Обговорення користувачки:Xsandriel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви

Краггенбюрг[ред. код]

Салам! А чого саме Краггенбюрг? Аргументуйте. Якщо доведете то ставте одразу на перейменування Санкт-Петербург.--Zvr (обговорення) 19:46, 15 серпня 2017 (UTC)

Ва-алейкум-салам! А до чого тут Санкт-Петербург??? Топоним «Краггенбюрг» походить з нідерландської мови, топонім «Санкт-Петербург» — з німецької, це трохи різні мови, незважаючи на спільне походження. У цих мовах трохи різне звучання букви u, у нідерландській вона м'якша (вимова на Forvo.com - [1]). На жаль, українські лінгвісти цією темою не цікавляться, якщо не гидуєте російськими джерелами, то от: [2].--Xsandriel (обговорення) 07:21, 16 серпня 2017 (UTC)
Працюємо по рувікі[3], , цитую: Санкт-Петербург (с нем. — «город Св. Петра»), а также первоначальная (нидерландская) форма официального названия Sankt Pieter Burch (Сан(к)тпитербурхъ) — со дня основания города 16 (27) мая 1703 года до 18 (31) августа 1914 года; в честь апостола Петра — небесного покровителя Петра I. Первоначально так была названа крепость, заложенная в середине мая 1703 года на Заячьем острове, вскоре название распространилось на весь город. В неофициальном употреблении город называли «Петербург», а в просторечии — «Питер»[75].

Може й росіяни не знають походження назви? Те саме, друге місто-мільйонник, Йоганнесбург--Zvr (обговорення) 09:44, 16 серпня 2017 (UTC)

Facepalm3.svg. Прочитайте, будь ласка, ще раз наведену вами цитату: «Санкт-Петербург (с нем. — «город Св. Петра»)» — з німецької, Карл! Сучасна назва Санкт-Петербурга — варіант німецької вимови. А взагалі, не маю бажання з вами сперечатися, ви ж у нас спец з усіх і усього. Якщо вам так муляє «Краггенбюрг», можете перейменувати, мені назва не принципова, мені важлива інформація у статті, а не назва. Як казав один булгаковський герой «історія нас розсудить». Щасти.--Xsandriel (обговорення) 09:58, 16 серпня 2017 (UTC)
Ще знайшов: Мідделбург, Тілбург‎--Zvr (обговорення) 09:50, 16 серпня 2017 (UTC)
Мідделбург - неправильно, Тілбург - усталена назва. Але як користувачі колись назвали, так і буде, коли не з'явиться фахова транслітерація. Наразі єдиного правила не існує. Можете перейменовувати, якщо хочете, мені дійсно все одно, я статті пишу.--Xsandriel (обговорення) 09:58, 16 серпня 2017 (UTC)
Другу частину речення прочитати важко? а также первоначальная (нидерландская) форма официального названия Sankt Pieter Burch (Сан(к)тпитербурхъ). А що до міста Йоганнесбург?--Zvr (обговорення) 10:25, 16 серпня 2017 (UTC)
Йоханнесбург - усталена назва (і знову гуглимо Forvo [4], а також відмінності нідерландської мови і африкаанс). Санкт-Пітербурхь - вимова XVIII століття (було б цікаво подивитися на дореволюційну граматику, там букву ю не завжди писали, коли навіть звук відповідний був), Краггенбюрг з'явився у XX столітті. Стверджувати, що сполучення чотирьох букв завжди читається як «бург», і якщо є 9 міст у 9 державах із закінченням -бург, то 10-те місто у 10-тій державі має також закінчуватися на -бург, це як стверджувати, що якщо у кішки зелені очі і у Сократа - також зелені, то Сократ - кішка. Наостанок, пане (чи пані, не знаю), що ви до мене доколупалися? Я вже вище казала, хочете - перейменовуйте, як завгодно. Чітких (і складених професіональними лінгвістами) правил транслітерації з нідерландської на українську НЕ МАЄ, тому кожен може обирати той варіант, який йому до вподоби. Я правильним вважаю передачу u як «ю», ви - як «у». Я кажу втретє і востаннє (і прошу мені більше не писати, задовбали): я ваші аргументи вважаю нелогічними, але якщо вважаєте свій варіант правильним - перейменовуйте, можете навіть сразу, без ВП:ПС, будь ласка, «най буде гречка, аби не сперечка». Цілую, обнімаю.--Xsandriel (обговорення) 10:41, 16 серпня 2017 (UTC)
@Xsandriel:, @Zvr: Про затвердження Правил передачі українською мовою географічних назв і термінів Нідерландів :) --Dimant 14:57, 16 серпня 2017 (UTC)
Дякую, шановний @Dimant:, але я 1) знаю про ці, так би мовити, правила, 2) я чекаю і дуже сподіваюся, що колись будуть правила транскрипції, розроблені фаховими лінгвістами, а не, прасті-госпаді, Міністерством аграрної політики та продовольства України (поки у нас колгоспники рулять, Україна добре жити не буде, ага), Ґ в нідерландській мові — то взагалі ржака і фейспалм. Взагалі, питання закрите вище, пан(і) Zvr перейменував статтю, як йому подобається, я не проти. З повагою.--Xsandriel (обговорення) 16:00, 16 серпня 2017 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів 2017 тощо[ред. код]

Xsandriel вітаю, вже розпочалася реєстрація щодо участі у новому місячнику фантастичної літератури, що стартує у вересні, для участі в тематичнику запрошую зареєструватися на сторінці. Сподіваюся, що у вас буде наснага все ж залити на екран вище згадані майже готові статті Фелікс Тіссен та Теїс Тенґ чи створити нові. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 13:50, 11 вересня 2017 (UTC)

Я не реєструюся, тому що не можу гарантувати на 100500% свою участь. Статті, якщо буде час і натхнення, заллю. Проблема там в тому, що це переклади з нідерландської вікі, яка не переймається пошуком джерел, відповідно то статті майже без джерел. Туди б пару наших видалянців, і залишилось з тієї вікіпедії би статей 150-200 тис., а не 1,8 млн. А я намагаюся знайти джерела, тому це займає час. Також хотіла б вас не те щоб попрохати, але просто звернути вашу увагу на те, що ваші повідомлення — це нав'язливий спам. Вибачте, але ви написали про місячник, я це прочитала (повідомлення на пошту приходять, а пошту я перевіряю щодня) і закарбувала собі в пам'яті, що буде така активність, де можна взяти участь. Все, більше не треба мені нагадувати, сайт Вікіпедії я відкриваю щодня, особливо сторінку нових редагувань, де оголошення про місячник буде розміщуватися у блоку оголошень (+ в мене ще до фіга інших проектів). А ви зі своєю фантастикою лізете усюди, як той римлянин із своїм Карфагеном. Вибачте ще раз, я розумію, що то лише добрі наміри, але, чисто по-дружньому, досить спамити, ок? Заздалегідь вдячна і заздалегідь повідомляю, що не зможу брати участь у місячнику з перших його днів, бо на той момент буду подорожувати і повернуся тільки 26/09 (це щоб вам зайвий раз не лишати повідомлення на моїй СО)--Xsandriel (обговорення) 17:22, 11 вересня 2017 (UTC)
Дякую за відповідь і це не був спам, а інформування. На пошту я нічого не відсилаю, тож про це не знаю. Щодо переміщення повідомлення тут вниз я це зробив, бо спочатку розмістив не там де потрібно. Якщо б ви написали два слова: "ознайомлена, подумаю" я б мав інфу про це і нічого не змінював, я вирішив, що першого разу можливо не помітили, бо не туди вліпив - так вже було. Щодо джерел, по першому —— там ніби більш менш присутні, по другому може частково у разі виникнення натхнення допоможе:
Доброго дня Xsandriel! Дякую за те, що вже встигли і як реального учасника тематичника де-факто прошу зазначити себе у табличці. Якщо знайдеться час на створення якоїсь з цих статей Резерват (роман), Сол 3[nl], Едді Бертен[nl], Теїс Тенґ, Вард Рейслінк чи наприклад поліпшення статті цієї статті за рахунок нідерладського розділу nl:Voorland (Brunner), — буду вдячний ще більше, це звісно на ваш розсуд. Пробачте за зайве псування сторінки і мозолення очей. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 16:26, 1 листопада 2017 (UTC)
Доброго дня Xsandriel! Можливо саме ваша стаття Відьма (роман), створена під час минулорічного місячника, ‎ надихнула видавців на видання роману (і хоча саме цей роман мені був невідомий - дуже вдячний), бо неодноразово видавці вже користалися вікіпедією як дороговказом. Тож дуже сподіваюся, що коли буде бойовий настрій і дещиця наднадхення ви створите статтю Резерват (роман), де автор передрік каральну психіатрію. Особливо актуально це зараз під час нового застосування цих методів у РФ до вітчизняних політв'язнів. А бо про роман найвидатнішого фламандцського фантаста Сол 3[nl]. Чи про автора помітних творів Едді Бертен[nl]. Буду дуже вдячний, як знайдете час і надхення. І подаруєте українським читачам шанс на ознайомлення з ними на практиці.--Yasnodark (обговорення) 14:58, 5 грудня 2017 (UTC)
Xsandriel вітаю вас з Новим роком та бажаю всього найкращого ! --Yasnodark (обговорення) 16:47, 3 січня 2018 (UTC)
Дякую за привітання, вас також із святами. Я спробую найближчим часом перекласти для вас ці п'ять статей (власне, одна з них, Тайс Тенг, вже опублікована), можливо, заллю ще пару заготовок, які в мене дано лежать, але це будуть мої останні статті, перекладені з нідерландської. Мене задовбала відсутність фахової транскрипції назв з нідерландської на українську, через що усілякі ідіоти інші користувачі виправляють мої переклади згідно пострадянського Правопису, автори якого, певно, не знали, що у світі існують інші іноземні мови, окрім німецької, яку вони у сільській школі вчили 50 років тому. Я сьогодні побачила перейменування Хьовелта на Гевельта (гэнацвале, ну какой такой Гэвэлт?) і мені захотілося заплакати, а потім попросити чоловіка, айтішніка, закрити мені на домашньому сервері доступ до Вікіпедії. І взагалі, за останній час я дійшла висновку, що моя праця в Укр-вікі нікому нафіг не потрібна і не треба марнувати кращі роки свого життя на цей рос. «Сизифов труд», ніхто тут за це навіть не подякує. Тут цінять лише тих, хто пише про політиків, футбол чи секс, або тих, хто колись спромігся скопіпастити статті з УРЕ і настворювати десятки тисяч мікростабів. А ще тих, хто накручує собі лічильник редагувань, влазячи зі своїми п'ятьма копійками у кожну сварку або створюючи нову, за відсутності такої. Або таких, хто настругає десяток автоперекладених стабів замість однієї повної статті. Яскравий приклад: писала я собі статті про Львів, обклавшись численними книжками на цю тему (і навіщо я свого часу на них гроші витрачала?), аж поки не прийшов один пан і не наклепав за півгодини десяток статей з одного-двох речень і без джерел. І нічо! Йому потім навіть права патрульного дали! «Оба-на, заєбісь!», як співав Кузьма Скрябін. А до цього колись був ще один пан, який робив автопереклади на давньоримську тематику (2-3 статті на день), у якій я на той час працювала методом прискіпливого перекладання англійських статей і вивчення доступних класичних джерел (1-2 статті на тиждень). Тоді, пам'ятаю, у нас стаття про імператора Септимія Північ доооовго висіла. Так от, у ТАКІЙ вікіпедії я працювати не хочу. Я останні два місяці працюю переважно на Вікісховищі та у Вікіданих, тому тут, мабуть, буду максимум лише патрулювати та виправляти помилки, а згодом, сподіваюся, і взагалі лишуся цієї нездорової звички редагувати Вікіпедію. Тому бажаю усього найкращого і нехай щастить.--Xsandriel (обговорення) 14:50, 4 січня 2018 (UTC)
Xsandriel Коли побачив вашу відповідь — отримав несподівано гарну новину, якої і не очікував у цьому кварталі. Також вам дякую за привітання. Натомість і побачив ваш заслужений смуток (багато в чому з вами погоджуюсь). Та сподіваюся, що він трохи вчухне згодом, і ви не залишите нас, ваших однодумців, на самоті серед вище перелічених осіб. Тож бажаю вам якнайскоршого покращення настрою і відкинути погані думки на полиці у найглибшому підвалі. Хоча знову Хьовелта загевелтували, ну що з ними поробиш. Бажаю оптимізму та чергових перекладів. І з прийдешнім Днем Злуки, адже це свято ледь не найбільше потрібне нашій країні в офіційному календарі, та наші можновладці полюбляють більше "розділяти, щоб володарювати". З повагою.--Yasnodark (обговорення) 14:00, 19 січня 2018 (UTC)
Мдя, ви так нічого і не зрозуміли :(. По-перше, це не просто зміна настрою, ПМС чи зимова депресія, це екзистенціальна криза, усвідомлення того, що марно витратила 10 кращих років свого життя на цей бездушний проект. По-друге, я не буду більше перекладати з нідерландської мови, як мінімум — поки не з'явиться фахова адекватна транскрипція (або в нас почнуть надавати перевагу міжнародному фонетичному алфавіту замість радянського правопису), як максимум — не в цій вікі (а що, може й повернуся у ру-вікі, у них і адекватна транскрипція є, і мене там ніхто не буде «чморити» за російськомовність). Багато чого можна ще написати, але (рос.) «Нужны ли тут слова?» (с) Ісаак Бабель.--Xsandriel (обговорення) 10:45, 20 січня 2018 (UTC)
Xsandriel по-перше, ви теж помиляєтесь, жодних діагнозів я вам не ставив, по-друге, я мав на увазі принаймні ті 2 неоприлюднені статті з 5-ти, якими ви обнадіяли. І ваш попередній внесок теж не марний, адже ви розширили наш мовний розділ і мені здається це було недарма. Та й з кожним відходом таких ґрунтовних людей, укрвікі набуватиме все більше тих рис, які вас дратують. Щодо транскрипції та правопису ви праві, мене теж бісить, коли Енді Віра кличуть Вейром, Тьорнера — Тернером, Бьорджеса Берджесом чи Жьорі — Жері лише через якісь прибабахи у "солідній" жовтій пресі, на афішах чи у псевдодослідженнях з посиланнями на заскорузлий правопис та абсолютно не зважаючи, як людина сама себе називає, бо кожен чує, що хоче і насправді праві ті, хто і слухати не намагався. Воно та все одно сутність статей залишається, навіть на споганеність деталей, хоча це й дуже нервує. Повертатися туди загалом не варто, хоча можна там відпочивати (бо через задовгі експедиції туди, там можуть віднайтися інші методи чморіння) і знов іти на штурм наших барикад чи і просто обходити їх з півночі, як лінію Мажино і не звертати уваги на дошкольні та колючі важливі дрібниці. Пробачте, як що не так...--Yasnodark (обговорення) 16:42, 20 січня 2018 (UTC)

46-101-0300 і 46-101-0318[ред. код]

Але в списку ОДА це два різні будинки з різними охоронними номерами, різним датуванням і взяті на облік різними рішеннями.--Анатолій (обг.) 22:03, 5 жовтня 2017 (UTC)

Але ж це один і той самий будинок? Що тоді робити? У львівському списку пам'яток таких дублікатів повно, один кутовий будинок може мати дві різні адреси, особливо у районі Старого міста (наприклад, Кам'яниця Брамівська, Будинок на вулиці Краківській, 13 (Львів)). Щодо цих будинків, про які Ви питали: можна на Google Street View подивитися, що на цьому будинку інших табличок, окрім «Гоголя, 17» немає. Я лише хочу допомогти зі списками ), якщо є якесь рішення щодо таких моментів, прошу підказати, що робити у подібних випадках. Дякую! --Xsandriel (обговорення) 11:16, 6 жовтня 2017 (UTC)
Он як мінімум ще є табличка «вул. ЗАМКНЕНА»: [5].--Анатолій (обг.) 19:30, 6 жовтня 2017 (UTC)
;) Я мала на увазі адресні таблички, а не вказівники вулиць.--Xsandriel (обговорення) 19:32, 6 жовтня 2017 (UTC)
До речі, я подивилася у наявній у себе літературі по Львову (серія про кам'яниці Ігоря Мельника та «Архітектура Львова»), там усюди згадується будинок № 17 по вулиці Гоголя (будівля старої єврейської гімназії), а от про будинок № 69 по Городоцькій — нічого немає (окрім уточнення, що сучасний будинок по Городоцького, 117 мав колись адресу «Городоцького, 69»). По-друге, школа, розташована у цьому будинку, має офіційну адресу саме «Гоголя, 17»--Xsandriel (обговорення) 19:36, 6 жовтня 2017 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Свічка пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років[ред. код]

привіт. якщо знайдеться можливість долучитися й цього року — буду дуже вдячна --アンタナナ 23:01, 24 листопада 2017 (UTC)

Подяка за участь у проекті[ред. код]

Золота зірка Цей користувач — 2-разовий герой проекту «Чи ви знаєте?» 2017 року


З новорічними і різдвяними святами! --Олег (обговорення) 18:11, 15 січня 2018 (UTC)

Wow Face-blush.svg! Дякую! Вас також із святами, минулими і прийдешніми :).--Xsandriel (обговорення) 18:14, 15 січня 2018 (UTC)

Статус файлу Файл:Обкладинка роману Hex Томаса Олде Хьовелта, видання 2013 року.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Обкладинка роману Hex Томаса Олде Хьовелта, видання 2013 року.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.

Найчастіше помилки в оформленні полягають у:

  • відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
  • завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
  • зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
  • зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото). Чорний Кіт Обг. 17:51, 10 березня 2018 (UTC)
Вилучайте, мені «до лампочки» і цей файл, і генацвале Гевельт --Xsandriel (обговорення) 13:20, 11 березня 2018 (UTC)
Чорний Кіт а мені не до лампочки. навіщо ви влаштували війну з зображеннями, кому буде ліпше, від ваших дій, спрямованих на винищення ілюстративного оформлення статей. Адже це підвищує їх якість. Використання невільних зображень, що є основним предметом статті допускається, то якого ви у статтях про книги робити все для винищення ъх обкладинок? Ви ж самі собі суперечите. Приберіть оті червноні виразки на тілі зображень.--Yasnodark (обговорення) 15:32, 11 березня 2018 (UTC)
@Yasnodark: покажіть де цей файл використовується як основний предмет статті. --Чорний Кіт Обг. 15:34, 11 березня 2018 (UTC)
Чорний Кіт Кракен прокидається - ось приклад. цей до ваших дій так само використовувся, як деякі інші файли.--Yasnodark (обговорення) 15:37, 11 березня 2018 (UTC)
Там два різних файла. Ось наприклад стаття цього файлу Відьма (роман). У ній інше зображення. А у Кракен прокидається файл обрізаний, а у статті повний. Для цього два файла, коли один не використовується у статтях і не відповідає ВП:КДВ?--Чорний Кіт Обг. 15:42, 11 березня 2018 (UTC)
Обкладинка мовою оригіналу теж має бути у статті, і в цьому випадку (в середині тексту) і у "Відкриття небес". Відкриття небес.jpg - теж важливий. Якщо з "кракеном" - це куций дублікат - то він дійсно зайвий.--Yasnodark (обговорення) 15:47, 11 березня 2018 (UTC)
Файл:Відкриття небес фото.jpg Файл:Відкриття небес.jpg. Їх два. Щодо двох невільних файлів, мовою оригіналу та українською не розумію, бо це не відповідає ВП:КДВ. Для чого шкодити авторам, які отримують за це гроші? Хоча у Hex це можливо так як є відповідний розділ. То у Відкриття небес, я не розумію для чого обкладинки і нідерландською, і англійською. --Чорний Кіт Обг. 16:13, 11 березня 2018 (UTC)
Чорний Кіт Повинно бути мовою оригіналу, а ви її вилучати хочете. Навіщо там англійською? Ми що англомовці?--Yasnodark (обговорення) 14:13, 12 березня 2018 (UTC)

Файл:Обкладинка роману Hex Томаса Олде Хьовелта, видання 2013 року.jpg був завантажений більше року тому при створенні статті Відьма (роман) як ілюстрація видання (і, FYI, завантажений із дотриманням усіх правил і обґрунтуванням КДВ, і мені дуже прикро бачити звинувачення, що «Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми.», та я розумію, що це автоматичний текст, але «абідно, панімаєш»). Наразі, після перекладу книги українською, доступне україномовне зображення обкладинки, яке замінило в статті первісний, англомовний варіант, який став непотрібним. Не заперечую проти його видалення. Крапка. Всім гарного вечора.--Xsandriel (обговорення) 16:27, 11 березня 2018 (UTC)