Обговорення шаблону:Колір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

колір Іслам[ред. код]

знайшов в англійській вікіпедії: en:Green_in_Islam#Islamic_green
відтінок зеленого: англ. Islamic Green
#009900

Війна редагувань[ред. код]

Панове Avatar6, N.Português, я очікую від вас продовження конструктивної дискусії, а не війну редагувань. Технічну сторону вже обговорили у К-П § Шаблон:Колір, обговоріть тепер і кольори як такі. --VoidWanderer (обговорення) 14:58, 29 вересня 2018 (UTC)

 • 2VoidWanderer. Дякую за нагадування. Я прибираю кольори у статтях з якими працюю (Іспанія і Італія), він повертає (хоча зі статтями не працює). Що тут обговорювати — не знаю. Avatar6 не вміє висловлювати свої думки письмово, тому не знаю як можна з ним говорити (приклад «неможливості обговорення»). Він «веде дискусію» ніби комп'ютерний генератор випадкових фраз. Як тут бути, не знаю. --N.Português (обговорення) 15:06, 29 вересня 2018 (UTC)
У обговоренні, яке я згадав вище, Alex Khimich навів цілком нормальну пропозицію — використовувати пастельні відтінки. Таке рішення може бути взяте за основу компромісу? --VoidWanderer (обговорення) 15:13, 29 вересня 2018 (UTC)
Так і зараз там пастельні відтінки. Який же це «компроміс»?
Не зрозуміло за яким принципом добиралися ті кольори. Чому Японія — рожева, Іспанія — піщана, Франція — коричнева, Італія — отруйно-зелена?
Не зрозуміло обов'язковість використання цих кольорів. Адже вони ніде не затверджувалися. --N.Português (обговорення) 15:24, 29 вересня 2018 (UTC)
Так, це правильні питання. Але й ідея кольорового маркування також не позбавлена логіки. Це якщо вдасться домовитися щодо того, за яким принципом будуть добиратися кольори. Тому прихильників кольорів я попросив би тут навести свої аргументи яким чином відбувається присвоєння кольору країнам світу. --VoidWanderer (обговорення) 15:31, 29 вересня 2018 (UTC)
@VoidWanderer: для цього є WCAG 2.0. Кольори можна розподіляти за основними кольорами прапору країни. Найкраще вибирати пастельні кольори. Обмежувати користувачів лише сірими та синіми кольорами на мою думку недоречно, а правильно витримане кольорове забарвлення може привернути увагу читача до шаблону та до його матеріалу. Надіюсь що повної відмови кольорів та зображень в шаблонах не буде. --『 』 Обг. 05:18, 30 вересня 2018 (UTC)
Що таке «основний колір прапору країни»? Наприклад, французький прапор — триколор (синій-білий-червоний). А в цьому шаблоні взагалі стоїть... коричневий! Неймовірна дурниця! Як вибирати основний колір з триколору — абсолютно не зрозуміло? Японія має прапор білий з червоним диском, але тут вона рожева (певно від порнографічної продукції, у вироблені якої займає перші місця у світі). Чого, питається, Італія (у якої теж триколор) — зелена? Від оливок? І таких чудернацьких прикладів можна наводити без кінця. Тому я й вважаю, сама ідея приписувати країнам якийсь один колір — хибна в принципі. --N.Português (обговорення) 07:09, 30 вересня 2018 (UTC)
Навіть цитата, що вирвана з речення неправильна... Потрібно розробити систему, яка могла б не обмежувати користувачів у кольорових смаках. Бо одним подобається білий, а іншим ні. Також потрібно створити систему яка б не контрастувала з основними кольорами тексту в Вікіпедії. --『 』 Обг. 05:58, 5 жовтня 2018 (UTC)
1. Потрібно розробити систему, яка могла б не обмежувати користувачів у кольорових смаках. Бо одним подобається білий, а іншим ні. — хіба ви не розумієте, що це не можливо?
2. Якщо ми приймаємо рішення «використовувати різнобарв'я у шаблонах», то одразу треба формулювати критерії вибору цього різнобарв'я. Іншими словами, пояснювати чого «японські теми — рожеві», а «історичні — коричневі»? Який колір ставити коли стаття поєднує і японську, і історичну тематику? І так по всіх країнах і розділах знань. Ви розумієте наслідки такого рішення? --N.Português (обговорення) 03:58, 7 листопада 2018 (UTC)

колір Україна[ред. код]

Яромир Хмільний, змушена скасувати ваше редагування. Кольори цього шаблону призначені лише для візуального розрізнення тем у Вікіпедії, і мають перш за все бути достатньо світлими, щоб на їхньому тлі було видно чорний текст. --Ата (обг.) 17:58, 6 листопада 2018 (UTC)

Яромир Хмільний, будь ласка, поговоріть зі мною тут, перш ніж вносити зміну, яка впливає на сто тисяч сторінок одночасно. --Ата (обг.) 18:03, 6 листопада 2018 (UTC)
Ата про що тут говорити. У мене не виникло жодних проблем з текстом при редагуванні наприклад цього шаблону. Всім країнам за кольори вказано офіційні, не бачу підстав лишати Україні галицькі поч. XX cт. --Юрій (обговорення) 18:08, 6 листопада 2018 (UTC)
Не вказано тут ніяких «офіційних кольорів країн». Всі відтінки вибрані асоціативно і всі вони, зауважте, пастельні — для нормального читання тексту. Яромир Хмільний, Якщо у вас не виникло проблем при редагуванні, це не означає, що в інших не виникне проблем при читанні. Крім цього, ваше редагування розпатрульювало всі сторінки з включенням цього шаблону, а це повно вказівок на «неперевірені зміни» у статтях Вікіпедії, де без цього можна обійтися. Я наполягаю на поверненні попереднього кольору — або виборі іншого легкого відтінку, якщо той «занадто галицький» (що б це не означало). --Ата (обг.) 18:21, 6 листопада 2018 (UTC)
Окрім цього, мене дивує, чи color:Gold відповідає держстандарту, якщо ви на нього посилалися. --Ата (обг.) 18:23, 6 листопада 2018 (UTC)
Gold не вказаний у шаблоні, вказано синій відтінок. Я гадаю інші створювачі подібних шаблонів пристосуються до змін та їх виправлять, проте зміна HTML на жовтий це теж варіант. Згодні? --Юрій (обговорення) 18:26, 6 листопада 2018 (UTC)
 • Навіщо взагалі «синій» чи «Gold», коли є стандартні кольори вікіпедії: білий, сірий і блакитний з відтінками?
 • Принцип вибору кольорів невідомий. В Ати стільки ж прав міняти кольори, скільки й в Яромира. Ні той, ні інший колір не затверджувалися офіційно.
 • Нормальні вікіпедії різнобарв'я у шаблонах взагалі не використовують. «Кольорові шаблони» запозичені з російського проекту. --N.Português (обговорення) 03:49, 7 листопада 2018 (UTC)
  Я непроти не використовувати різнобарв'я взагалі. --Ата (обг.) 08:13, 7 листопада 2018 (UTC)
  "Нормальні Вікіпедії" - це які? Такі, до яких Ви звикли? commons - не вікіпедія, але використовує кольори. Ви там буваєте?--Avatar6 (обговорення) 11:17, 7 листопада 2018 (UTC)
  У данному випадку зміна на #FED501 (зразок) держпрапора вочевидь вирішує проблему «нормального читання тексту». Навіщо переходити на безбарвні варіанти? --Юрій (обговорення) 18:42, 7 листопада 2018 (UTC)
N.Português, нинішній «колір України» якраз абсолютно вписується у гамму білого, сірого і блакитного з відтінками. Щодо того, що у когось більше прав, тут не було сказано нічого. У нас є колір, який хоч і не можна у повній мірі вважати консенсусним, але його можна вважати доконфліктним — він існував тривалий період часу, і його зміна, а також навіть доцільність його зміни, має бути аргументовано пояснена. --VoidWanderer (обговорення) 18:54, 7 листопада 2018 (UTC)
я вже не раз чую про стандартні кольори Вікіпедії, однак ніразу не бачив посилання на їх стандартизацію. В ангвікі є хороше есе щодо цього en:WP:COLORWAR. А для візуального стилю Вікіпедії використовують такі кольори [1]. Щодо даних кольорів проблем немає [2].--『 』 Обг. 22:30, 7 листопада 2018 (UTC)
 • 2 VoidWanderer. Не аргумент. У нас багато чого існувало «тривалий період часу», але ніколи не було консенсусним. На це просто не звертали уваги. Це стосується не лише «кольору України» (яке глупе словосполученя, не відчуваєте?)
 • 2AlexKozur. Подивіться на оформлення вікі у вікні редагувань. Ніякі «АД» і «посилання» не замінять вміння думати власною головою. --N.Português (обговорення) 23:24, 7 листопада 2018 (UTC)
  @N.Português: червоний, жовтий, синій, сірий, білий, блакитний, зелений, розовий, фіолетовий, синій. Я назвав усі (можливо, щось пропустив) кольори, що використовує вікно редагування для усіх користувачів згідно з HTML-коду даної сторінки. Також майте на увазі, що Ваша власна думка може конфліктувати з думками інших користувачів. А війна кольорів для мене виглядає тратою часу, бо основною метою Вікіпедії є наповнення її вмістом. Єдине, що я вважаю, що колір не повинен виїдати очі згідно з правилами веб-дизайну 2.0. І я не розумію, чому дизайнерський центр Вікіпедії для Вас не аргумент. @VoidWanderer: що думаєте щодо даного есе та розробки ВП:КОЛІР? Дякую за увагу!--『 』 Обг. 23:58, 7 листопада 2018 (UTC)
  1. жовтий, розовий, зелений... Ви не бачите основних кольорів у вікні редагування?
  2. чому дизайнерський центр Вікіпедії для Вас не аргумент — аргумент чого?
  3. війна кольорів для мене виглядає тратою часу — якщо питання оформлення вам байдужі, то чому ви берете в ньому участь?
  4. Якщо ви за кольорове оформлення, то продумайте і запропонуйте алгоритм вибору кольору для країни (Японія, Португалія, Франція) і тем (історія, географія, фізика). Поки що цього алгоритму немає. Неочевидність вибору кольору — яблуко розбрату.
  5. Я не проти кольорів чи кольорового оформлення. Я проти того, щоб шаблони «історії» і «Франції» були, з незрозумілих причин, коричневого (!?) кольору. Чому, коли шаблони англійської вікі переважно використовують стандартні (пастельні, фіолетові і сірі) кольори, у нас різнобарв'я (ніким і нічим не врегульоване)? --N.Português (обговорення) 00:24, 8 листопада 2018 (UTC)
  Щодо п.5 та п.2 Ви відкривали посилання? Там якраз ці кольори. Щодо п.1 фіолетовий також не є основним кольором як і більшість пастельних кольорів. Даний шаблон на мою думку повинен був спростити лише прописання коду style="background:<color>" і все, прив'язка до країн на мою думку також не доречна. Однак я не згоден також і з Вашою думкою, бо наприклад використовувати зелений колір для статей про рослини є доречним. Чому тоді Ви замість війни редагувань не запропонуєте свій алгоритм вибору кольору? Мій алгоритм простий, це дотримання правил веб-дизайну 2.0, і не вважаю, що потрібно користувачів обмежувати лише стандартними кольорами. Яка різниця чому я тут? Це ситуація, що може призвести до конфліктних ситуацій. --『 』 Обг. 01:36, 8 листопада 2018 (UTC)
  колір для статей про рослини є доречним — не підміняйте тези. Мова про країни, а не рослини.
  алгоритм простий, це дотримання правил веб-дизайну 2.0, — веб-дизайн 2.0 визначає який колір повинен бути у шаблоні про Японію? Ви взагалі розумієте в чому суть проблеми?
  не вважаю, що потрібно користувачів обмежувати лише стандартними кольорами — ну то пропонуйте алгоритм, щоб не виниклало конфліктів при виборі кольору.--N.Português (обговорення) 02:09, 8 листопада 2018 (UTC)
N.Português, я ніде й не писав, що колір України — консенсусний. Я писав, що якщо після зміни певного статусу-кво почалася війна скасувань, пояснювати та обґрунтовувати в першу чергу має саме автор нової пропозиції. --VoidWanderer (обговорення) 05:14, 8 листопада 2018 (UTC)
Добре, хай буде так. Автор — пояснив свої дії. Це припинило війну? Ні! Бо проблема в тому, що таке «колір України». Звідки він взявся? Звідки взялися кольори інших держав у цьому шаблоні? Чому саме такі кольори? Який принцип їх вибору? Нічого не зрозуміло у поточному «статусі-кво». --N.Português (обговорення) 05:19, 8 листопада 2018 (UTC)
Так, пояснив, але його пояснення виявилися недостатніми — він не зміг переконати нікого, йому були наведені контраргументи. Про кольори інших держав нічого не скажу і захищати їх усі скопом не мав навіть наміру. --VoidWanderer (обговорення) 05:22, 8 листопада 2018 (UTC)
Згоден. Бо many men, many minds. Якщо вам ірраціонально подобаються руденькі, жодні раціональні аргументи не переконають вас любити брюнеток. Тут така ж ситуація. На відміну від прапора чи герба України, обрати об'єктивний «колір України» силами вікіпедистів не можливо. Хіба-що його затвердить Верховна Рада. --N.Português (обговорення) 05:34, 8 листопада 2018 (UTC)
@VoidWanderer: не вигадуйте, двоє — Ата і N.Português погодилися на «безбарвний» сірий колір. У разі неприйнятності запропонованого мною я теж пристаю на сірий варіант --Юрій (обговорення) 15:44, 8 листопада 2018 (UTC)
двоє — Ата і N.Português погодилися на «безбарвний» сірий колір
Не певен, що ви правильно трактували їх відповіді. Ата, ви погодилися на сірий як «колір України» у цьому шаблоні? --VoidWanderer (обговорення) 15:55, 8 листопада 2018 (UTC)
«сірий колір — колір України». Перепрошую, з дозволу колег висловлюсь. У колеги N.Portuguêse перманентна колорофобія, англовікія (звичка до enwiki, як можливий наслідок — автоперекладизм чи автокопіювання усього звідти) і, наслідком, — нонангловікіфобія (тобто думка, що англовікі є пупом віківсесвіту, зокрема щодо стилів css, офррмлення сторінок тощо. Перепрошую і колегу і інших колег. u:Ata лише висловила "не проти", тобто "по-боку", "несуттєво особисто", -думку щодо питання.--Avatar6 (обговорення) 17:34, 8 листопада 2018 (UTC)

стандартний колір— це що, не стандартний??? Як на мене "блю-ватерний", іншим — звичний. :-). ...Для спеців зі "стандартних ккольорів", — все — звичка — рефлекс...--Avatar6 (обговорення) 17:34, 8 листопада 2018 (UTC)

@Avatar6: у вас забагато рефлексних ВП:Жодних особистих атак, відпишіть щось розумніше доки (лайка вилучена) --Юрій (обговорення) 18:06, 8 листопада 2018 (UTC)
Користувач Avatar6 справді іноді припускається особистих атак, але в даному випадку він апелював винятково до внеску та дій N.Português. Причому навіть без образливих епітетів. --VoidWanderer (обговорення) 18:10, 8 листопада 2018 (UTC)
ПС. Яромир Хмільний, дістаєте попередження. --VoidWanderer (обговорення) 18:17, 8 листопада 2018 (UTC)
Avatar6, на мій погляд, N.Portuguêse загалом правий у тому, що озирається на англовікі. Я мав мало досвіду з іншими мовними розділами, але у плані усталених традицій стилю, англовікі — дуже зрілий проект, на кілька голів потужніший за наш. Питання із кольорами не буде вирішене доти, поки хтось не сформулює якийсь більш-менш зв'язний, притомний алгоритм відбору/затвердження кольорів для країни. Бо загалом я не проти використовувати кольорові схеми, але вибір кольору пальцем в небо призводить до виникнення отаких тліючих точок непорозуміння/конфліктності. --VoidWanderer (обговорення) 18:15, 8 листопада 2018 (UTC)
"Зрілий проект" — це "коли все захищено від редагування неадміністраторами", тобто "заморожене, обмежене, без перспектив". Там не виникне "творчості на кшталт власних шаблонів із назвами типу" {{Португальська річка}} (алюзія на "великая русская река"), хоч і з авторерекладом, хоч без. Хоча щодо "Скасування редагування № 23717214; про консенсус я дарма писав?" я повністю згоден і з Вами і з Andrew. — Цей 008000-колір призначений для маскування інформації від читама, на ньому нічого не прочитати!--Avatar6 (обговорення) 20:33, 16 листопада 2018 (UTC)
 • Я все ще досі не розумію чому light blue поганий колір для України, хоч він є так названим "стандартним" кольором для вікіпедії.--『 』 Обг. 23:34, 25 листопада 2018 (UTC)
  • Немає об'єктивного критерію за яким добирати кольори для країн. Вам подобається світлосиній, іншому — золотий, ще іншому — малиновий, ще іншому — сірий. --N.Português (обговорення) 08:24, 26 листопада 2018 (UTC)
   • Обєктивний критерій — колір (чи один з кольорів) прапору країни. У випадку зокрема українського light blue є абс невідповідністю --Юрій (обговорення) 19:21, 26 листопада 2018 (UTC)
Раніше була озвучена цілком справедлива ідея використовувати пастельні відтінки для цих кольорів. Тому light blue для України абсолютно відповідає одразу трьом критеріям:
 • синій колір є частиною прапора
 • він послаблений до пастельного відтінку
 • колір відповідає традиційній гамі Вікіпедії
--VoidWanderer (обговорення) 21:47, 26 листопада 2018 (UTC)
@VoidWanderer: в англовікі є есе щодо війни кольорів. На мою думку, колір не є ціллю Вікіпедії і їх зміна не є ціллю Вікіпедії. До шаблоні з великими включеннями: стиль можна обговорити, а у даного шаблону я перспектив не бачу. А обговорювати 250 країн + теми щодо кольорів це діло смаку. У даний час більш менш підійшли до кольору України, а ще багато чого. А пастельні кольори це і так практично правило, бо є резолюція Вікімедіа. --『 』 Обг. 16:17, 8 березня 2019 (UTC)
AlexKozur, в такому випадку, ми з вами на одній хвилі. Бо ви навели тези, які я озвучував на цій сторінці (окрім, хіба, про резолюцію Вікімедіа я не в курсі). Мені теж доля шаблону виглядає сумнівною, але цілковито відкидати кольорове кодування — зарано. --VoidWanderer (обговорення) 20:50, 21 березня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Я не знаю як будуть виглядати кольори в різних випадках і прослідкувати це в майже 1 млн статей важко, тому можливf дискримінація Наприклад, Сирія [3], Латвія [4]--『 』 Обг. 21:12, 21 березня 2019 (UTC)

Пропоную на роль кольору України #d0deff. Він використовувався як основний колір карток про українські населені пункти та адміністративні одиниці, поки сьогодні один користувач не замінив у них цей колір на {{Колір|Україна}}. Поточний колір мені не до вподоби, адже він доволі яскравий, тому не має ділового стилю. Із цим кольором картки та навбокси виглядатимуть більш серйозно. --  Gzhegozh обг. 14:02, 25 червня 2019 (UTC)

А взагалі, цей шаблон початково імпортований з РосВікі, але нещодавно вони визнали, що використання окремого кольору для окремої країни безпідставно, тому шаблон був скасований. У навбоксах був запроваджений єдиний колір, натомість в інфобоксах вони зробили можливими тільки декілька кольорів, за глобальними темами. Відтак, в інфобоксах про персоналії викристовується стандартний сірий колір; для інфобоксів про, наприклад, інфраструктуру, вживається синій колір (чітко визначений відтінок). Ще інші кольори вживаються в інфобоксах біології для різних царств. Для інших тем передбачене використання або сірого, або синього оформлення. Тому я також гадаю, що взагалі слід позбутися нестандартизованого оформлення, але цю пропозицію подати на обговорення в Кнайпі трохи пізніше. --  Gzhegozh обг. 14:11, 25 червня 2019 (UTC)

 • Ну власне. Я про це давно говорив. Поки росіяни не зроблять, українці не ворухнуться. Навіть думати у тому напрямку не будуть. Критичне мислення й інновації українці завжди залишають іншим... --N.Português (обговорення) 03:39, 29 червня 2019 (UTC)
  • @N.Português: Я з вами погоджуюся, у нас про це думають лише наостанок. Як ви гадаєте, який відтінок блакитного найкраще підійшов би на роль стандартного кольору оформлення інфобоксів? Не хочеться знову копіювати все в росіян; я пропонував колір вище для України, який можна поширити й на інші шаблони. Що ви скажете з цього приводу? --  Gzhegozh обг. 22:58, 3 липня 2019 (UTC)
   • Вітаю. Я пропонував відмовитися від «кольорів країн» чи «кольорів за темами», бо об'єктивний критерій вибору кольору незрозумілий. У більшості вік використовується за замовченням фіолетово-синій колір у шаблонах. Можна і такий, який ви пропонуєте #d0deff. Але із зауваженням: він не повинен бути «для України», чи ще якоїсь країни, а для всіх.--N.Português (обговорення) 03:23, 18 липня 2019 (UTC)
    • @N.Português:, я теж виступаю за скасування необґрунтованого використання кольорів, але пропоную все ж таки лишити декілька різних кольорів за темами. Щодо України — я мав на увазі лише тимчасове рішення саме для українських карток і навшаблонів, і, звичайно, думав саме про цей запропонований мною колір у якості одного коліру для всіх карток за країнами. Але я наразі не впевненний, що цей колір добре підходить. --  Gzhegozh обг. 05:26, 18 липня 2019 (UTC)