Обговорення шаблону:Історія української армії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Залишено Цей шаблон — колишній кандидат на вилучення, що був залишений.

Пояснення причин і відповідне обговорення ви можете знайти на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/5 березня 2015.

Повторне виставлення шаблону на вилучення без ґрунтовних підстав для перегляду попереднього рішення може вважатися порушенням ВП:НДА.

Викинув геть підрозділ "Українська радянська армія". Не має стосунку до України. Створено більшовиками для диверсії і дезінформації, напівбандитське формування складалося із петроградських матросів, російських мілітаризованих пролетарів, латишів, китайців — і майже не мало української етнічної складової. Про усяк випадок вирізаний шматочок сховав далі під цим текстом. --Brandner (обговорення) 17:00, 25 квітня 2013 (UTC)


Перейменування[ред. код]

Пропоную перейменувати статтю на «Військова історія України», що буде точніше відображати предмет статті. --Mir4ik (обговорення) 17:35, 26 березня 2015 (UTC)

Військові округи СРСР у шаблоні[ред. код]

Synyc'a Vusata, в чому сенс додання військових округів СРСР до шаблону? Так, звісно, вони були на території України, але викладення їх таким чином спотворює шаблон, що має оповідати про історію української армії.

Навіть якби ви включили тільки ті округи, які у 1992 році стали основою Збройних сил України, це була б також невдала спроба відображення історії української армії у радянський період. Тому що не округи є історією. Вони — лише територіальний поділ. Але ви повключали ще Таврійський, Харківський округи, які були розформовані в середині 20 ст.

Але ж і це не головна проблема — українці служили по всьому союзу, і просто включення кількох округів до шаблону ніяк не пояснює історію української армії.

Щоб якось органічно подати цю історію, треба окрема стаття на цю тему, хоча вона й виглядає абсурдно вузькоспеціалізовано: Радянська армія на території УРСР, чи якось так. --VoidWanderer (обговорення) 00:51, 9 грудня 2018 (UTC)

Я з вами погоджуюсь, хоч і не вважаю такою абсурдною ідеєю створення статті, де буде підсумовано найважливіші здобутки саме українців у радянській армії (не подумайте — я в жодному разі не прихильник совка, але без такої статті виглядає, наче радянська армія узагалі немає жодного відношення до України, а українці де тільки не були, але не в армії СРСР, а це не так). Інформацію ж про округи я «підгледів» у російськомовній Вікіпедії на її сайті про історію української армії.
Synyc'a Vusata (обговорення) 09:59, 9 грудня 2018 (UTC)