Обговорення шаблону:Не плутати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чергування (з - зі)[ред. код]

Наведеній у документації шаблону текст:

  • Не варто плутати з Славутичем — містом у Київській області України.

містить помилку - правильно має бути:

  • Не варто плутати зі Славутичем — містом у Київській області України.

Справа в тому, що за Правописом Української мови у деяких випадках має відбуватися чергування (з - зі). Тож хоча у переважній більшості випадків вживається «з», проте іноді, уникаючи важкого для вимови сполучення приголосних, слід писати «зі». Правопис радить робити це перед літерами з, с, ш, щ, хоча припускає й інші варіанти.

Варіант створення окремих шаблонів для з (зі) мені щось не дуже подобається. Додати ще один параметр (він буде четвертим) - може й не найкращий варіант, але єдиний вихід, який я бачу. Може є якийсь спосіб проаналізувати першу літеру переданого параметру і залежно від того обрати відповідний варіант прийменника? --Olvin 13:40, 29 січня 2012 (UTC)

Не варто плутати[ред. код]

Вислів "не варто" тут недоречний. "Не варто" -- дипломатична форма. Тут потрібно більш категоричне "не слід плутати" або просто "не плутати"--Unikalinho (обговорення) 16:16, 22 серпня 2015 (UTC)

Що ж, заперечень немає, тоді поміняю--Unikalinho (обговорення) 07:20, 3 вересня 2015 (UTC)

Я надав своє пояснення в короткому описі. Тут "дипломатична форма" "не слід плутати" не годиться, її потрібно замінити на ще категоричнішу "не треба плутати" (погоджуся й на чітку команду "не плутати", як це пропонує Unikalinho). --Renamerr (обговорення) 17:52, 11 вересня 2018 (UTC)
З точки зору лаконічності фрази слово слід було як фізично коротше, так і коротше вимовлялося. Якщо вам воно видається недоречним по семантичному навантаженню, пропоную справді взагалі виключити слід/варто/треба і залишити категоричне не плутати з. --VoidWanderer (обговорення) 10:41, 12 вересня 2018 (UTC)

Оновлення[ред. код]

Як щодо того, щоб оновити функціонал у відповідності з іншомовними розділами, щоб можна було задавати декілька з чим не плутати.--PsichoPuzo (обговорення) 01:56, 18 грудня 2015 (UTC)

Тільки врахуйте, що в українській мові є відмінки, яких в англійській мові нема, через що параметри будуть кардинально іншими. І взагалі {{Не плутати2}} чудово виконує цю функцію — NickK (обг.) 13:50, 18 грудня 2015 (UTC)
Я все ж спробую, але не прямо зараз.--PsichoPuzo (обговорення) 14:05, 18 грудня 2015 (UTC)