Обговорення шаблону:Колоніальні війни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

До чого тут дві чеченські війни і війна з Грузією? — Mitte27 (обговорення) 07:23, 27 вересня 2014 (UTC)

Намагання відновити колоніальну імперію. Боротьба проти незалежності колоній. Почитайте, що з цього приводу говорить «духовний батько» Путіна Дугін.--Ejensyd (обговорення) 07:47, 27 вересня 2014 (UTC)
Те ж саме із Україною.--Ejensyd (обговорення) 07:47, 27 вересня 2014 (UTC)
Ну раз Дугін сказав, то звичайно ж питання знімається. Він ніби не займає ніякої посади в РФ і духовний батько він тільки на вашу думку). У самих статтях до речі, нічого не сказано, що це колоніальні війни. Наповнення цього шаблону більше схоже на оригінальне дослідження. — Mitte27 (обговорення) 12:49, 27 вересня 2014 (UTC)

Оригінальні дослідження[ред. код]

@Ejensyd:На основі чого ці конфлікти повинні бути в цьому шаблоні? Ваші дії більш схожі на оригінальні дослідження. Грузія, Україна, Афганістан на момент початку і завершення даних війн були незалежними державами, не колоніями. Додам, що до XXI століття жодна колоніальна імперія «не дожила». Тобто ми спостерігаємо агресію однієї суверенної держави проти інших. Хочете створити шаблон, в якому будуть всі колоніальні війни? Ось колоніальні війни за участі лише однієї Британської імперії: en:Template:British colonial campaigns. Хочете створити шаблон, в якому будуть всі війни за участі Росії/СРСР? Будь ласка, ось приклад. І взагалі у мене виникають сумніви в доцільності існування такого шаблону, адже не зрозуміло за яким критерієм сюди додаються статті. Дякую за увагу. -- Корінь обг 18:59, 12 лютого 2015 (UTC)

Щодо війн Росії: Афганістан - намагання його колонізувати; щодо Грузії та України - намагання повернути колонії.
Щодо «до XXI століття жодна колоніальна імперія «не дожила»», то читайте російських авторів про внутрішню колоніальну політику у РФ та її зовнішню політику. Є також програмні заяви відомих політичних діячів РФ.
Ніякого оригінального дослідження тут немає. Але ж у шаблоні не наводять джерела, чи не так?
Щодо шаблону: я його лише започаткував і, за правилами Вікеіпедії, його може доповнювати будь-хто, і Ви - серед інших.--Ejensyd (обговорення) 19:27, 12 лютого 2015 (UTC)
Це лише ваша думка, що СРСР намагався колонізувати Афганістан (справжня ж мета вторгнення — встановлення влади прорадянської ДРА над всім Афганістаном). Також ви пишете, що війни Росії «щодо Грузії та України - намагання повернути колонії». Але ж ні Україна, ні Грузія не були колоніями РФ. Нагадаю, що за формою державного устрою країни діляться на прості (унітарні) та складні. Складні в свою чергу діляться на федерації, конфедерації та імперії. З офіційної назви РФ випливає, що сучасна Росія представляє з себе федерацію, а не імперію. Ось шаблон з війнами за участі Росії: Шаблон:Війни Росії. Шаблон:Колоніальні війни пропоную вилучити або ж переробити, розмістивши війни в шаблоні не за століттями, а за власне колоніальними імперіями. -- Корінь обг 22:16, 26 лютого 2015 (UTC)
Ejensyd, вимушений погодитись із користувачем Корінь щодо оригінального дослідження в шаблоні. Чи є якісь наукові джерела, де могли б підтвердитися твердження, що чеченські війни, війна з Грузією і т.д. - колоніальні війни? --Dimant 20:53, 3 травня 2015 (UTC)