Обговорення шаблону:Озеро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Я б взяв готовий en:Template:Infobox lake, тільки дещо змінив би стиль — мені здається, між вічками повинні бути лінії, бо коли вони розтягуються, межі рядків стають незрозумілі. Якісь відомості можна й додати: солоність, наприклад, хоча є озера, де вона значно змінюється залежно від пори року. Прозорість також зазнає значних змін, її краще описувати в статті. Можна ще вказати, чи пересихає воно подеколи, а також стічне воно чи безстічне. Verdi 18:34, 24 червня 2006 (UTC)

До речі: я проти перекладу імен параметрів. Принаймні, поки у нас правопис не встаканиться, тобто ще років сорок :). Ми ж не перекладаємо мови програмування. Але я визнаю наявність людей, які ще не знають англійської (хоча з такими майже не знайомий), і не буду на цьому дуже наполягати. Verdi 18:34, 24 червня 2006 (UTC)

Тож прийдімо до якоїсь конкретної наробки. Твої пропозиції, до слова, досить слушні. моде ще щось?--Albedo @ 16:00, 25 червня 2006 (UTC)

Пропоную залишати якомога більшу свободу в форматуванні вічок зі значеннями, тобто, скажімо, не додавати до шаблону одиниць виміру. Це дозволить ставити туди якісь нестандартні значення, наприклад, якщо солоність води дуже залежить від місця в озері (як, наприклад, в озері Балхаш), то можна цей факт відбити більш докладно, написавши просто у вічку: «на заході стільки, на сході — стільки». Verdi 17:49, 26 червня 2006 (UTC)

В параметрі «Витікають ріки» можна указувати наявність підземного стоку, якщо він значний чи єдиний. Verdi 17:49, 26 червня 2006 (UTC)

В параметри «Режим» пропоную указувати в вільній формі, чи не пересихає озеро повністю протягом року. Verdi 17:49, 26 червня 2006 (UTC)

Ще у озер є такі характеристики як «термін поновлення» (residence time) і «термін промивання» (flushing time), не впевнений щодо точних українських назв. Перший — об’єм озера, поділений на щорічні втрати води (всі, тобто стік, випаровування, просочування в землю), а другий — термін, протягом якого весь об’єм озера стече через річки, тобто з озера будуть видалені забруднення, які не випаровуються і не випадають в осадок. Verdi 17:56, 26 червня 2006 (UTC)

БУдем потроху щось робити--Albedo @ 18:29, 26 червня 2006 (UTC)


Перенесене з тексту шаблону:[ред. код]

Поки пропоную тут долучитися до розробки пунктів, та порядку їх слідування, які оформимо карткою:

 • Назва
 • Розташування
 • Глибина
 • Солоність води? /прісне, непрісне/
 • Прозорість? /до глибини такої-то/
 • Температура води? сердньорічна; липня?, напр.;
 • Походження: вулканічне, инше
 • Характер живлення
 • Річки, що впадають
 • Координати/висота над рівнем моря
   • Ще пропозиції

До речі, знайшов посилання en:Template_talk:Lakebox_coor_dms


Застосування[ред. код]

Див. текст шаблону

Перероблений шаблон[ред. код]

Я переробив шаблон, додавши перекладені параметри. Прошу висловитися щодо підбору термінів, порядку та наявності параметрів. Крім того, я намагався використовувати параметри англійського щаблону, але статті, що вже використовують його (наприклад, Ньяса), використовують дещо інші стандарти (ніж англійська вікі), наприклад "довжина" і "ширина" разом та "середня глибина" та "максимальна глибина" разом. Може додати також поля "розмір" та "глибіна" на додаток, щоб вже користувач сам вибирав, як він хоче? Або краще мати один стандарт (тоді слід дещо переробити статті, благо що їх небагато)? Також, може згрупувати параметри по темам, наприклад, "розміри та об'єм", "басейн, витоки та джерела", "країни та міста"? Пропонуйте, а те зараз шаблон у недоробленому стані, і так залишати його неможна.--Oleksii0 08:19, 14 січня 2007 (UTC)

Згрупувати обов'язково. Як на мене, мав би бути один шаблон, принаймі, якщо можливо поміняти у статтях. Англ. шаблон, факт. теж міг би бути, але український потрібен, позяк не кожен знає англ. Щодо розміру, мається на увазі площа чи 400х500 м?--A l b e d o ® 08:32, 14 січня 2007 (UTC)
Розмір - це було би 400х500, плоша є окремо. Тобто, питання щодо розміру (тобти розмір або ширина+довжина) та глибини (глибина або середня+максимальна), тобто, краще мати по два окремих поля (у таблиціях в статтях) для кожного, або по одному? Про укр/англ шаблон - як раз це не проблема, зараз шаблон вже використовує український параметр, якщо він є, але якщо його нема - англійський. Я подумаю про групування, ймовірно слід створити великі розділи: геологія (тобто тип або походження, група озер), розміри (ширина, глибина, довжина, висота поверхні, об'єм, площа), вода (тобто режим, солоність, температура), басейн (включаючи площу, ріки та країни басейну), населення (або міста), координати, острова (не знаю, куди приткнути останні параметри). Як це виглядає?--Oleksii0 09:13, 14 січня 2007 (UTC)
Так, якщо є можливість дати риси, що характеризуватимуть геологічно та екосистемологічно озеро, думаю, їх варто дати. От, правда, про малі озера цього сказаит ми поки не зможемо.--A l b e d o ® 18:44, 19 січня 2007 (UTC)

Подивиться у французів (fr:Modèle:Infobox Lac) варіант групування параметрів. Про поширення переліку параметрів - здається існуючий є достатнім, оскільки при збільшенні деталізації навряд чи можна буде відшукати їх всі для кожного озера. Крім того, геологічні дані не є визначними для озера як об'єкта, тому якщо є розширені дані щодо цього, їх можна в тексті навести.--Leon 18:56, 19 січня 2007 (UTC)

Можна додати поля "назва мовою оригіналу", "прозорість", "площа водозбору".--Leon 19:01, 19 січня 2007 (UTC)

Координати[ред. код]

А навіщо так складно? Кому треба стільки варіантів? Вважаю достатньо подати координати географічного центру озера, а для т.зв. блукаючих озер зробити примітку --Helgi 05:49, 23 червня 2010 (UTC)

Не працює карта розташування[ред. код]

Приклад: Синевир. Я планую відкотити версію до однієї зі стабільних. --VoidWanderer (обговорення) 20:35, 17 серпня 2017 (UTC)