінку своєї статті». Будь ласка, зробіть це, тоді журі та організаторам конкурсу буде легше давати Вам поради та коментарії щодо поліпшення статті та підвищувати Ваші шанси на перемогу, а шаблон {{пишу}} покаже іншим користувачам, що не варто редагувати статтю, адже їх внесок буде заважати повноцінно оцінити Вашу працю. З повагою, член оргкомітету, --Brunei (обговорення) 15:02, 19 листопада 2019 (UTC)

 • Будь ласка, додайте написані Вами статті на сторінку конкурсу.--Brunei (обговорення) 21:31, 30 листопада 2019 (UTC)

Згущівка з кавою[ред. код]

Zguschene moloko z kavoju.png Згущівка з кавою
Дякую за невпинну роботу у Вікіпедії упродовж років! Мені не так часто трапляється бачити користувачів, які працюють з 2009-го і до зараз. Гарного дня! Ата (обг.) 11:04, 20 березня 2020 (UTC)
Дякую :) --Yozh (обговорення) 12:42, 20 березня 2020 (UTC)

Тиждень Дніпропетровщини 2021[ред. код]

Вітаю, пане Yozh! Вже 4 роки як ми не збиралися, щоб гуртом батька бити про Дніпропетровщину писати. Тому якщо матимете час між святкуваннями — буду радий побачити Вас серед учасників. — Шиманський હાય! 13:52, 3 січня 2021 (UTC)

Про шаблон[ред. код]

Вітаю! Чи можна поставити на статю Тронкетто шаблон Вікімарафону? --Anntinomyобг 11:30, 1 лютого 2021 (UTC)

Вітаю, @Anntinomy:. Ця стаття не входить до необхідних до створення протягом вікімарафону. Але якщо від цього буде якийсь позитив, можете поставити.--Yozh (обговорення) 14:02, 1 лютого 2021 (UTC)
Дякую! Не було необхідних статей, лише пропоновані (для тих, у кого немає ідей). Тому дякую за дозвіл, позитив буде :) --Anntinomyобг 18:42, 1 лютого 2021 (UTC)